NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Sprawa dla reportera - rzeka Łęg,
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 22:32  
Cytuj
Witam

Jest temat dla reportera, który nie siedzi na miejscu przy kompie i chce coś zrobić dla ludzi z naszego powiatu...

Mam na myśli wielką wodę na rzece Łęg, która pojawia się nie po raz pierwszy i zalewa gospodarstwa domowe.... Chodzi o sprawdzenie, kto odpowiada za zrzut wody z zapory w Wilczej Woli i kto podejmuje decyzje, jak i kiedy??? To już nie pierwszy raz, kiedy ludzie są zalewani i opinie od zainteresowanych są zawsze te same - życie rybek w zalewie w Wilczej Woli to priorytet.... Wynika z tego, że rybki są ważniejsze do ludzi....

A wyglądało to tak....

21.05.19 - wtorek - godziny dopołudniowe - Łęg w Przyszowie - woda według mnie - stan niewielki. Łęg w Grębowie - wyglądał, jak mały strumyk. Wiem, bo przejeżdżałem przez te miejscowości..... Od tygodnia trąbią, że będzie porządnie lało i można spodziewać się podtopień......

Wczoraj wieczorem - 22.05.19 - czytam, że Łęg w Grębowie ma 295cm i stan alarmowy jest przekroczony..... Dzisiaj podtopione zostają domy w Bojanowie, Stanach i Rudzie.... Droga Ruda - Przyszów Staw - zalana i nieprzejezdna..... Droga Przyszów Kliny - Kołodzieje - zalana i nieprzejezdna....... Wody ciągle przybywa...... W gminie Bojanów wykorzystano 12000 worków z piaskiem i według informacji pójdzie jeszcze parę tysięcy !!!.....


Zastanawiam się, kto decyduje o puszczeniu wody z zapory w Wilczej Woli i...... czy faktycznie ryby są ważniejsze od ludzi i ich dobytku????

Według mnie decyduje o tym ktoś zupełnie niekompetentny.... Dla mnie to podpada pod paragraf, bo wiąże się z narażeniem ludzkiego życia i dobytku....... Należałoby się tym zająć profesjonalnie, bo, jak wspomniałem na wstępie - to nie jest pierwszy raz!!!!


A wystarczyło opróżniać zbiornik w zeszłym tygodniu, aby mógł przyjąć większą ilość wody związaną z przewidywanymi opadami.....


Może ktoś zechce wyjaśnić to dziwne działanie???? .... No właśnie kogo???? Nie wiem, kto odpowiada za zaistniałą sytuację..... Przykro patrzeć na zalane gospodarstwa, drogi i place zabaw......

Podziękowania należą się strażakom, bo to chyba najlepiej działająca instytucja w tym kraju......

Na nich zawsze można polegać!!!!

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 22:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 08:22  
Cytuj
No za ciekawie to nie jest woda nadal idzie w górę a ci z wilczej to szczere i bezpretensjonalne ch**j wam w dupy idioci zbiornik ma być pełny bo rybki musza pływać a żeby was tak c**j strzelił bo każdy debil wie ze zalew jest rezerwa retencyjną przychodzą obfite opady spuszcza się 50-70% wody na raz (leg podnosi się o 2m) a później zbiornik się zapełnia a mimo to nikt nie tonie bo jest jakiś tam zapas. Możecie sobie wsadzić w d**e te ryby mam nadzieje ze i tak wam pospier...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »