NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Urząd Miasta wezwanie do zapłaty, czy ktos otrzymał wezwanie?
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 17:33  
Cytuj
Otrzymałam dzisiaj ja i Mąż wezwanie do zapłaty zaległego podatku.Zdziwiona dzwonie pod podany nr aby wyjasnic wszak juz w lutym zaplaciłam podatek,a pani informuje mnie ze to odsetki za to ze w tamtym roku 32 dni po terminie zapłaciłam podatek za mieszkanie.Jak myslicie,fajnie miasto kroi mieszkanców nie? mozna było przysłac upomnienie misiac ,2 miesiace po zapłacie ,ale po co jak mozna przysłac po roku ! Podatek 39 zl a odsetki za rok 11,60 zł .Zeby było smieszniej mieszkanie jest na mnie i na męża wiec odsetki płaci i mąz i ja nie wiem dlaczego wszak podatek płaci sie tylko jeden ! Czy to jest normalne? uwazam ze to jawne naciaganie mieszkanców,ciekawa jestem czy ktos z was tez dostał takie wezwania do zapłaty.Dwa listy,dwa znaczki,kartki tusz,pieczatka ......trwonienie pieniedzy podatników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 17:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 17:42  
Cytuj
płać w terminie i nie płacz ze cie okradają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 17:44  
Cytuj
odsetki od tego podatku (39 zł) to są grosze, i nie mogą ci naliczyć większych odsetek jak jest w ustawie, do tego dochodzą koszty upomnienia o wiele większe, skorzystaj z kalkulatora w internecie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 19:12  
Cytuj
CYTAT
płać w terminie i nie płacz ze cie okradają


chciałeś błysnąć? najszybszy sposób posyp sie brokatem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 19:58  
Cytuj
dokładnie płać w terminie, UM wywiązał się ze swojej roli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 21:11  
Cytuj
CYTAT
płać w terminie i nie płacz ze cie okradają


prostszej rady nie ma. Wiadomo ze obowiazkowo musza upomniec sie o odsetki. Nie wiem w czym problem i zdziwienie zeby wylewac zale na forum...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 21:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
płać w terminie i nie płacz ze cie okradają


prostszej rady nie ma. Wiadomo ze obowiazkowo musza upomniec sie o odsetki. Nie wiem w czym problem i zdziwienie zeby wylewac zale na forum...


To nie jest wylewanie zali ( czytaj ze zrozumieniem) tylko zapytanie bo dla mnie 11.60 zl to nie problem tylko bulwersuje mnie ze czeka sie rok na egzekwowanie "dlugu".To ewidentne naciąganie podatnika tylko tyle,a rady typu trzeba bylo......darujcie sobie bi tyle ti ja wiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 22:27  
Cytuj
To nie jest wylewanie zali ( czytaj ze zrozumieniem) tylko zapytanie bo dla mnie 11.60 zl to nie problem tylko bulwersuje mnie ze czeka sie rok na egzekwowanie "dlugu".To ewidentne naciąganie podatnika tylko tyle,a rady typu trzeba bylo......darujcie sobie bi tyle ti ja wiem umiech[/cytat]Myślę że gdyby przysłali po np.dwóch miesiącach kwota byłaby podobna, odsetek jest mało w tym tylko koszt upomnienia.Ja za śmieci płacę za rok i przez pomyłkę zapłaciłem jeden miesiąc mniej kwota 24zł upomnienie 11zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2018r. 22:50  
Cytuj
CYTAT (hybryda)
Podatek 39 zl a odsetki za rok 11,60 zł .Zeby było smieszniej mieszkanie jest na mnie i na męża wiec odsetki płaci i mąz i ja nie wiem dlaczego wszak podatek płaci sie tylko jeden ! Czy to jest normalne?

Tak, normalne, spóźniasz się z zapłatą, musisz zapłacić odsetki - takie prawo. I przyjrzyj się dobrze tym wezwaniom bo te 11,60 to koszty upomnienia, a nie odsetki.

CYTAT (hybryda)
Dwa listy,dwa znaczki,kartki tusz,pieczatka ......trwonienie pieniedzy podatników.

Ale jakie trwonienie, przecież pokryjesz koszty z własnej kieszeni, to te 2 x 11,60 zeta umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 11:15  
Cytuj
Odsetki są liczone od terminu zapłaty do momentu zapłaty. Skoro jak twierdzisz zapłaciłaś miesiąc po terminie to kwota odsetek jest stała niezależnie od tego kiedy wezwą. Poza tym zarówno Ty jak i mąż macie jedno zobowiązanie solidarne. Jeśli jedno zapłaci to drugie nie musi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 12:17  
Cytuj
Mi w tym roku zamiast wrzucić do skrzynki decyzję o podatku, ktoś wrzuca zaproszenie do UM żebym sobie odebrał. Nie zamierzam się fatygować, skoro ktoś może przyjść z upomnieniem, może chyba przynieść decyzję? Jak mi nie dostarczyli decyzji to chyba odsetek naliczać nie mogą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 14:04  
Cytuj
Maruda to zaproszenie do UM wynikało z tego że osoba roznoszące zawiadomienia o podatku nie zastała cię w domu za każdym razem jak była u ciebie dostarczyć to zawiadomienie wiec lepiej proponuje się jednak pofatygować i odebrać pisemko choć o tej porze to tylko dowiedzieć się jaką kwotę masz zapłacić co też możesz zrobić w UM za pomocą karty ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 14:28  
Cytuj
Według nowej ustawy ktoś by nieźle beknął gdyby zostawił Ci list z takimi danymi w skrzynce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 14:33  
Cytuj
u mnie podatek zostawili w skrzynce pocztowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 14:39  
Cytuj
Zlopec : w skrzynce to raczej miałeś użytkowanie wieczyste a nie decyzje o podatku od nieruchomości która musi mieć pokwitowane odbiór .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 17:02  
Cytuj
hybryda ty chciałaś błysnąć tylko nie wiem czym chyba swoją głupotą po prostu miasto dba o finanse a ty sobie łepek posyp popiołem i te głupie rady zostaw dla siebie

Moderowano przez: sm
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.1. treści o charakterze obraźliwym, naruszających obowiązujące ogólnie przyjęte normy etyczne
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku
2.6. wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
Mi w tym roku zamiast wrzucić do skrzynki decyzję o podatku, ktoś wrzuca zaproszenie do UM żebym sobie odebrał. Nie zamierzam się fatygować, skoro ktoś może przyjść z upomnieniem, może chyba przynieść decyzję? Jak mi nie dostarczyli decyzji to chyba odsetek naliczać nie mogą?


Możesz się zdziwić jak po kilku miesiącach przyjdzie upomnienie i koszty, mnie się to zdarzyło koszty upomnienia większe jak podatek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 2 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 18:51  
Cytuj
Ja już 3 upomnienie miałam miałam az w końcu zaplaciłam w styczniu miałam 12 dziś 26 dla swietego spokoju zapłaciłam dziś bo w lato byłoby juz pewniw z 50 a też zapłaciłam tylko parę dni po terminie szukaja darmowych pieniedzy na paru tysiącach odrobia straty w budzecie ,.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 20:37  
Cytuj
Nie można obciążyć kogoś kosztami upomnienia po zapłacie podatku. Jeżeli rzeczywiście zapłaciłaś podatek przed wezwaniem to nie mają podstaw. Odsetki to za opóźnienie, sprawdź czy dobrze policzyli-od momentu wymagalności płatności do dnia spłaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Marz 2018r. 23:46  
Cytuj
Podepnę sie do tematu. Pisma z urzedu miasta to jakiś żart. 90% danych począwszy od nazwiska na adresach kończąc (ok zdarzy się literówka, ale w co drugim wyrazie... ca za jełop te papiery tam przepsuje?)pomylona mimo osobistego kontaktu dalej padaka. Na moją mało przyjemną wizytę usłyszałem, że to nie od nich zależy. Ręce opadaja. A najbardziej mnie śmieszy jak wysyłali druki z kwotą do zapłaty za podatek + vat. Jak się okazało vat trzeba było sobie samemu obliczyć. Oczywiście w każdym normalnym tego typu piśmie kwota jest kwota i taką przelewam. Tu oczywiście jednak ten vat nie był uwzględniony (tak się domyśliłem bo trochę to przykaleczenie było sformułowane, ale co bede się domyslal skoro 99% rachunkow jest wiadomo jak wysylana to i tu pewnie też - mój błąd). Przyszło ponaglenie z dopłatą. Dopłaciłem i ok, ale co mnie interesuje jaka jest stawka vat, czy sie nie zmienila. Skoro i tak oczekują na koncie kwoty brutto to nie da się jej napisać żeby nie było problemów? W tym roku chyba poszli po rozum do głowy, bo pewnie 90% ludzi płaciła nie tak jak trzeba i podali już brutto.
Czy pracujacy w UM urwali się z buszu. Nikt nie widział tam na oczy jak wyglądaja rachunki za prad chociazby czy jakiekolwiek inne? Przecież jakbym mial sam wyliczac sobie każdą płatność ile faktycznie tego rachunku jest to by chyba oszalal... Jestem ciekaw z czym jeszcze wyskoczą.

A dwa do kazdego pisma wysylaja później ponaglenia i rozpieprzaja kase na poczte/ kuriera. Pewnie taki list to 2 zl ale x kilka tysiecy to jakby jeden z drugim urzedasem mial wyskoczyc za swoje debilizmy z wlasnej kasy a nie kasy miasta to może by to inaczej wygladalo. No ale to nie od nich zależy. Taki offtop ale nie będe zakladal kolejnego tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 06:55  
Cytuj
CYTAT
hybryda ty chciałaś błysnąć tylko nie wiem czym chyba swoją głupotą po prostu miasto dba o finanse a ty sobie łepek posyp popiołem i te głupie rady zostaw dla siebie

Nooo ale co ty blysnales !
Jak nauczysz sie czytac tekst ze zrozumieniem to pogadamy,narazie nie na z kim.


Moderowano przez: sm
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.1. treści o charakterze obraźliwym, naruszających obowiązujące ogólnie przyjęte normy etyczne
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku
2.6. wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 10:48  
Cytuj
Przemobiker : Błądzisz synu błądzisz ;)
Widać że nie masz pojęcia o podatkach .
Urzędasy może i świeci nie są ale gro tych czynów wynika z tak stworzonych przepisów przez nasz wspaniały żąd ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 12:50  
Cytuj
CYTAT
żąd ;)


Rząd😕

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2018r. 13:55  
Cytuj
Rząd jest w normalnym kraju u nas jest ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »