NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Protest nauczycieli,
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 11:43  
Cytuj
Jestem ciekaw co myślicie na temat protestu nauczycieli?. Stosunek wykonywanej pracy i czasu jej wykonywania jest chyba adekwatny do zarobków? Cały etat nauczyciela to połowa godzin np pracownika huty. Nie jestem przeciwko nim ale wydaje mi się lekką przesadą ten wyolbrzymiony lament i robienie z siebie najbardziej pokrzywdzonej grupy zawodowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 11:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 12:20  
Cytuj
w dupach sie poprzewracało wszystkim, tyle powiem....
wielu ludzi po studiach zapiernicza za najnisza krajowa, czesto 7 dni w tygodniu.
A oni wolne przed swietami, po swietach, wolne ferie, wakacje, wszystkie inne swieta dzien przed, dzien po, ja piernicze i jeszcze zle, nie podoba sie, felgi skladac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 12:30  
Cytuj
CYTAT
w dupach sie poprzewracało wszystkim, tyle powiem....
wielu ludzi po studiach zapiernicza za najnisza krajowa, czesto 7 dni w tygodniu.



Można zapytać dlaczego tak jest, że "wielu ludzi po studiach zapiernicza za najnisza krajowa, czesto 7 dni w tygodniu"?

Z ciekawości to ile zarabia nauczyciel ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 12:52  
Cytuj
Bez żadnych stopni awansu to najniższą krajową

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 13:53  
Cytuj
A ja uważam że zarabianie najniższej krajowej to jest jałmużna i nikt nie powinien tak mało zarabiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 15:35  
Cytuj
szwagier na utrzymaniu ruchu w Alutecu 3600 na reke

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 15:45  
Cytuj
CYTAT
Jestem ciekaw co myślicie na temat protestu nauczycieli?. Stosunek wykonywanej pracy i czasu jej wykonywania jest chyba adekwatny do zarobków? Cały etat nauczyciela to połowa godzin np pracownika huty. Nie jestem przeciwko nim ale wydaje mi się lekką przesadą ten wyolbrzymiony lament i robienie z siebie najbardziej pokrzywdzonej grupy zawodowej.


Gdyby tak policzyć ile zarabia Stoch czy taki Lewandowski umiech

Stoch oddaje 2 skoki raz na dwa tygodnie, czasem na tydzień umiech

Lewandowski polata w szortach przez 90 minut co drugi tydzień umiech

Też można ich czas pracy liczyć tylko wtedy gdy ich widzimy na zawodach?

Czasem jak czytam te wypociny o zbyt wysokich zarobach nauczycieli to boje się o wasze dzieci. Pewnie ich nie macie umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 17:21  
Cytuj
Hhahahahahha że za dużo hahaha tutaj ludzię są zacofani smiech2 jeżeli uważasz że osoba która ma uczyć twoje dzieci ma być ich wzorem i wgl zarabia za dużo czyli około 3000 tys zł gdzie inflacja jest na poziomie anglii smiech2 to hahah szacunek ja proponuje tak jak ja wszyscy inzynierowie magistrzy ludzie z wyksztalceniem ktore jest potrzebne w tym kraju wyjada i wtedy zobaczymy jak to bd aa nie przepraszam :/ juz wyjezdzaja bo po co po 5 latach informatyki albo 5 latach pielegniarstwa ciezkiej pracy ktos mowi ze 3000 zl to za duzo zarabia smiech2 a osoba w alutecu ktora nie umie myslec jedynie co mysli to walnac 3 piwa po powrocie z pracy to ma zarabiac 4000 i jest git smiech2 oczywiscie nie chce nikogo obrazac tylko mowie takie porownanie smiech2 jak to powiedziec polska taki piekny kraj tylko ludzie to kur** ^^

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 17:44  
Cytuj
Kiedyś jak rodzic wracał z wywiadówki, dzieciak się bał. Dzisiaj, jak rodzic pojawi się na wywiadówce (bo to wymierający gatunek) to nauczyciele powinni być szczęśliwi. Nie wiem skąd przekonanie, że nauczyciele pracują 18 godzin, mają wakacje, ferie, itp. Pewnie taka wiedza z internetu. Szanujmy siebie nawzajem - będą nas szanować nasze dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 17:53  
Cytuj
Pracują nad kupczeniem nastrojami społecznymi bo wyczuli że niektórzy wysocy urzędnicy są wyjątkowo zainteresowani zdobyciem głosów urzędniczych i cicho siedzą (Gowin, Gliński). UE stanie po stronie wierchuszki ZNP która gorąco popiera Unijne wartości i na to liczą w przypadku sporu i tego boi się PiS. Będą nas czołgać do wyborów parlamentarnych. Wyniki wyborów samorządowych w wielkich miastach pokazały ze to daremny trud, to problem mentalnej indoktrynacji elitarnie aspirującej grupy i kompleksów przeszłości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 29 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 19:30  
Cytuj
Nie rozumiem, skoro nauczyciele tak narzekają na swoje zarobki to dlaczego nie zmienią pracy? Skoro pan w Alutecu zarabia 4000 zł za minimum 40h pracy to dlaczego tam nie pójdziecie? Na Wasze miejsce są młodzi po studiach, którzy będą zadowoleni jak dostaną 2000 zł na rękę. Nauczyciel stażysta zarabia 1530 zł czyli najniższą krajową czy ponad 1700 zł? Niby różnica niewielka ale mieć, a nie mieć 200 zł...
Zawsze narzekanie tylko słychać, że sklepowa zarabia tyle, a pracownik huty tyle... To idźcie pracować do sklepu czy huty! Docenicie swoją pracę. Nie twierdzę, że jest ona idealna, ale aż tak źle żeby płakać co pół roku nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 19:52  
Cytuj
CYTAT
w dupach sie poprzewracało wszystkim, tyle powiem....
wielu ludzi po studiach zapiernicza za najnisza krajowa, czesto 7 dni w tygodniu.
A oni wolne przed swietami, po swietach, wolne ferie, wakacje, wszystkie inne swieta dzien przed, dzien po, ja piernicze i jeszcze zle, nie podoba sie, felgi skladac


wiesz coś o zawodzie nauczyciela czy tyle co od innych albo z twoich szkolnych lat? To samo pytanie mam do ami-gami. Stań przed zgrają urwisów i daj wykład żeby z tego zapamiętali 10%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 3 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 20:05  
Cytuj
A mnie zastanawia jedno, kiedyś chodziło sie do szkoły, zdawało matury, egzaminy szło na studia. Bez korepetycji i stresu teraz nie wiem jak Ci nauczyciele uczą, że na lekcjach lipa koniecznie korki, a śmieszne to że u tego samego nauczyciela najlepiej. I za dodatkowe pieniążki świetnie tłumaczy materiał a na lekcji się nie da ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 3 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 20:05  
Cytuj
A mnie zastanawia jedno, kiedyś chodziło sie do szkoły, zdawało matury, egzaminy szło na studia. Bez korepetycji i stresu teraz nie wiem jak Ci nauczyciele uczą, że na lekcjach lipa koniecznie korki, a śmieszne to że u tego samego nauczyciela najlepiej. I za dodatkowe pieniążki świetnie tłumaczy materiał a na lekcji się nie da ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 21 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 20:08  
Cytuj
Gdyby nie nauczyciele to kto by was pisać nauczył i przelewać swoje buraczane mądrości na forum ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 20:56  
Cytuj
Korki i koperty gdy w budżecie pusto? Zaradność w demokracji. Możemy liczyć na jakieś ulgi podatkowe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 21:40  
Cytuj
Zabójcze to Wasze myślenie - narzekacie na poziom kształcenia - a jaki ma być, jak nauczyciel zarabia tyle, że na własny kąt go nie stać? Skoro ma kształtować ludzi i mieć "pasję", to z miejsca powinien mieć więcej, niż na tym wspomnianym utrzymaniu ruchu w Alutecu. Btw, jeśli wszyscy nauczyciele zechcą zmienić pracę, to kto nam dzieci będzie uczył? Bo jakoś nie wierzę, że Wy staniecie pod tablicą. Co do tego, że kiedyś też się zdawało matury - kiedyś jak dziecko dostało pałę, to w domu jeszcze dodatkowo dostało przez łeb i siedziało w książkach, aż się nauczy. Jak nauczyciel powiedział rodzicom, że dziecko się źle zachowuje, to w domu dodatkowa kara była. Teraz? Pała jest winą nauczyciela a nie lenistwa dziecka, bo większość jest leniwa, a nie z problemami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2018r. 08:14  
Cytuj
Za 18 godzin tygodniowo? Takie roszczenia?? Większość nauczycieli robi na dwa etaty, jedzie na korepetycjach. Nauczyciele mianowani którzy pracują na dwa etaty czyli faktycznie tyle co normalny człowiek zarabia 7tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2018r. 08:51  
Cytuj
18 godzin przy tablicy!
a reszta? przygotowywanie materiałów i sprawdzianów ( później ich sprawdzanie), wywiadówki, zajęcia dodatkowe, dyskoteki, wycieczki ( w tym zielone szkoły -bez płatnych nadgodzin), spotkania z rodzicami itp itd. Chyba uzbiera sie te 40 godzin?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2018r. 09:02  
Cytuj
CYTAT
Za 18 godzin tygodniowo? Takie roszczenia?? Większość nauczycieli robi na dwa etaty, jedzie na korepetycjach. Nauczyciele mianowani którzy pracują na dwa etaty czyli faktycznie tyle co normalny człowiek zarabia 7tys.



Czasami paragonu nie dają za korepetycje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 29 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2018r. 09:21  
Cytuj
Rozumiem, że każdego tygodnia uzbiera się 40h, bo przecież co tydzień jeździcie na wycieczki, organizujecie dyskoteki, prawda? Już bez żartów!
Tak się składa, że mam w rodzinie nauczycieli, a 3 lata temu do tego zacnego grona dołączyła moja siostra. Zawsze chciała być nauczycielem i można powiedzieć, że z powołania, bo miała inne oferty pracy. ZAWSZE zaznacza, że nauczyciel nie może narzekać. Czy nie dostajecie 13 pensji? Dodatku na święta? Prezentow dla dzieci lub pieniędzy na nie? Wyrównań itp.? Jak nie radzicie sobie z uczniami to jest Wasz problem, są nauczyciele, którzy to potrafią.
Kto będzie uczył dzieci jak wszyscy pójdą do Alutecu? Młodzi ludzie, którzy mają powołanie, a nie straszy znudzeni i marudni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Gru 2018r. 15:36  
Cytuj
Gdy wszyscy wyjeżdżali na zmywaki za słusznie minionej, nikt się nie zastanawiał i nie protestował z zarządu ZNP. Protestowali gdy tylko ktoś ze związku stracił pracę, nawet jako działania zabezpieczające powołano gimnazja. Powinni, ludzie uczeni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2018r. 17:38  
Cytuj
CYTAT
Gdyby nie nauczyciele to kto by was pisać nauczył i przelewać swoje buraczane mądrości na forum ?
Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie.Wystarczy się przykładać drodzy nauczyciele do tego co robicie, a w przyszłości zaowocuje. Nie wyzywać od matołów nie ubliżać, tylko tlumaczyć, uczyć. Sama nazwa zawodu zobowiązuje, Nauczyciel - jeden z zawodów zaufania publicznego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2018r. 21:57  
Cytuj
CYTAT
18 godzin przy tablicy!
a reszta? przygotowywanie materiałów i sprawdzianów ( później ich sprawdzanie), wywiadówki, zajęcia dodatkowe, dyskoteki, wycieczki ( w tym zielone szkoły -bez płatnych nadgodzin), spotkania z rodzicami itp itd. Chyba uzbiera sie te 40 godzin?

Te wycieczki to za karę i jeszcze płatne 100%?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 12 Kwie 2013r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2018r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Za 18 godzin tygodniowo? Takie roszczenia?? Większość nauczycieli robi na dwa etaty, jedzie na korepetycjach. Nauczyciele mianowani którzy pracują na dwa etaty czyli faktycznie tyle co normalny człowiek zarabia 7tys.



Czasami paragonu nie dają za korepetycje


Ej lalunia ze skarbowego jesteś??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »