NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Usługi spawania migomatem,
Posty: 3
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2018r. 09:45  
Cytuj
gdzie w stalowej woli lub okolicy mogę pospawać migomatem furtkę z profili zamkniętych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2018r. 09:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2018r. 11:03  
Cytuj
Podepnę się z problem.. Potrzebuję zespawać rurki w krzesłach kuchennych.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2018r. 16:54  
Cytuj
I to mnie żenuje, miasto przemyslowe, a nie ma migomatu na uslugach do drobnych robótek..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 7 Kwie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2018r. 17:33  
Cytuj
Pan na Okulickiego na tyłach ZBR czyli zaplecza spółdzielni mieszkaniowej spawa aluminium i nierdzewkę, Zapewne pospawa tez krzesła i co innego. Fachowiec dobrej klasy i zna się na rzeczy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 00:02  
Cytuj
CYTAT
gdzie w stalowej woli lub okolicy mogę zespawać migomatem furtkę z profili zamkniętych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 08:59  
Cytuj
CYTAT
I to mnie żenuje, miasto przemyslowe, a nie ma migomatu na uslugach do drobnych robótek..

miej pretensje do ZUS-u co każe sobie płacić 1200 zł co miesiąc nawet jak nie zarobię 100 zł. Ja mam taki migomat i parę innych maszyn ale dla własnych celów. Chętnie za drobną opłatą mógłbym taką usługę w wolnej chwili zrobić ale nie mam zamiaru szukać kłopotów. I zapewniam, wielu jest takich. Pan Morawiecki obiecywał rewolucję w tym temacie i na tym się skończyło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 09:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
I to mnie żenuje, miasto przemyslowe, a nie ma migomatu na uslugach do drobnych robótek..

miej pretensje do ZUS-u co każe sobie płacić 1200 zł co miesiąc nawet jak nie zarobię 100 zł. Ja mam taki migomat i parę innych maszyn ale dla własnych celów. Chętnie za drobną opłatą mógłbym taką usługę w wolnej chwili zrobić ale nie mam zamiaru szukać kłopotów. I zapewniam, wielu jest takich. Pan Morawiecki obiecywał rewolucję w tym temacie i na tym się skończyło.




"Postrachem wielu osób, które myślą o własnej działalności gospodarczej, jest ZUS. Po utracie ulg i zwolnień trzeba go płacić nawet wówczas, gdy uzyskuje się niskie przychody. Dlatego wiele osób decyduje się nie rejestrować swojego biznesu. Z myślą o nich powstała działalność nierejestrowana."

Czytaj więcej: http://www.polsk(...)3336555/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 11:24  
Cytuj
Dalibor, strzeliłeś kulą w płot. 1050 zł przychodu, pełna buchalteria i czekać codziennie na kontrolę czy to z ZUS czy US. Ta konstytucja to nie jest żadna konstytucja. Drobny biznes w Polsce jest zakazany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
Dalibor, strzeliłeś kulą w płot. 1050 zł przychodu, pełna buchalteria i czekać codziennie na kontrolę czy to z ZUS czy US. Ta konstytucja to nie jest żadna konstytucja. Drobny biznes w Polsce jest zakazany.


Chętnie za drobną opłatą mógłbym taką usługę w wolnej chwili zrobić ale nie mam zamiaru szukać kłopotów

Tak napisałeś, a ta ustawa umożliwia legalnie wykonania drobnej usługi za którą odprowadzasz tylko podatek do US (wystawiasz prosty rachunek).

Drobny biznes w Polsce jest całkowicie legalny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 12:12  
Cytuj
mam odmienne zdanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 12:34  
Cytuj
CYTAT
mam odmienne zdanie


Skąd wynika odmienność Twojego zdania skoro ustawa reguluje to w jasny sposób ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 13:55  
Cytuj
Ustawa to teoria napisana przez nieudaczników. Realizować ją będą urzędnicy skarbowi i tej maści podobni. Co to za kwota przychodu 1050 zł? A gdzie są koszty tegoż przychodu? Owszem koszty przychodu dotyczą podatku. Tam wszystko napisane mgliście jak i odnośniki. Trzeba dokładnie zgłębić tajniki ustaw podatkowych, natomiast artykuł pod linkiem jest komentarzem prawników niekoniecznie zbieżnym z interpretacją urzędników kontrolujących. Wystarczy złotówka przekroczenia (w miesiącu!!!) i kłopot pewny. Gdyby ten przychód można rozliczyć rocznie razem z PIT to byłoby jakieś udogodnienie, działalność nie zawsze jest prowadzona przez cały rok. Tak czy inaczej kolejny bubel rządowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
Ustawa to teoria napisana przez nieudaczników. Realizować ją będą urzędnicy skarbowi i tej maści podobni. Co to za kwota przychodu 1050 zł? A gdzie są koszty tegoż przychodu? Owszem koszty przychodu dotyczą podatku. Tam wszystko napisane mgliście jak i odnośniki. Trzeba dokładnie zgłębić tajniki ustaw podatkowych, natomiast artykuł pod linkiem jest komentarzem prawników niekoniecznie zbieżnym z interpretacją urzędników kontrolujących. Wystarczy złotówka przekroczenia (w miesiącu!!!) i kłopot pewny. Gdyby ten przychód można rozliczyć rocznie razem z PIT to byłoby jakieś udogodnienie, działalność nie zawsze jest prowadzona przez cały rok. Tak czy inaczej kolejny bubel rządowy.



"Chętnie za drobną opłatą mógłbym taką usługę w wolnej chwili zrobić ale nie mam zamiaru szukać kłopotów"


"W limicie zmieszczą się głównie drobni wytwórcy i usługodawcy, którzy oprócz posiadania głównego źródła dochodu, dorabiają sobie usługami".

http://www.polskatimes.pl/strefa-biznesu/firma/a/dzialalnosc-nierejestrowana-jak-ja-prowadzic-i-na-czym-polega,13336555/

Masz prawo do narzekania ale masz też prawo legalnie wykonać taką usługę. Jest lepiej niż było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 18:41  
Cytuj
Piszę że ustawa napisana przez nieudaczników a ty swoje jakbyś był autorem. Podpowiedz mi proszę jakie są koszty uzyskania przychodu i kto ma je obliczyć. Ze wszystkimi pytaniami trzeba się zawracać do US na piśmie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sie 2018r. 20:02  
Cytuj
CYTAT
Piszę że ustawa napisana przez nieudaczników a ty swoje jakbyś był autorem. Podpowiedz mi proszę jakie są koszty uzyskania przychodu i kto ma je obliczyć. Ze wszystkimi pytaniami trzeba się zawracać do US na piśmie.



Art.
5.1. Nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z
tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia
, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U.z 2017r. poz.847 oraz z 2018r. poz.650), i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarcze.


Ty masz je sam obliczyć i wystawić odpowiedni rachunek zleceniodawcy. W czym problem ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 07:48  
Cytuj
Zabierasz się za komentowanie ustawy a nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, ja czytać umiem i to ze zrozumieniem dlatego zadałem Ci pytanie w związku z moimi wątpliwościami i co widzę, widzę że masz blade pojęcie i migasz się podsyłając mi linki i ustępy artykułów. Z Tobą mogę się posprzeczać ale z urzędnikiem skarbowym nie miałbym takiej odwagi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 09:09  
Cytuj
CYTAT
Zabierasz się za komentowanie ustawy a nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, ja czytać umiem i to ze zrozumieniem dlatego zadałem Ci pytanie w związku z moimi wątpliwościami i co widzę, widzę że masz blade pojęcie i migasz się podsyłając mi linki i ustępy artykułów. Z Tobą mogę się posprzeczać ale z urzędnikiem skarbowym nie miałbym takiej odwagi.


Ja nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać, jeżeli faktycznie masz z tym problem to pozostaje marudzenie albo świadczenie usług bez ponoszenia kosztów.


Tu są informacje,które warto poczytać.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym-jest-dzialalnosc-nierejestrowana-co-mowi-o-niej-ustawa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 10:35  
Cytuj
jako doradca byłbyś bardzo ogólnikowy i kariery byś nie zrobił

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »