NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Czynsz - opłaty.,
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 21:59  
Cytuj
Pochwalcie się jak zmieniły Wam się czynsze od marca. U mnie 3.33 za metr opłaty za fundusz remontowo-budowlany i spadek o 15 groszy. Ciekawa jestem gdzie znajdują się bloki z opłatą poniżej 3 zł za fundusz. ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 21:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 435
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 22:40  
Cytuj
Czynsz na razie obniżony w stosunku do listopadowej podwyżki o +- 1,5 zł. U mnie opłata remontowa wynosi 3,30, jednak jak zawsze fascynuje mnie temat opłaty na działalność społeczno - kulturalną... na co to idzie? Na błonia czy skarpę?

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 22:42  
Cytuj
u mnie fundusz 3,84 zł.. ogólnie czynsz obniżony o jakieś 50 groszy

opłaty na działalność społeczno - kulturalną? to na działalność Spółdzielczego Domu Kultury, mnie też do wk...rwia..
ale wystarczyłoby gdybyśmy poszli na zebranie i przegłosowali przeciw i się urwie...
Nie wiem dlaczego mam płacić na coś z czego nie korzystam i opłacać komuś pensje. Jeśli ktoś chce z tego korzystać, niech sobie sam płaci, dlaczego mają wszyscy na to łożyć. Można też wypisać się z członkowska w spółdzielni. Wówczas ta opłata zniknie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 08:54  
Cytuj
No właśnie nie odliczą już tej opłaty. Ja nie jestem członkiem spółdzielni i przez parę lat nie płaciłam za działalność społeczno kulturalna ale jakoś końcem zeszłego roku dostałam pismo, że już zwolniona nie jestem i płacić muszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 09:32  
Cytuj
poważnie?
no to pięknie... a to zgodne z prawem, żeby NIE- czlonka spółdzielni do tego zmuszać? Co miesiąc leci ponad 5 zł, to jest około 61 zł rocznie. Za 10 lat wyjdzie 610 zł... odkładając to mam nowy rower umiech
Jak ktoś ma duże mieszkanie musi byc kulturalny na siłe za większe pieniądze, bo to leci od metrażu..
Mnie np. nie interesują te wystawy, które organizują jakimś artystom, koncerty dzieci, które śpiewają na wszystkim imprezach to samo i tańczą mniej więcej to samo. Jak ktoś chce, owszem, niech chodzi na tańce i później ma występy, ale nie za moje... Spółdzielnia mieszkaniowa ma inne zadania niż rozrywkę. Mamy MDK, Szkołę Muzyczną, nie można zmuszać kogoś do płacenia za coś, czego nie chce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 09:44  
Cytuj
No poważnie członkiem spółdzielni nie jestem a płacę opłatę społeczno-kulturalną..
Oczywiście tez wolalabym jej nie placic.
Czy są w takim razie jakieś korzyści z bycia członkiem spółdzielni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 12:29  
Cytuj
pewnie zbankrutujecie z powodu tych opłat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 581
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 13:09  
Cytuj
U mnie we wspólnocie fundusz remontowy 2.15 zł. Blok administrowany przez mzb z kredytem na modernizacje i likwidację term.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 15:22  
Cytuj
Jaki to blok?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »