NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4
Spuszczanie psów że smyczy,
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sie 2019r. 15:33  
Cytuj
CYTAT

Ok a co w sytuacji gdy stoję na rybach nad Sanem i taki bachor wpada do Sanu ?’
Nie zamierzam za nim skakać do tej wody to nie moja wina ze bachor wpadł bo był nie pilnowany a ja mam później odpowiadać za nieudzielenie pomocy bo nie będę ryzykował skakania do Sanu za dzieckiem którego ktoś nie upilnował a nie uśmiecha mi się również odpowiadać za nie udzielenie pomocy czy próby ratunku w takiej syt. I co mam nad ten san nie chodzić czy mam się śmiać ze komuś topi się dziecko i z tego ze pomimo braku chęci wskakiwania do tej zdradliwej wody będzie tego oczekiwać ode mnie MADKA czy tateł ? Bo nie pilnowali dziecka. Czy w takiej syt prawo mam po swojej stronie i mnie chroni czy tez nie i odpowiadam za nieudzielenie pomocy pomimo tego ze to nie ja naraziłem takie dzieci.
A przepraszam czy ten pies dotknął tego dzecka bo z tego co było napisane to biegł do innego znanego mu psa wiec raczej olał dziecko



Zapewne masz jakieś dobre strony swojej osobowości,ale te złe staraj się zdusić, nawet jak zrobisz wbrew sobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2019r. 15:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Sie 2019r. 21:05  
Cytuj
No ok ale za wałem 10m od Sanu mam go na smyczy prowadzac? Ja chodzę z psem daleko czasami nawet pod most na brandwice ale jak mojego psa widza dzieci to go biegną głaszczą przytulają on się wywala na plecy żeby go drapały jest mega przyjazny dlatego uważam ze nie potrzebuje smyczy tak daleko za blokowiskami. Wiem ze jak jakieś małe dziecko go bije łopatka kopie czy szarpie za futro on podkula ogon i ucieka do mnie (wie ze przy mnie nie będzie go bić )bo wie ze to dziecko jeszcze nigdy od 8lat nikomu zębów nie pokazał. Może poprostu dla mnie to dziwne ze tak daleko w terenie miałbym go trzymać na smyczy zwłaszcza ze on do obcych ludzi sam nie podbiegnięcia nawet gdy idą z psem czy kotem. Gdyby była możliwość ze zareaguje agresywnie to napewno trzymał bym go na smyczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 13:01  
Cytuj
CYTAT (Mirek777)
Paradoks...

CYTAT
Ignorancja to też zakazywanie wszędzie puszczenia psa. To jego naturalna potrzeba i co mam mu nogi obciąć


Biorąc lub kupując psa bierzemy na siebie jego potrzeby.
Mały piesek nie wymaga tyle ruchu co duży.
Można z psem biegać, jeździć rowerem.
Jeśli nie możemy określonej rasie zapewnić właściwych warunków to pretensje tylko do siebie.

Najżałośniej wygląda drobna dziewczyna prowadząca wyrywające się jej bydlę silniejsze i cięższe od niej - bo jej "chłopak" sebiks takiego chciał, a teraz ktoś go musi "wyprowadzać"


Mirek777

Ja wziąłęm na siebie wszystkie obowiązki i potrzeby i wszelaką odpowiedzialność i przewidywalność za psa. Dzieci i rodziców nim nie strasze. Przewiduje kto może się bać gdzie z nim iść gdzie nie. Ale jeżeli każdy będzie szukał zaczepki to zniszczycie mi życie z tym psem. Bo tak najłatwiej. Wszedzie zakaz. W lesie zakaz, na błoniach zakaz. Troszeczkę tolerancji i wyrazumiałości i jakoś bedzie dobrze. Nie tylko rodzic z dzieckiem ma prawo żyć na świecie.

Ja chucham na zimne. Puszczam psa jak teren wygląda jak bezludna wyspa. Poza miastem. I tak kiedyś czepialscy mi dopiekli a ja im. Puściłem psa i pies biegał. I bardzo szybko po ubitej drodze z piachu zasuwa bmw SUV którego wcześniej nie widziałem i wołam psa pies leci do mnie oni na środku wychodzą z auta i pretensja że pies luzem a ja na nich. Jak się boicie po co wychodzicie z samochodu za nim pies do mnie zdążył przybiec. Wiedziałem że wyszedł bo miał okazje grać cwaniaka i się czepiać bo nie lubi psów.



Dalibor gdzie te konkretne miejsca ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11595
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 13:06  
Cytuj
Wyrozumiałość i sensowne stosowanie przepisów to podstawa tego, żebyśmy wszyscy żyli obok siebie w zgodzie.
Bezpieczeństwo ludzi zawsze musi być ponad potrzebę psa do wybiegania się.

Jedno pytanie:

Rozumiesz sens zakazu wypuszczania psa na pobieganie w lesie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:15  
Cytuj
Rozumie na 100%

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11595
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:20  
Cytuj
No to podziel się z nami swoim rozumieniem.
No bo piszesz:

CYTAT

Wszedzie zakaz. W lesie zakaz, na błoniach zakaz.


Więc?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
Bezpieczeństwo ludzi zawsze musi być ponad potrzebę psa do wybiegania się.



Jedno nie stoi w sprzeczności z drugim. Bo wystarczy wyznaczyć teren gdzie legalnie można puścić psa. Tak jak wszędzie wyznaczają zakaz. I tam każdy bedzie wiedział że tu może biec pies bez smyczy.

Pisze na błoniach zakaz w lesie zakaz bo tak jest. Co złego pisze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11595
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:30  
Cytuj
Narzekasz na zakaz w lesie. Czy rozumiesz sens zakazu w lesie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:34  
Cytuj
CYTAT
Narzekasz na zakaz w lesie. Czy rozumiesz sens zakazu w lesie?


Nie narzekam.
Psa w lesie to debil puści. Tyle zagrożeń dla psa i otoczenia. Za drzewem wyjdzie zbieracz grzybow i co? Pies mi zeżre szczepionke rozrzuconą dla lisa. Przykladów mnożyć. Kleszcz go ugryzie i mi umrze.

Mysliwy zastrzeli bo uzna że ja kłósuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11595
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:38  
Cytuj
Widzisz...zakaz wynika z faktu, że pies w lesie jest szkodnikiem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:45  
Cytuj
No ale tu nie o las się rozchodzi a o to że wszedzie jest zakaz i nie powstaje i nie powstanie miejsce legalnego miejsca puszczenia psa i to bedzie rodzić konflikty a czasem nieszczęscia.

Żadem włodarz nie odwarzy się tego rizwiązać bo większość powie że to glupota i jak tak mozna zajmowac sie psami jezeli jeżeli dzieci potrzebują placow zabaw. I nawet na wielkich błoniach nie znalazło sie kawałka miejsca na to

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:52  
Cytuj
CYTAT
Dalibor gdzie te konkretne miejsca ???


Tam, gdzie jest zdrowy rozsądek. Jeżeli nie potrafisz tego zrozumieć, to pozostaje smycz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sie 2019r. 14:54  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dalibor gdzie te konkretne miejsca ???


Tam, gdzie jest zdrowy rozsądek. Jeżeli nie potrafisz tego zrozumieć, to pozostaje smycz.


Ja potrafie. Ale prawnie nie zawsze wytlumaczysz sie zdrowym rozsądkiem

Widzisz że sam nie chcesz napisać że tu bo wiesz że ktoś naskoczy że nie wolno. Ja bym chcial prawnego wyznaczonego miejsca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11595
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 07:26  
Cytuj
CYTAT
.

Żadem włodarz nie odwarzy się tego rizwiązać bo większość powie że to glupota i jak tak mozna zajmowac sie psami jezeli jeżeli dzieci potrzebują placow zabaw.


Niekoniecznie.
Jeśli dało się zrobić szereg ułatwień dla rowerzystów to i dla posiadaczy psów powinno dać się coś zrobić.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 09:01  
Cytuj
Stalowa Wola ile liczy lat? Przez tyle lat udało się prawie cały teren obsypać zakazami. Na błoniach miejsca troche wystarczyło na to przeznaczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 09:01  
Cytuj
Stalowa Wola ile liczy lat? Przez tyle lat udało się prawie cały teren obsypać zakazami. Na błoniach miejsca troche wystarczyło na to przeznaczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11595
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 09:04  
Cytuj
Nie wiem, jakie zakazy masz na myśli.
Bo na przykład "zakaz wprowadzania psa" jest całkowicie nielegalny... potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 11:48  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem, jakie zakazy masz na myśli.
Bo na przykład "zakaz wprowadzania psa" jest całkowicie nielegalny... potluczony


Te tabliczki to tak są niezgodne z prawem wiem.


Ale moj pies jest spokojny i moglby byc puszczony w mieście np koło poczty głównej za sądem ale to nie zgodne z prawem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 20:58  
Cytuj
sama mam 4 czworonogi. ale nie wyobrażam sobie spuszczac wedle własnego widzi misie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2019r. 21:02  
Cytuj
jeśli panujesz nad psem w 100 procentach. nie wyobrażam sobie zeby jakis wpuszczony pimpek podbiegl do moich ogarow bo on nic nie zrobi i się pobawic chce. a czas to jest tak że biegnie pies a za nim wlasciciel krzycząc 100 raz stój albo do nogi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »