NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Światła do jazdy dziennej- przepisy,
Posty: 132
Dołączył: 20 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 07:17  
Cytuj
Może jest jakiś policjant z drogówki mam pytanie.
Co robicie jeśli samochód fabryczny ma oświetlenie niezgodne z ustawą ale posiada homologację.
Za takie oświetlenie dostałem mandat bo było dokładane, a fabryczne jeżdżą bez problemów. Chodzi o światła dzienne które po włączeniu mijania zmieniają się na postojowe, według ustawy może być tylko 2 postojowe a nie 4.(mandat). Dam jako przykład merecedesa E.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 07:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 07:29  
Cytuj
Co z Twoimi było że dostałeś mandat? Ja jeżdżę na Philips Day Light 9 i nigdy nikt się nie czepiał. Światła z homologacja i założone według instrukcji, chodzi o wymiary.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 08:38  
Cytuj
Dzienne te dokładane muszą mieć homologację, muszą być tak podłączone że po włączeniu świateł postojowych automatycznie gasną, można jeździć albo na dziennych albo na mijania i żadnych innych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
Może jest jakiś policjant z drogówki mam pytanie.
Co robicie jeśli samochód fabryczny ma oświetlenie niezgodne z ustawą ale posiada homologację.
Za takie oświetlenie dostałem mandat bo było dokładane, a fabryczne jeżdżą bez problemów. Chodzi o światła dzienne które po włączeniu mijania zmieniają się na postojowe, według ustawy może być tylko 2 postojowe a nie 4.(mandat). Dam jako przykład merecedesa E.


Nie postojowe - a pozycyjne.


CYTAT
Co robicie jeśli samochód fabryczny ma oświetlenie niezgodne z ustawą ale posiada homologację.
Za takie oświetlenie dostałem mandat bo było dokładane


To jak było dokładane, to nie jest fabryczne, skoro ktoś się poznał, że dokładane ...

W pojazdach gdzie światła dzienne robią za pozycyjne, przygasają po włączeniu mijania. Wiesz o tym?

Jeśli dodatkowo straciłeś dowód, to zdemontować, zrobić przegląd i jeśli chcesz mieć taki bajer - zamontuj części fabryczne, żeby to działało i wyglądało jak fabryczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 19:39  
Cytuj
CYTAT
Dzienne te dokładane muszą mieć homologację, muszą być tak podłączone że po włączeniu świateł postojowych automatycznie gasną, można jeździć albo na dziennych albo na mijania i żadnych innych.


dokładnie tak.

Poza tym jak masz swiatla z biedronki czy allegro za 30 zł to kazdy taki delikwent powinien dostawac po 500 zł na dzien dobry. Jezdza pozniej takie debile rano, ledwie świta, we mgłe i deszcz na takich super ledach ktore widać z 5 metrów. Pomijam błędne podłączenie o ktorym piszesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 22:21  
Cytuj
R5_Virus masz rację, jak jest zła pogoda, albo jeszcze z rana ciemno to takich kolesi bym karał po 500 zł na dzień dobry, przecież te cymbały nie dość, że ledwo świecą z przodu to z tyłu oświetlenia nie mają w ogóle. Mnie zastanawia coś innego, dlaczego my nadal jeździmy na światłach w ciągu dnia,zachód nie ma obowiązku,a my dalej musimy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 22:31  
Cytuj
CYTAT
Mnie zastanawia coś innego, dlaczego my nadal jeździmy na światłach w ciągu dnia,zachód nie ma obowiązku,a my dalej musimy.


Odpowiedź jest prosta. W celu poprawy bezpieczeństwa.

Uważam, że na nasz stan dróg (gdzie większość dróg jest jednojezdniowa) ten wymóg jest bardzo potrzebny. W przeciwieństwie do zachodu gdzie drogi są w większości dwujezdniowe gdzie faktycznie oświetlenie jest zbędne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 11 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
R5_Virus masz rację, jak jest zła pogoda, albo jeszcze z rana ciemno to takich kolesi bym karał po 500 zł na dzień dobry, przecież te cymbały nie dość, że ledwo świecą z przodu to z tyłu oświetlenia nie mają w ogóle. Mnie zastanawia coś innego, dlaczego my nadal jeździmy na światłach w ciągu dnia,zachód nie ma obowiązku,a my dalej musimy.


Mylisz się.
Słowacja, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Czechy, Litwa, Estonia, Łotwa, Islandia, Dania i Włochy poza zabudowanym mają taki sam obowiązek jak i my.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2018r. 22:51  
Cytuj
CYTAT
dlaczego my nadal jeździmy na światłach w ciągu dnia,zachód nie ma obowiązku,a my dalej musimy.


CYTAT

Mylisz się.
Słowacja, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Czechy, Litwa, Estonia, Łotwa, Islandia, Dania i Włochy poza zabudowanym mają taki sam obowiązek jak i my.


Najbardziej na zachód to chyba Litwa i Łotwa good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2018r. 09:22  
Cytuj
CYTAT
dlaczego my nadal jeździmy na światłach w ciągu dnia,zachód nie ma obowiązku,a my dalej musimy.


Czy uważasz że my zawsze musimy brać przykład z zachodu? Jesteśmy tacy niedouczeni że zachód musi nam podpowiadać co dla nas jest dobre?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Marz 2018r. 09:33  
Cytuj
A co mają w głowach ludzie którzy włączają pozycyjne i do tego przednie przeciwmgielne udając że jeżdżą na światłach drl?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2018r. 08:27  
Cytuj
Może inaczej. Światła dzienne muszą mieć moc 400-1200 kandeli i wtedy jest światłem DRL , jeśli jest mniejsza zmienia się w zwykłe "światełko" np pozycyjne. Montuje światła z homologacją i podwójną ich funkcją jak np zwykła lampa samochodowa (mijania i drogowe) ,(DRL nie z biedronki).
DRL dział "normalnie" ale po włączeniu mijania ich moc odpowiada światłą pozycyjnym.(tak są zrobione to nie jest zwarcie na instalacji). Tak podpięte fabrycznie mają np Mercedes E. Policjant mnie zatrzymuje i czepia się że DRL świeci z włączonymi światłami mijania, nie mając możliwości sprawdzenia natężenia światła że jest poniżej 400 kandeli stwierdza iż w ustawie jest napisane "2 światła pozycyjne z przodu" i ma racę bo tak pisze,a nie można np wyciągnąć żarówek pozycyjnych z reflektorów bo to też niezgodne z prawem. Tak czy siak dopina swego. Dowodu nie zabiera bo niby nie mam przy sobie więc mandat 50 pln. Chodzi mi o to że np mercedes e, też ma oświetlenie fabryczne niezgodne z ustawą ale żaden milicjant nie zabierze dowodu, myślę że głupieje i nie wie co zrobić.

Czyli jak Fabryczne ale niezgodne z ustawą to może być? Przecież to przekręt ja wiele innych.

A dlaczego tak podpięte? Z tego samego powodu którego ludzie kupują fajne alu lub kleją karbon na auto, aby fajnie wyglądało.

Moderowano przez: magpie
Proszę o kumulowanie swoich postów, swoją ostatnią wypowiedź można moderować, a nie pisać kolejne posty jeden pod drugim

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »