NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Zespół cieśni nagdarstka,
Posty: 4
Dołączył: 16 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 17:05  
Cytuj
Witam.
Chciałabym zapytać czy ktoś z Państwa miał zespół cieśni nadgarstka i ile czeka się na zabieg w stalowowolskim szpitalu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 17:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 17:44  
Cytuj
Zabieg?! Była terapia manualna?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 18:28  
Cytuj
Na czym polega ta terapia manualna? Pomaga to?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 18:56  
Cytuj
Pomaga? To jedyna sensowna i skuteczna forma leczenia takich przypadków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 29 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 20:06  
Cytuj
Pomijając terapie manualna jedziesz do Rudnej małej rejestrujesz się prywatnie do neurologa czekasz na umówiona wizyte wizyta 120 zł lekarz neuro.umawia cię do szpitala w Rudnej [ NFZ ] robią ci badania rezonans, EMG idt.na drugi dzień wychodzisz wychodzą rejestrujesz sie do chirurga wizyta prywatna ok 150 zł [o ile masz w dużym stopniu ZCN i decydujesz się na zabieg] ja mam jutro wizyte tj.15.12. u chirurga w Rudnej i ten ustali termin zabiegu .Zabieg wykonują endoskopowo a nie jak w st.wola rozcinając dłoń .zobacz sobie na youtube [zabieg endoskopowo i tradycyjny]ja wybieram ten pierwszy a, wcześniej neurolog przepisał leki 10 zastrzyków i tabletki 160 zł pomogły ale na pastylkach nie bedziesz cały czas ok twoja decyzja .POZDRAWIAM!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 29 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 20:22  
Cytuj
przepraszam do ORTOPEDY nie do chirurga

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 16 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 21:21  
Cytuj
CYTAT
Pomijając terapie manualna jedziesz do Rudnej małej rejestrujesz się prywatnie do neurologa czekasz na umówiona wizyte wizyta 120 zł lekarz neuro.umawia cię do szpitala w Rudnej [ NFZ ] robią ci badania rezonans, EMG idt.na drugi dzień wychodzisz wychodzą rejestrujesz sie do chirurga wizyta prywatna ok 150 zł [o ile masz w dużym stopniu ZCN i decydujesz się na zabieg] ja mam jutro wizyte tj.15.12. u chirurga w Rudnej i ten ustali termin zabiegu .Zabieg wykonują endoskopowo a nie jak w st.wola rozcinając dłoń .zobacz sobie na youtube [zabieg endoskopowo i tradycyjny]ja wybieram ten pierwszy a, wcześniej neurolog przepisał leki 10 zastrzyków i tabletki 160 zł pomogły ale na pastylkach nie bedziesz cały czas ok twoja decyzja .POZDRAWIAM!!!


a ile sie czeka w Rudnej na zabieg [NFZ] ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 29 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2017r. 21:39  
Cytuj
jutro odpowiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Gru 2017r. 00:14  
Cytuj
Masakra neutralny Dać się pokroić bez potrzeby zdegustowany Zero terapii, tylko ślepa wiara w skalpel.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 15 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2017r. 13:17  
Cytuj
Czortunio pełna racja, tym bardziej, że efekty zabiegów chirurgicznych są jakie są, o nawrotach nie mówiąc.
Ale co kto woli zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 29 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2017r. 18:35  
Cytuj
ok zabieg czekam styczeń ,luty ,lewa reka na cito .terapia manualna ?? hmm do dyskusji .ok daj namiary ,na terapie manualną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 29 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2017r. 18:36  
Cytuj
czortunio daj namiar

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Gru 2017r. 22:52  
Cytuj
Masz PW

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 16 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2017r. 21:52  
Cytuj
CYTAT
Masakra neutralny Dać się pokroić bez potrzeby zdegustowany Zero terapii, tylko ślepa wiara w skalpel.


Nie chcę dać się pokroić bez potrzeby, ponieważ od kilku miesięcy chodziłam do ortopedy w Stalowej Woli, chodziłam na rehabilitację, zażywałam tabletki, miałam robione badanie EMG i czekam na termin zabiegu.
Napisałam post z zapytaniem, ponieważ chciałam się tylko dowiedzieć czy długo trzeba czekać na ten zabieg w stalowowolskim szpitalu.
Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Gru 2017r. 02:16  
Cytuj
Do ortopedy? A co może ortopeda pomóc w takim przypadku? Jedynie odesłać do terapeuty manualnego na pierwszej wizycie! Tabletki? zaklopotany

Rehabilitacja. A jak ona wyglądała? Laser, magnetronik i krioterapia? smiech2smiech2 Kolejny żart?

CYTAT
Napisałam post z zapytaniem, ponieważ chciałam się tylko dowiedzieć czy długo trzeba czekać na ten zabieg w stalowowolskim szpitalu.

Nie rób tego. Idź do terapeuty manualnego. I nie w Stalowej ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
f18
f18
f18
Posty: 25
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2017r. 16:15  
Cytuj
Diagnoza pod tytulem zespol ciesni nadgarstka w rzeczywistosci bardzo czesto nia nie jest. Wielu ludzi problem ma zupelnie gdzie indziej i bol, mrowienia czy inne objawy poprostu wystepuja w okolicy nadgarstka. Czesto zdarza sie ze objawy przeniesione sa z okolicy szyji, barku, lopatki, ramienia czy lokcia, badz kilku z nich. Podstawa leczenia powinno byc zidentyfikowanie prawdziwej przyczy, np. nieodpowiednia postawa ciala, nieodpowiednia ergonomia pracy, szczegolnie siedziacej i manualnej, precyzyjnej. PRawda jest taka, ze wiekszosc pacjentow odczuwa ulge tylko kilka tygodni po zabiegu, badz wcale. Nawet prawidlowo przeprowadzona operacja i nawet jesli faktycznie ktos mial zespol ciesni nadgarsta, nie gwarantuje calkowitego sukcesu. Niezbedna jest tez rehabilitacja. Przyczyna jest prosta, zespol ciesni nadgarstka>malo miejsca w kanale nadgarstka> zabieg> blizna> przyrost tkanki bliznowatej > jeszcze mniej miejsca w kanale nadgarstka. Okres gojenia tkanki to czesto okres w ktorym chwilowo jest lepiej. Rehabilitacja pomaga by tkanka bliznowata nadmiernie nie przerastala, a identyfikacja przyczyny, z ktorej faktycznie ciesn powstala pozwala prawidlowo prowadzic terapie i faktycznie i dlugotrwale poprawic stan.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 199
Dołączył: 20 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2017r. 19:38  
Cytuj
f18 - nic dodać nic ująć ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »