NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
MTM światłowód,
Posty: 29
Dołączył: 25 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2018r. 18:23  
Cytuj
Witam
Chciałem zapytać Was jeśli ktoś korzysta z usług firmy MTM , jak wyglada korzystanie z internetu tej firmy, tzn. Czy nie ma problemów ze ścinaniem czy ładowaniem filmów na YouTube czy pingiem w grach.
Mieszkam na Ul. Okulickiego.
Czytałem opinie na wujku Google i nie są najlepsze ale nie wiem czy dotyczą samej Stalowej Woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2018r. 18:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 16 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2018r. 19:14  
Cytuj
Korzystam juz pare ladnych lat z MTM i nie przypominam sobie zebym mial jakies problemy z netem,ja osobiscie jestem zadowolony.Mieszkam na Okulickiego i nic mi nie scina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 827
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Lis 2018r. 23:51  
Cytuj
Ja mam MTM światłowód od roku i jak dotąd bez problemów. Wszystko śmiga, obraz nawet w 8K nie zwalnia przy 40 MB. Mieszkam na Młodyniu.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 09:15  
Cytuj
Jaka predkosc wysylania, jakie pingi?
Usluga jest tym lepsza jak korzystajacy mniej o niej wie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 09:16  
Cytuj
Jaka predkosc wysylania, jakie pingi?
Usluga jest tym lepsza jak korzystajacy mniej o niej wie umiech

Jak na swiatlowodzie masz upload rzedu kilku mbit to to nie jest swiatlowod tylko swiatlo z lampy naftowej -wód heh
I jeszcze pytanie czy swiatlo masz dociagniete do mieszkania czy skretke? Jak skretke to to tez nie jest swiatlowod, tylko promocja nazwy jak black friday

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 11:47  
Cytuj
CYTAT
I jeszcze pytanie czy swiatlo masz dociagniete do mieszkania czy skretke? Jak skretke to to tez nie jest swiatlowod, tylko promocja nazwy jak black friday

Proszę, weź się nie ośmiesza i marketing wsadź sobie w kieszenie.
Do urządzeń końcowych też podpinasz światłowód. Wszystkie urządzenia w domu po WiFi masz na 5GHz? Jeżeli nie mówimy tu o pakietach z najwyższej półki to po co się pakować w dodatkowe koszty i utrudnienia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 12:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
I jeszcze pytanie czy swiatlo masz dociagniete do mieszkania czy skretke? Jak skretke to to tez nie jest swiatlowod, tylko promocja nazwy jak black friday

Proszę, weź się nie ośmiesza i marketing wsadź sobie w kieszenie.
Do urządzeń końcowych też podpinasz światłowód. Wszystkie urządzenia w domu po WiFi masz na 5GHz? Jeżeli nie mówimy tu o pakietach z najwyższej półki to po co się pakować w dodatkowe koszty i utrudnienia?
To mówisz Pan że dziesięć centymetrów światłowodu wystarczy by całą linię tak nazwać?A jeden centymetr też chwatit?Proszę określ w milimetrach minimalną długość łącza by można nazwać je światłowodem!nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 12 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 12:47  
Cytuj
Ja mam światłowód na wsi podciągnięty do pomieszczenia tam gdzie mam główny switch. Od niego skrętka (1mb) do switcha i reszta przygotowana wcześniej na skrętce. Do każdego pokoju doprowadziłem skrętkę i zamontowałem gniazdo. Internet z MTM działa i każdemu polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 13:29  
Cytuj
CYTAT
Ja mam światłowód na wsi podciągnięty do pomieszczenia tam gdzie mam główny switch. Od niego skrętka (1mb) do switcha i reszta przygotowana wcześniej na skrętce. Do każdego pokoju doprowadziłem skrętkę i zamontowałem gniazdo. Internet z MTM działa i każdemu polecam.
I ta linia to jest światłowód czy skrętka?nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 13:41  
Cytuj
Zakupiłem linę o udźwigu sześćdziesięciu ton a do haka przywiązałem ją sznurkiem od snopowiązałki.Wytrzyma?jezyknie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 13:57  
Cytuj
I pytają jakim cudem PiS wygrał?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 14:14  
Cytuj
Ośmieszacie się panowie z tym światłowód em że głowa mała.
Wiem że wyborcza dla wielu to nie źródło rzetelnej informacji ale....

CYTAT
Prędkość jest najważniejsza?
– Prędkość jest ważna, ale warto pamiętać o sztuczkach marketingowych stosowanych, nie zawsze fair, przez różnych operatorów. Za rzekome oferty bez limitów, operatorzy mobilni kilka razy byli „na celowniku” UOKiK. Do normalnego użytkowania domowego, według moich obliczeń absolutnie wystarcza oferta w granicach 30 – 100 Mb/s. Dlatego oferty powyżej 250 Mb/s wydają się tylko zwykłym chwytem reklamowym, a przeciętny użytkownik i jego sprzęt nie jest w stanie ich wykorzystać, choćby dlatego że domowa sieć WiFi ma szereg ograniczeń. Wartość i rzetelność ofert operatorów można wprost ocenić na stronie speedtest.pl, gdzie prezentowane są średnie wartości osiąganych prędkości internetu.

Po co zatem operatorzy ścigają się na coraz większe prędkości?
– Spotykane coraz częściej oferty 500, 600 i 1000 Mb/s nie odzwierciedlają żadnych rzeczywistych potrzeb abonenta, gdyż jego urządzenia domowe nie są w stanie wykorzystać takich prędkości. Podobnie wygląda sprawa z nieuczciwą reklamą o rzekomej przewadze światłowodu nad kablem koncentrycznym. W sieciach kablowych używany jest system DOCSIS – stosowany również w TOYA – który został opracowany w najlepszych laboratoriach na świecie, pozwala na uzyskiwanie przez pojedynczego użytkownika, zawrotnych prędkości do 1 Gb/s.

Nie dajmy się więc omamić ofertami prędkości, bo często nie przystają one do rzeczywistości.


http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,154682,21855013,ile-czlowiek-potrzebuje-internetu.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 14:28  
Cytuj
CYTAT
Ośmieszacie się panowie z tym światłowód em że głowa mała.
Wiem że wyborcza dla wielu to nie źródło rzetelnej informacji ale....

CYTAT
Prędkość jest najważniejsza?
– Prędkość jest ważna, ale warto pamiętać o sztuczkach marketingowych stosowanych, nie zawsze fair, przez różnych operatorów. Za rzekome oferty bez limitów, operatorzy mobilni kilka razy byli „na celowniku” UOKiK. Do normalnego użytkowania domowego, według moich obliczeń absolutnie wystarcza oferta w granicach 30 – 100 Mb/s. Dlatego oferty powyżej 250 Mb/s wydają się tylko zwykłym chwytem reklamowym, a przeciętny użytkownik i jego sprzęt nie jest w stanie ich wykorzystać, choćby dlatego że domowa sieć WiFi ma szereg ograniczeń. Wartość i rzetelność ofert operatorów można wprost ocenić na stronie speedtest.pl, gdzie prezentowane są średnie wartości osiąganych prędkości internetu.

Po co zatem operatorzy ścigają się na coraz większe prędkości?
– Spotykane coraz częściej oferty 500, 600 i 1000 Mb/s nie odzwierciedlają żadnych rzeczywistych potrzeb abonenta, gdyż jego urządzenia domowe nie są w stanie wykorzystać takich prędkości. Podobnie wygląda sprawa z nieuczciwą reklamą o rzekomej przewadze światłowodu nad kablem koncentrycznym. W sieciach kablowych używany jest system DOCSIS – stosowany również w TOYA – który został opracowany w najlepszych laboratoriach na świecie, pozwala na uzyskiwanie przez pojedynczego użytkownika, zawrotnych prędkości do 1 Gb/s.
Nie dajmy się więc omamić ofertami prędkości, bo często nie przystają one do rzeczywistości.


http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,154682,21855013,ile-czlowiek-potrzebuje-internetu.html
Tak samo jak Ja z rzeczonym sznurkiem od snopowiązałki!nie wiem
nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 18:53  
Cytuj
jak ktos pisze z mu dziala na tym 8K i nie tnie to na **** drazyc temat i filozofowac ? Chyba o to chodzi. To chyba jest OK ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 12 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 20:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja mam światłowód na wsi podciągnięty do pomieszczenia tam gdzie mam główny switch. Od niego skrętka (1mb) do switcha i reszta przygotowana wcześniej na skrętce. Do każdego pokoju doprowadziłem skrętkę i zamontowałem gniazdo. Internet z MTM działa i każdemu polecam.
I ta linia to jest światłowód czy skrętka?nie wiem

ŚWIATŁOWÓD

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lis 2018r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Ja mam światłowód na wsi podciągnięty do pomieszczenia tam gdzie mam główny switch. Od niego skrętka (1mb) do switcha i reszta przygotowana wcześniej na skrętce. Do każdego pokoju doprowadziłem skrętkę i zamontowałem gniazdo. Internet z MTM działa i każdemu polecam.
I ta linia to jest światłowód czy skrętka?nie wiem

ŚWIATŁOWÓD
NA PEWNO?nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2018r. 02:19  
Cytuj
I choćbyś miał światłowód na wsi (czego mtm nie oferuje, a bardzo ich lubię).
Choćbyś miał skrętkę najlepszej jakości.
I choćbyś miał internet 600 Mbit.
To i tak podejrzewam że Maks co Ci speedtest pokaże to jakieś 98 Mbit.
Dlaczego?
Bo pewnie masz router/switcha z portem WAN 10/100.
Ponieważ dostawca internetu, przy podpisywaniu umowy nie zapyta się Ciebie jaką masz instalacje. Nie musi.
Mi na 5Ghz z WiFi na tv w teście analiti wskazuje jakieś 90 Mbit, co pozwala na oglądanie materiałów w 8K. Narazie nie ma takich materiałów ani nie mam aż takiego tv, więc uważam że wszystko co ponad to czysty marketing. Do domowego użytku oczywiście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2018r. 09:19  
Cytuj
Autor pytal o ping ale nikt mu nie odpisal i jak jest z rzeczywistymi predkosciami w tej firmie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 12 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2018r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
I choćbyś miał światłowód na wsi (czego mtm nie oferuje, a bardzo ich lubię).
Choćbyś miał skrętkę najlepszej jakości.
I choćbyś miał internet 600 Mbit.
To i tak podejrzewam że Maks co Ci speedtest pokaże to jakieś 98 Mbit.
Dlaczego?
Bo pewnie masz router/switcha z portem WAN 10/100.
Ponieważ dostawca internetu, przy podpisywaniu umowy nie zapyta się Ciebie jaką masz instalacje. Nie musi.
Mi na 5Ghz z WiFi na tv w teście analiti wskazuje jakieś 90 Mbit, co pozwala na oglądanie materiałów w 8K. Narazie nie ma takich materiałów ani nie mam aż takiego tv, więc uważam że wszystko co ponad to czysty marketing. Do domowego użytku oczywiście.

Mają internet światłowodowy w Pysznicy. A switcha wymieniłem na 1GB

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 12 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2018r. 10:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Ja mam światłowód na wsi podciągnięty do pomieszczenia tam gdzie mam główny switch. Od niego skrętka (1mb) do switcha i reszta przygotowana wcześniej na skrętce. Do każdego pokoju doprowadziłem skrętkę i zamontowałem gniazdo. Internet z MTM działa i każdemu polecam.
I ta linia to jest światłowód czy skrętka?nie wiem

ŚWIATŁOWÓD
NA PEWNO?nie wiem

Nie jaja sobie robie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2018r. 10:38  
Cytuj
CYTAT
Autor pytal o ping ale nikt mu nie odpisal i jak jest z rzeczywistymi predkosciami w tej firmie?

Jeżeli jesteś zaopatrzony w dobra instalacje i sprzęt to prędkości jest aż nadto a pingi są znikome. Warto brać.
Jeżeli jednak masz wszystko 10/100 to nie ma co się ładować w wysokie transfery bo i tak tego nie wykorzystasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2018r. 21:12  
Cytuj
Sprawdzony dostawca Internetu i telewizji.
Wszystko działa jak należy. Nie mam zastrzeżeń.
Bardzo dobra jakość usług, Internet i TV działa super.
Co do negatywnych opinii - nawet z Internetu trzeba umieć korzystać.
Ponadto obsługa klienta na najwyższym poziomie.
Serdecznie POLECAM!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2018r. 08:53  
Cytuj
Zaczyna mnie to smieszyc ;) .kilkanascie postow, Ani jednego faktu na temat dostawcy ;) ani jednego potwierdzenia z jakiegos speed testu. Tylko ze dobry... Tym tokiem dojdziemy do wniosku ze maluch tez dobrze jezdzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2018r. 13:27  
Cytuj
Ping w grach jest super, stabilnie i bez żadnych skoków. Śmiało mogę polecić każdemu zapalonemu graczowi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2018r. 02:15  
Cytuj
Sprawdź wyniki mojego Speedtest! Jak szybki jest Twój internet? https://www.speed(...)61565137

Z komórki na WiFi 2,4GHz przy max 100mbps.
Wystarczy taki dowód?
Dodam że na 5GHz jest ponad 90mbps.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »