NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 18 19 20 21 22 23 24 ... » »»
Zakaz handlu w niedziele, co sądzicie, bez zbednych komentarzy nie na temat
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
Mirek mylisz pojęcia. Np. ja decyduje za siebie. Pracuję w branży rozrywki, sztuki itp. i normą jest u mnie praca w soboty i niedziele, ale mam za tą pracę godziwe wynagrodzenie (dodatkiem jest dla mnie pensja miesięczna do pieniędzy zarobionych w dni,, zakazu'') i to jest mój wybór że tak pracuje. Stać mnie finansowo dzięki temu na dużo więcej i mam zabezpieczenie finansowe dla rodziny. Ale ja o tym decyduje o tym czy zarabiam czy nie a nie polityka niudolnych ludzi którzy się do niczego nie nadają więc idą w politykę i błaznują za nasze pieniądze.


Niczego nie mylę.
Po prostu kierujesz się własnym interesem - myśląc, że skoro tym asz wybór, to inni też go mają. Jakbyś nie miał pojęcia jaki wyzysk panuje w sieciach handlowych, i jak bardzo pracownicy są tam "podłogą"...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 14:49  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 15:11  
Cytuj
CYTAT
Rsta no przecież mamy fenomenalny rząd więc jaki problem stworzyć ustawę o tym co napisałem? No ale łatwiej tworzyć zakazy....


Rząd nie jest fenomenalny, nawet nie jest bardzo dobry. Jest poprostu dobry.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 15:17  
Cytuj
Mirek nie rozsmieszaj mnie. Wiem jak jest dokładnie w sieciach handlowych, zakładach aluminiowych i mniejszych zakładach gdzie prywatny właściciel dorobił się za komuny nie do końca legalnie.
Więc się pytam gdzie to szanowne prawo i sprawiedliwość??!! Co z tego że jest zakaz i w niedziele pracownicy od właściciela odpoczną a na tygodniu da im popalić pewnie ze zdwojoną siłą.
Piszesz o powszechnym problemie czyli temat wyzysku znany Tobie, mi i politykom też. Gdzie prawo i pomoc tym ludziom? Nie będzie jej nigdy bo brzydko nie będę pisał kto rządzi od prawie 30 lat. A teraz przez ostatnie 10 lat dosłownie są już resztki kraju. Wiele rzeczy jest nie do uratowania jeśli chodzi o gospodarkę. I co najważniejszy jest w tym zakaz handlu? Tak jak nauczyciel potrafi urobić dzieci zakazami i nakazami tak politycy robią to z dorosłymi.
I uwierz że jeśli pracownik by dostał za niedzielę 500 zł. to by poszedł do tej pracy bo rachunki trzeba płacić a najniższa krajowa nie wystarcza gdy się ma rodzinę. A że kieruję się własnym interesem to normalne bo mam wybór. Jeśli bym zarabiał na etacie więcej wtedy bym grał jazz dla własnej satysfakcji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 15:40  
Cytuj
Rsta jeśli rząd by był dobry to by było dobrze, a czy jest? Każdy ma swe zdanie na ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 16:42  
Cytuj
CYTAT

Pani posłanka Butryn miewa przebłyski kobiecej intuicji:



CYTAT
Zamknięte sklepy nie wywabiły dodatkowej puli chętnych do zakreślenia kratki na kartce wyborczej.


Obrazek



To oznacza że shopoholicy absolutnie nie głosują na opozycje. Warto było walczyć o tak niewdzięcznego wyborcę?


CYTAT
Jak było widać na "władzę" też licznie nie głosowali umiechFrekwencja poraziła umiech



Urwisie, jesteś równie niedowiarkiem, wolna Niedziela to normalność. Dowiodę tego.

Nienormalni nieszczęśnicy mogli pójść i zagłosować zamiast błąkać się po mieście.
Będę stanowczo obstawała przy swoim. Policzone głosy dowiodły że, więcej ludzi było zajętych spędzaniem pierwszych od lat uwłaszczeniowych wolnych Niedzieli i zapomniało wyrazić wdzięczności. Ja to rozumiem, wyborcy opozycji przekonują mnie o niewdzięczności mas pracowniczych za luksusy życia w kondominium nieustannie.

Żadna wdzięczność gór nie poruszy, w przeciwieństwie do zranionych postępowych i jedynie słusznych uczuć zakazu pracy w obozach niemieckich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 16:46  
Cytuj
CYTAT
I uwierz że jeśli pracownik by dostał za niedzielę 500 zł. to by poszedł do tej pracy bo rachunki trzeba płacić a najniższa krajowa nie wystarcza gdy się ma rodzinę. A że kieruję się własnym interesem to normalne bo mam wybór. Jeśli bym zarabiał na etacie więcej wtedy bym grał jazz dla własnej satysfakcji.

rock
Chcesz nakazywać pracodawcy ile ma płacić pracownikowi w niedzielę?
Co to jest?
Chcesz wolności a chcesz stosować nakazy płatnicze?
Co to za demokracja?
Rząd ma nakazywać pracodawcy ile ma płacić pracownikowi?
A gdzie wolny rynek?
To jest prawdziwa wolność, gdzie się nakazuje ile ma ktoś komuś płacić?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 18:14  
Cytuj
Rsta a co Cie tak zbulwersowało? Prawda którą piszę?
-ja nic nie mogę nakazywać, to rząd jest od tego bo jeśli stosuje zakazy więc niech stosuje nakazy
-za pracę w niedzielę ja nie mogę ale rząd powinien nakazać zapłaty, a wolność wtedy sama przyjdzie
-demokracja? Jaka?bliżej nam teraz jak i w sumie zawsze do Rosji niż w do demokracji ale jakaś jest więc się cieszmy z niej
-od tego jest rząd aby dbać o człowieka i powinny byś ustawy nakazu a nie zakazu.
-jaki wolny rynek skoro w niedzielę sklepy pozamykane (mi to nie przeszkadza - nie chodzę - jestem chrześcijaninem)
-tak powinien być nakaz zwiększenia pensji tych najniższych człowiek wtedy by był bardziej wolny.
Kończę z Tobą dyskusje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 19:16  
Cytuj
Chciałem Ci pokazać, że zakaz jak i nakaz jest ingerencją w wolność.
Jeżeli nie podoba Ci się zakaz, a chcesz nakaz, to tak jakbyś chciał iść z deszczu pod rynnę ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 21:06  
Cytuj
rock - żyjesz w innym, wybiórczym, dość wąskim i "nieco" egoistycznym świecie.placze

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 21:56  
Cytuj
Mirku a Ty nie potrafisz podjąć dyskusji i tylko szybka odpowiedź jw.swiadczy o Tobie
Z egoizmem nie mam nic wspólnego.
Fakt żyję w świecie artystycznym ale nie jest on wybiórczy i wąski.
To jak oceniłeś mój świat to się nie zgadzam. Bardziej można go przypasować politykom i wyborcom pisu. Jestem bacznym obserwatorem i widzę co się dzieje w polityce państwowej. Nie jestem starym człowiekiem ale też nie młodym (czwórka z przodu) więc mam swe zdanie bo każdy powinien je mieć i Twa ocena mego życia, świata jest żenujaca. Pracuję na etacie i nie zarabiam kokosów więc zarabiam-dorabiam w soboty i niedziele aby było mi lżej i rodzinie. Jeśli to według Ciebie jest wąski inny, wybiórczy i egoistyczny świat to w jakim Ty żyjesz? Przecież mieszkamy niemal w tym samym świecie .

Napiszę kolejny raz nie zakazy a nakazy i ludziom będzie się żyło lepiej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 22:05  
Cytuj
Odmienne stany świadomości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 22:50  
Cytuj
CYTAT
Odmienne stany świadomości.


I caly czas na sluzbie smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 23:07  
Cytuj
CYTAT (rock)
Napiszę kolejny raz nie zakazy a nakazy i ludziom będzie się żyło lepiej

No to wg rocka ma mamy nakaz świętowania niedzieli .... good

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 23:37  
Cytuj
Tak masz rację niewolnikom niestety trzeba nakazywać bo sami już chyba nie potrafią odróżnić co jest zakazem a co nakazem. Przykre to że w kraju takim katolickim trzeba nakazywać niedzieli bo inaczej już naczelni wodzowie nie potrafią sobie poradzić z patologiami to robią zakazy.
Oj rsta już nie wypisuj dziwnych domysłów bo one nie w temacie i nie interpretuj błazeńsko bo nie przystoi takiemu człowiekowi jak Ty.Zakazany handel a po wsiach i osiedlach biznes kwitnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 05:39  
Cytuj
CYTAT
Zakazany handel a po wsiach i osiedlach biznes kwitnie.

Przeczytaj ustawę to się dowiesz dlaczego.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 08:10  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Niczego nie mylę.

I to jest właśnie Twój największy problem bo aby myśleć to trzeba mieć czym.
CYTAT (mirek777)
Jakbyś nie miał pojęcia jaki wyzysk panuje w sieciach handlowych, i jak bardzo pracownicy są tam "podłogą"...

Pracujesz a może pracowałeś w sieciach handlowych, że tak twierdzisz,,,czy tylko na podstawie zasłyszanych wiadomości?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 08:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (mirek777)
Niczego nie mylę.

I to jest właśnie Twój największy problem bo aby myśleć to trzeba mieć czym.
CYTAT (mirek777)
Jakbyś nie miał pojęcia jaki wyzysk panuje w sieciach handlowych, i jak bardzo pracownicy są tam "podłogą"...

Pracujesz a może pracowałeś w sieciach handlowych, że tak twierdzisz,,,czy tylko na podstawie zasłyszanych wiadomości?
a ty pracowałeś, ze twierdzisz inaczej?

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 09:17  
Cytuj
CYTAT (Antylewak)
a ty pracowałeś, ze twierdzisz inaczej?

Gdzie ty widzisz to moje twierdzenie? Ja nic nie twierdze a jak już to jak się sam przekonam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 10:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
I uwierz że jeśli pracownik by dostał za niedzielę 500 zł. to by poszedł do tej pracy bo rachunki trzeba płacić a najniższa krajowa nie wystarcza gdy się ma rodzinę. A że kieruję się własnym interesem to normalne bo mam wybór. Jeśli bym zarabiał na etacie więcej wtedy bym grał jazz dla własnej satysfakcji.

rock
Chcesz nakazywać pracodawcy ile ma płacić pracownikowi w niedzielę?
Co to jest?
Chcesz wolności a chcesz stosować nakazy płatnicze?
Co to za demokracja?
Rząd ma nakazywać pracodawcy ile ma płacić pracownikowi?
A gdzie wolny rynek?
To jest prawdziwa wolność, gdzie się nakazuje ile ma ktoś komuś płacić?


Istnieje płaca minimalna więc coś takiego jak "nakaz dla pracodawcy" już funkcjonuje w Polsce. Funkcjonują też przepisy, które regulują płatność za nadgodziny oraz ilość godzin jaką pracownik może przepracować w tygodniu. Nie trzeba tu niczego nowego wymyślać, tylko rozszerzyć istniejące zapisy o to, żeby za pracę w dzień ustawowo wolny pracodawca musiał zapłacić x% więcej wynagrodzenia. Tak jak obecnie płaci za nadgodziny - jest to obowiązujący i akceptowalny przez całe społeczeństwo zapis. Akceptują go wszyscy, zarówno pracodawcy jak i pracownicy. Dzięki temu zatrudnienie w niedziele było by minimalne (nie pełny skład w sklepie tylko minimalna obsługa). Ci co by chcieli to by pracowali a inni by odpoczywali z rodziną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 10:11  
Cytuj
CYTAT
Mirku a Ty nie potrafisz podjąć dyskusji i tylko szybka odpowiedź jw.swiadczy o Tobie
Z egoizmem nie mam nic wspólnego.
Fakt żyję w świecie artystycznym ale nie jest on wybiórczy i wąski.
To jak oceniłeś mój świat to się nie zgadzam. Bardziej można go przypasować politykom i wyborcom pisu. Jestem bacznym obserwatorem i widzę co się dzieje w polityce państwowej. Nie jestem starym człowiekiem ale też nie młodym (czwórka z przodu) więc mam swe zdanie bo każdy powinien je mieć i Twa ocena mego życia, świata jest żenujaca. Pracuję na etacie i nie zarabiam kokosów więc zarabiam-dorabiam w soboty i niedziele aby było mi lżej i rodzinie. Jeśli to według Ciebie jest wąski inny, wybiórczy i egoistyczny świat to w jakim Ty żyjesz? Przecież mieszkamy niemal w tym samym świecie .

Napiszę kolejny raz nie zakazy a nakazy i ludziom będzie się żyło lepiej


rock - nie dziw się, że tak jesteś przeze mnie oceniany, jeśli przedstawiasz punkt widzenia zależny jedynie od Twojego punktu siedzenia. Tak się składa, że choć sam nie pracuję w handlu - w najbliższej rodzinie mam takie osoby. Zadaj sobie trud porozmawiania z takimi ludźmi. może w Twoim światopoglądzie coś się zmieni.

Życie bez "parasola" Państwa jest już praktycznie niemożliwe. Nie wiem, czy w Polsce są jeszcze realne miejsca gdzie można uciec przez systemem. A system prawny w każdym "cywilizowanym" państwie jest tak skomplikowany, że pozostaje już tylko regulacja zakazami i nakazami. To nie jest dobre. Może kiedyś jakiś kraj zdecyduje się na napisanie wszystkich praw od nowa. Choćby czysto teoretycznie.

Puki co, jak nie ma zakazu handlu - to znajdą się ludzie, którzy będą wykorzystywać "podłogę", szantażować zwolnieniem, straszyć karami. I nikt nie piśnie słowa że chciałby mieć wolne w niedzielę. Bo każdy potrzebuje pracy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 10:11  
Cytuj
CYTAT


Nie trzeba tu niczego nowego wymyślać, tylko rozszerzyć istniejące zapisy o to, żeby za pracę w dzień ustawowo wolny pracodawca musiał zapłacić x% więcej wynagrodzenia. Tak jak obecnie płaci za nadgodziny - jest to obowiązujący i akceptowalny przez całe społeczeństwo zapis. Akceptują go wszyscy, zarówno pracodawcy jak i pracownicy. Dzięki temu zatrudnienie w niedziele było by minimalne (nie pełny skład w sklepie tylko minimalna obsługa).


Jeżeli jest dzień ustawowo wolny od pracy to powinien być wolny od pracy - tak logicznie.


CYTAT
Ci co by chcieli to by pracowali a inni by odpoczywali z rodziną.


Teoretycznie masz racje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 12:54  
Cytuj
CYTAT (rock)
Mirku a Ty nie potrafisz podjąć dyskusji i tylko szybka odpowiedź jw.swiadczy o Tobie

Przecież mirek777 sam pisał:
CYTAT (mirek777)
Niczego nie mylę.

Jak nie myśli bo nie ma czym to się nie dziw, że nie potrafi podjąć rzeczowej dyskusji. Raz się pomylił i napisał prawdę o sobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 15 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 13:10  
Cytuj
Żadne rozwiązanie nie zadowoli wszystkich. Fakt to niesprawiedliwe że dotyczy tylko określonej grupy pracowników. Do marcin... minimalna obsada? Napewno nie pracujesz w handlu. Podam Ci sytuację.. Niedziela 3 osoby na sklepie w tym jedna piecze chleb, jedna robi zamówienie, jedna na kasie. Wpada banda i co od razu darcie ryja o następna kasę na odpowiedź że nie ma kto od razu komentarze nieroby, itp.... Może w państwach o wysokiej kulturze osobistej tak mogłoby być ale nie u nas gdzie najgorsze ham.... Ło myśli że może kimś pomiatac. Byłam w różnych krajach i to co co się tu dzieje jest nie do pomyślenia w cywilizowanym kraju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 13:51  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (rock)
Mirku a Ty nie potrafisz podjąć dyskusji i tylko szybka odpowiedź jw.swiadczy o Tobie

Przecież mirek777 sam pisał:
CYTAT (mirek777)
Niczego nie mylę.

Jak nie myśli bo nie ma czym to się nie dziw, że nie potrafi podjąć rzeczowej dyskusji. Raz się pomylił i napisał prawdę o sobie.


Feniks - ulżyło ci?
Frustracja z ciebie wychodzi. good

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 14:58  
Cytuj
STW75 masz rację z tą "minimalną obsadą". W naszym społeczeństwie na pewno tak by się właśnie skończyło jak opisujesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 18 19 20 21 22 23 24 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »