NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Liugong Dressta Machinery ,
Posty: 73
Dołączył: 16 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2018r. 23:27  
Cytuj
Jakieś opinie, warunki, wynagrodzenie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2018r. 23:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 06:46  
Cytuj
CYTAT
Jakieś opinie, warunki, wynagrodzenie??


Warunki pracy dobre, a wynagrodzenie zależy do stanowiska, ale kokosów nie ma. A o jakie stanowisko pytasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 16 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 09:15  
Cytuj
Tzn. wiem że prowadzona jest rekrutacja na jakieś fizyczne stanowiska. Jaki jest system zmianowy w tej chwili? Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to jest możliwość zarobić ok 2.5 tysiąca?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 19 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 09:18  
Cytuj
Jeśli na montaż lub na obrabiarkę dostaniesz umowę w Ljugong. Jeśli chcesz pracować w magazynie lub na wózku dostaniesz umowę w Eko Ram, pomimo, że będziesz podlegał i wykonywał obowiązki zlecone przez kierownika Ljugong. Eko Ram odradzam, nie dostaniesz premii, socjalny grosze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 09:33  
Cytuj
CYTAT
Tzn. wiem że prowadzona jest rekrutacja na jakieś fizyczne stanowiska. Jaki jest system zmianowy w tej chwili? Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to jest możliwość zarobić ok 2.5 tysiąca?


Ogólnie atmosfera i warunki pracy są dobre, jedynym problem jest pensja. Ale z tego co wiem na stanowiska produkcyjne co przychodzą dostają niektórzy stawkę 3300 zł (wszystko zależy od tego ile się wynegocjuje), więc te 2,5 tyś na rękę wyjdzie.
Co do zmian, to zależy gdzie będziesz robił, albo będzie tylko pierwsza zmiana, albo praca na dwie zmiany. Do tego ostatnio dużo nadgodzin pracownicy na produkcji trzepią. Ale jak już wspomniałem, kokosów to się nie zarobi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 19 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 09:42  
Cytuj
Ljugong około 3200,3300 brutto, Eko ram 2700, 2800 brutto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 16 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 11:38  
Cytuj
Po prostu słyszałem, że dają 2700 brutto, ale nie wiem czy przez agencje czy nie. Jestem ciekawy czy po prostu po okresie próbnym można liczyć na jakąś podwyżkę, bo system zmianowy jest atrakcyjny, ale wypłata troszkę niższa niż u sąsiednich firm.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
Po prostu słyszałem, że dają 2700 brutto, ale nie wiem czy przez agencje czy nie. Jestem ciekawy czy po prostu po okresie próbnym można liczyć na jakąś podwyżkę, bo system zmianowy jest atrakcyjny, ale wypłata troszkę niższa niż u sąsiednich firm.


Zazwyczaj dają podwyżką, ale niedużą, jakieś 200 zł. Ogólnie atmosfera jak i warunki pracy są dobre, jednak zarobki niższe niż w innych firmach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 16 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 18:36  
Cytuj
Zarobki faktycznie odrobinę niższe, ale coś za coś. Atmosfera podobno okej, dwie zmiany maksymalnie no i w miarę czysto. Nie ma smrodu aluminium i innego syfu. Jeśli jest jakaś tam podwyżka, to na prawdę fajna alternatywa dla niemieckich obozów pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 20:50  
Cytuj
Niezła reklama dla firmy, tylko prawda jest taka że w tej firmie nie szanuje się pracowników z doswiadczeniem, solidnych, pracowitych na ktorych firma może zawsze liczyć - przykre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2018r. 22:37  
Cytuj
Yoiop masz rację jak są traktowani starsi pracownicy którzy mają doświadczenie umiejętności i są solidni w swym zawodzie i pracy. Niestety tak jest w wielu zakładach pracy. Przychodzi młody bez doświadczenia ale potrafi się podlizać, podkabluje wejdzie wiadomo gdzie bez wiadomo czego... i jest pensyjka. Nie wiem jak jest w tym zakładzie teraz ale 20lat temu miałem tam praktyki i każdy chciał tam pracować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2018r. 09:31  
Cytuj
20 lat temu nie było Liugong-uok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Paź 2018r. 09:34  
Cytuj
wytaczarka cnc 2400 netto na okresie próbnym , po tym okresie max podwyżki 200 zł za co im podziękowałem jakiś czas temu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2018r. 09:42  
Cytuj
Liugong to jest dobry zakład dla młodych bez doświadczenia, którzy chcą się nauczyć pracować na obrabiarce cnc. Najlepiej popracować tam rok, góra 2 lata, zdobyć doświadczenie i szukać lepiej płatnej pracy.
Młodzi z tego zakładu uciekają, bo są niskie zarobki...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2018r. 13:29  
Cytuj
CYTAT
20 lat temu nie było Liugong-u ok

Z tym, że każdy doskonale wie, że chodzi o dawną "dresstę" - dział/firmę odpowiadającą za eksport maszyn budowlanych Huty, którą po śmiesznej cenie kupił żółty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2018r. 19:31  
Cytuj
Marines - Maciek wytłumaczył Ci dokładnie że chodzi o zakład Dressta? Myślałem że nie potrzeba o tym pisać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2018r. 22:16  
Cytuj
Od kiedy to Dressta jest zakładem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2018r. 09:13  
Cytuj
Tak tylko Liugong a Dressta to jest przepaść,teraz co tam za maszyny robią to masakraok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Paź 2018r. 17:12  
Cytuj
Po pierwsze dressta to tylko jeden z działów, a chińczyk kupił część huty stalowa wola a dokładnie oddział pierwszy, po drugie marines jak nie wiesz to nie pierdziel , sprawdź w fachowych źródłach jakiej jakości maszyny teraz robi liugong, na początku ok tak było jak piszesz, ale teraz są jakościowo dużo lepsze od tych które produkowała huta, żeby cię zmusić do wysiłku, wejdź w neta i poszukaj takich informacji sam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2018r. 18:03  
Cytuj
CYTAT

Po pierwsze dressta to tylko jeden z działów, a chińczyk kupił część huty stalowa wola a dokładnie oddział pierwszy, po drugie marines jak nie wiesz to nie pierdziel , sprawdź w fachowych źródłach jakiej jakości maszyny teraz robi liugong, na początku ok tak było jak piszesz, ale teraz są jakościowo dużo lepsze od tych które produkowała huta, żeby cię zmusić do wysiłku, wejdź w neta i poszukaj takich informacji sam.


Takie piękne te maszyny i z taką renomą, że po przejęciu żółty nie mógł sprzedać kilku maszyn na miesiąc pod swoją nazwą "lujgong", tylko musiał powrócić do nazwy "dressta" żeby ktoś w ogóle raczył toto kupić. Taki to piękny jest ten zółty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Paź 2018r. 18:57  
Cytuj
a teraz kontrakty że przerobić nie może, znasz się coś na tym? że piszesz, dressta miała możliwości sprzedaży na całym świecie to sobie ich chińczyk kupił, żeby też miał, proste czy nie dociera?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2018r. 22:07  
Cytuj
Yuiop czy Dressta w to był (jest?) dział, firma, zakład... czy to ważne? Chińczyk korzysta z nazwy dla marketingu. Tak jak pisałem 20 lat temu każdy chciał tam pracować. Huta produkowała a Dressta sprzedawała prawie na cały świat . Biura się znajdowały w hotelu Stal. Teraz co jest i jaka produkcja to nie wiem ale pewnie jakość kiedyś była lepsza tak jak mleko i cukier.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2018r. 09:45  
Cytuj
CYTAT
(...) Teraz co jest i jaka produkcja to nie wiem ale pewnie jakość kiedyś była lepsza tak jak mleko i cukier.


Czyli standardowe: "nie wiem, nie znam się"; ale się wypowiem i skrytykujesciana.
Kiedyś to ludzie też byli lepsigood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Paź 2018r. 10:46  
Cytuj
CYTAT (maciek22)
Takie piękne te maszyny i z taką renomą, że po przejęciu żółty nie mógł sprzedać kilku maszyn na miesiąc pod swoją nazwą "lujgong", tylko musiał powrócić do nazwy "dressta" żeby ktoś w ogóle raczył toto kupić. Taki to piękny jest ten zółty

Tak a na wypłaty dla pracowników i koszty swojej działalności drukował pieniadze, potem kupił nazwę "dressta" i zaczeły się ustawiać kolejki po zakup maszyn.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2018r. 21:18  
Cytuj
Pl2 niczego i nikogo nie krytykuje tylko stwierdzam fakty. Nawet się cieszę że Huta coś robi tylko dlaczego musi to być pod,, banderą '' chinczyka a nie Polaka?
A czy się znam? No troszkę się znam gdyż pracowałem jako młodociany pracownik w hucie (chodząc do szkoły - początek lat 90
) i widziałem produkcję i wyroby które to później Dressta sprzedawała - tam miałem tylko praktyki. Były to dobre maszyny i były kupowane prawie przez cały świat (Rosja chyba była też klientem) a co za tym szło? że trzeba też było produkować części zamienne więc pracy nie brakowało. A teraz co mamy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »