NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Oszust, Miał ktoś taką sytuację?
Posty: 9
Dołączył: 13 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2018r. 11:55  
Cytuj
Witam. Wystawiłem telefon na sprzedaż na tym portalu. Po kilku dniach zgłosił się gość niby z Anglii i zapytał czy wyślę telefon do jego kuzyna do Nigerii. Wysyłał niby potwierdzenia z banku,że jest dla mnie zarezerwowana kwota i Bank czeka tylko na potwierdzenie wysyłki i kasa ląduje na moim koncie. Świadomie zapłaciłem za przesyłkę z zastrzeżeniem że 02.01.2018 wycofam paczkę(chciałem zobaczyć jak się sprawa potoczy). Wysłałem do niby Banku potwierdzenie nadania paczki, i kontakt z Baniem się urwał. Pisze tylko gość, żeby Mu wysłać zdjęcie wysłanego przedmiotu i że jego Bank menadżer kwestionuje wagę paczki. Transakcja miała być w USD. Telefon wyceniłem na 690 USD, facet proponował 900 za to że wyślę. Na pytanie dlaczego nie mogę wysłać paczki do Anglii odpowiedział, że pracuje jako inżynier marynarki i właśnie jest na morzu, a telefon to prezent dla kuzyna. Uważajcie na siebie, wszystkiego dobrego w 2018 roku,pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2018r. 11:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Sty 2018r. 13:07  
Cytuj
to tzn nigeryjski szwingiel znany od lat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2018r. 13:18  
Cytuj
Dokładnie, stara metoda,ale dobrze ostrzegać. Najlepszego w Nowym Roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Sty 2018r. 15:32  
Cytuj
Przekret znany od lat. Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby się na to dało kogokolwiek nabrać. Wysyłasz kolesiowi dane do wplaty. Jak kase masz fizycznie na normalnym koncie wysylasz towar. Zadne paypale, inne wirtualne opcje. Jak komuś zależy wpłaca. Jak kręci, pozdrawiasz środkowym palcem i tyle. Zdrowego rozsądku wszystkim w Nowym Roku!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2018r. 19:32  
Cytuj
Paypal jak najbardziej O.K - tylko trzeba umieć myśleć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2018r. 19:40  
Cytuj
Znany przekret , szczegolnie popularny w USA . Najczestszy rodzaj przekretu przez pay-pal. Wysylasz , a koles wycofuje kase z banku bo przez pay pal tak moze i ma na to kilka dni. Jesli ma potwierdzenie wysylki kase wycofuje , a paczka juz idzie na jego adress. Okolo 95 % takich transakcji tyczy sie Afryki , gdzie szybko konta sa zmieniane. Gadka o marynarzu to chyba ich najczesciej uzywana formulka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 22 Sty 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2018r. 11:51  
Cytuj
No gruby temat. Chyba kiedyś w Miodowych Latach było coś podobnego z Nigerią smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2018r. 18:41  
Cytuj
CYTAT
Witam. Wystawiłem telefon na sprzedaż na tym portalu. Po kilku dniach zgłosił się gość niby z Anglii i zapytał czy wyślę telefon do jego kuzyna do Nigerii. Wysyłał niby potwierdzenia z banku,że jest dla mnie zarezerwowana kwota i Bank czeka tylko na potwierdzenie wysyłki i kasa ląduje na moim koncie. Świadomie zapłaciłem za przesyłkę z zastrzeżeniem że 02.01.2018 wycofam paczkę(chciałem zobaczyć jak się sprawa potoczy). Wysłałem do niby Banku potwierdzenie nadania paczki, i kontakt z Baniem się urwał. Pisze tylko gość, żeby Mu wysłać zdjęcie wysłanego przedmiotu i że jego Bank menadżer kwestionuje wagę paczki. Transakcja miała być w USD. Telefon wyceniłem na 690 USD, facet proponował 900 za to że wyślę. Na pytanie dlaczego nie mogę wysłać paczki do Anglii odpowiedział, że pracuje jako inżynier marynarki i właśnie jest na morzu, a telefon to prezent dla kuzyna. Uważajcie na siebie, wszystkiego dobrego w 2018 roku,pozdrawiam


a ja bym sobie nawet gitary nie zawracał takim kupcem, są odpowiednie procedury kupna albo gościu przestrzega albo się z go olewa, niech nie myśli że taki cwany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 16 Wrz 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2018r. 13:40  
Cytuj
Miałam takiego kupca na moją suknie ślubną... na szczęście wujek google mnie ostrzegł za wczasu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »