NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Dla rowerowych odkrywców, Dla tych którzy kręcą
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Paź 2018r. 16:45  
Cytuj
Na trasie rzeki jest mała betonowa zapora to też ciekawe jest mam gdzieś foto to poszukam lub pojadę i zrobię

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2018r. 16:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 1 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2018r. 21:37  
Cytuj

Saturn


Dzięki. Możesz wrzucić na mapy google. Sprawdzę teraz Twoją trasę w lasy janowskie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Paź 2018r. 22:25  
Cytuj
Zapora o której piszecie znajduje się kilkaset metrów za Rzzeczycą Długą w lesie .jak tam tradić ?? Gdy będziecie jechali przez Rzeczycę w pewnym momencie droga się rozgałęzia . Trzeba odbić w prawo i jechać asfaltem aż do granicy lasu . Teraz dosłownie kilkadziesiąt metrów szutrem a potem wąską ścieżką przez las przy samej rzece . Tu mijacie mału sztuczny próg wodny i idziecie dalej ścieżką aż do mostku ma rzece . Przechodzicie mostkiem na drugi brzeg rzeki i idziecie leśną drogą przy samej rzece .Kawałek dalej mecie już wspomniany obiekt czyli coś na kształt tamy z kamieni i betonu .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 1 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2018r. 22:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Paź 2018r. 23:42  
Cytuj
https://zapodaj.net/645a4693f6c5b.png.html
Tam gdzie pokazuje kółeczko na mapce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Paź 2018r. 10:18  
Cytuj
Ja piszę o tej zaporze zaraz za Kruszyna w stronę Janik i zaraz za zapora jest stare źródło ledwo już z niego bije jeszcze jest na starych mapach z 1939

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2018r. 11:23  
Cytuj
Tam nie bylem i nie wiedziałem nawet o tym źródle . Rozumiem że aby tam trafić trzeba przez cały czas trzymać się rzeki ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Paź 2018r. 12:29  
Cytuj
Dokładnie tak są drogi wzdłuż rzeki trzymaj się ich cały czas teraz jesień to zapora będzie widoczna z drogi a źródło bliżej Janik tylko teraz są odlowy to jest wszystko zalane polecam stare mapy wojskowe super sprawa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2018r. 13:06  
Cytuj
Dzięki za podpowiedź . Jeszcze mam pytanko . Aby dojść do tego źródła trzeba minąć Kruszynę a potem przeciąć tą szutrową drogę biegnącą po trasie kolejki i kierować się w stronę Janik czy to źródełko jest jeszcze przed wspomnianym szutrem ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Paź 2018r. 20:36  
Cytuj
Zależy z skąd byś jechał ale jak od Stalowej to jedz na Goliszowiec a potem w stronę Lipy druga kapliczka w prawo i do samych Janik zaraz przed Janikami jest most i tu już trzeba iść pieszo odbijasz w prawo i idziesz jakieś 70 m rok temu jak byłem to było ciężko tam trafić bo bardzo zaroślo na spokojnie znajdziesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2018r. 21:43  
Cytuj
Odbić w prawo mam przed przejściem przez most przed Janikami czy przejść most i dopiero w prawo ??
Te mapy wojskowe jak można zdobyć ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Paź 2018r. 22:12  
Cytuj
Zaszła pomyłka Janiki mijasz jedziesz cały czas prosto na zimno wodę zaraz przed grobla jest most tylko jeden i będąc na moście już na pieszo odbijasz w prawo a mapy wojskowe tylko internet troszkę trzeba poświęcić czasu na szukanie ale są dokładne bardzo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2018r. 22:57  
Cytuj
Czyli powinno to być gdzieś tu gdzie pokazuje kółeczko na mapce z linku tak ??
https://zapod(...)png.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Paź 2018r. 16:05  
Cytuj
Dokładnie jak nr 173 ale mam jeszcze lepsza miejscowke Święta Smuga to jest miejsce w którym ksiądz udzielał ślubu partyzantom dotarcie tam tylko ścieżka już nie widoczna miejsce jak z obrazka szperaczem poszukałem wyskoczyły monetki medaliki i krzyżyki te fanty potwierdzają że historia jest prawdziwa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Paź 2018r. 21:58  
Cytuj
Dziękuję Saturn za pomoc w lokalizacji tego źródełka . Mam nadzieję że wiosną uda mi się tam trafić .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 Lis 2018r.
Skąd: Sieradz
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2018r. 08:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Hammurabi - nie wierzę ci.
tyle w temacie.ok


Nie musisz, nie zależy mi na tym smiech2

Aczkolwiek łatwo Ci przychodzi przyklejanie komuś łatek, które są nieprawdziwe ok ? good

Ważne, że wie to mój Bóg ;) czyli: Emmanuel (Bóg z nami), Adonai (Pan), Pan Potężny w Boju (Psalm 27), Elohim (Bóg), Elohim Tzevaot (Bóg Zastepów), Jahwe Rafa (Bóg Uzdrowiciel), Baal-Perasim (Pan Przełomów), Lew z Pokolenia Judy, Korzeń Dawidowy, Różdżka z Pnia Jessego, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bóg Izraela...

Tak na poczekaniu, na szybko, poleciałem z pamięci...

Jakbyś nie wiedział - to niektóre z imion Boga (Jezusa), którymi jest określany w Biblii...


Ale jestem ciekawa teraz, nigdy tam nie byłam... i nie wiedziałam w ogóle o tym źródełku. neutralny chyba tez czeka mnie wyprawa na wiosenke umiech))

Masz problem z wiotką skórą? Sprawdź nowoczesny zabieg Dermapen 3 https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/dermapen-3-odmladzanie-rozjasnianie-regeneracja-skory/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2020r. 12:32  
Cytuj
Mógłby ktoś opisać jak że STALOWEJ dojechać na LAZEK GARNCARSKI albo na rezerwat IMIELITY LUG najlepiej lasami.Taj W prosty sposób opisać żeby można było tam trafić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 646
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2020r. 22:14  
Cytuj
Taka dobra droga ro rezerwatu to na most w Brandwicy,potem w prawo na Jastkowice.W Jastkowicach Ulicą Wolności na Ludian. Dalej lasami cały czas prosto na Kochany.Tam jest droga po kolejce leśnej na Gwizdów.Z Gwizdowa trzeba wjechać w lewo do lasu.Są tam oznaczone ścieżki ,że można dojechać na taras widokowy Imielity.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2020r. 23:38  
Cytuj
Jesli nie był nigdy na Kochanach to nie bardzo widzę jak się nie zamota na wyjeźdźie z Kochan na Gwizdów bo pewnie sam maszynisto wiesz ze dróg i dróżek tam sporo . Źle skręci i się zgubi .
Moze jedz tak .
Lasem ale asfaltami .

Do Rzeczycy Dlugiej , tam wjeżdzasz w las i dojezdzasz do Goliszowca asfaltem, w Goliszowcu w prawo i zaraz za wsią wjed,iesz na lesny wąski asfalt który zaprowad,i Cię do Lipy . W Lipie odbijasz na Gielnię a zaraz za wsią znów waski asfal przez las aż do Bani . Zw Bania masz juz normalny aafalt prze, las, odbijas w prawo i jed,ies, az do Gwizdowa . Tam mas, oznaczenie gdzue odbič na rezerwat ale mozesz tez jechac dalej, minač Gwizdów i za wsia odbič w prawo w znów waski asfalt lesny , tu po pewnym czasie bedzie tez stralka do rezerwatu . Z rezerwatu wróc do twj waskij asfaltówki i jedz aż wyjedziesz z lasu .Zacznie się normalnej szerokosci asfalt i zaraz będzie zjazd w prawo i ta droga dojedzies do Łążka Garncarskiego . Mozes, tez nie odbijac w prawo a jechać prosto aż dojedziesz do drogi głównej na Janów L . tu odbijasz na prawo i dojedziesz do Łążka .
Dluzsza droga ale raczej nie ma się jak zgubić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 08:56  
Cytuj
Najprościej dojechać jadąć na Janów Lubelski , w Łażku Ordynackim na zakrecie jesy strzałka na drogowskazie w lewo "Rezerwat Imelity Ług " dalekj prosto asfaltową drogą , na rozwidleniu dróg - jedziesz dalej w lewo. Po przejechaniu jakiś 3 km po lewej stronie bedzie leśny przystanek kurystyczny i tablice informacyjne . Tam zaczynqa się trasa rezerwatu .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 10:04  
Cytuj

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 1 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 10:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2020r. 09:03  
Cytuj
Jakby nie jechać do Imieltego Ługu, jadąc pierwszy raz warto mieć Google Maps. Z tą aplikacją na pewno dojedziecie do celu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2020r. 18:32  
Cytuj
Taaaaa....szczególnie ze tam takie czarne dziury zasięgi po drodze ze google maps nic nie da

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2020r. 21:00  
Cytuj
Im dalej od głównych dróg tym gorzej jest z Google Maps. W terenie proponuję używać mapy OpenStreetMap - na komórkę jest aplikacja OsmAnd, która z nich korzysta, mapy są pobierane do pamięci i dostępne off-line więc brak internetu nie przeszkadza. Najprostszą metodą użycia jest otwarcie aplikacji i wyświetlenie mapy z pokazaniem aktualnego położenia wg GPS. Wersja bezpłatna ma ograniczoną ilość aktualizacji, aktualizacje są raz w miesiącu z podziałem na województwa. Lasy Janowskie są zmapowane b. szczegółowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »