NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 »
Strajk w szkołach co sądzicie o tym ?,
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 09:24  
Cytuj
Teraz mają zacząć strajk pracownicy socjalni. Wypłaty 500+ zagrożone, to się dopiero ludzie wscieknągood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 09:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 11:26  
Cytuj
oczywiscie ze popieram strajk, niestety w tym kraju propagandy ciężko jest im się wybić, pis kalkuluje że lepiej przekonać ludzi 500 ( a nie wiedza jak wiecej mozna zdzialalac duzo lepsza polityka socjalna) bo to większa rzesza wyborcza, olewając szpitale, nauczycieli i inne grupy które są wyspecjalizowane
Nauczyciele macie ode mnie poparcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 29 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 15:16  
Cytuj
Dziś o 18.00 w parku miejskim przy fontannie światełko wsparcia dla nauczycieli.,, Smuga światła dla oświaty,,.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
Dziś o 18.00 w parku miejskim przy fontannie światełko wsparcia dla nauczycieli.,, Smuga światła dla oświaty,,.


Szkoda że będę w pracy, bo przyszłabym z transparentem "Nauczycielu, zapłać podatek od korepetycji"


Miałeś Andrzejku pokazać na swoim rachunku jak pis podniósł ceny energi elektrycznej. smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 16:40  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Dziś o 18.00 w parku miejskim przy fontannie światełko wsparcia dla nauczycieli.,, Smuga światła dla oświaty,,.


CYTAT
Szkoda że będę w pracy, bo przyszłabym z transparentem "Nauczycielu, zapłać podatek od korepetycji"


Skąd pewność, że nie płacą?


CYTAT
Miałeś Andrzejku pokazać na swoim rachunku jak pis podniósł ceny energi elektrycznej. smiech2


Tak, zaraz po tym jak ty pokażesz umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 17:13  
Cytuj
Mam Andrzejku dziecko w szkole średniej które korzysta z usług nauczycieli korepetytorów i zapewniam cię że żaden z nich nie wystawia pokwitowania za pobrane pieniądze. A jak każdemu z nich proponowałem płatność z góry przelewem, to kategoryczne odmawiali. Był też taki przypadek kiedy poprosiłem o rachunek po kilku lekcjach, to usłyszałem ze na następnych zajęciach przekaże mojemu dziecku. I przekazał, ale wiadomość SMS ze jest zmuszony przerwać współprace z powodu braku czasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 18:44  
Cytuj
A takie poinformowanie skarbówki o nie płaceniu podatku od udzielanych korepetycji przez nauczyciela, to jest donos czy obywatelski obowiązek ? umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 19:37  
Cytuj
Dzisiaj zapytałam telefonicznie nauczyciela czy mógłby wystawić rachunek za usługę jaką wykonuje, to się zdenerwował i stwierdził że owszem, ale wtedy koszt będzie większy i jakieś 50%, tłumaczył mi ze będzie musiał doliczyć podatek dochodowy i Vat. Po godzinie dostałam sms że w tym miesiącu zajęć już nie będzie z powodu choroby. Parodia nauczyciela.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 21:44  
Cytuj
CYTAT
Mam Andrzejku dziecko w szkole średniej które korzysta z usług nauczycieli korepetytorów i zapewniam cię że żaden z nich nie wystawia pokwitowania za pobrane pieniądze. A jak każdemu z nich proponowałem płatność z góry przelewem, to kategoryczne odmawiali. Był też taki przypadek kiedy poprosiłem o rachunek po kilku lekcjach, to usłyszałem ze na następnych zajęciach przekaże mojemu dziecku. I przekazał, ale wiadomość SMS ze jest zmuszony przerwać współprace z powodu braku czasu.


Mariuszku skoro z Ciebie taki moralniak to dlaczego w ogóle dopuszczasz do sytuacji, gdzie puszczasz dziecko na korepetycje z których nie odprowadza się podatku, z tego co wiem strona korzystająca z takiej typu usługi również popełnia przestępstwo skarbowe, idąc dalej, skoro oświata jest taka zła, dlaczego sam nie usiądziesz z z dzieciakiem i nie nauczysz go, przecież to takie proste? niestety tak to jest jak bierze się informację z jednego źródła, i kwestia korepetycji nie jest źródłem tematu, to takie czepianie się na siłę. Zapewne jakby świetnie płaciło nasze Państwo kochane to nie byłoby problemu korepetycji a Mariuszek nie miałby problemu czy popełnia przestępstwo czy nie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 22:41  
Cytuj
W zapowiedzianym na piątek okrągłym stole, kierownictwo ZNP nie weźmie udziału - zapowiedział Pierwszy Broniarz.

Czy nasz lokalny zarząd ZNP już ogłosił terminy matur?
http://www.stalowa_wola.znp.edu.pl/zarzad.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 01:16  
Cytuj
Dzwoncie do skarbowki i donoscie na nauczycieli. Ciekawe kto te wasze głąby będzie uczył

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 07:08  
Cytuj
Nauczycielu, zanim sięgniesz po pieniądze pochodzące z podatków płaconych przez ciężko pracujących obywateli sam zapłać podatek od udzielanych korepetycji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 07:11  
Cytuj
Klasyfikacja do matur i same matury będą ostatecznym sprawdzianem i selekcją kto jest nauczycielem, a kto ...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 07:30  
Cytuj
CYTAT
Mariuszku skoro z Ciebie taki moralniak to dlaczego w ogóle dopuszczasz do sytuacji, gdzie puszczasz dziecko na korepetycje z których nie odprowadza się podatku, z tego co wiem strona korzystająca z takiej typu usługi również popełnia przestępstwo skarbowe, idąc dalej, skoro oświata jest taka zła, dlaczego sam nie usiądziesz z z dzieciakiem i nie nauczysz go, przecież to takie proste? niestety tak to jest jak bierze się informację z jednego źródła, i kwestia korepetycji nie jest źródłem tematu, to takie czepianie się na siłę. Zapewne jakby świetnie płaciło nasze Państwo kochane to nie byłoby problemu korepetycji a Mariuszek nie miałby problemu czy popełnia przestępstwo czy nie


Popieranie przestępstwa, bo nie płacenie podatków jest przestępstwem, także jest przestępstwem. Nauczyciele dają znakomity przykład uczniom jak maja w przyszłości okradać innych obywateli. A twoje pitolenie b-real które zacytuje - "Zapewne jakby świetnie płaciło nasze Państwo kochane to nie byłoby problemu korepetycji pozostawiam bez komentarza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 15 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 08:04  
Cytuj
CYTAT


Mariuszku skoro z Ciebie taki moralniak to dlaczego w ogóle dopuszczasz do sytuacji, gdzie puszczasz dziecko na korepetycje z których nie odprowadza się podatku, z tego co wiem strona korzystająca z takiej typu usługi również popełnia przestępstwo skarbowe, idąc dalej, skoro oświata jest taka zła, dlaczego sam nie usiądziesz z z dzieciakiem i nie nauczysz go, przecież to takie proste? niestety tak to jest jak bierze się informację z jednego źródła, i kwestia korepetycji nie jest źródłem tematu, to takie czepianie się na siłę. Zapewne jakby świetnie płaciło nasze Państwo kochane to nie byłoby problemu korepetycji a Mariuszek nie miałby problemu czy popełnia przestępstwo czy nie


Nie usiądzie z dzieckiem bo obowiązkiem dziecka do 18 roku życia wg konstytucji jest chodzenie do szkoły.

Oczywiście korepetycje to już coś innego więc tą kwestie zostawiamy.

Mam w rodzinie 2 nauczycieli plus jednego już emerytowanego i NIGDY ale to NIGDY nie słyszałem by narzekały na małe pieniądze. Emerytka wręcz uśmiecha się każdego dnia bo mówi że to była najlepsza decyzja - mówimy oczywiście o sprawach finansowych. Nie wiem kto tak pompuje ten balonik ale mój kolega który ma żonę nauczycielkę i wspiera mocno strajk broni rękami i nogami żony bo ONA nie zarobi ponad 3,5k bo ma 3300-3400 po 14 latach pracy i 18 godzin tygodniowo. ZGROZO !!!! W każdy weekend gdzieś wyjeźdźają a jak opowiada ile żona seriali ogląda to na pewno tych 40 godzin w tygodniu nie dobije. I nie zaglądam nikomu w garnuszek ale kuźwa ludzie więcej pokory. Jeśli mamy czepiać się finansów to w Polsce 95% ludzi zarabia za mało i to jest problem ! W tej kwestii trzeba coś zmienić. I dodatkowo żygać mi się chce na politykę PiSu i ich rozdawnictwo ale chwała im za to jak się nie ugną chociaż to też mocno z ich strony polityczne bo nauczyciele to nie ich elektroktorat i zbyt mały aby o nich walczyć jakby przekalkulowali że jest opłacalne daliby i 1500 plnów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 12:40  
Cytuj
zlikwidowac szkoly
problem sie rozwiaze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 12:41  
Cytuj
opodatkowac korepetycje
opodatkowac lekarzy
ale taka wieksza skala

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 12:42  
Cytuj
no i zamknac granice
i bedzie lekarzy sporo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 13:17  
Cytuj
CYTAT
oczywiscie ze popieram strajk, niestety w tym kraju propagandy ciężko jest im się wybić, pis kalkuluje że lepiej przekonać ludzi 500 ( a nie wiedza jak wiecej mozna zdzialalac duzo lepsza polityka socjalna) bo to większa rzesza wyborcza, olewając szpitale, nauczycieli i inne grupy które są wyspecjalizowane
Nauczyciele macie ode mnie poparcie.
Czyli uważasz,że pracownicy szpitali,nauczyciele i pracownicy innych grup wyspecjalizowanych nie dostają 500+?Popierałbym nauczycieli gdyby nie robili tego kosztem dzieci i rodziców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 13:18  
Cytuj
...i zruwnać wszystkim płace, bo sonsiad ma za dózo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 13:34  
Cytuj
obnizyc sasiadowi jak ma wiecej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 13:36  
Cytuj
nie posylajcie dzieci do liceum
i do technikum
najlepiej szybko do pracy
tej dobrej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 13:37  
Cytuj
CYTAT (b-real)

Mariuszku skoro z Ciebie taki moralniak to dlaczego w ogóle dopuszczasz do sytuacji, gdzie puszczasz dziecko na korepetycje z których nie odprowadza się podatku, z tego co wiem strona korzystająca z takiej typu usługi również popełnia przestępstwo skarbowe, idąc dalej, skoro oświata jest taka zła, dlaczego sam nie usiądziesz z z dzieciakiem i nie nauczysz go, przecież to takie proste?


CYTAT (toxic86)

Nie usiądzie z dzieckiem bo obowiązkiem dziecka do 18 roku życia wg konstytucji jest chodzenie do szkoły.

Może zamiast pisać głupoty, zajrzyj do Konstytucji, na którą się powołujesz - art. 70 pkt 1. "Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa." Gdzie Ty tu widzisz obowiązek chodzenia do szkoły?
A ustawa o której wspomniano, to "Prawo oświatowe" i jasno z niej wynika, że obowiązek szkolny nie oznacza obowiązku chodzenia do szkoły (patrz art. 37).

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 20:21  
Cytuj
Dziękuje Truskawka1 za podanie konkretnych przepisów, nie ma sensu odpisywać już toxic86 - pisanie głupot prowadzi to niewiedzy i prowokacji i tyle.


mariuszku - lejesz wodę w pierwszym zdaniu, może prócz swojego dzieciaka, sam siebie poślesz na korepetycję, ale tak te opodatkowane, żebyś przestępcą nie był ;-) nie rozumiesz, że posłałeś dzieciaka na korki to sam tego podatku nie zapłaciłeś? jestem za płaceniem podatków przez nauczycieli , lekarzy i innych grup zawodowych, tylko że nie o tym jest strajk - argumentów brak?
Nie nauczyciele dają przykład na okradanie, tylko taka nieświadoma głupota ludzi idąca od góry, mariuszku, tak..umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2019r. 21:12  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »