NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Okulary progresywne,
Posty: 71
Dołączył: 29 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2018r. 15:51  
Cytuj
Witam, gdzie najlepiej w stalowej zrobic okulary progresywne? Gdzie ktoś robił i jakie są ceny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2018r. 15:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2018r. 20:50  
Cytuj
ja robiłem w salonie na Narutowicza, w cenie 600 zł z oprawkami, chodzę już cztery lata

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 18 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2018r. 00:28  
Cytuj
A jakieś konkretne opinie na temat progresów? też mnie ten temat dotyczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 23 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2018r. 11:52  
Cytuj
Ceny szkieł progresywnych uzależnione są od firmy szkieł, rodzaju soczewek (ponieważ nie ma jednych szkieł progresywnych...). Wszystko zależy również od tego jaką wadę wzroku mamy, czy zależy nam na tym aby szkła byly lekkie i cienkie, czy wolimy jednak standardową grubość soczewki.
Pakiety szkieł progresywnych różnią się od siebie kanałami progresji - te podstawowe będą miały bardzo ograniczone pola progresji, a te droższe będą już komfortowe w użytkowaniu umiech
Dodatkowe koszta to fotochrom, powłoki antyrefleksyjne, utwardzenie soczewki, powłoka do komputera Blue Control lub inne uszlachetnienia.
Dlatego najlepiej jest przejść się do optyka z receptą, optyk przeprowadzi krótki wywiad na temat trybu życia i na podstawie tych informacji zaproponuje odpowiedni pakiet szkieł progresywnych.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2018r. 12:55  
Cytuj
Słusznie meva pisze a co do opinii progresów to mam jak najbardziej pozytywną, nie trzeba nosić dwóch par a podczas jazdy samochodem skutecznie pomagają. Na początku chwilowo trzeba się przyzwyczaić do obserwacji przez nie po założeniu a potem to służą jak "drugie zapasowe" oczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 23 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2018r. 11:11  
Cytuj
Dokładnie! Do korzystania z okularów progresywnych trzeba się koniecznie przyzwyczaić. Są oczywiście przeciwwskazania, np niektóre choroby, ale to już temat rozmowy z lekarzem okulistą.
Warto również wspomnieć, że opinie na temat okularów progresywnych są podzielone, ponieważ często osoby z dużą wadą kupują najtańsze szkła progresywne i są one dla nich niewystarczalne.
Poza tym niektóre zakłady optyczne mają tzw gwarancję adaptacji, jeśli w ciągu miesiąca czasu nie przyzwyczaisz się do okularów progresywnych, to przysługuje Ci wymiana w tej cenie na okulary dwuogniskowe lub dwie osobne pary umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »