NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Spuszczanie psów że smyczy,
Posty: 322
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 05:21  
Cytuj
W Stalowej Woli, na każdej pergoli jak byk pisze, że zgodnie z lokalnymi przepisami pies ma być prowadzony na smyczy i w kagańcu!!! I przestańcie pier....ć że piesek sobie biegał i nic nikomu nie zrobił. Idę z dzieckiem na spacej aby się zrelaksować a nie stresować. Nie pasuje Ci to, że Twój pupil musi chodzić na smyczy? Proszę bardzo, oddaj go do jakiegoś domu na wieś, gdzie będzie mieć plac do biegania bez smyczy i kagańca. Mój pies tak ma, kojec, misę z wodą i OGRODZONY plac do dyspozycji na którym moje dzieci się z nim bawią. Jak napiszesz, że nie stać cię na dacze na wsi to nie rób psu krzywdy i nie zabieraj go do bloku!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 05:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 05:31  
Cytuj
Ja tu widzę po prostu swoje lęki przelewane na dziecko. Nie wiem dlaczego ludzie uważają właścicieli psów za debili, którzy mając świadomość agresji i nieobliczalności swojego pupila, spuszczają go swobodnie ze smyczy! Wiem, że nie można przewidzieć (każdego) zachowania psa, ale człowieka również. Warto przypomnieć sobie co się stało w Vivo, przestaliście tam chodzić? Zamknęli galerię? Nie wpuszczają mężczyzn?
Myślicie, że mało taki świrów mijacie codziennie na ulicy? Każdy kto was mija może wam zrobić krzywdę, ale żyjąc z takim myśleniem to po prostu stajemy się paranoikami.
Cieszę się, że tyle osób racjonalnie się wypowiedziało.
Dawniej po wsiach to wielki psy luzem "latały" i nikt nawet nie myślał, żeby się ich bać. Teraz więcej jest psów wielkości świnki morskiej i jak ktoś zobaczy coś większego to już ma jakąś krwawą masakrę przed oczami. Zluzujcie, psy mają też inne rzeczy na głowie niż zagryzać siebie nawzajem lub atakować ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 06:30  
Cytuj
CYTAT
W Stalowej Woli, na każdej pergoli jak byk pisze, że zgodnie z lokalnymi przepisami pies ma być prowadzony na smyczy i w kagańcu!!! I przestańcie pier....ć że piesek sobie biegał i nic nikomu nie zrobił. Idę z dzieckiem na spacej aby się zrelaksować a nie stresować. Nie pasuje Ci to, że Twój pupil musi chodzić na smyczy? Proszę bardzo, oddaj go do jakiegoś domu na wieś, gdzie będzie mieć plac do biegania bez smyczy i kagańca. Mój pies tak ma, kojec, misę z wodą i OGRODZONY plac do dyspozycji na którym moje dzieci się z nim bawią. Jak napiszesz, że nie stać cię na dacze na wsi to nie rób psu krzywdy i nie zabieraj go do bloku!

Serio gościu masz aż tak niskie IQ?
Piszesz ze na każdej pergoli śmietnikowej czyli pomiędzy blokami a my tu gadamy o błoniach wiec wtf?
Po 2 twój pies ma kojec i ogrodzony teren gdzie ? Pod blokiem wydzierżawiłeś kawałek zieleni i mu podwórko zbudowałeś czy mieszkasz kurwa na wsi i porównujesz własne podwórko do wspólnej przestrzeni tej z blokowiska czy błoni....
Wogole co ci się ujebalo żeby mi tu teksty z pergoli wypisywać wiem co tam pisze i pies idzie na smyczy zawsze przy mnie nawet jak bym mu ta smycz zdjął to i tak bym go upilnował nawet gdyby zobaczył kota bo jest mega posłuszny ale jak mówiłem przy blokach nie spuszczan raczej ze smyczy mimo wszystko chodzi tez o bezpieczeństwo psa który może wybiec komuś pod rower czy auto z pomiędzy innych aut umiech.A jeszcze co do twojego wybiegu dla psa na osiedlach są tez takie wybiegi nazywają się placami zabaw nie wolno tam wpuszczać psów to może dla odmiany ogrodzi kawałek terenu nad Sanem miasto i napisze przy wejściu zakaz wypuszczania dzieci co?
Nie zapominaj gościu ze na dobra sprawę swoje dupsko trzymasz na terenie które kiedyś dawno dawno temu były pierdolonymi lasami i puszcza Sandomierska. Wiec jesteś gościem mieszka na terenach na których wcześniej były tylko zwierzęta z pewnego punktu widzenia rozumiesz do czego dążę ? Pies jest najbliższym zwierzęciem dla człowieka kiedyś człowiek polował dzięki psom i konno. Od zawsze pies potrafił żyć w „stadzie” i w zgodzie z człowiekiem a jeśli boisz się psów to wśród twoich przodków zanikły już uwarunkowania i przyzwyczajenia do zwierząt albo masz paranoje bo rodzice nigdy nie oswoili cię ze zwierzętami krowa tez może cię kopnąć koń stratować ale jednak człowiek z nimi obcuje i potrafi sobie radzić wiec schowaj ten strach w kieszeń albo idź do psychiatry a najlepiej skończ oglądać jakieś pojebane filmy bo nie każdy pies to agresor tak jak nie każdy kto ma oczy potrafi spojrzeć umiech
I nie każdy człowiek to debil i mając agresywna rasę puszcza go ze smyczy ja mam psa z korzeniami Syberian husky a dzieci mogą go ciągać za uszy kopać a jak mu się nie spodoba to ucieknie do mni bo wie ze pancio pomoże ale zębów nie pokaże. Za to wyczuwa kiedy ja kogoś nie lubię i takich ludzi nie toleruje o czym ja i on wiemy dlatego wtedy glosowo dodatkowo go przyporzadkowywuje Ew wpinam na smycz
Aha no i pies na blokach? Popatrz rasy typu yorki itd są przystosowane do życia z człowiekiem bez jego pomocy by zginęły. Ale każdy pies przystosuje się do życia w bloku mój potrafi zasygnalizować kiedy chce wyjść nie wiem jak twój ale mój mieszkał i w mieście i na wsi i tu i tu sobie radził. Kwestia trzymania psa w blokach jest trudna bo trzeba np takie Syberiany brać na spacery najczęściej długie i dalekie żeby się wybiegał bo jak będzie mało aktywny może na starość zachorować na dysplazje stawów bodajże (nie pamietam już dokładnie) wiem ze musi się wybiegać a przy tym nieraz zatacza kręgi wokół właściciela biegnąc na pełnym sprincie ;)
A poza tematem wasze psy tez tak maja ze jak już je rozbrykacie to właśnie takie kręgi zataczają próbując podbiec do was z tylu a gdy się obracacie dostają świra robią unik i kolejne okrążenie ?
Mój wtedy ma taka zacieszona mordkę i jęzor z boku smiech2 śmiesznie to wyglada smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 08:44  
Cytuj
Dodam tu jeszcze mała ciekawostkę obyś nigdy na starość nie musiał wypluwać twoich słów nt psów ras dużych gdy wzrok odmówi posłuszeństwa a jedyna opcja żeby nie siedzieć zamkniętym w 4scianach będzie posiadanie psa przewodnika który umożliwi ci poruszanie się między ludźmi umiech
Docenisz wtedy i zrozumiesz ze pies to nie tylko agresja a jeśli zachowuje się agresywnie jest zle wychowany bądź na to we krwi(takie psy zazwyczaj chodzą w kagańcach na smyczy)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 09:15  
Cytuj
CYTAT
Ja tu widzę po prostu swoje lęki przelewane na dziecko. Nie wiem dlaczego ludzie uważają właścicieli psów za debili, którzy mając świadomość agresji i nieobliczalności swojego pupila, spuszczają go swobodnie ze smyczy! Wiem, że nie można przewidzieć (każdego) zachowania psa, ale człowieka również. Warto przypomnieć sobie co się stało w Vivo, przestaliście tam chodzić? Zamknęli galerię? Nie wpuszczają mężczyzn?
Myślicie, że mało taki świrów mijacie codziennie na ulicy? Każdy kto was mija może wam zrobić krzywdę, ale żyjąc z takim myśleniem to po prostu stajemy się paranoikami.
Cieszę się, że tyle osób racjonalnie się wypowiedziało.
Dawniej po wsiach to wielki psy luzem "latały" i nikt nawet nie myślał, żeby się ich bać. Teraz więcej jest psów wielkości świnki morskiej i jak ktoś zobaczy coś większego to już ma jakąś krwawą masakrę przed oczami. Zluzujcie, psy mają też inne rzeczy na głowie niż zagryzać siebie nawzajem lub atakować ludzi.




Nie ma potrzeby przywoływać tu dramatu z Vivo, bo dyskusja dotyczy innej sytuacji. Wielu ludzi ma lęk przed psami, który może wynikać z różnych przyczyn. Jeżeli gmina wstawia regulamin, że na danym terenie pies ma być na smyczy to dyskusja ucinana jest w tym momencie.
Skoro zdarzają się takie sytuacje :https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pies-zerwal-sie-ze-smyczy-pogryzl-dwie-osoby,nId,1479006
to osoba korzystająca z terenu rekreacyjnego ma prawo czuć się bezpiecznie.

"Dawniej po wsiach to wielki psy luzem "latały" i nikt nawet nie myślał, żeby się ich bać".
Masz troche racje,a wiesz do czego jeszcze służyła ta gruba laska u starszych mężczyzn ?
Sam mam 2 psy,ale nie stoje w obronie nieodpowiedzialności.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
W Stalowej Woli, na każdej pergoli jak byk pisze, że zgodnie z lokalnymi przepisami pies ma być prowadzony na smyczy i w kagańcu!!! I przestańcie pier....ć że piesek sobie biegał i nic nikomu nie zrobił. Idę z dzieckiem na spacej aby się zrelaksować a nie stresować. Nie pasuje Ci to, że Twój pupil musi chodzić na smyczy? Proszę bardzo, oddaj go do jakiegoś domu na wieś, gdzie będzie mieć plac do biegania bez smyczy i kagańca. Mój pies tak ma, kojec, misę z wodą i OGRODZONY plac do dyspozycji na którym moje dzieci się z nim bawią. Jak napiszesz, że nie stać cię na dacze na wsi to nie rób psu krzywdy i nie zabieraj go do bloku!


To ty męczysz psa bo on jest zanudzony jednym miejscem. Meczysz go psychicznie
Pies to nie "kolejka" na baterie że bedzie biegał w koło bez sensu. Psa trzeba zabierać ciągle w inne miejsce do wybiegania. Poczytaj troche o behawiorystyce i psach bo jesteś typowym januszem hodowcą

Dalibor w miescie potrącono pieszego każdy samochód ma w mięscie być na smyczy. Link mowi o psie agresywnym ktory nie byl puszczony. Jak ktos psa puscil nie byl glupi jak ... i wiedzial że bedzie okej bo bylo okej. EOT

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 09:32  
Cytuj
CYTAT

Dalibor w miescie potrącono pieszego każdy samochód ma w mięscie być na smyczy. Link mowi o psie agresywnym ktory nie byl puszczony. Jak ktos psa puscil nie byl glupi jak ... i wiedzial że bedzie okej bo bylo okej. EOT


Czcionka na tabliczkach powinna być grubsza ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 09:41  
Cytuj
Wczoraj na wycieczce rowerowej na ścieżce przy błoniach do przyczepki w której jechało dwoje dzieci przybiegł pies, który bardzo agresywnie szczekał. I niech mi teraz obrońcy wolności psiej powiedzą, jak mam uspokoić dwoje rozpłakanych dzieci w wieku 3 i 5 lat, którym pies szczerzy kły na wysokości twarzy? Mam czekać, aż takie bydle rzuci się na dzieci, czy mam siedzieć w domu, żeby nie stawać na drodze takim psom i ich właścicielom, dla których ujmą jest prowadzić psa na smyczy i w kagańcu? To jest zwierze, które jest nieprzewidywalne. Poza tym pies srający w piasku koło "łodzi piratów" na błoniach to też nie jest apetyczny widok i niespecjalnie ten piasek jest przeznaczony na wychodek dla tych zwierząt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 09:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
W Stalowej Woli, na każdej pergoli jak byk pisze, że zgodnie z lokalnymi przepisami pies ma być prowadzony na smyczy i w kagańcu!!! I przestańcie pier....ć że piesek sobie biegał i nic nikomu nie zrobił. Idę z dzieckiem na spacej aby się zrelaksować a nie stresować. Nie pasuje Ci to, że Twój pupil musi chodzić na smyczy? Proszę bardzo, oddaj go do jakiegoś domu na wieś, gdzie będzie mieć plac do biegania bez smyczy i kagańca. Mój pies tak ma, kojec, misę z wodą i OGRODZONY plac do dyspozycji na którym moje dzieci się z nim bawią. Jak napiszesz, że nie stać cię na dacze na wsi to nie rób psu krzywdy i nie zabieraj go do bloku!

Serio gościu masz aż tak niskie IQ?
Piszesz ze na każdej pergoli śmietnikowej czyli pomiędzy blokami a my tu gadamy o błoniach wiec wtf?
Po 2 twój pies ma kojec i ogrodzony teren gdzie ? Pod blokiem wydzierżawiłeś kawałek zieleni i mu podwórko zbudowałeś czy mieszkasz kurwa na wsi i porównujesz własne podwórko do wspólnej przestrzeni tej z blokowiska czy błoni....
Wogole co ci się ujebalo żeby mi tu teksty z pergoli wypisywać wiem co tam pisze i pies idzie na smyczy zawsze przy mnie nawet jak bym mu ta smycz zdjął to i tak bym go upilnował nawet gdyby zobaczył kota bo jest mega posłuszny ale jak mówiłem przy blokach nie spuszczan raczej ze smyczy mimo wszystko chodzi tez o bezpieczeństwo psa który może wybiec komuś pod rower czy auto z pomiędzy innych aut umiech.A jeszcze co do twojego wybiegu dla psa na osiedlach są tez takie wybiegi nazywają się placami zabaw nie wolno tam wpuszczać psów to może dla odmiany ogrodzi kawałek terenu nad Sanem miasto i napisze przy wejściu zakaz wypuszczania dzieci co?
Nie zapominaj gościu ze na dobra sprawę swoje dupsko trzymasz na terenie które kiedyś dawno dawno temu były pierdolonymi lasami i puszcza Sandomierska. Wiec jesteś gościem mieszka na terenach na których wcześniej były tylko zwierzęta z pewnego punktu widzenia rozumiesz do czego dążę ? Pies jest najbliższym zwierzęciem dla człowieka kiedyś człowiek polował dzięki psom i konno. Od zawsze pies potrafił żyć w „stadzie” i w zgodzie z człowiekiem a jeśli boisz się psów to wśród twoich przodków zanikły już uwarunkowania i przyzwyczajenia do zwierząt albo masz paranoje bo rodzice nigdy nie oswoili cię ze zwierzętami krowa tez może cię kopnąć koń stratować ale jednak człowiek z nimi obcuje i potrafi sobie radzić wiec schowaj ten strach w kieszeń albo idź do psychiatry a najlepiej skończ oglądać jakieś pojebane filmy bo nie każdy pies to agresor tak jak nie każdy kto ma oczy potrafi spojrzeć umiech
I nie każdy człowiek to debil i mając agresywna rasę puszcza go ze smyczy ja mam psa z korzeniami Syberian husky a dzieci mogą go ciągać za uszy kopać a jak mu się nie spodoba to ucieknie do mni bo wie ze pancio pomoże ale zębów nie pokaże. Za to wyczuwa kiedy ja kogoś nie lubię i takich ludzi nie toleruje o czym ja i on wiemy dlatego wtedy glosowo dodatkowo go przyporzadkowywuje Ew wpinam na smycz
Aha no i pies na blokach? Popatrz rasy typu yorki itd są przystosowane do życia z człowiekiem bez jego pomocy by zginęły. Ale każdy pies przystosuje się do życia w bloku mój potrafi zasygnalizować kiedy chce wyjść nie wiem jak twój ale mój mieszkał i w mieście i na wsi i tu i tu sobie radził. Kwestia trzymania psa w blokach jest trudna bo trzeba np takie Syberiany brać na spacery najczęściej długie i dalekie żeby się wybiegał bo jak będzie mało aktywny może na starość zachorować na dysplazje stawów bodajże (nie pamietam już dokładnie) wiem ze musi się wybiegać a przy tym nieraz zatacza kręgi wokół właściciela biegnąc na pełnym sprincie ;)
A poza tematem wasze psy tez tak maja ze jak już je rozbrykacie to właśnie takie kręgi zataczają próbując podbiec do was z tylu a gdy się obracacie dostają świra robią unik i kolejne okrążenie ?
Mój wtedy ma taka zacieszona mordkę i jęzor z boku smiech2 śmiesznie to wyglada smiech2


Urosłeś dzięki wulgaryzmom?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 09:51  
Cytuj
hitfromthebong dałeś niezły popis ignorancji i prostackiego chamstwa.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:15  
Cytuj
CYTAT
hitfromthebong dałeś niezły popis ignorancji i prostackiego chamstwa.


Ignirancja to też zakazywanie wszedzie puszczenia psa. To jego naturalna potrzeba i co mam mu nogi obciąć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:17  
Cytuj
ok nie mam do tego komentarza nawet.
co niektórzy nie posiadają nawet podstawowej wiedzy na temat historii psa i człowieka.
Dzisiejsze niektóre rasy psów bez człowieka sobie nie poradzą z powodu braku instynktu naturalnego.
Tak jak każdy człowiek jest inny tak samo pies ale fakt ze to właśnie człowiek przez lata oswajał psy do walki w obronie człowieka do zdobywania pożywienia pilnowania terenu tak pies przywiązuje się do człowieka twierdząc ze pies meczy się psychicznie w bloku nie wiesz co mówisz bo pies adaptuje się do otoczenia swojego pana trudnościami bywa klimat(u ras syberyjskich) ale są nawet dowody na to ze pies który jest bardzo przywiązany do swojego właściciela może np lubiec pospać jak jego pan do 11-12. Sądząc ze mieszkasz na wsi piesek lata po podwórku wraca do domu i jakiś rano mu się siku nie chce nie piszczy nie wola tylko śpi i się wyleguje do 12. I potrafi aktywnie wyszaleć się na zewnątrz a później spokojnie wylegiwać się w domku a nawet częściej to woli bo ma w domu chłodek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:18  
Cytuj
CYTAT
Ja tu widzę po prostu swoje lęki przelewane na dziecko. Nie wiem dlaczego ludzie uważają właścicieli psów za debili, którzy mając świadomość agresji i nieobliczalności swojego pupila, spuszczają go swobodnie ze smyczy! Wiem, że nie można przewidzieć (każdego) zachowania psa, ale człowieka również. Warto przypomnieć sobie co się stało w Vivo, przestaliście tam chodzić? Zamknęli galerię? Nie wpuszczają mężczyzn?
Myślicie, że mało taki świrów mijacie codziennie na ulicy? Każdy kto was mija może wam zrobić krzywdę, ale żyjąc z takim myśleniem to po prostu stajemy się paranoikami.
Cieszę się, że tyle osób racjonalnie się wypowiedziało.
Dawniej po wsiach to wielki psy luzem "latały" i nikt nawet nie myślał, żeby się ich bać. Teraz więcej jest psów wielkości świnki morskiej i jak ktoś zobaczy coś większego to już ma jakąś krwawą masakrę przed oczami. Zluzujcie, psy mają też inne rzeczy na głowie niż zagryzać siebie nawzajem lub atakować ludzi.


Zapraszam do Jastkowic, sąsiad ma psa i za chu... nie ma zamiaru prowadzać go na smyczy czy kagańcu, powiem więcej to bydle raz podrapało mi dziecko , innym razem złapało za rękę zębami, lekko bo lekko ale dla dziecka to nie była komfortowa sytuacja. I taki kur... burak nie potrafi zrozumieć, żeby kundla trzymać na smyczy a ja wcale nie jestem przewrażliwiony , sam mam dwa psy i zawsze wychodzą poza teren posesji na smyczy, jeśli luzem to w kagańcach.
to co bylo dawniej włóż sobie między bajki, ludzie nie umieją wychować psa a później go właściwie prowadzić więc nie pisz bajek poważnym ludziom !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
hitfromthebong dałeś niezły popis ignorancji i prostackiego chamstwa.


Ignirancja to też zakazywanie wszedzie puszczenia psa. To jego naturalna potrzeba i co mam mu nogi obciąć

Szkoda gadać zapomnieli ludzie ile psy zrobiły dla człowieka umiech
Niestety teraz wszyscy chcą beton najlepiej wybić faunę pozbawić flory zalać betonem i postawić szklane domu w których się uduszA jak Żydzi za okupacji ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja tu widzę po prostu swoje lęki przelewane na dziecko. Nie wiem dlaczego ludzie uważają właścicieli psów za debili, którzy mając świadomość agresji i nieobliczalności swojego pupila, spuszczają go swobodnie ze smyczy! Wiem, że nie można przewidzieć (każdego) zachowania psa, ale człowieka również. Warto przypomnieć sobie co się stało w Vivo, przestaliście tam chodzić? Zamknęli galerię? Nie wpuszczają mężczyzn?
Myślicie, że mało taki świrów mijacie codziennie na ulicy? Każdy kto was mija może wam zrobić krzywdę, ale żyjąc z takim myśleniem to po prostu stajemy się paranoikami.
Cieszę się, że tyle osób racjonalnie się wypowiedziało.
Dawniej po wsiach to wielki psy luzem "latały" i nikt nawet nie myślał, żeby się ich bać. Teraz więcej jest psów wielkości świnki morskiej i jak ktoś zobaczy coś większego to już ma jakąś krwawą masakrę przed oczami. Zluzujcie, psy mają też inne rzeczy na głowie niż zagryzać siebie nawzajem lub atakować ludzi.


Zapraszam do Jastkowic, sąsiad ma psa i za chu... nie ma zamiaru prowadzać go na smyczy czy kagańcu, powiem więcej to bydle raz podrapało mi dziecko , innym razem złapało za rękę zębami, lekko bo lekko ale dla dziecka to nie była komfortowa sytuacja. I taki kur... burak nie potrafi zrozumieć, żeby kundla trzymać na smyczy a ja wcale nie jestem przewrażliwiony , sam mam dwa psy i zawsze wychodzą poza teren posesji na smyczy, jeśli luzem to w kagańcach.
to co bylo dawniej włóż sobie między bajki, ludzie nie umieją wychować psa a później go właściwie prowadzić więc nie pisz bajek poważnym ludziom !

A no to powiem ci tak jak właściciel jest popierdolony za przeproszeniem to i pies będzie zagrożeniem rozumiesz o co chodzi w tej zależności ?
Masz agresywnego psa trzymasz go krótko.
Zwróć gościowi uwagę nagrywaj takie sytuacje zgłaszaj i się nauczy.
Tacy ludzie nie powinni mieć psów to człowiek odpowiada za psa ale i on jest w stanie nad nim zapanować a jeśli sobie nie radzi to nie powinien posiadać psa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja tu widzę po prostu swoje lęki przelewane na dziecko. Nie wiem dlaczego ludzie uważają właścicieli psów za debili, którzy mając świadomość agresji i nieobliczalności swojego pupila, spuszczają go swobodnie ze smyczy! Wiem, że nie można przewidzieć (każdego) zachowania psa, ale człowieka również. Warto przypomnieć sobie co się stało w Vivo, przestaliście tam chodzić? Zamknęli galerię? Nie wpuszczają mężczyzn?
Myślicie, że mało taki świrów mijacie codziennie na ulicy? Każdy kto was mija może wam zrobić krzywdę, ale żyjąc z takim myśleniem to po prostu stajemy się paranoikami.
Cieszę się, że tyle osób racjonalnie się wypowiedziało.
Dawniej po wsiach to wielki psy luzem "latały" i nikt nawet nie myślał, żeby się ich bać. Teraz więcej jest psów wielkości świnki morskiej i jak ktoś zobaczy coś większego to już ma jakąś krwawą masakrę przed oczami. Zluzujcie, psy mają też inne rzeczy na głowie niż zagryzać siebie nawzajem lub atakować ludzi.


Zapraszam do Jastkowic, sąsiad ma psa i za chu... nie ma zamiaru prowadzać go na smyczy czy kagańcu, powiem więcej to bydle raz podrapało mi dziecko , innym razem złapało za rękę zębami, lekko bo lekko ale dla dziecka to nie była komfortowa sytuacja. I taki kur... burak nie potrafi zrozumieć, żeby kundla trzymać na smyczy a ja wcale nie jestem przewrażliwiony , sam mam dwa psy i zawsze wychodzą poza teren posesji na smyczy, jeśli luzem to w kagańcach.
to co bylo dawniej włóż sobie między bajki, ludzie nie umieją wychować psa a później go właściwie prowadzić więc nie pisz bajek poważnym ludziom !

To ze ty nie umiesz zapanować nad pupilkiem świadczy o twojej niewiedzy a z racji poziomu dyskusji zegnam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:26  
Cytuj
Bardzo lubię psy.
Ale pies musi być dobrze ułożony.
Idąc ulicą nie wiesz, czy ten pies który właśnie przechodzi obok ze swoim właścicielem jest łagodny, czy też ma agresywne wyskoki do innych psów lub ludzi.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:27  
Cytuj
CYTAT
Bardzo lubię psy.
Ale pies musi być dobrze ułożony.
Idąc ulicą nie wiesz, czy ten pies który właśnie przechodzi obok ze swoim właścicielem jest łagodny, czy też ma agresywne wyskoki do innych psów lub ludzi.


Dlatego pisze Mirku ze to właściciel najlepiej wie jaki jest jego pies a jeśli dochodzi do takich sytuacji to wina leży po stronie właściciela teraz rozumiesz ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:35  
Cytuj
CYTAT

Ignirancja to też zakazywanie wszedzie puszczenia psa. To jego naturalna potrzeba i co mam mu nogi obciąć


Nie ma takich zakazów,że pies wszędzie ma być na smyczy. Masz psa to masz obowiązek i można wstawać wcześnie rano lub wybierać miejsca, które nie stwarzają konfliktowych sytuacji.
Można zastosować smycz,która nie krępuje swobody psa itd.
Wasza interpretacja powinna być sygnałem dla władz miasta, aby zajeły się tematem bezpieczeństwa osób korzystając z terenów rekreacyjnych i osiedlowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 10:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Ignirancja to też zakazywanie wszedzie puszczenia psa. To jego naturalna potrzeba i co mam mu nogi obciąć


Nie ma takich zakazów,że pies wszędzie ma być na smyczy. Masz psa to masz obowiązek i można wstawać wcześnie rano lub wybierać miejsca, które nie stwarzają konfliktowych sytuacji.
Można zastosować smycz,która nie krępuje swobody psa itd.
Wasza interpretacja powinna być sygnałem dla władz miasta, aby zajeły się tematem bezpieczeństwa osób korzystając z terenów rekreacyjnych i osiedlowych.


zaklopotanymlotekscianagood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 11:00  
Cytuj
CYTAT
Nie ma takich zakazów,że pies wszędzie ma być na smyczy


Miało być nakazów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 11:19  
Cytuj
Gdzie psu wolno legalnie być bez smyczy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 11:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Bardzo lubię psy.
Ale pies musi być dobrze ułożony.
Idąc ulicą nie wiesz, czy ten pies który właśnie przechodzi obok ze swoim właścicielem jest łagodny, czy też ma agresywne wyskoki do innych psów lub ludzi.


Dlatego pisze Mirku ze to właściciel najlepiej wie jaki jest jego pies a jeśli dochodzi do takich sytuacji to wina leży po stronie właściciela teraz rozumiesz ?


Widzisz...
Gdy idę chodnikiem prowadząc dziecko, a ktoś prowadzi np. rottweilera bez kagańca, a nie daj Boże bez smyczy, to nie zamierzam dociekać, czy ten człowiek panuje nad zwierzęciem.

Wtedy zależy mi na niedopuszczeniu do zagrożenia dla mojego dziecka. Czyli co pozostaje? - Zrobić zdjęcie i zadzwonić po policję.

Wdawanie się w dyskusję z właścicielem psa nie ma sensu. Chyba, że chcemy sprawdzić, kto jest bardziej agresywny - pies - czy jego właściciel.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 11:35  
Cytuj
Mirek, a Owczarek Niemiecki też może ugryźć czy tylko Rottweiler?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2019r. 11:41  
Cytuj
CYTAT
Mirek, a Owczarek Niemiecki też może ugryźć czy tylko Rottweiler?


A Collie?

A Golden Retriever?

A Lwi Piesek?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »