NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Co mi zżera na komórce kasę?,
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 19:39  
Cytuj
Od wtorku coś mi zaczeło zjadac z konta kasę. Co się stało? Coś sobie właczyłam niechcący czy jak? Mam iphona 5 w play. Z tego co czytam na stronie play na swoim koncie zjada mi co godzine samoczynnie po 12 groszy w ramach czegoś takiego- Transfer danych w strefie taniego internetu w Play.. mam ustawione w-fi w domu i z niego korzystam i tyle. Ale generalnie jak nie ruszam telefonu to też zjada. Co to jest?
We wtorek mialam problem z mm-sami, przestaly przychodzic, coś sie popsulo, dzis mi się nagle wylaczył telefon i napisalo, ze zero na koncie, a było coś koło 30 zł!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 19:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 21:06  
Cytuj
Ale masz włączony transfer danych na telefonie?
Wyłącz dane w telefonie, przy okazji wyłącz automatyczne aktualizacje. Zresetuj telefon i zobacz, czy to coś dało.
Według tego co kojarzę to "Transfer danych w strefie taniego internetu" może być wykorzystywany do robienia aktualizacji w telefonie, o ktorych ty nawet nie wiesz. Jeżeli nie masz zakupionego pakietu internetu, to poprostu za to płacisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 21:14  
Cytuj
jak wyłącze transfer danych to mi mmsy nie przychodzą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 21:33  
Cytuj
A czy to nie czasem jak nie masz zasięgu i siec wchodzi w roaming z innej sieci?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 22:01  
Cytuj
a siedze w domu i nigdzie nie łażę wiec raczej kurcze nie ma takiej opcji

wylaczylam ten transfer danych i niby od godziny nic nie wyżarło ale mmsy nie dochodza do mnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 22:04  
Cytuj
Albo jakaś aplikacja albo aktualizacja. Najlepiej zrób jak wyżej pisał. Zrobić reset do ustawień fabrycznych i zobaczyć czy dalej zdziera.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 22:09  
Cytuj
CYTAT
jak wyłącze transfer danych to mi mmsy nie przychodzą


To przynajmniej wyłącz automatyczne aktualizacje. Może pomoże

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uni
uni
uni
Posty: 52
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 22:09  
Cytuj
CYTAT
Z tego co czytam na stronie play na swoim koncie zjada mi co godzine samoczynnie po 12 groszy w ramach czegoś takiego- Transfer danych w strefie taniego internetu w Play..


To zjada ci internet z konta...
Zrób w ustawieniach telefonu aby aktualizacje robiły się tylko podczas dostępu do wi-fi.
Ja mam abonament w playu i net nieograniczony,dość fajna opcja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 22:43  
Cytuj
jak wyłaczyłam transfer danych to uspokoiło się, tyle ze teraz powiedzcie mi jak zrobic zeby mmsy szły? jak sie to na iphonie 5 ustawia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2018r. 23:02  
Cytuj
Jak dostaję mmsa to poprostu włączam internet aby go pobrać.Problem rozwiazany :-)

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 00:00  
Cytuj
A do czego wam te mmsy? Przecież to już chyba trochę przestarzała technologia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 19 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 08:30  
Cytuj
Na Iphone 5 nie wyslesz MMS.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 09:50  
Cytuj
W dobie darmowych pakietow internetu liczonych w gb... Jaka tą oferte musisz miec ze placisz za transfer, moze pora zainteresowac sie tematem? Szok ze w 2018r jeszcze ktos korzysta z mms i to na multimedialbym iPhone

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 10:41  
Cytuj
Ja jak dostaje mms to internet automatycznie sam mi się włącza, żeby pobrać wiadomość i się wyłącza. Chodź już teraz mało kto śle mms

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 10:45  
Cytuj
jak wylaczylam transmisje danych, to mmsy juz nie dochodzą, na necie doczytalam, ze w apple nie dzialaja mmsy ale w ustawieniach przeciez jest wlaczenie mmsow... ale jak mowie bez transmisji danych nie idą a to z kolei zjada cala dobe kase co chwile

na innej stronie wyczytalam ze jak wylacze wf to bede mogla wyslac i odebrac mmsy ale to nieprawda... szmelc i dno a tlumaczenie, ze iphony to takie super nowoczesne ze przewiduja ze sie obrazki bedzie wysylalo przez np. komunikatory do mnie nie przemawia... starsi ludzie nie znaja sie na tym i nie bawia w takie rzeczy przeciez...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 11:01  
Cytuj
idz do operatora oni ci sprawdzą co zżera i przez biuro to wyłączysz, transfer danych raczej nie zabiera środków gdyż ten praktycznie u każdego operatora jest w cenie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 11:10  
Cytuj
Przepraszam. Nie mogę się powstrzymać....umiech

Rydzyk albo RSTstrzalka

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uni
uni
uni
Posty: 52
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 11:19  
Cytuj
Zaloguj się na play24 napisz maila do nich w playu odzwonią do Ciebie.I spróbuj wyjaśnić to co je z konta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 12:46  
Cytuj
idz do play wszystko zalatwisz. proponuje wziasc sobie jakis pakiet z internetem teraz sa od 20 zl. nie bedziesz miec takiego problemu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 13:17  
Cytuj
no własnie kiedy ja 99% swojego zycia spedzam w zasiegu darmowego wifi i nie potrzebuje placic za pakiety internetowe a telefon mam na karte

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 13:40  
Cytuj

Iphone to rodzaj smartphone'a.
A smartphone to sprzężenie laptopa z telefonem komórkowym.
Relatywnie skomplikowany system operacyjny iphone'a niesie ze sobą wysokie ryzyko niekontrolowanego transferu danych, który wiąże się z wieloma dodatkowymi opłatami.
Ja mam telefon komórkowy od MaxCom'a za 100 zł, i nie mam takich problemów umiech


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 13:53  
Cytuj
Ale mozesz tex miec telefon na karte placic 20 miesiecznie I miec nielimitoeane rozmowy smsy I internet. I nie martwisz sie xe cos zje kase z konta. Karte tez musisz doladowac a tu masz wszystko xa 20 zeta miesiecznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 14:01  
Cytuj
telefon jest mi potrzebny do odbierania rozmów, do dzwonienia mam słuzbowy darmowy, mam taryfe ze płace raz w roku i mam cały czas aktywne konto, nie musze wydawac co miesiac tych 20 zł bo nie ma takiej potrzeby, ale chcialabym miec mozliwosc wyslania z prywatnego telefonu mms-ow lub chociazby ich odebrania jak ktoś mi wysle ze znajomych mms-a a ja nawet nie wiem ze wysłał i wkurza mnie jak sie cos nagle przestawilo i zechlało mi cały stan konta z komorki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 15:47  
Cytuj
A wyłączyłaś te automatyczne aktualizacje?Jeżeli tak, to teraz włącz transer danych i zobaczysz czy ten transfer był zużywany do aktualizacji.
Jeżeli kasy nie będzie ci ubywać, to będziesz mogła mieć włączony transer danych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2018r. 17:34  
Cytuj
Mi kiedys dziecko cos wlaczylo w telefonie I w ciagu trzech dni zjadlo mi 100 zeta, doladowalem 50 zl I po dwoch dniach bylo zero na koncie. Pomoglo zresetowanie telefonu I powrot do ustawien fabrycznych. Ale jak nie chcesz sie bawic w ustawieniach to najlepiej isc do operatora, raczej xa darmo takie cos zrobia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »