NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Które przedszkole wybrac ?,
Posty: 6
Dołączył: 15 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2019r. 12:32  
Cytuj
do justysi - dziwne jakie to skierowanie i kto ci je dał przedszkola na OZECIE nie ma jak już wspomniałem OK 20 lat w byłym przdszkolu jest przychodnia mdyka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2019r. 12:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 3 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2019r. 14:09  
Cytuj
Do oddziału przedszkolnego który jak można sprawdzić na internecie jest utworzony w szkole /przy szkole na os. Ozet. Skierowanie było napisane w ("") cudzysłowie ponieważ po naszej interwencji w wydziale edukacji listownie poinformowano nas o wolnych miejscach w innych przedszkolach/oddziałach (było to trzy lata temu wchodziły wtedy przepisy że każdemu 3latkowi gmina musi zapewnić miejsce w przedszkolu i na te przepisy się powołaliśmy)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 15 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2019r. 16:27  
Cytuj
do justysi
przyznaję ci rację jest tam od kilku lat odział przedszkolny przerobiony ze szkolnej zerówki i funkcjonuje on równolegle ze szkołą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Lis 2019r. 20:41  
Cytuj
Polecam także Baśniowy Świat w Rozwadowie. Mnóstwo zajęć, miłe Panie noi piękne alpaczki naprawdę polecam. Aha i jeszcze jedno ogromne podwórko do zabawy na świeżym powietrzu!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2019r. 22:23  
Cytuj
CYTAT
Polecam także Baśniowy Świat w Rozwadowie. Mnóstwo zajęć, miłe Panie noi piękne alpaczki naprawdę polecam. Aha i jeszcze jedno ogromne podwórko do zabawy na świeżym powietrzu!!!!
A ja nie polecam. Pani dyrektor nie chce zwrócić wpisowego po mimo, że nie doszło do podpisania umowy i sam zapis w umowie, że wpisowe jest bezzwrotne jest niezgodny z prawem. Poza tym na tym placu zabaw bawią się w jednym czasie wszystkie grupy wiekowe, czyli na przykład 6latki z 2latkami. Panie nie ogarniają tego, bo na rękach im wiszą dzieci, które płaczą, bo mają problem z adaptacją. Czyli taki 6latek daje na maksa na huśtawce albo karuzeli, a w okół chodzą nieświadome sytuacji maluchy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2019r. 16:23  
Cytuj
Witam serdecznie,
nazywam się Iwona Gryszun i jestem dyrektorem Niepublicznego Przedszkola Baśniowy Świat II w Stalowej Woli.
W odpowiedzi na komentarz mistletoe chciałam poinformować, że jednorazowa opłata wpisowa w kwocie 120zł pobierana jest podobnie jak w innych placówkach jako rezerwacja, ponieważ jest dużo chętnych na 1 miejsce.
Przypominam sobie tylko jedną sytuację o której może być mowa. Pani została poinformowana o fakcie iż opłata wpisowa jest bezzwrotna co zawarte jest w regulaminie i umowie placówki.
Dokonując rezerwacji dokonała Pani opłaty wpisowej i kilkukrotnie przyszła do placówki z Dzieckiem w celu jego adaptacji. Następnie podczas rozmowy telefonicznej zainicjowanej przez mnie zapytałam Panią o to kiedy ponownie przyjdzie do nas z dzieckiem wówczas poinformowała mnie Pani że po rozmowie z mężem czasowo rezygnuje z miejsca. Ani razu nie wyraziła Pani sprzeciwu wobec tego że opłata wpisowa jest bezzwrotna. Poza tym zapewniłam Panią że w razie chęci powrotu do placówki za jakiś czas opłata wpisowa ponownie nie będzie pobierana. Podczas naszych rozmów, które przebiegały zawsze w miłej atmosferze nigdy nie wyrażała się Pani negatywnie na temat pracy naszego przedszkola.
Kategorycznie nie zgadzamy się z Pani opinią, iż dzieci są źle zaopiekowane na placu zabaw ponieważ zatrudniamy nauczycieli wykwalifikowanych z dużym doświadczeniem w liczbie dwukrotnie większej niż nakłada na nas ustawa o systemie oświaty.
Grupy młodsze i starsze przebywają na placu zabaw w sposób zmienny w zależności od tygodniowego planu pracy przedszkola. Każde dziecko ma inny czas adaptacji w przedszkolu i inne potrzeby, które staramy się rozpoznać i w pełni zaspokoić. Zawsze dokładaliśmy wszelkich starań aby nowe przedszkolaki jak najłagodniej przechodziły przez moment rozstania z Rodzicami dlatego gdy tego potrzebują przytulamy i nie szczędzimy czułości.
Prosimy aby w dogodnym dla Pani terminie skontaktowała się Pani z nami w celu wyjaśnienia w/w sytuacji.Zawsze byliśmy otwarci na dialog.
My ze swojej strony kierujemy wiadomość prywatną do osoby która wystosowała powyższą opinię w celu umówienia spotkania.
Zawsze naszym priorytetem było zadowolenie Dzieci i Rodziców.
Wszelkie nieprawdziwe opinie na temat naszych przedszkoli będziemy zmuszeni wyjaśniać na drodze postępowania sądowego ponieważ wiele lat pracowaliśmy na renomę i wysoką opinię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2019r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
Witam serdecznie,
nazywam się Iwona Gryszun i jestem dyrektorem Niepublicznego Przedszkola Baśniowy Świat II w Stalowej Woli.
W odpowiedzi na komentarz mistletoe chciałam poinformować, że jednorazowa opłata wpisowa w kwocie 120zł pobierana jest podobnie jak w innych placówkach jako rezerwacja, ponieważ jest dużo chętnych na 1 miejsce.
Przypominam sobie tylko jedną sytuację o której może być mowa. Pani została poinformowana o fakcie iż opłata wpisowa jest bezzwrotna co zawarte jest w regulaminie i umowie placówki.
Dokonując rezerwacji dokonała Pani opłaty wpisowej i kilkukrotnie przyszła do placówki z Dzieckiem w celu jego adaptacji. Następnie podczas rozmowy telefonicznej zainicjowanej przez mnie zapytałam Panią o to kiedy ponownie przyjdzie do nas z dzieckiem wówczas poinformowała mnie Pani że po rozmowie z mężem czasowo rezygnuje z miejsca. Ani razu nie wyraziła Pani sprzeciwu wobec tego że opłata wpisowa jest bezzwrotna. Poza tym zapewniłam Panią że w razie chęci powrotu do placówki za jakiś czas opłata wpisowa ponownie nie będzie pobierana. Podczas naszych rozmów, które przebiegały zawsze w miłej atmosferze nigdy nie wyrażała się Pani negatywnie na temat pracy naszego przedszkola.
Kategorycznie nie zgadzamy się z Pani opinią, iż dzieci są źle zaopiekowane na placu zabaw ponieważ zatrudniamy nauczycieli wykwalifikowanych z dużym doświadczeniem w liczbie dwukrotnie większej niż nakłada na nas ustawa o systemie oświaty.
Grupy młodsze i starsze przebywają na placu zabaw w sposób zmienny w zależności od tygodniowego planu pracy przedszkola. Każde dziecko ma inny czas adaptacji w przedszkolu i inne potrzeby, które staramy się rozpoznać i w pełni zaspokoić. Zawsze dokładaliśmy wszelkich starań aby nowe przedszkolaki jak najłagodniej przechodziły przez moment rozstania z Rodzicami dlatego gdy tego potrzebują przytulamy i nie szczędzimy czułości.
Prosimy aby w dogodnym dla Pani terminie skontaktowała się Pani z nami w celu wyjaśnienia w/w sytuacji.Zawsze byliśmy otwarci na dialog.
My ze swojej strony kierujemy wiadomość prywatną do osoby która wystosowała powyższą opinię w celu umówienia spotkania.
Zawsze naszym priorytetem było zadowolenie Dzieci i Rodziców.
Wszelkie nieprawdziwe opinie na temat naszych przedszkoli będziemy zmuszeni wyjaśniać na drodze postępowania sądowego ponieważ wiele lat pracowaliśmy na renomę i wysoką pozycję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2019r. 21:54  
Cytuj
Do Pani dyrektor: apisał/a :
'Z orzeczeń Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, iż tego rodzaju zapisy stanowią niedozwolone postanowienie umowne w rozumieniu art. 385(1)§ 1 k.c. i art. 3853 pkt 12 i 13 k.c. Zdaniem SOKiK tego rodzaju postanowienia rażąco naruszają interesy konsumentów i związane są z zasadami odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązań. W ocenie Sądu, „słabsza” strona umowy – konsument, nie może ponosić jednostronnie ujemnych konsekwencji w przypadku rezygnacji z kontynuowania określonego stosunku prawnego (odstąpienia od umowy) w szczególności, gdy strona nie spełniła świadczenia wzajemnego. Ponadto omawiana klauzula wprowadza zasadę, od której nie przewiduje się wyjątków, bowiem w każdym przypadku odstąpienia konsumenta od umowy, nawet jeśli przyczyna odstąpienia leży po stronie przedsiębiorcy, konsument poniesie negatywne skutki.
W zawiązku z powyższym należy uznać, że zarówno kwestionowany zapis, tak jak
klauzula wpisana do rejestru stanowią niedozwolone postanowienie umowne w rozumieniu art. 385(3) pkt 12 i 13 k.c., bowiem ich celem jest zatrzymanie wniesionego przez konsumenta wpisowego bez względu na przyczynę odstąpienia od umowy, czego skutkiem jest naruszenie interesów ekonomicznych konsumentów.'
Dziękuję, to wszystko. A opinia o przedszkolu jest moja subiektywna i mam do niej prawo. I proszę mnie nie straszyć prawnikami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2019r. 22:10  
Cytuj
I tutaj ma Pani też ciekawą wypowiedź: Prawo mówi jednoznacznie - nawet jeżeli w umowie, którą ma przedszkole, zostało zapisane, że wpisowe nie podlega zwrotowi, jest to postanowienie nieuprawnione. Wniesiona opłata zawsze podlega zwrotowi. Potwierdził to Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Zasada niezwracania konsumentowi w całości wniesionej przez niego jednorazowej opłaty, wpisowego, bez względu na to, czy do realizacji umowy dojdzie, czy też nie, jest sprzeczna z dobrymi obyczajami i rażąco narusza interesy konsumentów - informuje Longina Lewandowska-Borówka, rzecznik Prasowy Federacji Konsumentów. Zapisy, dotyczące "jednorazowych bezzwrotnych opłat", stosowane często w umowach z prywatnym przedszkolem czy szkołą językową, wpisane zostały do Rejestru Klauzul Niedozwolonych, prowadzonego przez prezesa UOKiK.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M83
M83
M83
Posty: 18
Dołączył: 14 Cze 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2019r. 22:49  
Cytuj
Dyrekcja BŚ jakie wpisowe ?? w baniach już się poprzestawiało... a opinie o przedszkolu wcale nie najlepsze się słyszy na mieście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Lis 2019r. 05:01  
Cytuj
jak już wam na dzieci szkoda to albo 500 idzie na przelew %%% albo jesteście starymi sknerusami, dziś wpisowe w złobku przedszkolu to NORMA

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 21 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2019r. 20:14  
Cytuj
A ja też bardzo polecam Baśniowy świat. Z tego co wiem wpisowe jest wszędzie w prywatnych przedszkolach A Jak nie to trzeba zakupić inne rzeczy np. Ryze papieru itp. Tutaj np. Nie składamy sie dodatkowo na nic (organizowany jest Mikołaj i bardzo fajne prezenty, różne wycieczki, za które nie ponosimy dodatkowych kosztów)Starsze dziecko miałam w innym przedszkolu i żałuję tylko tego że nie dowiedziałam się o tym przedszkolu wcześniej. Dziewczyny są super, młoda kadra, która wszystko doradzi i z którą idzie się dogadać. A czy trzymanie dzieci na rękach żeby je uspokoić to minus... hmm.. No nie wiem jak dla mnie nie chyba dobrze że potrafią przytulić. Różnica wieku na placu zabaw to też chyba plus. Tak jest wszędzie, czy w przedszkolach każda grupa wiekowa chodzi oddzielnie na place.. No nie sądzę. Tak że ja w 100% polecam Baśniowy Świat! (Moje dziecko chodzi już trzeci rok więc wiem nie po ocenie tygodniowej)
ZDECYDOWANIE POLECAM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2019r. 21:17  
Cytuj
Ja w Chatce Misia nie płaciłem wpisowego za dziecko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2019r. 14:35  
Cytuj
Popieram niektórych poprzedników i POLECAM BAŚNIOWY ŚWIAT w Rozwadowie.
Moje dziecko tam chodziło i byłam bardzo zadowolona z opieki - było małe 2 latka więc panie przy wszystkim pomagały, zawsze było przebrane, nakarmione i zadowolone. Przy większych też widziałam że bardzo dobrze dają rade - przede wszystkim co mi się spodobało traktują dziecko jak małego człowieka z którym rozmawiają, tłumaczą itd. Dużo zabaw aktywujących, rozwijających nie tylko sterta plastikowych zabawek.. Kreatywność Pań nie ma granic - Wycieczki, teatrzyki, kino... piknik na dzień dziecka - nawet miasto takiego z pompą nie zorganizowało, własne mini zoo, przepotężny nowy plac zabaw... dużo by wymieniać... my z mężem byliśmy zawsze mile zaskoczeni i super zadowoleni - dlatego jeszcze raz POLECAM

Byłam we wszystkich prywatnych żłobko - przedszkolach i Baśniowy wygrał pod każdym względem.

Taka jest prawda że BŚ ma najlepszy plac zabaw ze wszystkich placówek w mieście - prywatnych czy państwowych. Ilość lat na rynku też swoje robi... - teraz się na otwierało tego dużo - ale to są raczej przechowalnie dla dzieci które oprócz nowych mebelków i kilku zabawek nic nie mają... ani doświadczenia, ani kadry, ani palcu dla dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 22 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2019r. 23:04  
Cytuj
Do obywatelxyz
Z tego co słyszałam to jednak nie jest tam tak kolorowo jak opisujesz. Ze względu na dużą konkurencję, wszystkie placówki niepubliczne muszą oferować coś więcej niż stertę plastikowych zabawek. Co do placu zabaw, to np. publiczne przedszkole nr 4 ma o wiele ładniejszy i bardziej zadbany plac zabaw niż BŚ. A jeśli chodzi o przedszkole które ja osobiście polecam, to tylko i wyłącznie Chatka Misia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2019r. 09:56  
Cytuj
Jak już wdajemy się w dyskusje to powiem że nie polecam Chatki Misia - osobiście nas potraktowali bardzo nieładnie i między innego dlatego ostatecznie wybraliśmy Baśniowy. Ale nie będę robić antyreklamy bo jak widać każdy woli co innego... więc może komuś to miejsce pasuje.


A przedszkole nr 4 - zasoby ma duże bo było kiedyś szkołą więc możliwości mają ponad miarę. Jedynie nazwa ekologiczne w tym miejscu trochę nie pasuje... bo akurat wszyscy wiedzą że oś Hutnik nie jest w ogóle ekologiczne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Lis 2019r. 11:21  
Cytuj
CYTAT
Do obywatelxyz
Z tego co słyszałam to jednak nie jest tam tak kolorowo jak opisujesz. Ze względu na dużą konkurencję, wszystkie placówki niepubliczne muszą oferować coś więcej niż stertę plastikowych zabawek. Co do placu zabaw, to np. publiczne przedszkole nr 4 ma o wiele ładniejszy i bardziej zadbany plac zabaw niż BŚ. A jeśli chodzi o przedszkole które ja osobiście polecam, to tylko i wyłącznie Chatka Misia!



Zabawki zabawkami, na plac zabaw dziecko może iść z rodzicem bądź nawet jechać do Enerdżilandii się wyszaleć, tu chodzi o podejście do dziecka, sam wiem bo miałem tam dziecko i było zadowolone, do tego z tego co widzę na ich stronie jako jedyni posiadają Alpaki, poczytajcie o alpakoterapii wśród dzieci..... tekst o placu zabaw i zabawkach jest z czasów PRL niestety

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »