NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Jehowy pukają do drzwi , Jak się przed nimi bronić?
Posty: 65
Dołączył: 7 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lip 2019r. 20:11  
Cytuj
Witam forumowiczów. Mam problem z jechowymi. Chodzą po waszych domach i są bardzo na nachalni. Wiele razy wam się przytrafiło zamykać przed nimi dzwi. U mnie co chwilę przychodzą i pukają. Co się zamknie im dzwi przed nosem, to jakiś czas jedni i ci sami przyłazą. A, jak, się otworzy dzwi, to zaraz wyciągają strażnica. Zaraz zaczyna się gadka, że tam jest sama prawda. Każdy wie, że ich pismo jest przekręcone. A jak nie chce się z nimi gadać,, to mówią, że oni przychodzą z przesłaniem i wiedzą kiedy będzie koniec świata. Jakie macie na nich metody, bo już zaczyna być to uciążliwe zoatawianie w klatce ich pisemek, czy wyciskanie na siłę, gdy tylko otworzy się dzwi. Jeżeli są tu na forum świadkowie jechowy, to nie życzę sobie przychodzenia mi pod dzwi i bałamucenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2019r. 20:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2019r. 20:19  
Cytuj
Ja im mówię po prostu ze że bóg to fikcja i żeby nie wierzyli w te bajki. Nigdy nie przyszli ci sami ponownie.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Lip 2019r. 20:40  
Cytuj
Ja tylko czekam jak przyjdzie jakąś młoda pipa to jej pokaże w co wierzę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 7 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lip 2019r. 20:42  
Cytuj
Na drugi raz po prostu wezmę kija od mopa jak znowu przyjdą i ich postrasze. Najgorsi co ci co stoją na ulicach Stalowej z tymi wózkami. Widzą, ktoś jest czymś zajęty, to celowo zagadują i pytają co sądzisz o obecnym świecie i czy można go zmienić nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2019r. 20:47  
Cytuj
Wydrukuj sobie karteczkę "jehowych nie wpuszczam" i naklej na drzwi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 09:46  
Cytuj
CYTAT (jazda)
Mam problem z jechowymi. Chodzą po waszych domach i są bardzo na nachalni. Wiele razy wam się przytrafiło zamykać przed nimi dzwi.

Ty piszesz o sobie czy o nas? Bo u mnie akurat świadkowie Jehowy bywają bardzo rzadko i nie są zbyt nachalni, wystarczy im moje zdecydowane: "Nie jestem zainteresowana".

CYTAT (jazda)
Każdy wie, że ich pismo jest przekręcone.

Jeżeli masz na myśli "Biblię" to nie masz racji bo co do treści ich "Biblia" jest taka sama jak każda inna. Ponieważ pierwowzór został napisany w językach: hebrajskim, greckim i aramejskim, to drobne różnice w nazewnictwie są po prostu kwestią różnych przekładów. Jeżeli nie chodzi Ci o w/w książkę to doprecyzuj wyraz "pismo".

CYTAT (jazda)
A jak nie chce się z nimi gadać,, to mówią, że oni przychodzą z przesłaniem i wiedzą kiedy będzie koniec świata. Jakie macie na nich metody, bo już zaczyna być to uciążliwe zoatawianie w klatce ich pisemek, czy wyciskanie na siłę, gdy tylko otworzy się dzwi.

Jak nie chce się z kimś gadać to się z nim po prostu nie gada. Najlepszą metodą jest asertywność umiech

CYTAT (jazda)
Jeżeli są tu na forum świadkowie jechowy, to nie życzę sobie przychodzenia mi pod dzwi i bałamucenie.

Rozczaruję Cię, ale nawet jak są tu na forum, to nadal będą przychodzić pod Twoje drzwi i Cię bałamucić bo nie podałeś/-aś swojego adresu smiech2

CYTAT (jazda)
Na drugi raz po prostu wezmę kija od mopa jak znowu przyjdą i ich postrasze.

good Wystarczyłoby zdecydowane "Nie", ale Ty wolisz się wygłupiać i machać kijem od mopa smiech2

I tak dla porządku ortograficznego na koniec, prawidłowa pisownia - Jehowy.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 10:14  
Cytuj
Po pierwsze warto postarać się o domofon.
To ich zniechęca.
Jeśli pukają do drzwi - otwieramy drzwi i mówimy kulturalnie i z uśmiechem - dziękuję - nie jestem zainteresowany i zamykamy drzwi.

Należy pamiętać o tym, że wchodzenie w dyskusję nie ma sensu. Są świetnie przygotowani a ich Biblia różni się treścią od naszej.
Niemiłe traktowanie wzmacnia ich w przekonaniu, że ich misja jest potrzebna. Traktują to jako "prześladowanie chrześcijan".

Warto być dla nich miłym, i jednocześnie stanowczym.
Dzięki temu nie mają podstaw do opowiadania o nas bzdur, a my wystawiamy sobie jako katolikom - dobre świadectwo.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 11:21  
Cytuj
CYTAT
Po pierwsze warto postarać się o domofon.

Zgadza się. Podnosi to poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Osobiście bardziej obawiam się złodziei rowerów i włamywaczy niż świadków Jehowy, no ale kogo kim za młodu straszono... ;)

CYTAT
Jeśli pukają do drzwi - otwieramy drzwi i mówimy kulturalnie i z uśmiechem - dziękuję - nie jestem zainteresowany i zamykamy drzwi.

Popieram.

CYTAT
Należy pamiętać o tym, że wchodzenie w dyskusję nie ma sensu. Są świetnie przygotowani a ich Biblia różni się treścią od naszej.

Świetne przygotowanie świadków Jehowy faktycznie dla pospolitego katolika jest problemem, bo znajomość Pisma Świętego przez pospolitego katolika jest praktycznie żadna.

CYTAT
Niemiłe traktowanie wzmacnia ich w przekonaniu, że ich misja jest potrzebna. Traktują to jako "prześladowanie chrześcijan".

Dokładnie uważają Was za chamów i ludzi, którzy boże miłosierdzie mają daleko w d... więc czują się w obowiązku, aby nawrócić Was na chrześcijaństwo umiech

Mam w rodzinie wuja, który ze świadkami Jehowy spotykał się regularnie raz w tygodniu. Zapraszał, częstował herbatą i długo rozmawiali nt. Biblii, wiary i przekonań. Dzięki temu on mógł wysłuchać stanowiska innych chrześcijan, poznać alternatywne rozumienie Pisma Świętego, jeszcze raz zastanowić się nad swoim postrzeganiem Boga, wrócić się do Biblii, przeanalizować jej odpowiednie fragmenty i przekonać się, że swojego zdania nie zmienia. Jednocześnie niejednokrotnie zapędzał biedaków w kozi róg wytykając im to i owo. Niemniej jednak nikt na nikogo się nie gniewał. Jedni i drudzy korzystali na tym, poszerzając horyzonty i sięgając do Pisma Świętego kilkadziesiąt razy częściej niż statystyczny chrześcijanin. Bo właśnie dialog to jest coś, co dopóki istnieje, dopóty nie pojawia się agresja, wyzwiska, kłótnie i wojny. No ale jest jeszcze stara sprawdzona metoda "Pierdol...ć drzwiami" i wracać przed TV smiech2 Można jeszcze "powyżywać" się na świadkach na ulicy i ponagrywać telefonem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 12:35  
Cytuj
szopen - "ateisto" - satanisto - "specjalisto" od spraw w które "nie wierzysz" - co wniosłeś do tematu komentując moją wypowiedź?

potluczonyzaklopotanyzaklopotanyzaklopotany

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 13:04  
Cytuj
CYTAT
szopen - "ateisto" - satanisto - "specjalisto" od spraw w które "nie wierzysz" - co wniosłeś do tematu komentując moją wypowiedź?

Słuchaj, jeżeli Tobie trzeba wszystko tłumaczyć jak ułomnemu, to załatw sobie kogoś, kto Ci będzie pomagał w życiu, może w MOPSie są wolontariusze smiech2 Jeżeli nie rozumiesz co napisałem, to po prostu to zignoruj i próbuj jakoś żyć dalej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 13:20  
Cytuj
Szopen nie tłumacz bo i tak beton taki jak mirek777 nie zrozumie a na Twojego posta odpowiedział tak jak umie najlepiej aby tylko dogryźć i nabić posta, spokojnie ten typ tak ma i jest niereformowalny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 13:23  
Cytuj
szopen - z całym szacunkiem dla ludzi z ułomnościami. Gdybym jakąś miał, to zapewne łatwiej byłoby mi nawiązać z tobą jakąś nić porozumienia. potluczony


jasio - dobrze, że swoim wpisem wsparłeś kolegę. Takim ludziom jak on wsparcie jest bardzo potrzebne. ok

A teraz nieco porad od drugiej strony.

Jak doprowadzić Świadka Jehowy do szewskiej pasji i sprawić, że często sztuczny i wymuszony uśmiech zniknie?

- wręczyć prasę katolicką w zamian za otrzymaną "strażnicę" (im nie wolno niczego przyjmować od "pogan" których nawracają)
- wręczyć Różaniec (mają bardzo silną awersję do kultu Matki Bożej - nie uznają jej świętości ani Niepokalanego Poczęcia)
- zgodzić się na uczestnictwo w ich nabożeństwie w zamian za ich obecność np na adoracji Najświętszego Sakramentu - odmówią i szybko się zmyją.

Co ciekawe - prywatnie to często bardzo fajni ludzie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 13:34  
Cytuj
Dziwny jest ten świat . Najwięcej o Bogu "wiedzą" ci dla których On nie istnieje . Najwięcej zawsze mają wtedy do powiedzenia i chcą "nawracać" innych . Brzydzą się klerem a wypisz wymaluj postępują tak samo chcąc wciskać" swoją prawdę " . Szopen to klasyczny tego przykład .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 13:39  
Cytuj
Z nim to nie jest takie proste.

Grafika którą okrasił swoje konto wprost wskazuje na kult szatana. A to znaczy, że z niego ateista jak z koziej doooopy trąba. Nie można bowiem czcić diabła i negować istnienia Boga.

Możliwości są dwie:
- to jakiś dzieciak który nie wie co właściwie robi.
- to ignorant niespójny światopoglądowo z dużymi brakami w podstawowej wiedzy, nienawidzący KK.

No chyba, że masz Mariusz inną teorię na temat tego biednego człowieka. (trzeba się modlić za jego duszę)neutralny

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 13:41  
Cytuj
CYTAT
Dziwny jest ten świat . Najwięcej o Bogu "wiedzą" ci dla których On nie istnieje . Najwięcej zawsze mają wtedy do powiedzenia i chcą "nawracać" innych . Brzydzą się klerem a wypisz wymaluj postępują tak samo chcąc wciskać" swoją prawdę " . Szopen to klasyczny tego przykład .

O, przyszedł Pan "będę wciskał ludziom coś czego nie powiedzieli, może się nie kapną" smiech2 Mały teścik kolego Mariuszu, wypunktuj z mojej wypowiedzi fragmenty dot. Boga. Tylko nie wyjdź na głupka i zrób to rzetelnie. A jak Ci się nie uda, to się odp. umiech Pozdrawiam.

EDIT: Mirku, jeżeli moja grafika musi pokazywać moje bóstwo, to Twoje bóstwo wygląda debilnie smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 13:44  
Cytuj
No widzisz - rozumujesz tylko prostymi schematami.
Wszystko jasne. potluczony
Zapewne gdybym sobie wrzucił Jezusa, to zostałbym zrównany buldożerami histerycznego ateistycznego fanatyzmu, że jestem jakimś totalnym kato-psycholem. ok

A w temacie:

Zauważcie, że od jakiegoś czasu aktywność Świadków Jehowy znacznie zmalała. Częściej można ich zobaczyć ze "stoiskami z prasą" na kółkach niż pukających do mieszkań.
Szczególnie w dużych miastach.

Myślę, że obrywają rykoszetem od frustratów którzy ulegli nowej modzie rewizjonistycznego podejścia do nauczania KK i naprawdę myślą, że każdy ksiądz to pedofil, a każdy wierzący to fanatyk.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 14:39  
Cytuj
CYTAT
Zapewne gdybym sobie wrzucił Jezusa, to zostałbym zrównany buldożerami histerycznego ateistycznego fanatyzmu, że jestem jakimś totalnym kato-psycholem. ok

Czyli ustalmy - nie jesteś czcicielem włochatej, zielonej kulki z oczami? Nie wiem jak mam to odnieść do Twojej konkluzji dot. mojego avatara zapytanie
Ja nie rozumuję prostymi schematami, ja przyjąłem dokładnie Twój schemat myślenia tylko widzisz, Ty nawet nie rozumiesz co piszesz, dlatego nie zorientowałeś się, że napisałem dokładnie to samo co Ty do mnie tylko w stosunku do Ciebie smiech2 Faktycznie wypadałoby Ci wszystko tłumaczyć jak pięciolatkowi. Szkoda czasu. Coraz trudniej nawiązać jakiś kontakt umiech Poddaję się, czołem!

Ps. dla mnie ten koziołek w avatarze ma tyle do powiedzenia co dla Ciebie zielony kulasty - ale i tak nie wiem, czy załapiesz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 16:26  
Cytuj
bardziej denerwują mnie handlowcy dzwoniąc na mój tel którzy zapraszają mnie na pokazy garów i innych kosztownych badziewnych rzeczy dlatego, że jakaś pipa, moja koleżanka podała im mój numer! świadkowie to niegroźni ludzie, którzy za bardzo uwierzyli w mitologię

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 31 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 16:40  
Cytuj
https://youtu.be/KNyG5AwlKGE tu macie mistrza w akcji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 16:53  
Cytuj
Szopen, tobie nigdy dość good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 7 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 17:00  
Cytuj
CYTAT
bardziej denerwują mnie handlowcy dzwoniąc na mój tel którzy zapraszają mnie na pokazy garów i innych kosztownych badziewnych rzeczy dlatego, że jakaś pipa, moja koleżanka podała im mój numer! świadkowie to niegroźni ludzie, którzy za bardzo uwierzyli w mitologię

Ja im mówię, że siedzę za granicą i płacą za rozmowę. Moment przegrywają rozmowę. A tym o kociej wiary jak przyjdą ponownie wezmę album i spytam, czy te koty, to są oni i na pożegnanie powiem im kici, kici.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4951
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 17:04  
Cytuj
Sposób jaki zastosowałem osobiście.Zapożyczony z netu.Działa do dziś.Więcej nie przychodzą.ok
Zwykle chodzą parami.Przynajmniej jedna z kobitek jest atrakcyjna.Wabik?co
Łatwo ich poznać po wyglądzie.Było to kilka lat temu.Patrzę przez okno i widzę fajną laskę i gościa w gajerku.Ona z torebką, on ma neseserek.Juz wiem kto to jest. cool
Dzwonią do drzwi,otwieram trzymając duży nóż w ręce(to zdążyłem złapać z kuchni) i wrzeszczę "kuuuurwaaaa zajeeeeebanaa"" i... jebut drzwiami.umiech
Widok jak kobitka podnosi kieckę i spierdala za furtkę- cudowny.good
Gentleman który ją wyprzedzał odpychając na bok...wart był sfilmowania.
Więcej nie przyszli.potluczony
Nie chodzą nawet do sąsiada po drugiej stronie ulicy.
Chamstwo z mojej strony?Trudno.
Nie zapraszałem ich,ale chętnie powtórzę.chytry

PS.Prywatnie-jakoś z wiarą nie jest mi po drodze,gdziekolwiek miałbym się "udać" po śmierci.placze
Zapomniałbym!Ksiądz też mnie nie odwiedza.neutralny
Tych z onucami na głowach, na szczęście nie widuję.

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 17:55  
Cytuj
CYTAT

Dzięki temu nie mają podstaw do opowiadania o nas bzdur, a my wystawiamy sobie jako katolikom - dobre świadectwo.


O nas? Wiesz ilu ludzi uważa że jesteś w takim samym błędzie jak oni? Ja im zamknąłem drzwi przed nosem, ale księdza też nie wpuszczam. Nie uogólniaj że istnieją tylko oni ciemni, i my oświeceni, bo tak nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
Sposób jaki zastosowałem osobiście.Zapożyczony z netu.Działa do dziś.Więcej nie przychodzą.ok
Zwykle chodzą parami.Przynajmniej jedna z kobitek jest atrakcyjna.Wabik?co
Łatwo ich poznać po wyglądzie.Było to kilka lat temu.Patrzę przez okno i widzę fajną laskę i gościa w gajerku.Ona z torebką, on ma neseserek.Juz wiem kto to jest. cool
Dzwonią do drzwi,otwieram trzymając duży nóż w ręce(to zdążyłem złapać z kuchni) i wrzeszczę "kuuuurwaaaa zajeeeeebanaa"" i... jebut drzwiami.umiech
Widok jak kobitka podnosi kieckę i spierdala za furtkę- cudowny.good
Gentleman który ją wyprzedzał odpychając na bok...wart był sfilmowania.
Więcej nie przyszli.potluczony
Nie chodzą nawet do sąsiada po drugiej stronie ulicy.
Chamstwo z mojej strony?Trudno.
Nie zapraszałem ich,ale chętnie powtórzę.chytry

PS.Prywatnie-jakoś z wiarą nie jest mi po drodze,gdziekolwiek miałbym się "udać" po śmierci.placze
Zapomniałbym!Ksiądz też mnie nie odwiedza.neutralny
Tych z onucami na głowach, na szczęście nie widuję.



a mój tata to czołgami rzuca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4951
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Lip 2019r. 18:09  
Cytuj
Teraz już wiem skąd mój pies przynosi czołgi i zakopuje w pobliskim lesie.potluczony
Ciebie też podrzucał?Chyba potem nie łapał...zaklopotany

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »