NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Nowa metoda Proboszcza z Pysznicy,
Posty: 13
Dołączył: 26 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 12:25  
Cytuj
Dzisiaj w kościele spotkałam się z dziwną sytuacją, którą wymyślił pysznicki proboszcz. Byłam z małym dzieckiem w kościele i zaraz po rozpoczęciu mszy podeszła do mnie zakonnica i kazała mi opuścić kościół bo tak zażyczył sobie proboszcz tłumacząc, że dzieci"GO" denerwują. Fakt, że malutkim dzieciom ciężko wytłumaczyć aby były cicho ale czy to jest powód aby je wyganiać z kościoła? Dodam jeszcze że na zewnątrz zdemontowane są głośniki, gdyż "wspaniały proboszcz" uważa, że mszę należy przeżywać w budynku kościoła. Czy ten człowiek nie powinien już odejść ze swojej funkcji skoro mu wszystko przeszkadza???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 12:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 12:42  
Cytuj
pytanie : po co się chodzi do kościoła ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 12:54  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj w kościele spotkałam się z dziwną sytuacją, którą wymyślił pysznicki proboszcz. Byłam z małym dzieckiem w kościele i zaraz po rozpoczęciu mszy podeszła do mnie zakonnica i kazała mi opuścić kościół bo tak zażyczył sobie proboszcz tłumacząc, że dzieci"GO" denerwują. Fakt, że malutkim dzieciom ciężko wytłumaczyć aby były cicho ale czy to jest powód aby je wyganiać z kościoła? Dodam jeszcze że na zewnątrz zdemontowane są głośniki, gdyż "wspaniały proboszcz" uważa, że mszę należy przeżywać w budynku kościoła. Czy ten człowiek nie powinien już odejść ze swojej funkcji skoro mu wszystko przeszkadza???


Zachowanie księdza ma się tak do ewangelii wg św. Marka jak pięść do nosa. "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie"??? Może podczas chrztu dzieci też księdzu przeszkadzają? Coraz lepiej, coraz lepiej...

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 18:41  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj w kościele spotkałam się z dziwną sytuacją, którą wymyślił pysznicki proboszcz. Byłam z małym dzieckiem w kościele i zaraz po rozpoczęciu mszy podeszła do mnie zakonnica i kazała mi opuścić kościół bo tak zażyczył sobie proboszcz tłumacząc, że dzieci"GO" denerwują. Fakt, że malutkim dzieciom ciężko wytłumaczyć aby były cicho ale czy to jest powód aby je wyganiać z kościoła? Dodam jeszcze że na zewnątrz zdemontowane są głośniki, gdyż "wspaniały proboszcz" uważa, że mszę należy przeżywać w budynku kościoła. Czy ten człowiek nie powinien już odejść ze swojej funkcji skoro mu wszystko przeszkadza???


Nie chodź tam więcej, jak już musisz to kościołów nie brakuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 19:04  
Cytuj
Tylko nie mow ze wyszlas? Ja bym poprosil aby mi to przekazala na pismie, ze z dzieckiem mam wyjsc z kosciola.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 20:09  
Cytuj
A miała jakieś podstawy do tego żeby sądzić, że twoje dziecko będzie przeszkadzać? Przecież są dzieci które spokojnie siedzą całą mszę. Moje dziecko na początku mszy jest spokojne, dopiero później gadanie się włącza. Więc jak ktoś na poczatku zwraca uwagę, bez żadnych co do tego podstaw, to jest szczyt beszczelności. Chyba że Cię już znają i znają możliwości dziecka. Ale to i tak przesada.
Tak bardzo chcą żeby młodzi ludzie chodzili do kościoła, a jak już przyjdą to ich wyrzucają.
Napisać do kurii z zapytaniem, czy mają do tego prawo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 26 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 20:17  
Cytuj
Z kościoła nie wyszłam bo dziecko było grzeczne. A zakonnica podchodziła do większości rodziców z takimi maluchami i przekazywała polecenia proboszcza. Widziałam nawet jak kilka osób wyszło z dzieciakami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 20:23  
Cytuj
Jak mu dzieci przeszkadzają to niech sam wyjdzie. Jakie te pasibrzuchy są bezczelne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 21:04  
Cytuj
Ja bym zadzwonił na policję może chuj był pijany nie pierdolta się z nimi w tancu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 13 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 22:17  
Cytuj
Biedny klecha trochę się pogubił mentalnie. Ktoś powinien go nawrócić. zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 13 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2018r. 22:47  
Cytuj
CYTAT
A zakonnica podchodziła do większości rodziców z takimi maluchami i przekazywała polecenia proboszcza. Widziałam nawet jak kilka osób wyszło z dzieciakami.


Wizyta w Kurii powinna załatwić sprawę. Ksiądz jak polityk żeruje na naszych pieniądzach. Tyle, że ksiądz niby z powołania i w imię głoszenia Ewangelii a realnie w tym przypadku "święta krowa".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 08:58  
Cytuj
Nie wpuscilabym nieroba po kolędzie.
Zreszta robie to od lat,a jakby jeszcze pingwin chodzil i wypraszal z kosciola wyszlabym z glosnym komentarzem.
Nie chodze do kosciola wypisalam dzuecko z religii bo zadna nawiedzona zakonnica nie będzie wciskac ciemnoty dziecku.
Nie daje na msze za zmarlych bo nikt tak jak ja sama nie pomodli sie za moich bliskich jak ja bo ja robie to z miłości,a nie za kase z obowiazku.
Bog jest wszędzie i napewno nie jest zadowolony z tego co robi kler z tych kościołów i plebani z dojenia wiernych z wpierniczania sie w polityke itp.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 09:29  
Cytuj
Jeśli tak faktycznie było, to kultura księdza zaiste ogromna. Obłuda straszna - z jednej strony nacisk na rodziców, żeby dzieci chodziły do kościoła, a jak Rodzic z dzieckiem przyjdzie na mszę, to taki ksiądz-obłudnik go wyrzuca z kościoła. A później płacz, że dzieci do kościoła nie chodzą - a jak mają chodzić, skoro nie nauczyły się tego od maleńkości - bo nie miały gdzie, bo je wyganiano.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 11:34  
Cytuj
Oczywiście zachowanie księdza jest tragiczne. Ale jedno pytanie mam. Czy ktoś zweryfikował czy to prawda? jest jakaś druga osoba, która potwierdzi, że tak rzeczywiście było? Bo wierzyć mi się nie chce w coś takiego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 12:16  
Cytuj
Herman pogooglaj o jazdach z zamykaniem cmentarza przed nosem bo nie ta firma, czy zachciankach finansowych od rodziców dzieci komunijnych. Przy tym "Dobrodzieju" nic nie zaskoczy.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 12:44  
Cytuj
Może przyczaił, że to dziecko nie było chrzczone w Pysznicy, więc kasa się nie zgadzaumiech Żałosne zachowanie, żałosne. Facet się zagubił. Jak braciszek pomieszkiwał (pomieszkuje nadal?) na plebanii to mu nie przeszkadzało?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
MSB
MSB
MSB
Posty: 8
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 12:59  
Cytuj
Trzeba było iść do vivo....a nie....tam też im nie pasi, że ludzie chodzą w niedzielę. Zburzyć, zaorac i posiac żyto. Będzie większy pożytek z tego miejsca. Ludzie po co wy tam chodzicie? Niedziela to dzień święty ponoc, wolny od pracy...A Wy akurat w niedzielę prosicie Boga o to, o tamto...nieładnie. Dajcie mu odpocząć, temu Bogu, w niedzielę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 14:11  
Cytuj
Na pewno bym nie wyszła bo nie przyszłam do księdza tylko do Boga, zgadzam się że wołałabym na kartce udokumentowane że mnie proboszcz wyprasza z dzieckiem z mszy. Jeżeli poza kościołem, na placu kościelnym nie powinno się stać na mszy to pytam się po jaką cholerę wychodzą przed kościół i zbierają na tacę????? BEZCZELNOŚĆ!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 16:20  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj w kościele spotkałam się z dziwną sytuacją, którą wymyślił pysznicki proboszcz. Byłam z małym dzieckiem w kościele i zaraz po rozpoczęciu mszy podeszła do mnie zakonnica i kazała mi opuścić kościół bo tak zażyczył sobie proboszcz tłumacząc, że dzieci"GO" denerwują.


Jeżeli faktycznie tak sytuacja miała miejsce,to nie trzeba było wychodzić (o ile dziecko faktycznie nie zakłócało nabożeństwa
CYTAT



[cytat]Fakt, że malutkim dzieciom ciężko wytłumaczyć aby były cicho ale czy to jest powód aby je wyganiać z kościoła?


I tu jest druga sprawa,bo czasami się zdarza,że małe dziecko przez płacz lub krzyki dominuje całą msze a rodzice w ogóle nie reagują. I nie chodzi o "wyganianie" z kościoła ale o rozsądek,którego czasami brakuje rodzicom w takich sytuacjach - dziecko jest tu bez winy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 16:26  
Cytuj
a co z grzechem za nieuczestniczenie we mszy rodzica?jak ksiądz sie do tego odniesie?nie każdy ma z kim i jak zostawić dziecko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 16:38  
Cytuj
CYTAT
a co z grzechem za nieuczestniczenie we mszy rodzica?jak ksiądz sie do tego odniesie?nie każdy ma z kim i jak zostawić dziecko



Nie wiem jak ksiądz się do tego odniesie - trzeba go zapytać.
Grzech - jaki grzech ? Niektórzy traktują religię tak jak im została wytłumaczona na katechezie w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 22:04  
Cytuj
Dlatego ja nie chodzę do kościoła do Pysznicy...scianascianasciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 13 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lip 2018r. 22:31  
Cytuj
CYTAT
Na pewno bym nie wyszła bo nie przyszłam do księdza tylko do Boga


Kościół jako miejsce już dawno przestał być "domem" Bożym. Ci którzy mieli być jego sługami i w jego imię głosić Ewangelię stali się jak ci kupcy, których Jezus przepedzil że świątyni. Obecnie kościół stał się targowiskiem. Jest usługa jest cena.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lip 2018r. 09:52  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Na pewno bym nie wyszła bo nie przyszłam do księdza tylko do Boga


Kościół jako miejsce już dawno przestał być "domem" Bożym. Ci którzy mieli być jego sługami i w jego imię głosić Ewangelię stali się jak ci kupcy, których Jezus przepedzil że świątyni. Obecnie kościół stał się targowiskiem. Jest usługa jest cena.
[/cyta

Dokładnie,a dla prawdziwie wierzacych Bog jest wszedzie i nie potrzebuje chodzuc do kosciola zeby pomodlic sie bo mozna to robic zawsze i wszedzie.Znoszenie fochow ksiezy ich chciwosci ich buty pychy i pedofilstwa jest dla mnie niezrozumiale flatego nie uczestnicze w "imprezach" koscielnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2018r. 09:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »