NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Norbert S...cz Bezpieczeństwo Ludzi i Mienia, ku przestrodze
Posty: 1
Dołączył: 28 Lut 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2019r. 17:00  
Cytuj
Witam

Niniejszy post zamieszczam, aby przestrzec potencjalnych klientów firmy Bezpieczeństwo Ludzi i Mienia Norbert S.
Zacznę od początku. Otóż mieszkam w zasobach mieszkaniowych podległych zarządowi MZB. W moim mieszkaniu występowały problemy z nieprawidłowo działającą wentylacją w kilku pomieszczeniach (zamiast wyciągać powietrze to je wtłaczała), w związku z czym zwróciłem się do zarządcy o wyeliminowanie powyższego. Zarządca w odpowiedzi na mój wniosek skierował do mnie Pana Norberta S. właściciela ww. firmy. Pan Norbert stawił się osobiście, bardzo dużo i ładnie mówił, chwalił się wielce swoim wykształceniem i umiejętnościami.
Po dokonaniu wizji w mieszkaniu i weryfikacji ciągów kominowych stwierdził, że u mnie występuje problem z przepływem powietrza. Po ustaleniu przyczyny problemów zalecił założenie nawiewników okiennych, zwiększenie ilości otworów wentylacyjnych w drzwiach wewnętrznych i montaż nasad kominowych, po czym przystąpił do realizacji powyższych zaleceń.
I teraz sedno sprawy, ww. czynności zostały przez Jego firmę wykonane jednak nie przyniosły żadnego rezultatu, a wręcz przyniosły efekt odwrotny od oczekiwanego. Nie w tym leży jednak główny problem, a w tym, że czynności wykonane przez Jego firmę zostały zrealizowane nieprofesjonalnie. Nawiewniki w oknach zamontowano poprzez podziurawienie ram okiennych wiertłem, a nie wycięcie otworu, co spowodowało ich zniszczenie. Drzwi wewnętrzne również zostały zmasakrowane wiertłem, przez co byłem zmuszony do zamaskowania zniszczeń kratką wentylacyjną. A teraz najciekawsze, likwidacja nawiewu powietrza w toalecie została wykonana poprzez włożenie szmaty do przewodu kominowego z komentarzem ze strony wykonawcy, że teraz na pewno nie będzie dmuchać po plecach.
Dla zobrazowania zamieszczam linki do zdjęć pokazujących profesjonalizm wykonawcy:

https://www.fotos(...)00a9a911
https://www.fotos(...)321e80e9
https://www.fotos(...)9da8456c
https://www.fotos(...)45b0752c

(zdjęcia zamieściłem na fotosik)

Biorąc pod uwagę, że problem nie został rozwiązany zmuszony zostałem zasięgnąć pomocy u prawdziwego specjalisty, który dokonał pomiarów, wydał opinię i polecił wykonawcę. Polecony wykonawca zainstalował w sposób profesjonalny nawiewniki okienne w prawidłowej części okien (górnej, a nie jak to zrobiła firma Pana Norberta S. w dolnej) i problem w dużej mierze został wyeliminowany.
Poradziłem się specjalisty w dziedzinie prawa w jaki sposób mogę dochodzić od Ww. naprawienia szkody, na co ten polecił, abym wystąpił z pisemnym żądaniem do wykonawcy o zwrot kosztów jakie musiałem ponieść, aby naprawić szkody wyrządzone przez Ww. Tak też uczyniłem, jednakże Pan Norbert S. nie podjął korespondencji, nie odpowiedział również na mojego maila, w związku z czym okazał się człowiekiem niehonorowym.
W ślad za powyższym utworzyłem tego posta ku przestrodze innym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2019r. 17:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2019r. 17:15  
Cytuj
MZB i wszystko jasnenie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lut 2019r. 20:09  
Cytuj
Ojpd...
Faktycznie montaż porażka totalna.
Szmata w szybie wentylacyjnym ? A czy czasami brak totalny wentylacji rozwiązany za pomocą takiej szmaty w mieszkaniu w którym używa się np termy nie stwarza zagrożenia życia poprzez wzrost tlenku węgla ze względu na brak wentylacji (zajebany szmata przewód kominowy plus nawiewniki które nic nie dają w momencie całkowitego zatkania przewodu wentylacyjnego)
Jeśli zrobili ci to tak ze stworzyli dla ciebie i rodziny zagrożenie zdrowia pośrednie to radzę ci iść do tego pana s***dolic go osobiście ile wlezie i powiedzieć ze albo zwrot kosztów tej pseudonaprawy która stwarzała dla ciebie pośrednie zagrożenie zdrowia i życia albo spotykacie się w sądzie i uroczy d**sko.
Jakby mi tak zatkałi przewód kominowy to bym poszedł i wsadził szanownemu panu w d**e te szmatę.
Pewnie założyli tez kratkę i myśleli ze właściciel tego nie zbada a jakby się ktoś tam zaczadził to by mówili „a trzeba było czujnik czadu założyć” a takim fachowcom by się upiekło. Niestety wentylacja-gaz-prąd to 3 rzeczy na które trzeba szczególnie zwracać uwagę bo stwarzają zagrozenie dla życia w wypadku nieprawidłowego wykonania instalacji gazowej a wje*anie szmaty i zatkanie CAŁKOWITE przewodu wentylacyjnego to świadome partactwo mogące skończyć się tragicznie....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 12:50  
Cytuj
To ten Pan z duza Glowa,,,.... w moim bloku tez z Nim byl problem scianasciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 1 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 13:49  
Cytuj
@pobożny współczuje, i wiem dokładnie czego Ci współczuję, bo moje doświadczenia są niemal identyczne z twoimi. Fajnie że ktoś się wreszcie odważył i napisał jak pracuje ta firma. Żaden partacz nie może już pozostawać anonimowy i bezkarny! Pan Surmacz poleciał z hukiem z MZB i z tego co wiem powrotu tam nie ma, bo takich spraw był o wiele za dużo. Mój problem rozwiązał dopiero nowy kominiarz zatrudniony przez administację pan Pakuła, przemiły facet z wielkim doświadczeniem i co najważniejsze, człowiek dotrzymujący słowa. Facet wie co robi i widać od od pierwszej chwili. A Surmacz mam nadzieje zapłaci słono za swoje szkolne błędy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 14:13  
Cytuj
Nie do wiary ze jeszcze tacy partacze isnieją i funkcjonują na rynku. Po prostu nieprawdopodobne. Jakbys nie dorzucił zdjec to bym nie uwierzył.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 17:41  
Cytuj
CYTAT
Drzwi wewnętrzne również zostały zmasakrowane wiertłem, przez co byłem zmuszony do zamaskowania zniszczeń kratką wentylacyjną.


Czyli tą brązową, piękną kratkę zainstalowałeś sam? To dopiero masakra wyszła cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2019r. 22:34  
Cytuj
Chodzi o "Soczka" ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 23 Gru 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 03:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 14:19  
Cytuj
Przecież ten facet nawet nie ma uprawnień do wykonywania przeglądów kominiarskich ! Tylko że teraz potrzebne są znajomości a nie uprawnienia. MZB łupi jak tylko może administrowane budynki. Teraz mamy na "tapecie" ciepłą wodę i opowiadanie bajek przez prezesa MZB że takie są wymogi unijne! Tylko pan prezes zapomniał że mieszkania to nie jest część wspólna którą on włada i to właściciel decyduję czy chce mieć ciepłą wodę i inne rzeczy w mieszkaniu. Panie prezesie pana "władza" kończy się na progu każdego mieszkania. Dalej musi pan pytać właściciela czy panu pozwoli wejść. Czy to do pana dociera?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2019r. 15:19  
Cytuj
Masakra,taki syf to tylko "uczony" moze zostawić Przypuszczam ze chlopak po zawodowce bylby bardziej profesjonalny.
Szmatą w wentylacji piwalil mnie na kolana,cóż za "kompetencja"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2019r. 21:47  
Cytuj
A czy przypadkiem nie było tak? Podczas przeglądów okresowych zostało zgłoszone przez Pana że występuje ciąg wsteczny tzw. cofka powietrza zewnętrznego w ubikacji. Problem podobno występował od wielu lat, tyle że poprzedni kominiarze zaznaczali że wszystko jest cacy i szli dalej? Pan Norbert podczas przeglądu ustalił w czym tkwi problem i wskazał co należy uczynić aby go rozwiązać. To samo zresztą potwierdził inspektor budowlany, którego Pan wezwał. Jako pracownik firmy Pana S. miałem setki razy do czynienia z podobnymi przypadkami tj. nawiewy do wewnątrz. Praktycznie zawsze udawało się problem rozwiązać, nie raz potrzeba było na to kilku dni. Poprzedni kominiarze nawet nie chcieli ruszać tego tematu. Więc proszę nie mówić że ktoś wyłudza pieniądze od MZB. Bo mi na prawdę się nie widzi ani finansowo ani zdrowotnie latać po dachach i montować nasady. Skoro lepsza kasa jest na zwykłym przeglądzie, na którym mogę zaznaczyć że wszystko funkcjonuje prawidłowo i przekonywać lokatorów że w starym budownictwie to tak już musi być, bo to nieprawda.
Jeżeli człowiek wykona setki takich zleceń wiadome że czasem coś wymaga poprawy to nie jest elektryka że się złączy dwa kabelki i prąd leci. Zawsze staram się wysłuchać ludzi, zbadać problem i postarać się go rozwiązać jak najtaniej i najskuteczniej a nie zamieść pod dywan. Przez rok pracowałem dla MZB i takich zleceń było naprawdę dużo, ludzie mają z tym poważny problem, czemu nie wypowiadają się ci, którym od kilku lat wiało i już nie wieje? Czemu ci sie nie wypowiedzą co na Wolności 5 od 2 lat mieli komin nie drożny? bo kominiarz zaznaczał że jest ok(nawet nie sprawdzając) łatwiej powiedzieć że tak ma być i do widzenia nich im wieje po plecach w łazience, kuchni czy gdzie tam, niech się duszą ściany niech wilgoć zbierają bo czemu nie? Przegląd jest hajs sie zgadza i do widzenia za rok. Nikt na siłę nie szuka kasy tutaj. Ludzie sami dzwonią że mają problem nie są namawiani ani manipulowani!

1. w budynkach w których cyrkulacja następuje w ciągu grawitacyjnym nie dozwolone jest aby w pokojach znajdowały się wentylacje. U Pana się znajdywały.
2. W drzwiach łazienki powinny znajdować się odpowiedniej przepustowości otwory, umożliwiające przepływ powietrza. U Pana się nie znajdowały.
3. W oknach powinny znajdować się otwory umożliwiające dostarczenie powietrza dla prawidłowego funkcjonowania wentylacji. U Pana się nie znajdowały.

O okapie już nie wspomnę, jest kategorycznie zabronione używanie.

Firma Pana Norberta faktycznie wykryła przyczyny usterek. Z tym że pracownicy, którzy byli zatrudnieni w ramach przyuczenia u Pana Norberta zostali poproszeni o wykonanie tych napraw przez właściciela lokalu. Ugadali się PRYWATNIE i za flaszkę to Panu zrobili, efekty jak widać... Osoby te już dawno nie pracują w Bezpieczeństwo Ludzi i Mienia. A ja sam wykonywałem u Pana prywatnie "poprawianie" po poprzednikach. Dlatego insynuacje że to firma Pana S podczas wykonywania usług zniszczyła panu okna jest nie na miejscu. Zrobili to pracownicy, nie w godzinach pracy na co sam Pan się zgodził, wręcz o to nalegał. My jako firma nie realizujemy takich wycinanek, zajmujemy się kominami a nie stolarstwem.

Podsumowując firma Pana Norberta S wydała prawidłowe rozpoznanie sprawy i zaleciła prawidłowe rozwiązanie problemu. Nie naszą winą jest to gdzie, u kogo i za ile dokonał Pan usunięcia wyżej wspomnianych usterek. A tak prywatnie to jeżeli problem występował z nawiewnikami na dole to przeniesienie ich na górę nie za dużo zmieni umiech I może sobie Pan sprowadzać specjalistów z NASA i w niczym nie pomogą, ale życzę powodzenia i trzymam kciuki.

PS. NIGDY! nikt z naszej firmy żadną szmatą nie zatykał wentylacji, (chyba że podczas czyszczeń) to jakieś jawne oszczerstwo i oczernianie. Zawsze najważniejsze jest dla nas życie i zdrowie. Na 50 tys mieszkańców zawsze się znajdzie ktoś, komu coś nie pasuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2019r. 22:13  
Cytuj
Do "chimneysweep" Szanowny panie. Ponawiam zatem pytanie czy pan Norbert S. posiada uprawnienia do wykonywania przeglądów kominiarskich? Odsyłam do prawa budowlanego. Czekam na wyjaśnienia.Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2019r. 22:22  
Cytuj
Proszę Pana. Pytanie, które Pan zadał jest zdecydowanie uwłaczające pracownikom MZB. Osoba bez okazania odpowiednich uprawnień i złożenia ich w placówce NIGDY nie miała by możliwości przeprowadzenia przeglądów. A z tego co wiem Pan Norbert S posiada status mistrza kominiarskiego, czyli najwyższy stopień jaki jest możliwy do uzyskania. Tak zdecydowanie posiada uprawnienia do przeprowadzania kontroli w budynkach wielorodzinnych jak i we wszystkich innych. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2019r. 22:51  
Cytuj
To proszę o okazanie tych uprawnień TU! Na PW. Kto mu je wydał skoro organy wydające nic o tym nie wiedzą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2019r. 10:01  
Cytuj
Wentylacja grawitacyjna, nie zablokuje ciagu wstecznego, nawet poprawnie wykonana. Na blokach powinna być wentylacja mechaniczna w kazdym kanale połaczona z nawiewnikami, a najlepiej hybrydowa (grawitacyjno-mechaniczna,)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2019r. 10:34  
Cytuj
Jeśli szanowni państwo gdybaja kto i komu wydaje uprawnienia na mocy jakich przepisów wydawane są uprawnienia wystarczy kilka faktów kominiarz jak wiemy wszyscy jest zawodem cechowym o numerze 713303 prawo do nadawania tytułów a co za tym idzie uprawnień i możliwości wykonywania zawodu oparte jest na ustawie o cechu i rzemiośle a co z tego wynika uprawnienia mistrza dopuszczające do wykonywania przeglądów kominowych nadaje w naszym kraju odpowiedni Cech w przypadku moich uprawnień nadane one zostały przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie a ich numer referencyjny to 30632 pod tym numerem jest moje nazwisko a jeśli ktoś nadal twierdzi iż nie jest to prawda zapraszam do kontaktu z izbą znajdująca się na ulicy rynek 2 w Lublinie. Co do powyższych oskarżeń jeszcze dziś zostanie złożony wniosek o zniesławienie i działanie na szkodę wizerunku firmy przeciwko autorowi wypowiedzi daleko odbiegającej od prawdy. Mimo szczerej prośby o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdy autor tego posta nie odszedł od bezpodstawnej i obciążonej sankcja prawna praktyki i odstąpił od polubownego zarzegnania tego konfliktu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 5 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2019r. 12:49  
Cytuj
W takim razie Panie Robercie i ja wystąpię do Pana o pełne naprawienie szkód po Pana "pracach". Skończyło się na wymianie szyby. Ale widzę że nie tylko ja jestem ofiarą Pana "profesjonalnych" usług. Trochę pokory.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2019r. 13:08  
Cytuj
Panie Norbercie . Troszkę się pan rozpędził.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 29 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2019r. 13:13  
Cytuj
Narzekacie na tego pana Norberta ale to miły porządny kominiarz jego pracownicy to również kompetentne osoby. W bloku Poniatowskiego 11 zarządzanym przez Wandę U są popękane kominy na ścianie w kuchni i w łazience podczas mrozów ściany są zamarznięte gdzie w łazience bywa 15 stopni ciepła bo zarządczyni bloku zatrudnia partacza kominiarza Usługi Kominiarskie Marek Tykierka z Tarnobrzega to dopiero partacz bez uprawnień przyjdzie poświeci telefonem i powie że kratki wentylacyjne nie takie że nie ma ciągu podczas gdy prawdziwy fachowiec na którego wszyscy tu narzekacie dopiero znalazł prawdziwą przyczyne czyli pęknięte kominy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2019r. 13:59  
Cytuj
Panie Norbercie . Czy może nam pan zdradzić w którym roku uzyskał pan tytuł "Mistrza kominiarskiego" oraz w jakiej Izbie Kominiarskiej jest pan zarejestrowany? Pytam bo ktoś tu się delikatnie mówiąc mija z prawdą odnośnie pana tytułu albo pan albo Izba Kominiarska. Pan wybaczy ale ludzie mają prawo pytać o pańskie uprawnienia. Proszę ich za to nie straszyć sądem bo pan to przegra.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 15 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2019r. 17:49  
Cytuj
No to Szanowny Panie Armateks opowiem coś. Otóż wymieniana firma lokalizował kominy w moim bloku. Wchodzi do mieszkania młody kominiarz i idziemy do kuchni. Pan kominiarz prosi o jakąś gazetę najlepiej reklamową .Pytam : Po co? Pan odpowiada ze sprawdzają które czyje są kominy.Pan podpala gazetę i wkłada do komina. Z telefonu , bo było na głośnym słychać było OK. Zaskoczyło mnie to sprawdzanie palącą gazeta kominów i mowie, nie wolno w kominach palić bo może się zapalić coś. Pan zgłosił szefowi(poznałem go po głosie) który był na dachu, ze lokator nie pozwala na palenie gazet. Z telefonu Pana młodszego kominiarza odzywa się głos.JAK NIE TO WPIERDOL. zagotowałem się , bo jak ktoś może mi groźić nawet po telefonie w moim mieszkaniu.Kominiarz opuścił moje mieszkanie,
No i jak to się ma do tego ze ten Pan jest miły. Właśnie te słowa w telefonie wypowiedział ON. Później się tłumaczył ze się przesłyszałem.Mimo wieku słuch mam dobry. Wiec nie mówmy tu o kulturze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2019r. 11:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »