NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Zmiana termy na wodę z elektrowni,
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2018r. 16:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A ja mam wrażenie, że każdy chwali to co ma. Mało jest osób, które miały i termę i wodę z elektrowni.

Ja mieszkałem z termą i wtedy faktycznie byłem zadowolony. Teraz mam ciepłą wodę z elektrowni i wolę ciepłą wodę z elektrowni. Dla mnie tak jest najlepiej i nie zamieniłbym się na termę.
Bezpieczeństwo i wygoda. Terma nawet najnowocześniejsza bo taką miałem najpierw daje zimna wodę a później gorącą po kilku sekundach się "normuje".
Nie ma takich sytuacji przy wodzie z elektrowni. Co do kosztów może i mam teraz drożej chociaż nie do końca jestem pewien. Zużywam mniej wody bo zakręcam gdy jej nie potrzebuję. Przy myciu i goleniu woda nie płynie cały czas.
Jak dla mnie to nie ma nic lepszego niż woda z elektrowni i do termy nie wróciłbym.
Np taki ze jest dokladnie odwrotnie niz pan raczyl napisac. To z termy uzyskujemy szybciej ciepla wode poniewaz nie ma krotsza droge do przebycia i mniej jej tracimy zanim uzyskamy wlasciwa temperature niz w przypadku ccwu. Co do kosztow tez policzylem i ccwu zdecydowanie drozej wychodzi. Nawet o 80 procent


Nigdzie nie pisałem, że CCWU jest tańsze. Nie wiem skąd pomysł, że przy CCWU muszę czekać na ciepłą wodę. Odkręcam kran i leci ciepła woda.
To były te bajeczki? Słabo umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2018r. 16:59  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2018r. 17:08  
Cytuj
A ile masz Andrzejku na rachunku stałej opłaty za przyłącze c.w.u? Ja myślę ze to pokryje ten "odkręcam i leci". Urzędnik SM mógłby powiedzieć jeżeli nie chcesz się podzielic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2018r. 20:21  
Cytuj
CYTAT
A ile masz Andrzejku na rachunku stałej opłaty za przyłącze c.w.u? Ja myślę ze to pokryje ten "odkręcam i leci". Urzędnik SM mógłby powiedzieć jeżeli nie chcesz się podzielic.
No tego żaden cwaniaczek naganiacz nigdy nie powie! Załóżmy że zużywamy 15 m3 ciepłej wody podgrzanej termą gazową. Do podgrzania 1m3 wody potrzebuję max. 4m3 gazu x 2,02 zł/m3 = 8.08 zł +ok. 3 zł/m3 zimej wody =ok.11.08 zł./m3 podgrzanej wody brutto. I co się bardziej opłaca?
Ja policzyłem to na realnych liczbach .Nie odliczałem nawet tego co zużywa kuchenka gazowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Sie 2018r. 08:47  
Cytuj
CYTAT
A ile masz Andrzejku na rachunku stałej opłaty za przyłącze c.w.u? Ja myślę ze to pokryje ten "odkręcam i leci". Urzędnik SM mógłby powiedzieć jeżeli nie chcesz się podzielic.


Pewnie mam, za gaz też jest stała opłata. Nie piszę, że cwu jest tańsze. Jest wygodniejsze i bezpieczniejsze. To dla mnie podstawowy argument za wodą z elektrowni.
Nie jeżdżę maluchem mimo, że w zakupie i utrzymaniu jest tańszy. Mam wygodne komfortowe i bezpieczne auto. Niestety zakup i w utrzymaniu jest droższy. Mimo to nie zamieniłbym umiech

Każdy chwali to co ma umiech


PS.
Skąd elektrownia ma ciepłą wodę? Ktoś coś? Ma pojęcie?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 7 Kwie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2018r. 09:17  
Cytuj
Cytat innego internauty z innego portalu

A ja zapytam. Czy w blokach starych w ktorych byly w pokojach kratki wentylacyjne zamurowano kominy na dachach od tych kratek. Czy byly projekty na modernizacje? Czy to samowola budowlana w wykonaniu kominiarzy w porozumienie z innymi. Wiele tych pseudomodernizacji wymaga projektu a nie samowoli. Należy zaprojektowac zgodnie ze szuką budowlaną, wykonać obliczenia itp. A tak jest jak jest. Pisanie informacji o tym ze Unia kaze zlikwidowac w budynkach wysokich do 2025 roku termy gazowe dla bezpieczenstwa.jednak budynek wysoki wedle prawa budowlanego to budynek powyzej ponad 25 m wedle ustawy W celu określenia wymagań technicznych i użytkowych wprowadza się następujący podział budynków na grupy wysokości: 1) niskie (N) - do 12 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalne o wysokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie; 2) średniowysokie (SW) - ponad 12 m do 25 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalne o wysokości ponad 4 do 9 kondygnacji nadziemnych włącznie; 3) wysokie (W) - ponad 25 m do 55 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalne o wysokości ponad 9 do 18 kondygnacji nadziemnych włącznie; 4) wysokościowe (WW) - powyżej 55 m nad poziomem terenu. Ile takich budynków jest w Stalowej Woli? Zazwyczaj jest zabudowa niska czyli budynki niskie.No ale w 2019 roku rusza w elektorni kociol gazowy i...........reszte mozna sobie dopowiedziec

Bezpieczeństwo? Bzdura. Sam zadbam o swoje bezpieczenstwo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2018r. 10:07  
Cytuj
Pełna zgoda proszę pana. W kilku blokach osobiście widziałem pozamurowywane otwory kominowe bo podobno ,,bardzo wiało,, . Co do przywołanego rozporządzenia to niektórzy ,,zarządcy,, wykorzystują niewiedzę właścicieli i próbują zastraszać . pewnie mają w tym interes bo to oni a nie PEC będą ustalali cenę za 1m3 ciepłej wody. Jak będą to liczyć łatwo się domyślić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 02:57  
Cytuj
Przepraszam, ale muszę dodać coś od siebie.

U Nas w bloku na jesieni ma być montowane CCWU i jestem jak najbardziej za. Jak to już wspomniał poprzednik, wolę zapłacić więcej aby było bezpieczniej.

Była akcja czujników CO, nikt nie kupił (nawet ci co akcję organizowali). Ja zakupiłem zaraz po wprowadzeniu się z rodziną do mieszkania czujnik tlenku węgla oraz gazu. Dodam, że telmę mam AtmoMAG nową serwisowaną co rok. Jakiś czas temu czujnik zaczął "wyć", pewnie baterie, wymiana na nowe. Po ok 2 tyg znowu. Zakupiłem drugi czujnik tylko do CO i trzeci czujnik tylko do gazu zasilanie 230 VAC. Założone wszędzie nowe baterie. Po kilkugodzinnej nieobecności na mieszkaniu "wyje". Nikt z sąsiadów nie reaguje!!! Na wskaźniku 260ppm. Dzwonimy po gaziaka i kominiarza. Gaz ok, a komiarz mówi, że do jednego kanału spalinowego jest podpiętych kilka term i jest do mnie cofka bo komin ma za mały przekrój i nie daje rady odprowadzić spalin. Miał, działać w MZB aby zamontowali deflektory do czasu montażu CCWU. Sprawdzał wentylacje i ciąg miernikiem i mówił, że jest ok. Zciął się z MZB w kilku sprawach (nie byłem osamotniony z tym problemem) i mówił, że nie podpisze im przeglądu i sprawę zgłosi do nadzoru budowlanego.
Kilka tyg temu był przegląd kominiarski kanałów spalinowych i wentylacyjnych (2 tyg po wcześniejszej interwencji) i robiła go już inna firma, która zaleciła montaż nawiewników okiennych (gdzie od okien pi... i drzwi wejściowe mam bez uszczelki) nie wiem dlaczego jak na protokole przy pomiarze ciągu napisał, że jest ok.
Ja jestem jak najbardziej za CCWU bo jak widać lecą w ch... niemiłosiernie. Problem z CO w bloku - wezwij innego kominiarza. Ile osób wzywa serwisantów do term? Ile osób czyści termy? Dba o dobrą wentylację w domu? Niewiele.

Z drugiej strony ciepła woda CCWU z PEC jest odzyskiem tak więc dlaczego oprócz Elektrowni ja mam dodatkowo grzać atmosferę? Zostawmy coś dla Naszych dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 07:09  
Cytuj
U siebie w mieszkaniu montuj sobie co chcesz nawet czołg możesz postawić. Nikogo natomiast nie możesz zmuszać do instalacji czegoś czego on nie potrzebuje. MZB w swoim piśmie powołuje się na przepisy unijne dotyczące likwidacji term w ,, budynkach wysokich ,,. To ja proponuję p. Guni i jego ,,fachowcom,, poczytać rozporządzenie ministra infrastruktury na temat rodzaju budynków i nie wypisywać bredni .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 13:05  
Cytuj
98792 _ U siebie w mieszkaniu ZOSTAW sobie co chcesz... nawet czołg... Wypowiedziałeś się parę razy i ok. Jak cię nie stać na opłaty to możesz sobie nawet ognisko rozpalić aby mieć ciepłą wodę. Współczuję tak niezaradnym obywatelom że wydatek kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu złotych więcej rozwala im budżet... I to jest tak naprawdę jedyny argument jaki przedstawiasz żeby zostawić termę. Łazienkę CAŁĄ remontowałem 3 lata temu i chyba każdy myślący nie kupuje płytek na ,,styk''. Wielkie HALO że rozwalą parę płytek... no bo przecież nie całe mieszkanie jak tu co niektórzy piszą. Mam nadzieję że większość jednak będzie chciała likwidacji term.

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 13:31  
Cytuj
Uwagi zostaw dla siebie. Na pewno nie mam zamiaru przepłacać za coś co mogę mieć taniej! To że ktoś chce nabić kabzę kosztem naiwnych ludzi to juz nie moja sprawa. To nie jest inwestycja ekonomicznie uzasadniona!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 11 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 14:44  
Cytuj
CYTAT
Uwagi zostaw dla siebie. Na pewno nie mam zamiaru przepłacać za coś co mogę mieć taniej! To że ktoś chce nabić kabzę kosztem naiwnych ludzi to juz nie moja sprawa. To nie jest inwestycja ekonomicznie uzasadniona!


Swoje uwagi wygłaszasz, inni też mają prawo. Idąc twoim tokiem myślenia lepiej sobie kupić półbuty takie tańsze, żeby do trumny pasowały i nie było ich szkoda..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 14:49  
Cytuj
Kurcze, ja już tu nie piszę, ale czytam sobie dyskusję.

98795 jedyny argument, jaki przedstawiasz "za" to koszt. I dobra, jeśli swoje i swojej rodziny bezpieczeństwo wyceniasz na te kilkadziesiąt złotych miesięcznie, twoja sprawa. Ale znajdzie się was kilku - kilkunastu w bloku i ludzie którzy termy nie chcą są w czarnej d... . Ja serio jakiejś olbrzymiej różnicy w rachunkach nie widzę. Czynsz mi trochę podnieśli, opłaty za wodę większe, za gaz mniejsze, suma sumarum nie wiem, czy stówkę więcej płacę, chyba mniej. W zamian BEZPIECZEŃSTWO, spokój, wygoda, do tego w łazience w miejscu piecyka mam teraz bardzo przydatną szafkę. Same plusy. No i instalacja jak wspominałem, bez problemów. Ani jedna płytka nie ucierpiała.

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 18:27  
Cytuj
Widać jaki jesteś ,, rozgarnięty,, nawet nicku nie potrafisz poprawnie przepisać. O jakim bezpieczeństwie Ty człowieku mówisz? Chyba finansowym firm montujących to całe ccwu. Przecież gaz i tak zostaje w budynku. A może najpierw wyremontować całą instalację gazową w budynku a potem instalować ccwu? Tego nie zrobią bo to żaden interes dla pseudo administratora . Na tym administracja kasy nie zbije! Gratuluję ,,rozsądku,,.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Sie 2018r. 19:47  
Cytuj
Człowieka przejadą na ulicy co parę dni, lepiej nie chodzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2018r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
Człowieka przejadą na ulicy co parę dni, lepiej nie chodzić.
Do czego ta wypowiedź?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 29 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2018r. 09:42  
Cytuj
Ale ludzie sa durni. Do zmiany spółdzielnia nie może Was zmusić. Porozwalana łazienka, kuchnia, przedpokój. Koszty olbrzymie, bo nikt z fachowców nie przyjdzie kilku metrów płytek zrobić za kilkaset złotych. Spółdzielnia nie patrzy co rozwala w mieszkaniach, wiadomo jak robia. Ceny + 30%. Co kto lubi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2018r. 13:55  
Cytuj
Po bluzgach jakie tu na mnie poleciały stwierdziłem że większość ludzi nie ma bladego pojęcia w tym temacie a jedyne co potrafi to obrażać. Przejrzą na oczy jak będą musieli wpakować dużą kasę w remont łazienki i jeszcze będą mieli 2 razy wyższe rachunki za wodę. Ja dobrowolnie nie pozwolę ekipie nawet wejść do swojego mieszkania i może mnie administrator ,, cmoknąć,, .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2018r. 14:05  
Cytuj
a ja bym chciał zeby wypowiedzili się ci co im likwidowali termy jak to wygladało ile zniszczeń bylo, co robili w lazience, co w przedpokoju itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2018r. 14:07  
Cytuj
a ja bym chciał zeby wypowiedzili się ci co im likwidowali termy jak to wygladało ile zniszczeń bylo, co robili w lazience, co w przedpokoju itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »