NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowe mieszkania komunalne,
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 13:51  
Cytuj
z ciekawości czy warunkiem było nie posiadania na własność mieszkania w chwili składania wniosku?

czy musi to być pierwsze mieszkanie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 13:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 14:09  
Cytuj
Jeżeli te mieszkania dla rodzin wielodzietnych będą wyglądały w realu tak jak te w planach przedstawionych w artykule
http://stalo(...)id=36977
to gratuluję projektantowi braku wyobraźni - łazienka i "wucet" w jednym pomieszczeniu to fantastyczne rozwiązanie dla takiej rodziny ok "Miszczu" przewidział wprawdzie dwie umywalki, ale od razu widać, że nie ma pojęcia jak wyglądają poranki i wieczory w rodzinie wielodzietnej umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 14:46  
Cytuj
z regulaminu programu:
"(...)§ 6
Nowe lokale mieszkalne nie będą przydzielane:
1. Wnioskodawcom, którzy posiadają tytuł własności do innego lokalu, budynku mieszkalnego
lub jego części, niezależnie od jego lokalizacji terytorialnej.
2. Posiadającym zaległości w opłacie czynszu w okresie dwóch lat przed dniem złożenia
wniosku o przyznanie mieszkania, w mieszkaniach dotychczas użytkowanych niezależnie od
charakteru zamieszkiwania.
3. Dopuszczającym się w ciągu pięciu lat od dnia złożenia wniosku uporczywego naruszania
regulaminu porządku domowego, co skutkowało uzasadnioną interwencją policji lub
zarządcy budynku.
4. Nieposiadającym zdolności płatniczej. (...)"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 14:57  
Cytuj
CYTAT
z regulaminu programu:
"(...)§ 6
Nowe lokale mieszkalne nie będą przydzielane:
1. Wnioskodawcom, którzy posiadają tytuł własności do innego lokalu, budynku mieszkalnego
lub jego części, niezależnie od jego lokalizacji terytorialnej.
2. Posiadającym zaległości w opłacie czynszu w okresie dwóch lat przed dniem złożenia
wniosku o przyznanie mieszkania, w mieszkaniach dotychczas użytkowanych niezależnie od
charakteru zamieszkiwania.
3. Dopuszczającym się w ciągu pięciu lat od dnia złożenia wniosku uporczywego naruszania
regulaminu porządku domowego, co skutkowało uzasadnioną interwencją policji lub
zarządcy budynku.
4. Nieposiadającym zdolności płatniczej. (...)"


Dzięki - słabe to jest moim zdaniem. Powinna być chociaż jakaś karencja w posiadaniu lokalu mieszkalnego. Dziwne, że żadna mądra głowa w UM na to nie wpadła.

Na przyszłość (bo chyba jeszcze jeden blok będzie) może warto przepisać mieszkanie np. na rodziców i spróbować "przytulić" większe mieszkanie, a stare wynająć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 15:23  
Cytuj
Założenie Programu jest takie, by pomóc młodym rodzinom, które z różnych przyczyn nie mogą zakupić swojego własnego mieszkania za gotówkę czy też na kredyt, więc wydaje mi się, że zabieranie komuś szansy w celach zarobkowych nie jest zbyt fair no ale każdy orze jak może. Kiepskie miejsce wybrałeś na zadanie tego pytania jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 15:47  
Cytuj
CYTAT
Założenie Programu jest takie, by pomóc młodym rodzinom, które z różnych przyczyn nie mogą zakupić swojego własnego mieszkania za gotówkę czy też na kredyt, więc wydaje mi się, że zabieranie komuś szansy w celach zarobkowych nie jest zbyt fair no ale każdy orze jak może. Kiepskie miejsce wybrałeś na zadanie tego pytania jezyk


Znam założenia programu i z ciekawością przyglądać się będę realizacji. Napisałem to tylko, aby pokazać , że może dojść do absurdu, że miasto będzie finansować "zaradnych" mieszkańców - a miało pomóc młodym rodzinom.

Liczę, że faktycznie zamieszkają tam młode rodziny dla których ten program będzie przepustką do lepszego i łatwiejszego startu. Boje się tylko, że program wykorzysta jeden z drugim "zaradny" i my wszyscy mieszkańcy zapłacimy za kredytowanie ich mieszkania. No nic pożyjemy zobaczymy - obym się mylił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 15:54  
Cytuj
Nie miasto i nie mieszkańcy będą finansować całą imprezę, proszę nie powielać takich teorii bo później zaczynają się wywrzaski, że znowu coś dają za darmo najbiedniejszym. MZB wzięło kredyt a najemcy lokali będą go spłacać. Nikt więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 17:45  
Cytuj
No ja mam nadzieje ze do swiat bedzie juz wiadomo kto dostal mieszkanie. Szkoda tylko ze nie okresla kiedy komisja i kiedy mozna dzwonic ponjakies info

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 18:24  
Cytuj
Czym się tak podniecacie, w tej lokalizacji za darmo bym nie mieszkał.
Dla zainteresowanych, proszę się wybrać tam na spacer po 24. 00 wyrywkowo 3,4 razy w tygodni zwłaszcza piątek, sobota to na własne oczy, uszy zobaczycie usłyszycie a i nie raz poczujecie o czym mówię.

PS. Kpina żeby za taką lokalizację w strefie ochronnej HSW płacić takie pieniądze za niby własne mieszkanie.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 18:56  
Cytuj
Niby co takiego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 19:24  
Cytuj
Nie wiem co miał dokładnie na mysli starykomuch, ale mam znajomych na tym osiedlu i szczegolnie latem jest dość słyszalny hałas z okolicznych zakładów do tego melina kolo stadionu w weekendy, po za tym osiedle jak każde inne.Do wszystkiego idzie się przywyczaić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 20:32  
Cytuj
No to faktycznie moze byc to uciazliwe, szczegolnie w lecie kiedy otwiera sie okna. Chyba faktycznie przejde sie tam kiedys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 20:48  
Cytuj
Moim zdaniem powinni właśnie wybrać ludzi młodych, którzy "z perspektywą" chcą założyć rodzinę i pracować w Stalowej Woli. "Przyznawanie" mieszkań dla ludzi powyżej 40 r.ż to dopiero kpina. Mieli tyle czasu na dorabianie się własnego M, że czas dać szansę młodym, Aby ich zatrzymać w tym mieście. Bo przejeżdżając przez Stalową w godzinach południowych widać tylko seniorów. A Ci młodzi tutaj nie wiążą z miastem przyszłości i wyjeżdżają za granice, w poszukiwaniu lepszego życia..
Takie jest moje zdanie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2018r. 21:21  
Cytuj
CYTAT
Nie miasto i nie mieszkańcy będą finansować całą imprezę, proszę nie powielać takich teorii bo później zaczynają się wywrzaski, że znowu coś dają za darmo najbiedniejszym. MZB wzięło kredyt a najemcy lokali będą go spłacać. Nikt więcej.


No nie do końca masz rację.

MZB wzięło kredyt, ale z tego co czytałem to są to środki z miasta (chyba 14 000 000). Czyli miasto udzieliło 20 letniej nieoprocentowanej pożyczki, samo zaciągając po drodze pożyczki i emitując obligacje, które są oprocentowane. Licząc na okrągło, że koszt pożyczki miasta to 3% (podejrzewam, że więcej) daje nam to w sumie na przestrzeni 20 lat kwotę - ponad 18 000 000. Czyli tak naprawdę nas podatników te mieszkania będą kosztować co najmniej 4 000 000 zł + koszt działki, która pewnie zostałą darowana na poczet MZK.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 16:25  
Cytuj
Ale nawet jesli to czy ta kasa idzie na marne? Mogliby olac ta inwestycje. Z naszych podatkow jest robione woele rzeczy z ktorych ja np nigdy nie skorzystam. Chociazby miejske rowery czy zlobek bo dzieci mam starsze. Ale korzystaja inni i bardzo dobrze. Nawet jesli sama nie dostane mieszkania to niech inni maja i sie nim ciesza. Nie wszystkich da sie uszczesliwic. A 96 mieszkan na takich warunkach to jest bardzo duzo. Szkoda tylko ze niektorzy potrafia tylko zazdroscic i nienawidziec. Wychodza z zalozenia ze jelsi osobiscie nie dostana z czegos korzysci to juz niech inni tez nie maja nic. Jak czytam takie komenatrze to mysle sobie ze taka osoba musi chyba miec w sobie wiecej jadu niz krwi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 16:25  
Cytuj
Ale nawet jesli to czy ta kasa idzie na marne? Mogliby olac ta inwestycje. Z naszych podatkow jest robione woele rzeczy z ktorych ja np nigdy nie skorzystam. Chociazby miejske rowery czy zlobek bo dzieci mam starsze. Ale korzystaja inni i bardzo dobrze. Nawet jesli sama nie dostane mieszkania to niech inni maja i sie nim ciesza. Nie wszystkich da sie uszczesliwic. A 96 mieszkan na takich warunkach to jest bardzo duzo. Szkoda tylko ze niektorzy potrafia tylko zazdroscic i nienawidziec. Wychodza z zalozenia ze jelsi osobiscie nie dostana z czegos korzysci to juz niech inni tez nie maja nic. Jak czytam takie komenatrze to mysle sobie ze taka osoba musi chyba miec w sobie wiecej jadu niz krwi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 18:20  
Cytuj
CYTAT
Ale nawet jesli to czy ta kasa idzie na marne? Mogliby olac ta inwestycje. Z naszych podatkow jest robione woele rzeczy z ktorych ja np nigdy nie skorzystam. Chociazby miejske rowery czy zlobek bo dzieci mam starsze. Ale korzystaja inni i bardzo dobrze. Nawet jesli sama nie dostane mieszkania to niech inni maja i sie nim ciesza. Nie wszystkich da sie uszczesliwic. A 96 mieszkan na takich warunkach to jest bardzo duzo. Szkoda tylko ze niektorzy potrafia tylko zazdroscic i nienawidziec. Wychodza z zalozenia ze jelsi osobiscie nie dostana z czegos korzysci to juz niech inni tez nie maja nic. Jak czytam takie komenatrze to mysle sobie ze taka osoba musi chyba miec w sobie wiecej jadu niz krwi


Pokaż mi proszę Edytkatka z której wypowiedzi wywnioskowałaś moją zazdrość i nienawiść.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2018r. 19:19  
Cytuj
Pepsi ja nie mowie konkretnie o Tobie. Ale o tego typu wpisach gdzie ludzie krytykuja i psiocza na to ze miasto buduje mieszkania. Takie wpisy pojawialy sie np pod art na portalach ma te tematy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 12:39  
Cytuj
Dalej cisza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 20:18  
Cytuj
Niestety...ale do świąt na pewno decyzja jakas bedzie. Bylo napisane ze do konca marca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 22:13  
Cytuj
"Pierwsze posiedzenie komisji kwalifikacyjnej odbędzie się w pierwszej połowie marca. Drugi etap naboru zostanie ogłoszony do końca marca 2018 roku."

Jak do tej pory tj.23 marzec komisja żadna się nie zebrała umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 10:06  
Cytuj
Chyba w pn tam pojde i podpytam co w trawie piszczy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 11:06  
Cytuj
CYTAT
Nie miasto i nie mieszkańcy będą finansować całą imprezę, proszę nie powielać takich teorii bo później zaczynają się wywrzaski, że znowu coś dają za darmo najbiedniejszym. MZB wzięło kredyt a najemcy lokali będą go spłacać. Nikt więcej.



MZB faktycznie wzięło kredyt. Najemcy będą spłacać? W planie jest dopłata do czynszów wiec kto sfinansuje te mieszkania?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2018r. 12:22  
Cytuj
Ok, zawracam honor. Myślałam, że całość zobowiązania ponoszą najemcy. Przepraszam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 18 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2018r. 07:54  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie miasto i nie mieszkańcy będą finansować całą imprezę, proszę nie powielać takich teorii bo później zaczynają się wywrzaski, że znowu coś dają za darmo najbiedniejszym. MZB wzięło kredyt a najemcy lokali będą go spłacać. Nikt więcej.



MZB faktycznie wzięło kredyt. Najemcy będą spłacać? W planie jest dopłata do czynszów wiec kto sfinansuje te mieszkania?


Gdzieś Ty to wyczytał albo usłyszał? Co za bzdura, nikt tu nie mówi o jakichkolwiek dopłatach. Podpisujesz umowę i płacisz czynsz plus spłacasz mieszkanie w 240 ratach. Coś tu jeszcze wymaga wyjaśnienia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »