NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy w Stalowej Woli działa lotnisko odrzutowe? , W godzinach wieczornych nieustanny huk jak pod lotniskiem
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 12:52  
Cytuj
Dzisiaj same pytania:
Pytanie za 100 ptk czy Lotnisko działa w "okolicach" HSJ czy gdzieś nieopodal? Bo w godzinach wieczornych loty trwają nieustannie.
Czy ktoś tam ma pozwolenia na loty odrzutowe?
Czy ktoś w tym rejonie ma pozwolenie na emisję perfum do atmosfery?

Mam nadzieję że te aluzje dadzą do myślenia bo mam powoli dość mieszkania w tym mieście. mloteknie wiemnie wiem
Wszyscy wiedzą o co chodzi ale nikt nic nie robi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 12:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11591
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 12:55  
Cytuj
Szum który słyszysz pochodzi zapewne z HSJ. Tak głośno słychać prąd elektyczny płynący od elektrod węglowych do wsadu pieca podczas topienia go.

W Stalowej Woli, ani w okolicach nie ma lotniska, na którym mogłyby lądować samoloty z napędem odrzutowym.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2018r. 14:07  
Cytuj
Kogo to obchodzi??? Jedyny gość co latał i robił pomiary teraz jest dyrektorem MZB i ma to głęboko w tyle. Tak władza dba o spoleczenstwo. Jak Ci to przeszkadza to kup sobie podobne urzadzenie, zacznij robić afery to dostaniesz posadke za którą będziesz mógł sobie wybudować dom na przedmieściach i problem z głowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 2 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2018r. 20:01  
Cytuj
W życiu nie słyszałam o lotnisku,, odrzutowym,, 😐

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 26 Sty 2008r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2018r. 20:42  
Cytuj
good
CYTAT
W życiu nie słyszałam o lotnisku,, odrzutowym,, 😐


Wspaniałe lotnisko jest od niedawna w PYSZNICY . Jest ogrodzone płotem a na nim zielona siatka, obok mieszkają wspaniali ludzie którzy to akceptują a ty człowieku szukasz aferygood

Niech moc będzie z mieszkańcami PYSZNICY.ok

Byfuch
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2018r. 12:59  
Cytuj
Dokładnie - przekroczenie kilkunastokrotne poziomu hałasu, HSJ daje czadu, wystarczy zobaczyć na wyniki na stronie srodowisko . stalowawola . pl
Jest już jeden wątek na ten temat "głośne buczenie elektrownia"
Jak widać z zapowiedzi prezydenta nic nie zostało, pewnie przy najbliższej kampanii wyborczej znowu padną zapewnienie o walce z hałasem w porze nocnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2018r. 17:09  
Cytuj
:cwaniak:
CYTAT
W życiu nie słyszałam o lotnisku,, odrzutowym,, 😐


proszę czytać między wierszami umiech:cwaniak: Nie chcę być dosłowny, każdy wie o co i o kogo chodzi. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 13:56  
Cytuj
dzisiaj odrzutowce pod HSJ dawały radę całą noc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11591
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 13:58  
Cytuj
To nie są odrzutowce. To są piece.
W nocy mają tańszy prąd. potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 16:54  
Cytuj
Autostrady wygłuszamy, a z prostym hałasem z fabryki sobie nie radzimy. Gdzie jest Prezydent? Jak trzeba to kupię mu zielone baloniki. Może został przekonany do niezwracania uwagi na hałas?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 17:24  
Cytuj
Ja co wieczór myślę o zadzwonieniu na policję i zgłoszeniu o zakłócaniu ciszy nocnej. Ale wiem że to nic nie da... A naprawdę tego się nie da wytrzymać, szczególnie przy otwartym oknie! Mieszkam stosunkowo blisko HSJ, okolice UM i huk od godzin wieczornych jest nie do zniesienia... Ja wiem ze na górce rozwadowskiej pewnie tego nie słychać... Ale niestety mieszkańcy tego miasta pamiętają przedwyborne obietnice...! 😤

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
las
las
las
Posty: 120
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 17:30  
Cytuj
Trzeba zamykać okna bo z jednej strony smród z zakładów odlewających felgi a z drugiej strony hałas podobny do samolotów odrzutowych powoduje tomlotek łuk elektryczny na stalowni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 18:06  
Cytuj
Zamykanie okien nic nie daje plastiki dosyć szczelne i dalej huk PS to widać na wykresach że w nocy huk bywa glosniejszy niż w dzień

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 20:50  
Cytuj
Dokładnie, mam okna trzyszybowe idealnie wyciszają odgłosy z ulicy, ale huk a właściwie buczenie o niskiej częstotliwości dalej słychać. W nocy 90 decybeli, w dzień 70 - szok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 20:55  
Cytuj
jaka władza takie miasto

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 21:28  
Cytuj
I dzisiaj znowu to samo!!! Huk jakby mi za oknem pociąg jechał, albo tak jak było napisane, samolot startował... 😠😤 kiedyś to przynajmniej było rzadziej, a teraz od 3 tygodniu,albo i lepiej. może było z 3 dni przerwy...! Nerwicy idzie dostać... Taki permanentny hałas, serio potrafi człowieka rozregulowac nerwowo...😩

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2018r. 21:38  
Cytuj
ano Lucjan Nadberezny wspominał coś przed wyborami o powodziach hałasie itp...jak widać robi swoje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2018r. 08:57  
Cytuj
Faktycznie z pomiarów dostępnych na stronie http://srodo(...)dzwieku/
wynika że normy są znaczie przekroczone.

Odpowiednie przepisy znajdują się m. in. w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska, która zawiera dział V ochrona przed hałasem. Wydane na podstawie tej ustawy Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 roku w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku określa parametry dopuszczalnego poziomu hałasu w zależności od rodzaju terenu na którym znajduje się określona zabudowa.

Zasadniczo dopuszczalny poziom hałasu w terenie zabudowanym w porze dziennej wynosi 60 dB (od 6.00 do 22.00), a w porze nocnej - 50 dB. Poziom hałasu mierzony jest nie tylko na ulicach, ale także w domach. Pomiarów w pomieszczeniach zamkniętych dokonuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Wyższe normy w tym zakresie przewidziane są dla strefy śródmiejskiej miast powyżej 100 tys. mieszkańców będącej terenem zwartej zabudowy mieszkaniowej z koncentracją obiektów administracyjnych, handlowych i usługowych. W przypadku miast w których występują dzielnice o liczbie mieszkańców pow. 100 tys., można wyznaczyć w tych dzielnicach strefę śródmiejską, jeżeli charakteryzuje się ona zwartą zabudową mieszkaniową z koncentracją obiektów administracyjnych, handlowych i usługowych. Poziom hałasu w takiej zabudowie nie powinien przekraczać jednak poziomu 65 dB, a w porze nocnej 55 dB.

https://www.porad(...)975.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2018r. 07:13  
Cytuj
Kolejna nieprzespana noc, hałas dochodzący w nocy od strony huty jest niedowytrzymania, odnoszę wrażenie, że to jakby jakiś wielki wentylator powodował te zakłócenia spokoju w nocy. Jest niby stacja monitorująca ale co z tego jeśli nie ma z niej wymiernych korzyści, co robić, ma ktoś jakieś pomysły?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11591
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2018r. 07:31  
Cytuj
Proponuję:
- wizytę u prawnika
- zebranie dowodów
- pozew cywilny wobec HSJ.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4941
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2018r. 14:00  
Cytuj
CYTAT
:cwaniak:
CYTAT
W życiu nie słyszałam o lotnisku,, odrzutowym,, 😐


proszę czytać między wierszami umiech:cwaniak: Nie chcę być dosłowny, każdy wie o co i o kogo chodzi. Pozdrawiam


Jedno zdanie więc trudno"czytać pomiędzy wierszami".
Z napędem odrzutowy może być np.samolot,ale lotnisko?

tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/rozwiazujemy-tajemnice-smugi-nad-rybnikiem,16880,1,1.html

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2018r. 19:12  
Cytuj
HaHa, propozycja miriam jest bezbłędna i bezcenna umiech

Nawet tacy bezkrytyczni zwolennicy dojnej zmiany nie wierzą w szczerość i skuteczność działań pisowskiego prezydenta. Gdy był kandydatem walczył z hałasem i zanieczyszczeniem. Jego ludzie latali z miernikami po mieście umiech A gdy został wybrańcem, zapomniał o co walczył. Jego zwolennicy też już nie liczą na jego pomoc więc proponują prywatny pozew.

Plotkara podała, że to legalne bo ktoś wydał zezwolenia. Kto wydał, kiedy, dla kogo już nie podała bo to nie w stylu plotkary umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2018r. 21:29  
Cytuj
Organem władnym w egzekwowaniu prawa w kwestii ochrony środowiska, a w tym przypadku ograniczenia akustycznych "doznań" jest Urząd Miasta i Prezydent, zwracam się wiec do Pana Prezydenta o podjecie działań, które spowodują, że mieszkańcy miasta będą mogli spokojnie spać w nocy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2018r. 22:11  
Cytuj
W tej chwili (22:14) kompletne przegięcie - ciekawe ile decybeli pokaże stacja pomiarowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »