NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Szczepieni drzewek owoc. - stara odmiana, Gdzie w okolicach można to zrobić?
Posty: 7
Dołączył: 16 Marz 2018r.
Skąd: Na samiuśkim końcu ś
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2018r. 11:31  
Cytuj
Hej!!!

Jak w temacie. Mam przepyszną odmianę czereśni, ale drzewo ma już kilkadziesiąt lat i przydaliby się jacyś jego następcy umiech

Odmiana dosyć tajemnicza, bo według relacji mojej babci, która drzewko nabyła i posadziła to nazywa się "Wole serce" albo "Bawole serce" (???) Niestety Internety nie były w stanie pomóc co Słyszeliście kiedyś o takiej odmianie? A mówię Wam PYCHOTA good

A wracając do tematu. Znacie może kogoś kto byłby w stanie mi z tym pomóc? Szkółka, jakiś sadownik?

Z góry dzięki za pomoc umiech a BTW: Może polecicie jakieś fajne odmiany umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2018r. 11:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2018r. 13:32  
Cytuj
Znam takiego Pana nazywa się Piórek, z wykształcenia ogrodnik i miał a może jeszcze ma sklepik na targowisku w takiej budzie od strony City.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 4 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Marz 2018r. 15:54  
Cytuj
Sadzonki czeresni bawole serce mozna kupic nie trzeba szczepic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2018r. 18:36  
Cytuj
CYTAT
Sadzonki czeresni bawole serce mozna kupic nie trzeba szczepic


można kupić i można szczepić, sadzonka za kilka lat zaowocuje i dopiero się okaże a zrazy zaszczepione są wiadomego pochodzenia i owoce będą takie same

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 16 Marz 2018r.
Skąd: Na samiuśkim końcu ś
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2018r. 13:50  
Cytuj
CYTAT
Sadzonki czeresni bawole serce mozna kupic nie trzeba szczepic


A wiem już wiem, sama też właśnie znalazłam umiech

CYTAT
można kupić i można szczepić, sadzonka za kilka lat zaowocuje i dopiero się okaże a zrazy zaszczepione są wiadomego pochodzenia i owoce będą takie same


I ototato właśnie chodzi. Po pierwsze nie mam zupełnej pewności co do nazwy (chociaż opisy i zdjęcia z Internetów wyglądają podobnie, ale niestety już nie mogę upewnić się u źródła neutralny ), a po drugie: no sentyment chyba umiech

W każdym razie: Dzięki wielkie kabi za namiar umiech (co prawda bardzo ogólny jezyk , ale postaram się odnaleźć niejakiego pana Piórka umiech )

A może ktoś coś jeszcze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Marz 2018r. 13:56  
Cytuj
CYTAT
A może ktoś coś jeszcze?


Jeszcze ja. Na you tube jest sporo instruktażowych filmów jak zrobić to prawidłowo,maść i podkłady kupisz na miejscu. Nie jest to operacja na otwartym sercu a jak się uda to będzie też satysfakcja umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 16 Marz 2018r.
Skąd: Na samiuśkim końcu ś
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2018r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
Na you tube jest sporo instruktażowych filmów jak zrobić to prawidłowo,maść i podkłady kupisz na miejscu. Nie jest to operacja na otwartym sercu a jak się uda to będzie też satysfakcja umiech



Haha umiech No wiem, że nikomu tym krzywdy nie zrobię. Już trochę na temat czytałam, o podkładach, cięciach, maściach, zrazach itd., ale mój zapał szybko ostygł jak spojrzałam na swoje biedne kwiatki jezyk taki jest mój talent ogrodniczy, że największą przeżywalność mają u mnie sukulenty umiech

Owszem, ambicja jest, więc chyba zrobię tak, że i sama spróbuję i skorzystam jednak z pomocy fachowca umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »