NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Gdzie kupię dobre produkty mięsne?,
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 16:27  
Cytuj
Chodzi mi tu o drób z wolnych wybiegów, wieprzowinę swojską z niedużej hodowli. Zna ktoś zaufanego hodowcę z okolic Stalowej? Ewentualnie, w którym sklepie kupię tego typu jedzenie z certyfikatami?

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 16:27  
Cytuj

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 17:15  
Cytuj
Nie odpowiem na Twoje pytanie bezpośrednio, bo raczej ciężko będzie znaleźć hodowce z certyfikatami a do tego małego, bo ceny produktu byłyby powyżej oczekiwań, to się nie opłaca z punktu prowadzenia działalności niestety na rynku przetrwa ten kto robi najtaniej.

W galerii nożownik mają wg mnie najlepsze mięso jeśli chodzi o "własną wędzarnie z certyfikatami", ale jakieś ulepszacze tam też idą, a z tańszych produktów lubię Schab z Benedykta mmm umiech

Noi jutro chłop na rynek przyjeżdża busem, łatwo znaleźć bo kolejka zawsze kilometrowa ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 17:29  
Cytuj
Nie chodzi mi o to, żeby ktoś miał certyfikaty i zarejestrowaną działalność. Wystarczy, że ma swoje świnki i sprzedaje jak ktoś jest zainteresowany niewielką ilością mięsa.

A co tam jest w tym busie?

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 17:45  
Cytuj
CYTAT
Noi jutro chłop na rynek przyjeżdża busem, łatwo znaleźć bo kolejka zawsze kilometrowa ;)


A wędlinki różowiótkie od azotynów potluczony ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 19:41  
Cytuj
Raczej ciężko będzie cokolwiek dobrego kupić, już nie ma rolnika który nawet jak hoduje kilka świnek żeby nie dodawał wspomagaczy albo jakichś antybiotyków. Kilka razy próbowałem kupować od pań, które sprzedają na targu w koło hali i niestety było to mało smaczne, albo wręcz niesmaczne. Już lepsze w sklepie kupowałem czy to mięso czy wyroby i tak pozostanie. Wyhodowanie świnki 80 kg na kartoflach, otrębach pszennych, świeżej zieleninie (coś wiem bo pochodzę ze wsi i praca w gospodarstwie nie jest mi obca) wraz z opieką weterynarza to koszt ponad 2 tysiące złotych i kto będzie taki skory zapłacić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 21:10  
Cytuj
CYTAT
Wyhodowanie świnki 80 kg na kartoflach, otrębach pszennych, świeżej zieleninie (coś wiem bo pochodzę ze wsi i praca w gospodarstwie nie jest mi obca)


Oto przepis na sukces rodem z komuny smiech2
kabi nie obraź się ale przypomina mi się dowcip też rodem z komuny:
rozmawiają dwaj sportowcy,
- Amerykański mówi, że aby mieć siłę to zjada dziennie posiłki, które dają jego organizmowi około 5000 kalorii dziennie
- na co Rosjanin myśli i myśli wreszcie mówi, to nie możliwe nie da się zjejść 30 kilogramów ziemniaków na dzień umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 21:39  
Cytuj
CYTAT
Raczej ciężko będzie cokolwiek dobrego kupić, już nie ma rolnika który nawet jak hoduje kilka świnek żeby nie dodawał wspomagaczy albo jakichś antybiotyków.


Nie ma dla ogółu,ale tacy rolnicy są. Ciężko o towar,bo aby obrabiać ziemie w ekologiczny sposób potrzebny jest naturalny nawóz(obornik lub kompost) w odpowiedniej ilości, a to już produkt deficytowy na wsi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »