NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Kuchnie na wymiar, Szafy na wymiar, meble...kto???,
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 21:38  
Cytuj
CYTAT
Witam wszystkich meblarzy. Ponieważ od wielu lat działam w branży meblowej (kiedyś w Stalowej Woli teraz na rynku stołecznym ) postanowiłem się włączyć do dyskusji.


Również witamy.


CYTAT
Na samym początku należy obalić mit na temat gigantycznej marży jaką kasują fachowcy od mebli . Wyliczenia typu 16 - 20 % to koszty a reszta do kieszeni to są bajki. Nie chcę psuć rynku lokalnym wykonawcom i nie będę pisał o tym ile sie zarabia na meblach na wymiar.

No to albo będziesz ... albo nie. Decyduj się kolego.


CYTAT
Napiszę tylko tyle że legalnie działająca firma nie jest w stanie przekroczyć 30%.

A działająca nie legalnie jest wstanie przekroczyć 30% smiech2? Czyli jednak piszesz?

CYTAT
Oczywiście prawdą jest że gdy sami zamówimy sobie materiał i sami to skręcimy i zamontujemy to wychodzą śmieszne pieniądze.

I tylko o tym tutaj mówimy. O marży doliczanej do materiału. Nic więcej.


CYTAT
Jednak jak policzymy że trzeba komuś zapłacić za projekt i rozpisanie, zapłacić wynajem biura , koszty prowadzenia stolarni oraz pracowników itd itd to już nie robi się tak kolorowo.
15 lat temu było takie eldorado w meblówce ale obecnie bez szans na taką przebitkę.

Oczywiście, ale mówimy i porównujemy tylko materiał.


CYTAT

Podsumowując : jeśli ktoś ma trochę zacięcia technicznego jest w stanie bez problemu sam zrobić sobie meble. Co do akcesoriów to bezkonkurencyjny jest Blum

No bezkonkurencyjny to on nie jest. Jest dobry ale drogi. Nie zawsze, nie wszystko i nie dla każdego musi być Blum. To tak napisać, że np. Maybach jest bezkonkurencyjny ... no nie jest ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 21:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 28 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 22:00  
Cytuj
Czortunio - cieszę się że sam zrobiłeś szafę , wyszła całkiem nieźle.
Zastanawiam się tylko po co prowadzisz krucjatę która ma na celu pokazanie każdemu kto ma odmienne zdanie niż Ty że się myli. A łapanie a słówka to z całym szacunkiem ale chwyty poniżej pasa. Jeśli masz odmienne zdanie na jakiś temat - szanuję to.
W mojej ocenie Blum jest bezkonkurencyjny ponieważ:
- ma najbardziej czytelne katalogi i instrukcje montażu.
- jest dostępny w prawie każdej hurtowni meblowej
- w ciągu 2-3 dni można dostać praktycznie każdą pozycję z katalogu
- ma najlepsze wsparcie techniczne
- bezproblemowe załatwianie gwarancji
- cena porównywalna do najlepszych w branży

Na Maybachach się nie znam to nic nie napiszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 22:25  
Cytuj
on na kazdym wątku prowadzi krucjatęmajaca doprowadzic d ojego absolutnej wiedzy na kazdy temat. To takie przekomarzanie rodem z Mądrali ze smerfów.

Co do foty to sorry ale nie wrzuce. Ale przy zamawianiu kuchni widzałem kilka z okolic i cena za kuchnie w przedziale 40-80 tys ze sprzętem nie jest czymś odosobnionym (domki).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 22:50  
Cytuj
CYTAT
Zastanawiam się tylko po co prowadzisz krucjatę która ma na celu pokazanie każdemu kto ma odmienne zdanie niż Ty że się myli.


Nie odmienne zdanie, tylko źle interpretuje fakty.

Jeśli sam przyznajesz, że materiał kosztuje ułamek tego co klient indywidualny płaci za np. szafę, to trzeba to jasno i klarownie napisać. A nie dopisywać farmazony o kosztach lokalu i ludziach. Tak to są koszty, które ponosi wykonawca, które muszą być wkalkulowane w cenę usługi - ale to nie ma nic wspólnego, z FAKTEM, że materiał kosztuje ułamek ceny, którą się płaci za końcowy mebel.


CYTAT
A łapanie a słówka to z całym szacunkiem ale chwyty poniżej pasa.

A tekstu o "psuciu rynku" to co to jest?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 28 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 22:58  
Cytuj
Spoko Czortunio , zgadam się z Tobą w 100 procentach
Widać że kolega R5_VIRUS wie o czym pisze smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 23:19  
Cytuj
Czortuniu mam nadzieję że wszystkie konfirmaty dokrecone odpowiednim momentem 🙂

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 30 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Sty 2019r. 07:22  
Cytuj
czortunio bedę zmieniał auto, jakie wybrać Audi czy może BMW , a tak wogóle to myślałem o Oplu ...co o tym myślisz ? Kolor auta czerwony czy czarny ? Mam zamiar zmienić mieszkanie które piętro wybrać ? Który chleb jest w Stalowej najlepszy ? Gdzie robią najlepszą pizze ?

Moderowano przez: sm
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku
2.4. wpisów nie zawierających merytorycznej treści, powtarzających się.
2.5. tych samych lub podobnych informacji w wielu miejscach na forum
2.7. wpisów niezgodnych z tematyką danego działu, dyskusją prowadzoną w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Sty 2019r. 08:45  
Cytuj
Jeszcze jedna sprawa o jakości. Kuchnia czy inne meble nie są na lata... Wolę za 2-4 lata wymienić mebelki niż wydawać na nie dziesiątki tysięcy tłumacząc to bezgraniczną jakością ...

Choć oczywiście jest pewne minimum przy którym mebli nawet nie ustawimy, ani nie wyregulujemy jezyk

Trzeba o tym pamiętać i nie dać się omamić pretekstem jakości ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2019r. 10:07  
Cytuj
Uważam że meble zrobione przez dobrego meblarza/stolarza z dobrych materiałów, które będą dobrze zaprojektowane i przemyślane użytkowo z wyczuciem estetycznym są o wiele lepsze od klepanych samodzielnie w garażu i są trwalsze niż na 3-4 lata.
Niestety taki meblarz/stolarz to rzadkość i jego usługi są odpowiednio wyceniane i rzadziej od takiego usłyszymy "nie da się" czyt. "nie chce mi się, bo za dużo zachodu..."

Zwykły kowalski może sobie sam kupić płytę , pociąć, okleić, skręcić.

Do ciekawszych rozwiązań i bardziej nowoczesnych materiałów potrzebny jest sprzęt (który za zwyczaj nie opłaca się kupować na sporadyczne robienie szafek), lakiernia, znajomość rynku, dostawców - teraz jest taki ogrom wykończeń, dodatków....

proszę pamiętać że nie każdy ma czas - jak ktoś pracuje po 10-12h na dobę to woli spędzić czas z rodziną albo po prostu odpocząć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2019r. 12:09  
Cytuj
Takie rzeczy jak lakierowane fronty się zamawia. Nikt kto robi meble (no prawie) nie ma lakierni ... Tak samo nikt nie robi zawiasów, ani śrubek. To są gotowe półprodukty, zamawiane u producentów.

CYTAT
Zwykły kowalski może sobie sam kupić płytę , pociąć, okleić, skręcić.

No, a co więcej trzeba?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2019r. 13:03  
Cytuj
Każdy żyje tak jak chce... i pracuje tyle ile chce...
dla jednego jedzenie ze sklepu jest be i będzie jeździć po wioskach za eko jajami a dla drugiego szafa od kowalskiego będzie be i będzie szukać czegoś innego...

Dobre firmy meblarskie maja swoje lakiernie - tyle w temacie. Zawiasy, uchwyty owszem się zamawia ale są różne i trzeba wiedzieć jakie do czego dobrać żeby pracowały i ładnie wyglądały a nie brać pierwsze z brzegu... tu jest potrzebne doświadczenie i troche lat w branży bo marketing sprzeda wszystko... pomijam estetykę... każdy ma swoją...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sty 2019r. 17:20  
Cytuj
CYTAT
Jeszcze jedna sprawa o jakości. Kuchnia czy inne meble nie są na lata... Wolę za 2-4 lata wymienić mebelki niż wydawać na nie dziesiątki tysięcy tłumacząc to bezgraniczną jakością ...

Choć oczywiście jest pewne minimum przy którym mebli nawet nie ustawimy, ani nie wyregulujemy jezyk

Trzeba o tym pamiętać i nie dać się omamić pretekstem jakości ...


kuchnie wymieniac co 2 lata ? Dobrze sie czujesz ? Zdaje sobie sprawe ze sie pewnie znudzi / opatrzy ale 2/4 lata na kuchnie to lekko mało ...
Moja ma 4 lata i jak jest wyczyszczona na błysk to niczym sie nie rozni od nowej. Wszystko działa lux.

Co do ceny to wiecej własnie płaci sie tam gdzie nie słyszy sie proszę Pana nie da sie albo - za duzo kombinacji zeby to robic... Prosty mebel tuypu pociąc płyte, skręcic pudło, okleic to fatycznie mozna sobie i samemu zrobic...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2019r. 09:01  
Cytuj
CYTAT
Witam, ja właśnie w Meb-Drewie zamawiałem i kuchnię i szafy. Pan przychodzi robi ci parę wersji projektów, ty wybierasz, umawiasz się na kiedy mają być. U mnie była taka sytuacja że czekali na mnie aż będą mogli wejść z montażem. Pierwszy dzień montaż szaf, drugi kuchni i po sprawie. 13 tysięcy nie moje a czasu dla rodziny mnóstwo plus zero zjedzonych nerwów. Więc co kto woli i na ile ceni swój czas. Meble z Ikei też myślałem kiedyś że dziadostwo, ale już parę rzeczy u nich kupiłem i się dobrze sprawują i mają bardzo innowacyjne rozwiązania.

Ja też brałem meble z tej firmy (kuchnia, łazienki, szafa wnękowa) i jestem zadowolony, choć z całą pewnością do tanich ta firma nie należy. Z innych firm robiących meble na wymiar kojarzę tych panów ze Stobiernej handlujących w każdą sobotę meblami pod wiaduktem. Ceny mają przyzwoite, ale co do jakości to nie jestem w stanie nic powiedzieć. Jest jeszcze jedna firma na Al.JPII, zaraz przy głównej ulicy pomiędzy kościołem a sklepem (Frac zdaje się). Tam też robią projekty, jednak płaci się z góry jakieś 200 PLN. W Nisku na Sandomierskiej też są 2 firmy robiące meble na wymiar. W jednej z nich też płaci się z góry za projekt (ta bliżej parku), a w tej drugiej w pobliżu sklepu elektrycznego (budynek Armatoory) projekt jest za friko ale tylko pod warunkiem, że zamówi się u nich meble).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 25 Wrz 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Marz 2020r. 14:56  
Cytuj
Na to już sami musicie sobie odpowiedzieć. Mnie bawią te przepychanki słowne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »