NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Ogrzewanie podlogowe,
Posty: 45
Dołączył: 14 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 13:29  
Cytuj
Witam, czy znacie moze godna polecenia firme ze Stalowej badz okolic, ktora zajmuje sie montazem ogrzewania podlogowego (moze rowniez pomp ciepla)w domach jednorodzinnych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 13:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2018r. 21:58  
Cytuj
z tego co mi wiadomo ogrzewanie podłogowe jest NIEZDROWE DLA CZŁOWIEKA,wiec może nie warto podążać za głupia modą i wygodą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2018r. 09:03  
Cytuj
CYTAT
z tego co mi wiadomo ogrzewanie podłogowe jest NIEZDROWE DLA CZŁOWIEKA,wiec może nie warto podążać za głupia modą i wygodą?


Z tego co obserwuje forum to najgorszą głupotą byłoby wykonywanie tego o czym piszesz w wątkach. Sa to tak absurdalne pierdoły ze szkoda gadac.

Ogrzewanie podłogowe mam i nie wymienilbym na zadne inne, ale mojego fachowca ci nie polece bo sie z nim troche namęczyłem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2018r. 11:25  
Cytuj
a co możesz teraz zrobić, musisz chwalić, bo albo nie wiedziałeś, albo ci to obojetne, ja jednak wiem na pewno, że człowiek nie jest przystosowany do tego typu ogrzewania i nie wpływa to na niego dobrze, sporo o tym czytałam, tylko nie zasypujcie mnie pytaniami gdzie, pokaż dowody itp, każdy robi jak chce, ja tylko przestrzegam tych którzy jeszcze nie polełnili tego błędu i być może się zastanowią

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2018r. 12:35  
Cytuj
tak wiem ty cały czas sypiesz jakimis spiskowymi teoriami czarownic bez pokrycia w rzeczywistosci. Nie masz takiego ogrzewania lae czytałas, chyba w "pani domu" takie dyrdymały piszą...
Podłogowka jest bardzo fajna, komfortowa, nie wisza na scianach zadne kaloryfery, przyjemnie sie chodzi po gresie czy kamieniu...

Człowiek nie jest przstosowany do podlogowkie. OMG - a co do kaloryferow jest przystosowany czy do czego ? Do ogniska w jaskini?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2018r. 15:12  
Cytuj
na pewno nie w Pani domu, i nie są to żadne teorie spiskowe tylko sprawdzone fakty.Ja oraz wielu innych ludzi nigdy by się na takie ogrzewanie nie zdecydowało,skoro Tobie odpowiada to sie ciesz, ale nie broń przestrzec innych, wielu ludzi czyta wątki na forum choć samemu sie nigdy nie udziela więc nie wiesz ilu ludziom mogą się otworzyć oczy,a i jeszcze jedno, to że jest ci komfortowo etc nie zmienia faktu, ze nie jest to zdrowe dla człowieka,ale każdy decyzję podejmuje sam, tyle w temacie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2018r. 16:38  
Cytuj
co jest w tym wielce niezdrowego. Co w zamian. Rozwin te brednie. Narazie rzucasz jakies frazesy teorii spiskowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2018r. 19:27  
Cytuj
Jeżeli odpowiednio jest zaprojektowane takie ogrzewanie i solidnie wykonane to wspaniała rzecz. Awaria byłaby katastrofą. Napewno nie powinno się spać blisko podłogi ale tak samo blisko kaloryfera. Napewno nie położymy pięknego grubego dywanu. Pomijając koszty wykonania to pozostałe aspekty to plusy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2018r. 21:18  
Cytuj
czemu awaria bylaby katastrofa ? Instalacja jak kazda. Myslisz ze rurka peknie ? nie ma takiej mozliwosci chyba ze przewiercisz, ale o tym sie pamieta zeby nie wiercic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 19 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2018r. 13:54  
Cytuj
Z własnego doświadczenia powiem tak:
Wady:
-duża bezwładność temperatury tzn. jak nagrzejesz za bardzo to musisz pootwierać okna bo temperatura tak szybko nie spadnie.
-zapomnij o panelach. Nawet jak kupisz przystosowane do ogrzewania podłogowego to będzie je wybulać.
-w razie awarii kucie podłogi.
-nie zdrowe dla stawów.
-droższe od zwykłego ogrzewania.

Zalety:
-ciepo rozchodzi się równomiernie po domu
-niższe koszty ogrzewania
-brak kaloryferów na ścianie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 4 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2018r. 15:29  
Cytuj
Nad wodnym ogrzewaniem podłogowy I pompą ciepła bym się zastanowil. Koszt do domu okolo 150m2 instalacja z material wm jakies 15-20tys do tego dochodzi pompa 9kw z 25tys w sumie ok 45tys plus rachunki za prąd 1.5-2tys rocznie I coroczny serwis pompy 300zl I tak naprawde nie wiadomo kiedy pompa padnie a gwarancja tylko 5lat.Moze lepiej pojsc w kable grzewcze na taka pow. OK 8tys lub folie na podczerwień 15tys gwarancja 25lat I do tego panele fotowoltaiczne 10kw za 40-45tys I brak jakichkolwiek rachunkow I serwisow. Do tego skorzystac z programu Czyste Powietrze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2018r. 21:28  
Cytuj
CYTAT
Z własnego doświadczenia powiem tak:
Wady:
-duża bezwładność temperatury tzn. jak nagrzejesz za bardzo to musisz pootwierać okna bo temperatura tak szybko nie spadnie.
-zapomnij o panelach. Nawet jak kupisz przystosowane do ogrzewania podłogowego to będzie je wybulać.
-w razie awarii kucie podłogi.
-nie zdrowe dla stawów.
-droższe od zwykłego ogrzewania.

Zalety:
-ciepo rozchodzi się równomiernie po domu
-niższe koszty ogrzewania
-brak kaloryferów na ścianie.





Jak masz zle ulozone panele to wybuli. Na poddaszu mam podlogowke i panele i kilka lat i zero problemu. Jeden pokoj ma 12 m długosci i nie wybuliło... CO mnie zdziwilo ladnie przewodza cieplo.

To jak z tymi kosztami - mniejsze czy wieksze ?

Bezwladnosc tak, ale jak masz dobrze zaprogramowane grzanie to nie ma problemu zeby bylo cieplo wtedy kiedy potrzeba a chłodniej wtedy kiedy moze byc chłodniej czyli w nocy i np jak nikogo nie ma w domu w godzinach pracuy.
Podlogowka powinna grzac tak zeby podloga finalnie miala ok 30st (28-32), takze watpie zeby mialo to jakies negatywny wpyw na stawy. Chyba ze masz spartolone i grzeje jak u niektorych ze płytki strzelają i sie stanac nie da to tak ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2018r. 09:40  
Cytuj
CYTAT
Z własnego doświadczenia powiem tak:
Wady:
-duża bezwładność temperatury tzn. jak nagrzejesz za bardzo to musisz pootwierać okna bo temperatura tak szybko nie spadnie.
-zapomnij o panelach. Nawet jak kupisz przystosowane do ogrzewania podłogowego to będzie je wybulać.
-w razie awarii kucie podłogi.
-nie zdrowe dla stawów.
-droższe od zwykłego ogrzewania.

Zalety:
-ciepo rozchodzi się równomiernie po domu
-niższe koszty ogrzewania
-brak kaloryferów na ścianie.



ad.1
Nie jest to prawdą, jeżeli zastosujesz odpowiednie sterowanie.
ad.2
Bzdura z panelami, dzieje się tak tylko przy źle wykonanej instalacji (zbyt wysoka temperatura podłogi)lub kiedy panele układane są jeszcze na wilgotną posadzkę.
ad.3
Jeżeli uszkodzisz rurę to odkuwasz w tym miejscu tylko.
ad.4
Nie zdrowe, jeżeli źle wykonana instalacja, zbyt wysoka temperatura podłogi.
ad.5
Jeżeli porównujesz do standardowej instalacji grzejnikowej, to tak.

Większość wad, które wymieniłeś wiąże się ze złym wykonaniem instalacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2018r. 11:26  
Cytuj
CYTAT
na pewno nie w Pani domu, i nie są to żadne teorie spiskowe tylko sprawdzone fakty.Ja oraz wielu innych ludzi nigdy by się na takie ogrzewanie nie zdecydowało,skoro Tobie odpowiada to sie ciesz, ale nie broń przestrzec innych, wielu ludzi czyta wątki na forum choć samemu sie nigdy nie udziela więc nie wiesz ilu ludziom mogą się otworzyć oczy,a i jeszcze jedno, to że jest ci komfortowo etc nie zmienia faktu, ze nie jest to zdrowe dla człowieka,ale każdy decyzję podejmuje sam, tyle w temacie


Ale belkot, we francji w blokach 40 letnich jest ogrzewanie podlogowe, temperatura podlogi maks 30 stopni, babcie po 90 lat tam mieszkaja i sie dobrze maja.


Jesli komus nie przeszkada gres na podlodze to podlogowka jest najlepsza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 14 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2018r. 11:37  
Cytuj
Nie prosilam o wypowadanie swoich opinii tylko o polecenie firmy. Prosze sobie nadal zyc w blokowym mieszkaniu ogrzewanym prlowskimi kaloryferami. Nie zna sie firmy godnej polecenia,nie wie sie nic na temat ogrzewania podlogowego - omija sie temat na forum. To nie jest skomplikowane.
CYTAT
z tego co mi wiadomo ogrzewanie podłogowe jest NIEZDROWE DLA CZŁOWIEKA,wiec może nie warto podążać za głupia modą i wygodą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Lis 2018r. 00:53  
Cytuj
do qweta - panele do podłogowego mlotekmlotek....litości i jeszcze piec kaflowy sobie zamontuj i nie zapomnij o położeniu torfu na dachu a w piwnicy siłowni nuklearnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 19 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2018r. 08:38  
Cytuj
Do andy4life.
Nie wypowidamy się na tematy o których nie mamy pojęcia.
Mówiłem że wg. mnie panele nie nadają się ale są takie w sprzedaży przeznaczone własnie do tego rodzaju ogrzewania.

Sekret tkwi w umiejętnym montażu podłogówki

Nawet najlepszej jakości panele na ogrzewanie podłogowe nie spełnią swojej funkcji, jeśli nie zadbamy o odpowiedni montaż. Dotyczy to nie tylko układania samej nawierzchni wykończeniowej. Równie istotne będzie ogrzewanie podłogowe, które powinno równomiernie rozprowadzać ciepło po całej podłodze.

Przed rozpoczęciem prac firma wykonująca wodne ogrzewanie podłogowe powinna dostarczyć inwestorowi protokół z uruchomienia ogrzewania. W owym protokole znajdują się badania określające wilgotność wylewki betonowej. Zadbajmy też o to, by przewody grzewcze zostały rozprowadzone równomiernie po powierzchni podłogi. Wszelkie różnice temperatur na podłogówce nie będą zbyt korzystne dla żywotności paneli. Dlatego zaleca się, by wykonawca ogrzewania podłogowego zaprojektował instalacje ze szczególną starannością.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lis 2018r. 09:03  
Cytuj
CYTAT
do qweta - panele do podłogowego mlotekmlotek....litości i jeszcze piec kaflowy sobie zamontuj i nie zapomnij o położeniu torfu na dachu a w piwnicy siłowni nuklearnej.


jak zwykle znajdzie sie spec ktory nawet w zyciu nie widzial poprawnie wykonanego tego typu rozwiazania, ale "wie" i uprawia forumowe pi*****e

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2018r. 21:30  
Cytuj
Najlepiej o wszelkie za i przeciw zapytać osobę która zna się na tym i takie rzeczy wykonuje. Prosiła pani o namiary, podaje nr 724852461 warto zadzwonić i zapytać 😉 Pozdrawiam wszystkich zwolenników ogrzewania podłogowego i ciepłych stópek🤗

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 14 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2018r. 12:41  
Cytuj
Nie pytalam o Panstwa opinie na temat ogrzewania podlogowego. sciana Ani tym bardziej pomp ciepla - ale to juz w ogole zostalo pominiete nie wiem Chyba pytanie bylo jasno okreslone (nie bylo?!)Prosilam o wykonawce. Juz znalazlam dziekuje wszystkim, ktorzy chcieli pomoc choc nie zrozumieli pytania. Reszte pozostawiam bez komentarza.
CYTAT
Najlepiej o wszelkie za i przeciw zapytać osobę która zna się na tym i takie rzeczy wykonuje. Prosiła pani o namiary, podaje nr 724852461 warto zadzwonić i zapytać 😉 Pozdrawiam wszystkich zwolenników ogrzewania podłogowego i ciepłych stópek🤗

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »