NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 ... » »»
Zakaz handlu w niedziele, co sądzicie, bez zbednych komentarzy nie na temat
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 14:05  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Frac dzisiaj o 9:00 - tłumy ludzi. Strach pomyśleć, co się dzieje w godzinach szczytu.

no i ludzie dziś zatowarują się na jutro i po kłopocie. przy tak ładnej pogodzie jutro na spokojny spacerek a nie do sklepów.ok


nie organizuj innym zycia.


Za to Ty byś chciał im organizować życie?
Jednym na zakupach, a drugim na kasach ... ?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 14:05  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 15:04  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
no i ludzie dziś zatowarują się na jutro i po kłopocie. przy tak ładnej pogodzie jutro na spokojny spacerek a nie do sklepów.ok

Przecież w myśl tej ustawy chodziło o to aby wesprzeć polski tradycyjny handel.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 15:52  
Cytuj
Tak czytam zdania tych co są przeciw zakazowi handlu w niedzielę i tych co są za zakazem i uważam, że argumenty są beznadziejne.

Pracuję od poniedziałku do soboty 7.00-17.00.
Mam dzieci ale z uwagi na pracę wracam około 17.30 do domu.
Szybkie zjedzenie posiłku ( po praktycznie całym dniu chce się zjeść normalny obiad), potem sprawdzenie czy dzieciaki odrobiły lekcje, przygotowanie na spokojnie kolacji.
Około 20.00 -21.00 kolacja dla domowników, sprzątnięcie kuchni, potem kąpiel i czas na chwilkę relaksu przed TV by około 22.30 już zasnąć zmęczona po całym dniu i by szybko odpocząć bo o 5.30 trzeba wstać.
I tak co dzień jak w kieracie od poniedziałku do soboty i o ile mam problem by ogarnąć w te dni np. sprawy urzędowe, czy lekarza gdy dziecko jest przeziębione i potrzeba zalecić leki. To z zakupami problemu nie mam gdyż przynajmniej 2-3 x w ciągu tych dni po pracy podjeżdżam do sklepu robiąc zakupy by mieć coś świeższego na obiad ( gotuję go co 2 dzień). Pieczywo na bieżąco kupuję w najbliższym sklepie osiedlowym.
W sobotę po pracy również piorę bo z całego tygodnia uzbiera się sporo rzeczy ze wszystkich domowników i ewentualnie sprzątam.

Niedzielę mam wolną i nie mam w tym czasie czasu ani siły by spędzać go na zakupach w galeriach tylko muszę tego dnia ogarnąć pranie z soboty, które wyschło, sprawdzić czy na przyszły tydzień dzieci są przygotowane do szkoły, czy czegoś nie trzeba im dokupić np. na zajęcia z plastyki to wracając z pracy kupię. Gdy dzieci mają na przyszły tydzień sprawdziany, to trzeba by je przepytać jeszcze. Ten dzień jest dniem kiedy dzieci do szkoły nie idą i wreszcie jestem dla nich cały dzień.

Mąż pracuje na zmiany więc częściej widuje się w tygodniu z dziećmi i na szczęście w sprawach szkolnych może je bardziej dopilnować w tygodniu niż ja.

Niestety nie mamy babć czy cioć by w czasie gdy my pracujemy wyręczyły nas w dopilnowaniu dzieci by choć były do szkoły przygotowane, miały ugotowany świeży obiad, miały uprane ubranie.

Bardzo się cieszę, że nie muszę pracować w niedzielę bo martwiła bym się co dzieje się przez cały dzień z dzieciakami jak siedzą większość dnia same w domu gdybym ja i mąż musieli byśmy być w pracy.
W tygodniu większość dnia są one w szkole. Fajnie było by również gdyby była możliwość pracy w sobotę do 14.00 bo dało by to więcej czasu na prace domowe i więcej luzu na odpoczynek w niedzielę.

Nie docierają do mnie argumenty innych, że tylko raz w tygodniu w niedzielę mogą robić zakupy. Czyli jak rozumiem tylko raz w tygodniu na cały tydzień gotują potężną ilość obiadu, który potem cały tydzień jedzą ( o ile się nie skiśnie). Jedzą stary chleb czerstwy, bo nie można go kupić częściej niż raz na tydzień.
Przecież właściciele sklepów i tak wydłużyli czas otwarcia sklepów w tygodniu by suma sumarum zrównoważyć czas pracy pracownika co nie będzie miało wpływu na jego wynagrodzenie. Tu chodzi głównie o czysty zysk właścicieli sklepów.

Wg mnie na zakupy w niedzielę biegają głównie ludzie samotni, i ci którzy nie potrafią czasu wolnego spędzić z rodziną. Bywają też maniacy, na których jak magnes działa słowo promocja i choć tak na prawdę nie jest ona promocją to i tak lecą jak ćma do światła do sklepu kupować zbędne "przydasie" za "promocyjną"kwotę.

A jeśli już tak wiele osób woli by w niedzielę handel odbywał się normalnie to ja proponuję by również wszystkie urzędy, przychodnie były czynne w soboty i niedziele a najlepiej przez cały tydzień w godzinach przynajmniej od 7.00-21.00 tak by wszyscy mieli możliwość załatwienia swoich spraw. Takich osób jak ja mających wolne tylko niedziele to by bardzo zadowoliło.

Jutro i ja i mąż mamy wolną niedzielę ( on nie każdą ma wolną) więc cieszymy się, że wreszcie oboje będziemy mieć ten dzień dla dzieciaków i dla siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 16:13  
Cytuj
Sytuacja wygląda więc następująco: władze wprowadzają ograniczenie handlu w wielkich marketach w cześć Niedzieli, by polscy pracownicy mogli spędzić ten dzień z rodzinami, a politycy PO stają po stronie zagranicznego kapitału - i to nie tylko w przenośni, lecz dosłownie protestując przed galerią francusko-holenderskiego biznesu.

Fundacja Wolności od wolnych Niedzieli kwestuje


Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 16:50  
Cytuj
Zwykle nie piszę na tym forum, jednak widzę ogromne zaniedbania dzieci. Jeśli mama pracuje 10 godzin dziennie przez sześć dni w tygodniu, jej mąż na zmiany, nie mają "babć i cioć", dzieci są małe (plastyka jest tylko dla maluchów - ciekawe jest, że te dzieciaczki mają sprawdziany), to znaczy, że należy poprosić o pomoc instytucje. Matka dzieci pisze, że wraca o 17.30 do domu i szybko zjada posiłek (pewnie przygotowany przez małoletnie dzieci), to znaczy, że ktoś powinien się tym zainteresować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
Zwykle nie piszę na tym forum, jednak widzę ogromne zaniedbania dzieci. Jeśli mama pracuje 10 godzin dziennie przez sześć dni w tygodniu, jej mąż na zmiany, nie mają "babć i cioć", dzieci są małe (plastyka jest tylko dla maluchów - ciekawe jest, że te dzieciaczki mają sprawdziany), to znaczy, że należy poprosić o pomoc instytucje. Matka dzieci pisze, że wraca o 17.30 do domu i szybko zjada posiłek (pewnie przygotowany przez małoletnie dzieci), to znaczy, że ktoś powinien się tym zainteresować.


A ja myślę, że w tym opisie @Zuza1 jest tylko trochę prawdy a dużo naciągania pod temat by lepiej brzmiało umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 19:03  
Cytuj
Obrazek

już wszystko Jędrek napisano

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Frac dzisiaj o 9:00 - tłumy ludzi. Strach pomyśleć, co się dzieje w godzinach szczytu.

no i ludzie dziś zatowarują się na jutro i po kłopocie. przy tak ładnej pogodzie jutro na spokojny spacerek a nie do sklepów.ok


nie organizuj innym zycia.


Za to Ty byś chciał im organizować życie?
Jednym na zakupach, a drugim na kasach ... ?


kto nie chce niech nie pracuje. kto nie chce niech nie kupuje. Kto chce pracuje, a kto chce to kupuje. Czy to takie trudne ?
Wolny rynek chłopie ! Żadnych nakazujących, zakazujących, skretyniałych przepisów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 19:42  
Cytuj
CYTAT (Zuza1)
Pracuję od poniedziałku do soboty 7.00-17.00.


I jak długo tak wytrzymasz?
Chcesz zostawić dzieci bez matki?

Powinien się tym zainteresować Główny Inspektor Pracy ...
I Pracownik Socjalny z Kuratorem ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 20:03  
Cytuj
Ja myślę że jutro ludzie będą umierać z głodu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 20:19  
Cytuj
Jadłodajnie będą czynne umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 20:38  
Cytuj
Nie czytałem wszystkiego, więc nie wiem czy o tym było, ale czy uważacie, że wydłużenie ludziom godzin pracy w piątek i w sobotę za karę, że rząd zakazał handlu w niedzielę jest w porządku?
Ja uważam, że to nie fair i będę te dłuższe godziny otwarcia sklepów bojkotował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 20:43  
Cytuj
A może ktoś wie czy będzie jutro czynny jakiś kebab???? Ich to obowiązuje czyli zakaz? Idę jutro z znajomymi i może by gdzieś skoczył itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 21:12  
Cytuj
CYTAT
Jadłodajnie będą czynne umiech


jak to, a co z dziecmi i rodzinami pracownikow jadłodajni ?????!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2018r. 22:18  
Cytuj
Głód i zgrzytanie zębów na opozycji :-))

Macaron za kare wprowadzi sankcje na ser a Angela na kapustę i parówy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 07:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Zuza1)
Pracuję od poniedziałku do soboty 7.00-17.00.


I jak długo tak wytrzymasz?
Chcesz zostawić dzieci bez matki?

Powinien się tym zainteresować Główny Inspektor Pracy ...
I Pracownik Socjalny z Kuratorem ...


Przecież jej dzieci już żyją bez matki. A w ramach pomocy, opieka społeczna zabierze jej dzieci.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 10:30  
Cytuj
CYTAT
Nie czytałem wszystkiego, więc nie wiem czy o tym było, ale czy uważacie, że wydłużenie ludziom godzin pracy w piątek i w sobotę za karę, że rząd zakazał handlu w niedzielę jest w porządku?
Ja uważam, że to nie fair i będę te dłuższe godziny otwarcia sklepów bojkotował.

Ja też ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 10:45  
Cytuj
Sam zostałem ofiara zakazu handlu. Wczoraj siedzialem w pracy 11h :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 11:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie czytałem wszystkiego, więc nie wiem czy o tym było, ale czy uważacie, że wydłużenie ludziom godzin pracy w piątek i w sobotę za karę, że rząd zakazał handlu w niedzielę jest w porządku?
Ja uważam, że to nie fair i będę te dłuższe godziny otwarcia sklepów bojkotował.

Ja też ...


to sobie bojkotuj. Ja bede korzystał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 12:38  
Cytuj
A ja w ramach bojkotu przestaję chodzić do kościoła. To kościół stoi za tą ustawą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 12:47  
Cytuj
A w aptece 40 minut stania. Wszyscy chwalili ustawę. Aptekarka - pracownik gorszego sortu najwyraźniej nie wyglądała na szczęśliwą.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 15:56  
Cytuj
CYTAT
A ja w ramach bojkotu przestaję chodzić do kościoła. To kościół stoi za tą ustawą.


myślę, że wszyscy parafianie będą za tobą płakać...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 15:57  
Cytuj
przecież na tej ustawie mega korzystają właścicieli małych sklepów!

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 16:24  
Cytuj
CYTAT
przecież na tej ustawie mega korzystają właścicieli małych sklepów!

Raczej srednio korzystajasmiech2 nie wiem czy widziałes co działo sie w sobote w marketach jak ktos miał cos kupic to juz to zrobiłsmiech2 ale na serio nawet jak jakis własciciel otworzy sobie sklep w niedziele to podejda co najwyzej jakies niedobitki z kacem po piwosmiech2 Sporo ludzi chodzi tez do marketu w niedziele zeby sobie tylko połazic przy okazji kupią jakiegos pączka czy sok ,co nie zmienia faktu ze ta ustawa to jeden wielki bubelsmiech2 jaja z omijaniem tego zakazu dopierą sie zacznąsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Marz 2018r. 16:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
przecież na tej ustawie mega korzystają właścicieli małych sklepów!

Raczej srednio korzystajasmiech2 nie wiem czy widziałes co działo sie w sobote w marketach jak ktos miał cos kupic to juz to zrobiłsmiech2 ale na serio nawet jak jakis własciciel otworzy sobie sklep w niedziele to podejda co najwyzej jakies niedobitki z kacem po piwosmiech2 Sporo ludzi chodzi tez do marketu w niedziele zeby sobie tylko połazic przy okazji kupią jakiegos pączka czy sok ,co nie zmienia faktu ze ta ustawa to jeden wielki bubelsmiech2 jaja z omijaniem tego zakazu dopierą sie zacznąsmiech2


ja widzę dziś mega ruch w sklepikach osiedlowych...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »