NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
Kościelisko jakie atrakcje polecacie, z dzieckiem 3 latka
Posty: 21
Dołączył: 27 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 07:28  
Cytuj
jakieś fajne miejsca , karczmy, gdzie polecacie się wybrać w okolicach (Zakopane nie koniecznie interesuje nas jako "miasto "). z góry dzięki.za wszystkie odp na temat :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 07:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 199
Dołączył: 20 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 13:28  
Cytuj
Kościelisko to baza wypadowa na tatrzańskie jaskinie ok

Poza tym masz całe Tatry Zachodnie w zasięgu.

Czego chcieć więcej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 27 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 21:50  
Cytuj
Polecam wejście na Czerwone Wierchy szlak trochę wymagający ale warto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 10:02  
Cytuj
Z Chochołowskiej na Trzydniowiański Wierch.
Z Chochołowskiej na Grzesia - Rakonia - Wołowiec
Z Kościeliskiej - jaskinia Mroźna
Z Kościeliskiej - Smreczyński staw
Z Kościeliskiej - Ornak

Jeśli chodzi o wejście na Czerwone wierchy, to polecam od Hali Kondratowej, i zejście do Doliny Tomanowej.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 12:16  
Cytuj
CYTAT
jakieś fajne miejsca , karczmy, gdzie polecacie się wybrać w okolicach (Zakopane nie koniecznie interesuje nas jako "miasto "). z góry dzięki.za wszystkie odp na temat :-)


Ale interesuje cię odpoczynek bierny czy czynny? Bo jak szukasz górskich wycieczek to koledzy już pomogli.
Ja(jako fan odpoczynku biernegoumiech, wycieczki piesze w górach zupełnie mnie nie kręcą) polecam wypad do Niedzicy - rejs statkiem po jeziorze, wejście na zamek (są dwa nawetumiech), plażowanie jak pogoda pozwoli umiech
Termy gorący potok albo Bania - jak ktoś lubi takie klimaty, to można z rodziną fajnie odpocząć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 199
Dołączył: 20 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2018r. 10:36  
Cytuj
Jaskinia Mroźna to wielkie oszustwo. Nacieki wycięte z innych jaskiń i postawione tam potluczony

A ludziki wchodzą i płacą ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2018r. 11:26  
Cytuj
W jaskini byłem co prawda 10 lat temu - ale nie zauważyłem, żadnych wycinanych i wklejanych nacieków.

Nie sądzę też, żeby dyrekcja parku zgodziła się na taką dewastację.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 199
Dołączył: 20 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2018r. 23:26  
Cytuj
Teraz pewnie by takie coś nie przeszło (choć kto wie ...), ale jaskinię udostępniali w innych czasach.
Stalagmity nawet nie wklejane - stoją luzem na spągu potluczony A i trzeba wspomnieć, że jaskinia nie była dwu otworowa - jeden z otworów sztucznie wykuli smiech2

Lepiej wybrać się do systemu Mylna - Raptawicka - Obłazkowa - można szukać połączenia cool girl Albo Wodna pod Pisaną (jeszcze kilkanaście lat temu była ona udostępniona jako turystyczna) - teraz oficjalnie nie jest ... Można do niej wejść jednym z trzech otworów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 27 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2018r. 09:31  
Cytuj
CYTAT
Z Chochołowskiej na Trzydniowiański Wierch.
Z Chochołowskiej na Grzesia - Rakonia - Wołowiec
Z Kościeliskiej - jaskinia Mroźna
Z Kościeliskiej - Smreczyński staw
Z Kościeliskiej - Ornak

Jeśli chodzi o wejście na Czerwone wierchy, to polecam od Hali Kondratowej, i zejście do Doliny Tomanowej.





serio.... z 3 latkiem na Czerwone Wierchy ?? Bardziej chodziło mi o miejscowość Kościelisko bo Tatry mniej więcej znam i bardziej na wędrówki myślałem o takich łatwiejszych dolinach niż o wysokogorskich pasmach :-) czy ktoś był na dolinach np z wózkiem??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 27 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2018r. 09:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
jakieś fajne miejsca , karczmy, gdzie polecacie się wybrać w okolicach (Zakopane nie koniecznie interesuje nas jako "miasto "). z góry dzięki.za wszystkie odp na temat :-)


Ale interesuje cię odpoczynek bierny czy czynny? Bo jak szukasz górskich wycieczek to koledzy już pomogli.
Ja(jako fan odpoczynku biernegoumiech, wycieczki piesze w górach zupełnie mnie nie kręcą) polecam wypad do Niedzicy - rejs statkiem po jeziorze, wejście na zamek (są dwa nawetumiech), plażowanie jak pogoda pozwoli umiech
Termy gorący potok albo Bania - jak ktoś lubi takie klimaty, to można z rodziną fajnie odpocząć.






Niedzica i Czorsztyn to zamki raczej po drodze w Tatry niż w Tatrach:-) jakie twrmy polecacie cenowo ? myślałem o tych w Chocholowie..był ktoś???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »