NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Kto skieruje na rezonans karku,
Posty: 55
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 17:37  
Cytuj
Witam, od dawna boli mnie bardzo kark jak i barki. Chodziłam zarówno do reumatologa jak i do ortopedy którzy przepisywali zwykle rtg, które nic nie wykazało, oraz zabiegi i środki przeciwbólowe. Mimo to jest coraz gorzej. Do kogo iść aby dostać skierowanie na rezonans magnetyczny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 17:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 18:00  
Cytuj
Do DR Goli - reumatolog

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 16 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 20:28  
Cytuj
W przychodni w szpitalu przyjmuje ortopeda dr . Dziadura idż śmiało omów całą sytuację , on ci na pewno pomorze .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 20:32  
Cytuj
Jeden bark czy oba? Bol promieniuje na ramie ktorejs reki? Reka dretwieje? Moze to rwa barkowa? Kiedys przerabialem ten temat. Wyszedlem niby na szybko w zimie wyrzucic smieci w krotkim rekawku. Nastepnego dnia bol szyi. Ciezko bylo nawet przekrecac glowa. Olalem troche sprawe ale caly czas bol sie utrzymywal i zaczal schodzic na lewy bark i lewe ramie. Z czasem reka zaczela czasami dretwiec, zrobila sie slabsza o polowe od tej zdrowej. W miedzy czasie latalem od lekarza do lekarza, zrobilem prywatnie rezonans odcinka szyjnego, zjadlem kilogramy przepiasanych lekow przeciwzapalnych, rozluzniajacych miesnie, nawet sterydow na stany zapalne. Oklady z goracego, pozniej przymrazanieumiech w zasadzie wszystko co mozna bylo zrobic. Trwalo to jakies 4-5miesiecy, normalnie dramat. jako ze nic nie pomagalo wybralem sie do swojego masazysty na masaze karku i chodzilem do niego przez 3tyg codziennie az poprostu puscilo. Miesnie sie rozluznily i przestaly uciskac nerw barkowy, zaluje ze wczesniej nie sprobowalem. Nie mniej gdyby okazalo sie ze w twoim przypadku tez moze byc to rwa barkowa to poczytaj troche o tym bo zbyt dlugie bawienie sie nieskutecznym leczeniem moze doporwdzic do uszkodzenia nerwu czy nawet czesciowego zaniku miesni w danym miejscu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 19 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 21:03  
Cytuj
skierowanie na rezonans może wypisać nawet lekarz rodzinny, jednak trzeba go bardzo uprosić, ponieważ jest to drogie badanie a oni mają koszty zapisywane na swoje konta, miałam taką sytuację, mi skierowanie na rezonans wypisał neurolog, ale wytłumaczył ze zarówno mogła zrobić to lekarka rodzinna u której brałam skierowanie do neurologa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 21:27  
Cytuj
Pysiulka123. A od kiedy to lekarz rodzinny może wypisać skierowanie na rezonans magnetyczny?! Nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2017r. 23:38  
Cytuj
CYTAT
Jeden bark czy oba? Bol promieniuje na ramie ktorejs reki? Reka dretwieje? Moze to rwa barkowa? Kiedys przerabialem ten temat. Wyszedlem niby na szybko w zimie wyrzucic smieci w krotkim rekawku. Nastepnego dnia bol szyi. Ciezko bylo nawet przekrecac glowa. Olalem troche sprawe ale caly czas bol sie utrzymywal i zaczal schodzic na lewy bark i lewe ramie. Z czasem reka zaczela czasami dretwiec, zrobila sie slabsza o polowe od tej zdrowej. W miedzy czasie latalem od lekarza do lekarza, zrobilem prywatnie rezonans odcinka szyjnego, zjadlem kilogramy przepiasanych lekow przeciwzapalnych, rozluzniajacych miesnie, nawet sterydow na stany zapalne. Oklady z goracego, pozniej przymrazanieumiech w zasadzie wszystko co mozna bylo zrobic. Trwalo to jakies 4-5miesiecy, normalnie dramat. jako ze nic nie pomagalo wybralem sie do swojego masazysty na masaze karku i chodzilem do niego przez 3tyg codziennie az poprostu puscilo. Miesnie sie rozluznily i przestaly uciskac nerw barkowy, zaluje ze wczesniej nie sprobowalem. Nie mniej gdyby okazalo sie ze w twoim przypadku tez moze byc to rwa barkowa to poczytaj troche o tym bo zbyt dlugie bawienie sie nieskutecznym leczeniem moze doporwdzic do uszkodzenia nerwu czy nawet czesciowego zaniku miesni w danym miejscu.



Ból zaczął się ok. 6 lat temu, nawet nie pamiętam co było przyczyną. Najbardziej boli mnie lewa strona, ale promieniuje do prawej jak również do łopatki i do łokcia. Ręką jest ograniczona ruchowo. Staram się ćwiczyć plus basen, ale są takie pozycje, których absolutnie nie mogę wykonać, chociażby zwykłe pompki, ból barki jest tak silny przy obciążeniach i nacisku na niego, że ciężko cokolwiek zrobić. Niestety lekarze zamiast zlecić jakieś konkretne badanie, wolą wypisać przeciwzapalne i przeciwbólowe leki plus Voltaren i zabiegi.:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lis 2017r. 08:23  
Cytuj
Tyle lat?! Wybacz ale to niepowazne z twojej strony. W takiej sytuacji jak na samym poczatku nie pomgaly leki trzeba bylo robic rezonans prywatnie (rzeszow, krakow, lublin, wawa itp 600-1000zl) i z wynikami isc do lekarza. Pewnie masz jakies zwyrodnienia albo przepukline odcinka szyjnego co uciska na nerwy, ale zeby czekac z tym tyle lat to jakis absurd:/ Ja zawsze jak ide do lekarza (glownie chodze prywatnie) robie wczesniej rowniez prywatnie badania (np krew, mocz, rezonans, usg, rtg itp w zaleznosci co dolega) bo tak czy siak kazdy normalny lekarz po pierwszej wizycie zleci takie badania zeby dowiedziec sie czegos wiecej o problemie chyba ze trafisz na walkarza to bedzie cie faszerowal lekami w ciemno. Lepiej zaoszczedzic sobie czas i od razu isc z wyniakami. Zycze powodzenia

Moze to byc wlasnie rwa barkowa bo bol idzie od szyi na bark-loptke-ramie a z czasem nieleczona uszkadza nerwy i powoduje takie niedowlady itp. Dzialaj szybko z rezonansem moze cos sie jeszcze uda z tego zrobic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Lis 2017r. 10:25  
Cytuj
Rezonans najprawdopodobniej nic sensownego nie ujawni.

Tutaj trzeba się udać do terapeuty manualnego. Dobrego!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 16 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2017r. 17:56  
Cytuj
W tym momencie w naszym szpitalu zrobisz rezonans płatnie bez skierowania. Ja miałam robiony i skierowanie nie było wymagane. Zapłaciłam za odcinek 390 zł .Wynik był po dwóch dniach, polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2017r. 18:22  
Cytuj
CYTAT
skierowanie na rezonans może wypisać nawet lekarz rodzinny, jednak trzeba go bardzo uprosić, ponieważ jest to drogie badanie a oni mają koszty zapisywane na swoje konta, miałam taką sytuację, mi skierowanie na rezonans wypisał neurolog, ale wytłumaczył ze zarówno mogła zrobić to lekarka rodzinna u której brałam skierowanie do neurologa


Nigdy w życiu lekarz rodzinny nie wypisze skierowania na badanie specjalistyczne. Nie opowiadaj ludziom bajek !!!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2017r. 10:28  
Cytuj
Ok, zrobię chyba prywatnie ten rezonans. Niestety reumatolog jak i ortopeda bagatelizuja moje objawy i chętnie wypisują leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne oraz zabiegi natomiast jaka jest przyczyna tego bólu to ich nie interesuje. Dodam, że mam 26 lat więc wydaje mi się, że powinni zlecić jakieś badanie prócz rtg barku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2017r. 12:01  
Cytuj
Spróbuj jeszcze USG barków, albo podejdź do terapeuty manualnego. Prywatnie rezonans trochę kosztuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »