NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Zaczęło brakować czołgów,
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2019r. 12:23  
Cytuj
CYTAT
P.P.S. Nadal szukam zatrudnienia.


Musisz być bogaty, od tylu lat szukać zatrudnienia i żyć i sobie pisać o czołgach zamiast o pracy. Ja nie mam tyle pieniędzy żeby żyć bez pracy nawet kilka mieśięcy a co dopiero kilka lat

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2019r. 12:23  
Cytuj

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Maja 2019r. 14:07  
Cytuj
Hahaha...bogaty, chyba tylko w swoich marzeniach 3m sie
Takie są skutki ukończenia politologii , zryty łeb i zero przydatnego wykrztałcenia . Do tego dochodzi u nachcika nieróbstwo i dwie lewe ręce . Rodzice mieli tego dość ( sam o tym kiedyś pisał) więc wywalili go na łaskę babci . Niestety ludzie wiecznie nie żyją.... i kto teraz będzie nachcika utrzymywał ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Maja 2019r. 17:41  
Cytuj
Warto przypomnieć, że polska zbrojeniówka raz błysnęła i wygrała przetarg na dostawę 48 czołgów PT-91M do Malezji, w latach 2007-2009.
Dostarczone Malezji czołgi PT-91M, to polski odpowiednik rosyjskiego T-90A. Rosjanie byli zszokowani swoją klęską w przetargu.

PT-91M wyposażony jest w silnik o mocy 1000 koni mechanicznych, i zasadniczo jest to druga najlepsza w historii wersja rozwojowa czołgu T-72 po rosyjskim T-90MS (pisałem o nim już wcześniej).

Od 2011 roku, o czym również pisałem, kolejne czołgi T-90 nie są już dostarczane rosyjskiej armii. Fundusze przekierowano na projekt T-14 "Armata", który jest projektem nieudanym* i prawdopodobnie służącym wyłącznie do wyprowadzania przez mafię pieniędzy z budżetu rosyjskiego ministerstwa obrony.

* - czołg jest zbyt drogi, ma "przepakowaną" elektronikę, układ napędowy jest awaryjny, a załoga widzi niewiele (trochę jak rowerzysta albo kierowca samochodu jadący w kapturze na głowie).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2019r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
Hahaha...bogaty, chyba tylko w swoich marzeniach 3m sie
Takie są skutki ukończenia politologii , zryty łeb i zero przydatnego wykrztałcenia . Do tego dochodzi u nachcika nieróbstwo i dwie lewe ręce . Rodzice mieli tego dość ( sam o tym kiedyś pisał) więc wywalili go na łaskę babci . Niestety ludzie wiecznie nie żyją.... i kto teraz będzie nachcika utrzymywał ???


I kto tu pisze o "wykrztalceniu"umiech

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2019r. 19:41  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Maja 2019r. 19:58  
Cytuj
Moja kochana "BLADIR"... pewnie już zawsze będziesz dla mnie wszystkim umiech

@ Grzegorz

I co ? Wypadki na poligonie się zdarzają.
W tym przypadku T-72A najechał na bojowy wóz piechoty typu BMP-2.

BMP-2 to najpopularniejszy bojowy wóz piechoty (czyli transporter opancerzony piechoty uzbrojony w broń artyleryjską*) na stanie rosyjskiej armii. Jest ich około 3 tysięcy.
Jest uzbrojony w 30-milimetrowe działko automatyczne.

* - umownie, broń artyleryjska zaczyna się od kalibru 20 mm.
Poniżej 20 mm, mówi się o broni strzeleckiej.

Poniżej możecie zobaczyć rosyjskiego T-90A z silnikiem o mocy 950 koni mechanicznych w starciu z błotem:

https://www.youtu(...)v8BC-2sw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Maja 2019r. 23:33  
Cytuj
Bladir....mój błąd bo zapomniałem dodać cudzysłów do "wykrztałcenia" nachcika uśmiech
Grzegorz...jak widać te ruskie czołgi od stania w magazynach straciły potemcję i się już nie rozmnażają skoro zaczyna ich brakować 3m sie
Chyba że nachcik zaskoczy nas swoją "teorią" na ten temat sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Maja 2019r. 11:54  
Cytuj
1. Bladir to kochana osoba. 10/10

2. Nie wiadomo ile czołg może stać... ale raczej nie powinno być takiej sytuacji, jaka ma miejsce w Warszawie, gdzie sprowadzono 105 ex-niemieckich czołgów Leopard 2A5, by stwierdzić że hangary pozostałe po czołgach T-72M1 (T-72A) są zbyt małe.
I tak duma polskich wojsk pancernych - bo to są akurat najlepsze czołgi jakie Wojsko Polskie posiada - stoi cały rok "pod chmurką".

Polska nabyła te 105 Leopardów 2A5 w 2014 roku, a zostały one wyprodukowane w 1995 roku.
Myślę że będą sprawne gdzieś do 2025 roku.
Wersja A5, w stosunku do A4, ma grubiej opancerzone czoło wieżyczki.
W przypadku wersji A6 - nigdy przez Polskę nie nabytej - o 20% wydłużono lufę armaty.
Wydłużenie lufy zwiększyło efektywność ładunku miotającego (nabój i średnica lufy są takie same).
W dłuższej lufie, pocisk dłużej się rozpędza i osiągając wylot lufy ma większą prędkość początkową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 9 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2019r. 13:46  
Cytuj
"go123" powinien się zatrudnić w biurze pewnej, pochodzącej ze Stalowej Woli parlamentarzystki i za kilka lat zostałby wiceministrem obrony a tak to się marnuje...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Maja 2019r. 19:46  
Cytuj
@ krzywy56

Nie ukrywam, że znam się na sprawach szeroko rozumianej obrony narodowej.

Jeżeli mowa o Leopardzie 2, istnieje też wersja A7.
Dla niemieckiej armii wyprodukowano tylko 20 sztuk w wersji A7, zanim dostawy czołgów Leopard 2 zostały całkowicie wstrzymane (niemieckie wojska lądowe mają na stanie około 250 Leopardów 2 w wersjach A6 i A7).

Ale w 2013 roku Katar zamówił 62 fabrycznie nowe Leopardy 2A7, których dostarczanie zakończono w 2018 roku.
Wersja A7 ma zdalnie sterowane stanowisko ciężkiego karabinu maszynowego na szczycie wieżyczki. Jest on obsługiwany za pośrednictwem kamerki i joystick'a przez dowódcę czołgu i nie ma już potrzeby aby ktoś z załogi wychodził na dach wieżyczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2019r. 21:24  
Cytuj
Jak o siebie nie zadbales chcesz zadbać o obrone ojczyzny good nie potrafisz zalatwic sobie roboty uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Maja 2019r. 21:49  
Cytuj
@ Grzegorz

"Obrona narodowa", a więc szeroko rozumiana technologia wojskowa.

Jak masz np. Boeing Defense, albo Airbus Defense, to wiadomo że chodzi o działy które zajmują się nie tylko obroną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Maja 2019r. 23:09  
Cytuj
Grzegorz....czy nachcik nie przypomina Ci bohatera pewnego serialu dla którego pracy z jego "wykrztałceniem" ( i nieróbstwem ) nie ma w tym kraju sciana
Nachcik...myślisz ze ktoś uwierzy że krzywy i inne twoje nowe niki to nie Ty ???uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Maja 2019r. 23:25  
Cytuj
@ Mariusz

Podejrzewasz że rozmawiam sam ze sobą, przy użyciu kilku nick'ów ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 13:26  
Cytuj
Oczywiście że nie podejrzewam !!!! Ja i inni mają co do tego pewność !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 15:04  
Cytuj
Niektórzy podejrzewają również że jestem programem komputerowym zainstalowanym na forum w celu sztucznego nakręcania ruchu umiech

Ale na poważnie:

1. go123 to mój jedyny login;

2. Jeżeli Rosja zdecyduje się kiedykolwiek na wojnę z Polską, to będzie to konflikt hybrydowy (że niby oficjalnie go nie ma, ale naprawdę jest).
Rozpocznie się ostrzał różnych miejscowości po polskiej stronie granicy z terytorium Białorusi.
Rząd Białorusi będzie zaprzeczał że rozpoczął atak, ale ostrzał będzie trwał i wymusi wojskową odpowiedź Polski.
A wtedy Rosja - pod pretekstem obrony Białorusi przed atakiem NATO - przesunie na terytorium Białorusi elitarną 1 Gwardyjną Armię Pancerną (w sumie jakieś 600 czołgów typu T-72B3 i T-90A).
Sama białoruska armia - o czym pisałem już wcześniej - ma na stanie około 400 czołgów T-72B.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 17:42  
Cytuj
Czyli diagnoza może być tylko jedna . Masz schizofrenie i sam nie wiesz iloma nikami tu piszesz. sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 19:52  
Cytuj
Jak pamiętacie, z wykształcenia jestem politologiem.
Mieszkam we wsi Szówsko obok Jarosławia, dokąd przeniosłem się ze Stalowej Woli w 2017 roku.
Jeżeli ktoś z was lub waszych znajomych potrzebowałby kogoś takiego jak ja do pracy, to chętnie rozważę dostępne oferty.

Mój e-mail: windows.10.12 (małpa) wp.pl

P.S. Co najmniej 30 egzemplarzy białoruskich T-72B zostało zmodernizowanych w Rosji do standardu T-72B3 (T-72BM).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2019r. 00:48  
Cytuj
Zawsze możesz się przekwalifikować. Możliwości jest wiele. Na pewno nic nie zmienisz, siedząc w piwnicy i narzekając na brak pracy. Masz jakieś zainteresowania poza sprzętem wojskowym? A jeśli interesujesz się wojskiem, to może zapisz się do Obrony Terytorialnej? Zawsze trochę pieniędzy wpadnie.

Zamiast zakładać co chwilę nowe tematy na forum, załóż bloga + stronę na FB. Gdzie założyć bloga? Wordpress.com, medium.com, Blogger, Salon24, Niepoprawni, Wix. Poza tym portale społecznościowe (YouTube, Instagram, Twitter). Jak będziesz ciekawie pisał i zainteresujesz ludzi, to na pewno zostaniesz zauważony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Maja 2019r. 14:27  
Cytuj
@ wyborca

Kiedyś prowadziłem blog'a na blogspocie i v-log'a na YouTube, ale zainteresowanie było niskie i pokasowałem to wszystko.
Miałem też profil na Facebook'u, ale portal mi go zablokował (za posługiwanie się pseudonimem, zamiast prawdziwym imieniem i nazwiskiem).
Działem też na ogólnopolskim forum społecznościowym, ale padłem ofiarą zmasowanego hate'u (mowy nienawiści).
Zbanowali mnie na dwóch forach historycznych.
Byłem kiedyś w wojsku, ale niedobór snu i zapalenie oskrzeli spowodowały u mnie rozstrój nerwowy i spędziłem dwa tygodnie w szpitalu psychiatrycznym.
Obecnie jednostki wojskowe w których służyłem są już zlikwidowane.
Szpital psychiatryczny w którym byłem również już nie istnieje jako psychiatryczny.

Ale jestem dobrym politologiem (jak sami widzicie).
Studiowałem politologię na UMCS w Lublinie, na Placu Litewskim 3, w latach 2007-2010.
Raz spotkałem Prezydenta Rzeczpospolitej, który miał przemówienie bezpośrednio przed Wydziałem Politologii UMCS na Placu Litewskim (niestety zginął wkrótce potem w katastrofie smoleńskiej).

Wracając do tematyki wojska, to obecnie podstawowym pojazdem opancerzonym Wojska Polskiego jest kołowy transporter opancerzony "Rosomak", w różnych wersjach.
Jest wersja sanitarna, wersja dowodzenia, wersja "bojowy wóz piechoty" (z 30-mm działkiem automatycznym), wersja "niszczyciel czołgów" (z izraelskimi kierowanymi rakietami przeciwczołgowymi Spike-LR), wersja "moździerz samobieżny" (kaliber 120 mm), i Bóg wie ile jeszcze tych wersji jest.
Ogółem - we wszystkich wersjach - "Rosomaków" jest już 720, a ich liczba ciągle rośnie.
Niektóre nie mają żadnego uzbrojenia, inne są uzbrojone w uniwersalny karabin maszynowy (7.62 x 51 mm), lub ciężki karabin maszynowy (12.7 x 99 mm), lub wspomniane działko automatyczne (30 x 173 mm).
W przypadku tych ostatnich, działko najlepiej załadować pod-kalibrowymi nabojami z rdzeniem uranowym (PGU-14/B API), które umożliwiają skuteczne zwalczanie białoruskich i rosyjskich bojowych wozów piechoty typu BMP-2 na dystansie do 1200 metrów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2019r. 22:31  
Cytuj
A ja tam lubię czytać te posty!

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 08:06  
Cytuj
CYTAT

Działem też na ogólnopolskim forum społecznościowym, ale padłem ofiarą zmasowanego hate'u (mowy nienawiści).

Wstrętna kafeteria umiech Przynajmniej byłeś tam gwiazdą ;) Masz chłopie co wspominać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 13:03  
Cytuj
@ Lolo

Dziękuję.

Odkąd rosyjski wywiad wojskowy dostarcza pro-rosyjskim separatystom działającym na wschodzie Ukrainy kierowane rakiety przeciwczołgowe typu 9M133 "Kornet" o przebijalności 1 metra monolitycznej stali, ukraińska armia straciła jakiekolwiek szanse na odzyskanie siłą terenów kontrolowanych przez separatystów.
Nawet najlepsze ukraińskie czołgi typu T-64BM idą z dymem.
Mimo że wieżyczka pokryta jest kostkami pancerza reaktywnego, a ponad kostkami są dodatkowo zamontowane na wysięgnikach ekrany przeciw-kumulacyjne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 9 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 14:39  
Cytuj
Nie wiem, dlaczego proponujecie, żeby go123 się przekwalifikował. Przecież wszyscy wiedzą, że nie formalne wykształcenie jest ważne, ale to żeby się "wkręcić" w odpowiednie układy, a najlepsze ostatnio miejsce to biuro pewnej parlamentarzystki - praca tam to zawsze początek świetlanej kariery.

A co do formalnego wykształcena - proponuję małe rozeznanie wśród okolicznych znanych osób. Przyjmijmy, ze "główne" wykształcenie człowieka to to, które zdobywa do 26 roku życia, przeważnie w trybie stacjonarnym. Potem jest to, nazwijmy to wykształcenie "dodatkowe" uzyskiwane w trybie niestacjonarnym.

Ponieważ nie interesowałem się tym i nie znam szczegółów - pomóżcie, proszę, uzyskać informacje o kilku znanych w okolicy osobach - tzn. jakie jest ich wykształcenie "główne" a jakie "dodatkowe".

Proponuję (różne "opcje", żeby nie było że dokuczamy tylko jednym):

Zbigniew Cholewiński (b. marszałek województwa)
Maria Ragan (b. sekretarz województwa)
Rafał Weber (poseł)
Mirosław Trela (prezes ENEST-y)
Kamil Kalinka (dyrektor WORD Tarnobrzeg, przejściowy prezydent )
Robert Fila (b. starosta stalowowolski)
Bronisław Tofil (b.starosta stalowowolski)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 15:15  
Cytuj
Ja mam 32 lata.
Z wykształcenia jestem politologiem, a z zamiłowania militarystą.
Kiedyś byłem za pracą u Bootrynowej, ale okazało się że już szuka kogoś przez urząd pracy, pewnie żeby płacił urząd pracy, a nie ona.
Zresztą co bym tak robił ? Parzył herbatę i rozwieszał plakaty ?
Ja jestem poważnym ekspertem.

Na rynku lotniczym, też zapaść.
Nikt już nie ma pieniędzy na kupowanie nowych samolotów typowo bojowych, za 25-30 milinów USD od sztuki.
Na froncie libijskiej wojny domowej rządzi czechosłowacki L-39 "Albatros", który można dostać za 250-300 tysięcy USD.
W prawdzie można pod niego podwiesić tylko dwie niekierowane bomby lotnicze o masie po 150 kilogramów, i w tej sytuacji precyzja ataku zależy ściśle od refleksu pilota, ale nic lepszego za takie pieniądze dostać nie można.
Nie jest łatwo trafić niekierowaną bombą przy prędkości podejścia rzędu 400 km/h, a wolniej pilot lecieć nie może, bo obok celu zawsze stoi jakaś Toyota z podwójnym działkiem automatycznym kaliber 23 mm na pace.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »