NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Obciążenie procesora, Obciążenie procesora
Posty: 56
Dołączył: 30 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 10:41  
Cytuj
Jakie jest średnie obciążenie procesora przy włączonej jednej stronie np. Stalowemiasto? Czy to normalne, że mam wykorzystane około 30%? Procesor AMD Athlon 5600+

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 10:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 11:02  
Cytuj
Zużycie procesora 1-4% na rdzeniu. Temperatury w granicach 18-22*C.

Intel Core I7-7600k


Procesor masz stary to i zapewne wysłużony... mniemam, że z dyskiem twardym jest to samo więc dlatego tak "muli".

A możliwe, że i komputer zawirusowany więc przeglądarka dużo "żre".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 12:11  
Cytuj
uzyj
adwcleaner
pomoze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 12:59  
Cytuj
Jaki proces zużywa ci najwięcej procesora?

Jeśli używasz Chrome lub Opery, wciśnij SHIFT+ESC, aby otworzyć wewnętrzny menedżer zadań.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 13:08  
Cytuj
Zobacz w innej przeglądarce czy jest tak samo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 18:45  
Cytuj
To jak najbardziej możliwe. To procesor sprzed mniej więcej 10-ciu lat, ledwo dwurdzeniowy. Co nieco o nim wiem, bo miałem 6400+ z tej samej serii. Ilość operacji na cykl zegara to w przybliżeniu 1/3 tego co mają nowoczesne procki. A zobacz jak teraz wyglądają strony internetowe - wszędzie jakieś animacje, reklamy, grafiki itp. Tak jak Kosmitier napisał, na nowoczesnych prockach powinno być max 5%, ale ten Twój ma prawo tak działać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2018r. 10:00  
Cytuj
To znajduje i doskonale czyści różne kody w browserach, wyjątkowo skuteczny do takich przypadków, darmowy, zainstaluj ale nie włączaj opcji real time protekcji bo wtedy po 30 dniach demo się kończy, RT zrobi z niego normalny antywirusowy program, a ty chcesz wyczyścić co miesiąc browser z malware mając najnowsze db update. Znajdzie również wirusy systemowe.

https://www.malwarebytes.com/premium/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 30 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2018r. 14:36  
Cytuj
Dzięki za link do programu. Wykrył u mnie Generic.Malware/Suspicious (3 razy), Spyware.InfoStealer oraz Trojan.MalPack.NSIS

Nie używam żadnego antywirusa, pewnie to duży błąd z mojej strony. Możecie polecić jakiś darmowy antywirus?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2018r. 14:48  
Cytuj
moze jednak platny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 30 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2018r. 14:55  
Cytuj
CYTAT
moze jednak platny

Możesz wymienić plusy płatnego antywirusa oraz powiedzieć, dlaczego jest lepszym wyborem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2018r. 19:47  
Cytuj
Windows 8 i 10 mają wbudowany antywirus "Windows Defender" i taki wystarczy a do windows 7 ten:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/14210/security-essentials-download

Wszystkie inne darmowe antywirusy są za bardzo "aktywne" i wciąż wynajdują niby problemy żeby wymusić zakup wersji płatnej.

A jeżeli płatny to ESET.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Marz 2018r. 20:32  
Cytuj
CYTAT
Jakie jest średnie obciążenie procesora przy włączonej jednej stronie np. Stalowemiasto? Czy to normalne, że mam wykorzystane około 30%? Procesor AMD Athlon 5600+
Pewnie Windows update nawalił Ci aktakizacji, pomaga postawienie nowego systemu, a tymczasem zainstaluj sobie Advanced systemcare 11.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2018r. 23:54  
Cytuj
Cyklista pozostań lepiej przy rowerach jak masz dawać takie rady ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 00:15  
Cytuj
ESET.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 07:44  
Cytuj
Napisz, czy po tym wszystkim coś pomogło. Bo wątpię, jakaś niewielka poprawa być może, ale drastycznych zmian bym się nie spodziewał.

Napisz też jakiego Windowsa używasz, to też ważne.

Jeśli będę miał trochę czasu, to w sobotę może złożę ten mój stary komp, bo mam jeszcze ten procesor, płytę główną i pamięć. Podłączę jakiś dysk, kartę graficzną, napęd i zasilacz, zainstaluję Windows i sprawdzę ile wynosi obciążenie na nowo postawionym systemie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 30 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 12:08  
Cytuj
System Windows 7. Przy włączonych kartach przeglądarki obciążenie wynosi 1-5%, ale wystarczy, że ruszę myszką to skacze do ponad 20%.
Teraz, gdy piszę tego posta znowu skoczyło i waha się w granicach 25-35%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 14:20  
Cytuj
CYTAT
System Windows 7. Przy włączonych kartach przeglądarki obciążenie wynosi 1-5%, ale wystarczy, że ruszę myszką to skacze do ponad 20%.
Teraz, gdy piszę tego posta znowu skoczyło i waha się w granicach 25-35%.


A oprócz tego że użycie skacze Ci do tych 35% to są jakieś inne objawy?? Komputer może Ci zamula?
Jako antywirusa polecam AVG, darmowy i stworzony do starszych komputerów, bo nie obciąża zbytnio procesora.
Kolejna sprawa, to może procesor się przegrzewa. Pewnie pasta od nowości nie była zmieniana. przynajmniej przeczyść komputer w środku z kurzu, a szczególnie zwróć uwagę na radiator na procesorze, pewnie nie źle w nim jest kurzu.
Miąłem taki procesor w komputerze jakieś 3 lata temu (wymieniłem go na czterordzeniowego phenoma) i nie było z nim problemów. Komp powinien Ci spokojnie wystarczyć do przeglądania internetu i programów użytkowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 15:46  
Cytuj
CYTAT
Cyklista pozostań lepiej przy rowerach jak masz dawać takie rady ;)
. To może coś kosnstruktywnago w tym temacie kolego, poza nabijaniem postów i nienawiścią do rowerzystów. Wykaz się w temacie skoro masz wiecej do zaoferowania od mnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Cyklista pozostań lepiej przy rowerach jak masz dawać takie rady ;)
. To może coś kosnstruktywnago w tym temacie kolego, poza nabijaniem postów i nienawiścią do rowerzystów. Wykaz się w temacie skoro masz wiecej do zaoferowania od mnie.


Po pierwsze nie mam żadnej nienawiści do rowerzystów umiech

Po drugie odpowiedziałem na pytanie o antywirusy.

Co do głównego tematu, czyli "Obciążenie procesora" to mam za mało danych, żeby postawić diagnozę. Dlatego zwróciłem ci uwagę bo porada: "postaw na nowo system bo windows update nawalił ci aktualizacji" jest mało przydatna. Windows update od tego jest, żeby robił aktualizacje. Oczywiście czasami zdarzy się, że nowa aktualizacja jest winna złego działania komputera ale tu nie pomoże przeinstalowanie systemu bo wtedy wszystkie te aktualizacje zostaną pobrane i zainstalowane ponownie. Ja nie wiem jakie są przyczyny tego obciążenia procesora więc w przeciwieństwie do ciebie nie piszę porad jak to naprawić.
I jeszcze program Advanced systemcare 11. Nie polecam używania takich programów przez osoby nie mające pojęcia o komputerach bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Często widuję u takich osób po kilka zainstalowanych programów tego typu bo coś zamula więc jakiś superhiperduper programik mi pomoże a później te gówna działają w tle i same zamulają jeszcze bardziej nie mówiąc już o wkurzających wyskakujących okienkach z ofertą płatnych wersji. Na koniec i tak kończy się na telefonie do serwisu ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 17:25  
Cytuj
Windows update zawsze można wyłączyć przynajmniej w win 7,jeżeli ktoś nie korzysta z bankowosci internetowej to nie wszystkie te aktakizacje są potrzebne, tylko zamulają kompa. Co do antywirusów to też potrafią nieźle obciążyć stary komputer, ja też polecam Eset. A postawienie nowego systemu nie jest takie trudne, co jakis czas należy to zrobić bo na kompie zostaje kupa smieci, która niepotrzebnie obciąża kompa,i nawet najlepsze płatne programy sobie z tym nie radzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 30 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2018r. 15:50  
Cytuj
Jako ciekawostkę podam, że na innym, starszym komputerze z procesorem AMD Athlon 3200+ system Windows XP (świeżo postawiony) obciążenie procesora przy otwartej jednej karcie - strona główna Stalowegomiasta - wynosi średnio około 90%, a często dobija do końca i wskazuje 100%.

Teraz zauważyłem, o czym ktoś już wyżej wspomniał, że zużycie to powodują ruchome reklamy, banery we flashu. Obciążenie procesora na otwartej stronie Stalowegomiasta ale bez reklam jest w graniacach 2%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2018r. 19:54  
Cytuj
Dokładnie, to już stary sprzęt.

Wcześniej pisałem, że w sobotę spróbuję odpalić swój stary komputer podobny do Twojego i sprawdzić w praktyce jak to wygląda. Zrobiłem to już dziś, bo jutro mam wolne, więc z ciekawości postanowiłem poeksperymentować.
Athlon 64 X2 6400+, płyta główna Fujitsu AMD690VM-FMH + 4 GB RAMU (4x1GB) - leżało to w pudle na styrychu kilka lat. Mam jakąś starą obudowę, kilka dysków, napęd DVD, zasilacz, brakowało tylko chłodzenia i karty graficznej, te dwie ostatnie przeniosłem z nowszego kompa.
No i niestety nie udało się tego odpalić. Wentylator na procku rusza, dysk i napęd też, nie wyświetla się obraz. Ciężko powiedzieć co się stało. Karta graficzna oczywiście w pełni sprawna. Próbowałem z 1 kością pamięci (kiedyś miałem sytuację, że jedna z kości padła i komputer się nie uruchamiał) - też nie pomogło.
Dodam, że kilka lat temu wszystko działało dokładnie z takim samym zestawem, nie zdejmowałem z płyty ani procka, ani pamięci, tylko chłodzenie, bo było lepsze niż boxowe i pasowało do nowszego kompa. Może dlatego, że leżało to na nieogrzewanym strychu i podlegało wahaniom temperatury od dużych mrozów do upałów.

Także niestety nie mogę potwierdzić tego obciążenia procka doświadczalnie :-(

Pozdrawiam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 Kwie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2018r. 09:56  
Cytuj
Jest to jak najbardziej mozliwe. Dzis same przegladarki zjadaja wiecej zasobow niz kiedys nie mowiac juz o stronach www i HTML5. W dodatku sam system ma duzo wiecej aktualizacji jak.kiedys ( im wiecej altualizacji tym wiecej zasobow przepada ) Jesli chcesz przegladarke ktora zjada malo zasobów to polecam k-meleon. Zainstaluj sobie wtyczke do.blokowania reklam ublock - powinno troche pomóc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 30 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2018r. 09:58  
Cytuj
Opłaca się wymienić rzeczonego AMD Athlon X2 5600+ na taki Amd Phenom II x4 3,2ghz lub inny (x4) o taktowaniu 2,8 lub 2,2? Jest sens inwestować w te procki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2018r. 10:50  
Cytuj
CYTAT
Opłaca się wymienić rzeczonego AMD Athlon X2 5600+ na taki Amd Phenom II x4 3,2ghz lub inny (x4) o taktowaniu 2,8 lub 2,2? Jest sens inwestować w te procki?


Ja taką wymianę zrobiłem jakieś 2 lata temu i komputer dostał niezłego kopa. Nawet takie jak GTA 5 czy Fifa 18 bardzo ładnie chodzą. Ale jak już wymieniać to na Phenoma II 955 (3,2) lub P II 965 (3,4).
Tylko wszystko zależy od ceny procka, takie Phenomy 955 chodzą na allegro za 120 zł jak i za ponad 200 zł.
Dodatkowo do takiego procka trzeba by wadzić lepszą grafikę, dodać ramu. Nie wiem czy nie lepiej byłoby sprzedać to co masz i kupić coś innego, nawet używanego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »