NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Klimatyzacja w mieszkaniu, Kogo polecacie, jakie ceny, eksploatacja
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2019r. 08:38  
Cytuj
Witam wszystkich. Zastanawiam się nad montażem klimatyzacji w mieszkaniu w bloku. Zapewne nie jeden/jedna z Was już ma i korzysta z tego luksusu. Podzielcie się opiniami na temat firm, które się zajmują montażem, może macie kogoś kogo można polecić. Jakie są koszty montażu i ewentualnej późniejszej eksploatacji. Zapraszam do dzielenia się opiniami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2019r. 08:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ms7
ms7
ms7
Posty: 18
Dołączył: 19 Wrz 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2019r. 10:12  
Cytuj
Ja zakładałem kilka miesięcy temu. Mieszkanie 55m. Koszt 2,5-3 tys.
W takie dni jak teraz sprawdza się bardzo dobrze. Chłodno w domu, brak komarów.
U mnie montował Pan Witold Paluch (http://www.klimatyzacja-stalowawola.pl/).
Można się umówić, przyjedzie doradzi i będziesz wiedzieć co i jak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Cze 2019r. 10:24  
Cytuj
tez wlasnie mysle o zalozeniu klimatyzacji bo w takie dni jak te ciazko wysiedziec w domu
tez chetnie dowiem sie kto zaklada i za ile

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2019r. 15:56  
Cytuj
W sezonie to żadna firma nie ma wolnych terminów, wiem bo zakładałem, tylko na wiosnę to było i tak mi mówili że w czerwcu i lipcu wszyscy chcą na wczoraj itp.
Każdy myśli po co takie coś ma "sterczeć" na balkonie i w mieszkaniu ale gdy przyjdą takie dni to już przestaje przeszkadzać a cieszyć, w naszym klimacie nie ma aż tak dużo gorących dni więc koszty późniejszej eksploatacji też nie są wysokie, chodzimy do pracy itp. wtedy klimatyzacja nie działa, co innego w sklepie chodzi nonstop to i koszta wyższe, myślę że też zależy od ustawienia mieszkania/bloku niekiedy ściany się tak nagrzewają że montaż to już nie luksus ale możliwość normalnego funkcjonowania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2019r. 19:29  
Cytuj
A jak wygląda sytuacja rachunku za prąd duża różnica?
I czy od spółdzielni trzeba mieć pozwolenie jak blok ocieplany na montaż ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2019r. 20:36  
Cytuj
O montażu klimy przyszło mi do głowy dopiero teraz i fakt że przyczyniły się do tego ostatnie upały. Dodatkowo że planuje mały remont to kożystniej byłoby mi załatwić to teraz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2019r. 23:52  
Cytuj
Montując na balkonie nie potrzebna żadna zgoda od spółdzielni, jeżeli jest to strona bez balkonu trzeba uzyskać zgodę, koszty eksploatacji to - godzina pracy 1,2 kwh czyli gdzieś za jedną kwh płaci się około 60 gr więc nie wychodzi strasznie, koszty zaczynają rosnąć jeżeli chodzi to cały dzień i codziennie, lecz w naszym klimacie aż tak źle nie jest.
W tamtym roku musiałem dopłacić do standardowego rachunku zimowego w okresie letnim gdzieś 150 zł więcej, dodam że używam jak jest gorąco, nie po to się zakłada żeby później żałować na prąd itp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 15 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2019r. 08:09  
Cytuj
U mnie wisi już chyba 3 lata.

Powiem tak - ze względu na małe dzieci nie używamy często do chłodzenia bo by cały rok chodzili chorzy (jesień-wiosna to już standard).
Bardziej się przydaje w okresach przejściowych - czyli jesień i wiosna - do suszenia prania bo na balkon raczej przy deszczach nie dasz i oczywiście do grzania jak jeszcze nie grzeją lub przestali, a zimno się robi ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2019r. 15:37  
Cytuj
Grzesioczesio no ale w elewacji trzeba zrobić otwory żeby przewody wprowadzić do mieszkania więc chyba trzeba mieć pozwolenie od spółdzielni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2019r. 17:09  
Cytuj
CYTAT
Grzesioczesio no ale w elewacji trzeba zrobić otwory żeby przewody wprowadzić do mieszkania więc chyba trzeba mieć pozwolenie od spółdzielni?

Mój blok został ocieplony dwa lata temu, klimę założyłem zaraz po tym ocieplaniu i nikogo nie pytałem o zgodę, tylko wszytko jest na balkonie, zresztą to samo mi mówił ten co zakłada że nie muszę nic zgłaszać jeżeli moduł zewnętrzny nie wystaje poza balkon

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 15:28  
Cytuj
Dzwoniłem do administracji i trzeba złożyć pismo o montażu klimatyzacji bez wiedzy administracji nie wolno zakładać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Cze 2019r. 13:54  
Cytuj
witam czy może ktoś polecić kogo wziasc do montażu klimatyzacji i jakie so ceny klimatyzatorów do mieszkania 45 m2

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2019r. 14:42  
Cytuj
kupilem tutaj
https://agins(...)c-1.html
mam 48 m^2
klimatyzator gree 3.5 KW
montowal Witold Paluch
Witus tez sprzedaje klimatyzatowy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2019r. 15:33  
Cytuj
Taki zestaw można kupić indywidualnie i co ciekawe montaż też można wykonać samemu, jest instrukcja montażu w środku, gaz jest sprężony w urządzeniu zewnętrznym , tak więc też nie musimy mieć gazu do napełnienia, jedynie to kupić rurkę miedzianą i pożyczyć do tego praske i pompę próżniową, czytałem na forach że używają do wytworzenia próżni w urządzeniu wewnętrznym agregatu że starej lodówki, podsumowując mając trochę umiejętności i kilka narzędzi jest to do ogarnięcia, dziś można wszystkie narzędzia pożyczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2019r. 16:02  
Cytuj
Jeśli zamontujesz sam, stracisz gwarancję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 28 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2019r. 16:55  
Cytuj
Również montowałem samodzielnie 2 lata temu, wszystkie rurki były w komplecie. Również wypożyczenie pompy próżniowej. Kilka godzin roboty i wsio śmiga umiech Zestaw gree z alledrogo. Kupiłem jedynie zestaw do wykonywania kielichów (rurki trzeba było nieco skrócić).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2019r. 11:43  
Cytuj
Również jestem po samodzielnym założeniu klimy, sprawa jest banalna,największy problem może być z otworem w ścianie średnica 65mm. Reszta to skręcić rurki podłączyć sygnał i prąd, ładnie poukładać w korytkach i po sprawie. Koszt 50 % ceny jak bym brał z montażem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »