NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Miejska stacja paliw, Paliwo
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2019r. 13:07  
Cytuj
CYTAT
Brakuje mi aktualnych cen, np. na stronie MZK lub na profilu Facebookowym.
Widzę, że nowa stacja nie wpłynęła na ceny na Lotosie. Nie wiem czy zmowa się skończyła, czy nadal ceny poza MZK jednakowe.


A ceny z tej strony:
http://www.mzk.s(...)la-dobe/
nie są aktualne? Bo było 4.55 z PB a dziś widzę 4.58 więc chyba się to jakoś aktualizuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2019r. 13:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2019r. 13:22  
Cytuj
Nie wiem czy aktualne. Widzę jednak zmianę - kilka dni temu na tej stronie było "Cennik stacji na dzień 20.03.2019r" a teraz już jest bez daty, więc być może aktualizują codziennie. Wczoraj ON na Lotosie 4,29, dziś 4,24 zł. Nie przejęli się nową stacją;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2019r. 13:40  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem czy aktualne. Widzę jednak zmianę - kilka dni temu na tej stronie było "Cennik stacji na dzień 20.03.2019r" a teraz już jest bez daty, więc być może aktualizują codziennie. Wczoraj ON na Lotosie 4,29, dziś 4,24 zł. Nie przejęli się nową stacją;)


Ale liczyłeś, że stacje komercyjne mające ludzi na utrzymaniu itp. nagle zejdą z ceną 20-30 gr umiech?
Ta MZK to tylko dystrybutory w sumie, koszty minimalne, a i tak cena nie jest przecież szałowa - 20gr taniej niż na innych stacjach to raczej średnio.
Okoliczne stacje 5-6gr widzę zeszły, także coś ich tam ruszyło - nie liczyłbym na dużo więcej.

Kwestia teraz, ilu ludzi przyciągnie cena zaledwie 20gr niższa, miało być kilkadziesiąt groszy różnicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2019r. 15:59  
Cytuj
Na nic nie liczyłem. Byłem ciekaw reakcji innych stacji od lat mających dokładnie takie same, raczej wysokie ceny. Skąd wzięła ci się różnica 20 groszy? Bo dziś diesel w MZK taniej o 36 groszy niż na Lotosie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2019r. 16:01  
Cytuj
Trzymam kciuki za LPG co by się pojawiło. Do kogo tu napisać petycję w tej sprawie? Do UM? Urząd był inwestorem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 30 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2019r. 17:35  
Cytuj
Ogólnie pomysł super. Cena mniejsza niż u konkurencji. Jedna mała uwaga -
Wg mnie przy każdym dystrybutorze powinien być oddzielny TankoMat, w dużym stopniu usprawniło by to wszystkie transakcje i nie było by takiego zamieszania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 09:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wytłumaczę najprościej jak umiem.

Dajmy na to chcemy zatankować do pełna. Bak mamy 55 litrów. Paliwo dajmy na to będzie po 5 zł. Maksymalnie zapłacimy 275 zł (napewno mniej bo w baku przecież coś jeszcze mamy). Wstukujemy dajmy na to 300 zł, płatność kartą. Tankujemy do pełna i płacimy tyle ile wyszło. Ot filozofia.


Nie zwróciłem uwagi, że faktycznie pobrało mi z karty mniej niż ustawiłem (149,96 PLN zamiast 150)umiech.
Założyłem, że pobrało mi automatycznie kwotę jaką wstukałem/założyłem i "oszukało" na 4 grumiech.
No to faktycznie, dobry system, nie spotkałem się z takowym (zwykle w automatach wczytywałem kredytową i pobierało tyle ile zatankowałem, bez wstukiwania kwoty z góry).

W takim razie tankowanie i płatność kartą i po problemie dla tych co marudzą, że reszty im nie wyda umiech


Chodzi o tankowanie jak płacisz gotówką wtedy nie wyda ci reszty tylko da ci bonaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 10:13  
Cytuj
jakie ceny paliwa dzisiaj na tej stacji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 10:40  
Cytuj
PB 95 już w okolicach 5 zł (BP Nisko i Orlen ul. Staszica), na Warchołach 5,06. Jak widać obniżek nie ma tylko cena jeszcze bardziej w górę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2196
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 11:04  
Cytuj
PB95-4.58
ON-4.88

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 12:14  
Cytuj
CYTAT (Damian1989r)
...Jak widać obniżek nie ma tylko cena jeszcze bardziej w górę.

I raczej na obniżki bym nie liczył. Stacje ponoszą koszty pracownicze, utrzymania budynków oraz zapłaty podatków, które Nadbereżny podnosił kilkakrotnie a stacja MZK tych kosztów nie ponosi więc i ceny mają niższe,,,zobaczymy jak dlugo się taka różnica utrzyma, czas pokaże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 12:20  
Cytuj
Feniks - jak tam?

Znalazłeś te nasze słynne rozmowy, gdzie kilkakrotnie namawiałeś mnie na spotkanie w "realu"?good

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 14:14  
Cytuj
Cena PB z dziś:
MZK 4,75
Orlen 4,94
Wpadłem na kawkę do Orlenu koło Opla i widać że ruch jest mniejszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 14:23  
Cytuj
19 groszy różnicy ?
Niedługo spadnie do 10 , jak tak dalej pójdzie to znów będę jeździł na Orlen i przynamniej jakieś punkty na kartę nabijał
I nie wiem czy za pare miesiący nie będzie czasem końca stacji MZK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2019r. 07:59  
Cytuj
CYTAT
Wytłumaczę najprościej jak umiem.

Dajmy na to chcemy zatankować do pełna. Bak mamy 55 litrów. Paliwo dajmy na to będzie po 5 zł. Maksymalnie zapłacimy 275 zł (napewno mniej bo w baku przecież coś jeszcze mamy). Wstukujemy dajmy na to 300 zł, płatność kartą. Tankujemy do pełna i płacimy tyle ile wyszło. Ot filozofia.


Czegoś nie rozumiem, chcę zatankować do pełna, daję te 300 zł, robię płatność kartą bo taka jest kolejność, wstukuję PIN, trasakcja zrealizowana idę tankować wchodzi te 275 zł a gdzie reszta ? ściąga z konta dopiero po zatankowaniu czy jak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 18 Lip 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2019r. 08:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wytłumaczę najprościej jak umiem.

Dajmy na to chcemy zatankować do pełna. Bak mamy 55 litrów. Paliwo dajmy na to będzie po 5 zł. Maksymalnie zapłacimy 275 zł (napewno mniej bo w baku przecież coś jeszcze mamy). Wstukujemy dajmy na to 300 zł, płatność kartą. Tankujemy do pełna i płacimy tyle ile wyszło. Ot filozofia.


Czegoś nie rozumiem, chcę zatankować do pełna, daję te 300 zł, robię płatność kartą bo taka jest kolejność, wstukuję PIN, trasakcja zrealizowana idę tankować wchodzi te 275 zł a gdzie reszta ? ściąga z konta dopiero po zatankowaniu czy jak?


Ściąga z konta kwotę, po zatankowaniu. Zadeklarowałeś 300zł, wlałeś za 275zł i tyle zabiera.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2019r. 09:20  
Cytuj
No i teraz jasne.
Widać ze RIA powoli zrównuje cenę Pb do MZK, z czasem pewnie Orleny i Lotosy obniżą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2019r. 09:20  
Cytuj
No i teraz jasne.
Widać ze RIA powoli zrównuje cenę Pb do MZK, z czasem pewnie Orleny i Lotosy obniżą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2019r. 20:02  
Cytuj
widzę że na Pb różnica w cenach to zaledwie 10 gr a więc nie opłaci się gonić samochodu dla paru groszy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Marz 2019r. 20:54  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Feniks - jak tam?

Znalazłeś te nasze słynne rozmowy, gdzie kilkakrotnie namawiałeś mnie na spotkanie w "realu"?good

Co wniosłeś tym wpisem do tematu? Nabiłeś sobie nic nie wnoszący kolejny post, gratuluję. Sądzisz, ze ja nie mam tak jak ty nic do roboty tylko siedzenie przed klawiaturą? Nie będę tego szukał specjalnie i mitrężył cenny czas żeby ci cokolwiek udowadniać forumowy łowco postów i szyderco. Teraz proponuję ci spotkanie w realu, podaj czas i miejsce.
Wracając do tematu ta różnica nie wynika ze zmowy cen a raczej z braku kosztów, które ponoszą lokalne stacje, są to koszty pracownicze, utrzymanie budynków oraz podatki gruntowe od działalności, których nie ponosi MZK. Nadbereżny jak by mu zależało to zamiast inwestować w stację to najpierw mógłby negocjować z właścicielami stacji a kartą przetargową mogłoby być właśnie obniżenie podatków.
P.s.
Uprzedzając głupie riposty nie jestem przeciwnikiem stacji a wręcz jestem za, ale ta stacja nie ma żadnego wpływu na kształtowanie cen paliw w naszym mieście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2019r. 06:16  
Cytuj
CYTAT

Wracając do tematu ta różnica nie wynika ze zmowy cen a raczej z braku kosztów, które ponoszą lokalne stacje, są to koszty pracownicze, utrzymanie budynków oraz podatki gruntowe od działalności, których nie ponosi MZK. Nadbereżny jak by mu zależało to zamiast inwestować w stację to najpierw mógłby negocjować z właścicielami stacji a kartą przetargową mogłoby być właśnie obniżenie podatków.
P.s.
Uprzedzając głupie riposty nie jestem przeciwnikiem stacji a wręcz jestem za, ale ta stacja nie ma żadnego wpływu na kształtowanie cen paliw w naszym mieście.


Czyli stacje w okolicznych miejscowościach mają wolontariuszy w obsłudze i są zwolnione z podatku, skoro mogły sobie pozwolić na ceny 10-30gr niższe niż w Stalowej Woli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2019r. 07:49  
Cytuj
nawet na interii byl artykul o naszej stacji
ze cena paliwa rozni sie o 40 gr a widze ze roznica coraz bardziej maleje w stosunku do innych stacji niestety

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2019r. 08:41  
Cytuj
Pb 95 ➡️ 4,75 zł

Info ze strony MZK


Podwyżka o 20 groszy w tak krótkim czasie? Słabo.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2019r. 09:25  
Cytuj
CYTAT
Teraz proponuję ci spotkanie w realu, podaj czas i miejsce.


Po co? "Wiarygodny" człowieku? potluczony

A w temacie:

Bardzo się cieszę, że ta stacja w końcu powstała.
Myślę, że inne stacje już notują spadek sprzedaży i dzięki temu ceny zaczną spadać.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2019r. 09:38  
Cytuj
Panie nic mi nigdy nie pasuje (Andrzeju), jeżeli jest taniej niż u konkurencji to stacja zdaje egzamin. Jaka stacja trzyma stała cenę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »