NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
« 1 2
RODO ..., Pomoc czy utrudnienie?
ff
Wysłany: 17 Cze 2018r. 13:32  
Według mnie działa tu kodeks pracy, czyli odpowiedni do umowy okres wypowiedzenia.
Jeśli by tak nie było, to mogłoby dojść do dziwnych sytuacji, np.: 20 pracowników wypowiada umowę wycofując zgodę na przetwarzanie danych osobowych i jeśli by było to że skutkiem natychmiastowym to mogłoby doprowadzić firmę do ruiny.
Zaznaczam, że to jest tylko moje zdanie.
Zawsze lepiej się z szefostwem dogadać 😊

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 17 Cze 2018r. 16:52  
dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2018r. 09:58  
Jeśli pracodawca dba o ochronę twoich danych osobowych, to twoje podanie o zaprzestanie realizacji wypłat, płacenia ZUS i podatków za ciebie przez Pracodawcę nie ma znaczenia. Wykorzystywanie danych osobowych w ten sposób jest narzucone przepisami o podatku dochodowym, opiece społecznej, kodeksem pracy. RODO nie zmienia ważności tych przepisów. To taki dodatek który ma chronić prywatność osób działających na granicy prawa, lub mających bujne życie towarzyskie w różnych konfiguracjach umiech Czyli tęczowych.

Zygfryd
Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 18 Cze 2018r. 11:19  
Posiadam w pracy książkę telefoniczną województwa tarnobrzeskiego z 1998 roku a w niej numery telefonów, imiona i nazwiska oraz adresy abonentów. Czy powinienem teraz do każdej wymienionej w książce osoby wysłać powiadomienie o tym, że jestem w posiadaniu jej danych?

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 18 Cze 2018r. 13:33  
CYTAT
Posiadam w pracy książkę telefoniczną województwa tarnobrzeskiego z 1998 roku a w niej numery telefonów, imiona i nazwiska oraz adresy abonentów. Czy powinienem teraz do każdej wymienionej w książce osoby wysłać powiadomienie o tym, że jestem w posiadaniu jej danych?

Polecam używać w dzisiejszych czasach internetu, a tą książkę oddać na recykling.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 18 Cze 2018r. 13:52  
CYTAT
CYTAT

Polecam używać w dzisiejszych czasach internetu, a tą książkę oddać na recykling.

A jakaś mądra odpowiedź?

Prywatna wiadomość 

« 1 2

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »