NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Na błoniach wycinają młode zdrowe,drzewa., Ktoś ustawił tą wycinke pod firmę powiązaną z.....
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2017r. 19:40  
Cytuj
Rozbawiłeś mnie Szopen do łez, nie takie wałki kręci się teraz w tym kraju, ty chyba żyjesz w jakimś wirtualnym świecie myśląc że wszystko jest zgodnie z przepisami prawa. mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2017r. 19:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2017r. 19:58  
Cytuj
Syf, chwasty śmieci i gruz naprawde jest po czym rozpaczać. Ernest jak coś masz to przedstaw dowody. Jeśli nie nie siej zamętu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2017r. 01:40  
Cytuj
CYTAT
Rozbawiłeś mnie Szopen do łez, nie takie wałki kręci się teraz w tym kraju, ty chyba żyjesz w jakimś wirtualnym świecie myśląc że wszystko jest zgodnie z przepisami prawa. mlotek

Może żyję w wirtualnym świecie, a może po prostu obracam się w innym towarzystwie i nie wiem tyle o wałkach, złodziejstwie i oszukiwaniu. Tak więc chowam się w cień, bo zapewne całe te błonia to jakiś wałek. Może nawet zapier...ą z rozpędu kilka kilometrów Sanu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Marz 2010r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 09:22  
Cytuj
Obrazek


to już zdjęcia archiwalne.
Piękny zagajnik - tylko postawić altankę, ławki i zrobić ścieżkę i byłoby super.mlotek zaklopotanysciana
Po co te drzewa wycięto? a może dla kogo...?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 11:18  
Cytuj
Co prawda to nie błonia ale tu masz racje. Co ciekawe dwa drzewa zostawili 😂

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 08:28  
Cytuj
https://zapodaj.net/6e2a39be94368.jpg.html

Assan aktualne zdjęcie z dziś, M70 przyznaj że umkła ci ta wycinka...

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 10:48  
Cytuj
Ciekawe czy to urzednicy z platformy,sld robią Prezydentowi i PIS głupi kawał/wycinka -przycinka/ czy to działania PIS ? scianaJak takim niszczeniem przyrody chca zdobyc poparcie dla pis to sa głupi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 12:23  
Cytuj
Obrazek

Dla słabowidzących - tekst z tabliczki:

Rozwój terenów zielonych w Gminie Stalowa Wola

Cel projektu: zahamowanie spadku terenów zieleni w Gminie Stalowa Wola oraz edukacja ekologiczna mieszkańców poprzez zagospodarowanie trzech obszarów dla potrzeb wypoczynku i rekreacji.

Beneficjent: Gmina Stalowa Wola

Komentarz pozostawię czytelnikom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 12:32  
Cytuj
Myslałem ze tylko na błoniach wycinaja ,a tu sk... wycinaja.Beda mnie uczyc i innych jak dba sie o tereny zielone,to jakas kpina z nas. Urzednicy pluja nam w twarz ta wycinka a my stoimy jak te owce.To nauczyli nas ekologi,stare drzewa sa według nich złe, bo moga sie przewrocic na kogos.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 15:50  
Cytuj
Powoli. Jeśli zrobią coś w stylu bulwarów nad Wisłokiem w Rzeszowie to i tak jestem za. Dobrze rze wycieli meline w krzakach przy zejściu ze skarpy od Żabki i KEN.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 15:59  
Cytuj
To nie jest na zdjeciu zejscie na dół z Zabki i KEN,to jest wczesniej zejscie na poczatek stawu.Urzedasy nas edukuja jak powinny wyglac tereny zielone.Czyli ma byc tylko trawa,bez drzew.Drzewa beda pociete przy willach urzednikow na opał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 16:45  
Cytuj
Wiem gdzie to jest, ale kiedy wycinali drzewa ze zdjęcia zatrzymali się aż przy zejściu o którym piszę. Wg projektu ma być zrewitalizowana cała skarpa. Ja czekam na efekt końcowy. Narazie daję im szansę i czekam na efekty. Wg projektów super ma to wyglądać. Narzekać można zawsze. Nie okłamujmy się tam też był syf. A te stare topole przy każdym większym wietrze po kawałku się łamały. Kto bywa tam częściej to wie ile wiecznie sporych gałęzi tam leżało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 19:04  
Cytuj
Co nam powiedział odpowiedzialny za tą wycinkę .Architekt krajobrazu przyznaje, że widok po wycince może być przerażający.Na tym polega rewitalizacja. Przekonuje jednak, że do ścięcia wytypowano jedynie drzewa obumarłe, źle rokujące lub zniszczone przez szkodniki.Topole to drzewa krótko żyjace,więc poszły pod topór.Wiec topole sa zawsze wycinane przy rewitalizacji,nawet jak sa zdrowe,bo taki jest przepis i już.:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2017r. 20:12  
Cytuj
No tak 100-200 lat, jak już te 80 postały czas ciąć wszystkie chociaż w dobrej kondycji. Te drzewa pamiętały czasy jak tam festyny na drewnianej scenie tupali. Teraz posadzą jakieś dłużej żyjące żeby za 30 lat był cień? Za 30 lat to będzie się mówić że czas coś zrobić z tymi terenami po rewitalizacji bo wszystko już zużyte i poniszczone. Zamiast tych drzew skarpę mają porastać krzaki w wyszukanej kompozycji widoczne z obwodnicy
chytry hmm a z funkcjonalnych rzeczy plac zabaw. Już ścieli i nie odwrócimy tego, smutne że tak trochę to wszystko za plecami mieszkańców. Teraz pozostaje mieć nadzieję że w zamian za te drzewa nie tylko wrzosy posadzą, a jedyną zaletą nie będzie to że za żabką zlikwidowali teren dla spożywających. Jakoś tak jednak mam wrażenie że można to było mądrzej zrobić a Wy?

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 15:38  
Cytuj
Czy sa tam w tym rejonie wycinki jacys emeryci z ciupaga badz kijem.Mozna isc grupka i przegonic ten motłoch z połami.Niech zarabiaja jak inni albo wypad zagranicę.Nie moze byc tak ze urzedas pomylil sie nakazal wszystko zniszczyc.Pogoni sie go to juz nie wroci.uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 17:40  
Cytuj
Całkiem niedawno taki sam raban podnosili Wasi dziadkowie ze wsi, jak przyszli robotnicy wycinać las pod nowe miasto mające być stalowa wolą narodu polskiego wybicia się na nowowczesność. Bali się tej nowoczesności, a czego Wy się boicie? Jeszcze będziecie tam na górkę na spacery chodzić, bo do dziś można tam było tylko chlać po krzakach co zresztą skutecznie czyniono.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 21:00  
Cytuj
Widzisz Szopen tak wprowadzono nowoczesność w PRL, nie szanowało się tego co było tylko stawiano nowe dla klasy robotniczej z różnym skutkiem bo rzeczy ładne powstały i przemyślane ale w większości brzydactwa na wielką skalę. Ja tu zresztą raczej widzę działania cesarza Nerona. W cywilizowanych krajach liczy się z tym co zastane a u nas, jak w PRL, trzeba zrobić miejsce pod naszą idee. Zresztą nie fabrykę budują tylko rozwijają tereny zielone, zaczynają od ich likwidacji. Ja też się cieszyłem na ścieżki rowerowe, ławki, plac zabaw i wreszcie zagospodarowany ten teren. Tylko jak widzę jak to jest robione to wymiękam . Jakoś wycięcie tych drzew i rozjeżdżenie wszystkiego buldożerami to słaby początek. Szopen a jak to było wtedy z twoim dziadkiem czy pradziadkiem wiesz?

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 21:15  
Cytuj
Panowie lubiący alkohol pod chmurką też muszą mieć cywilizowane warunki smiech2

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 22:13  
Cytuj
Akurat na tej górce była ścieżka, którą ludzie spacerowali. Drzewa dawały cień. Teraz ten cień będzie za 80 lat? Zaleją betonem i posadzą krzaczki?

No i to:

Rozwój terenów zielonych w

Gminie Stalowa Wola




Co to za rozwój przez wycinkę?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
Szopen a jak to było wtedy z twoim dziadkiem czy pradziadkiem wiesz?

Nie byli stąd umiech Cóż, najlepszym wyjściem byłoby pewnie zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem istniejącego drzewostanu, ale na pewno jest to trudniejsze, a i faktycznego stanu tych drzew nie znamy. W ich miejsce pojawią się nowe, wierzę, że ich nie ubędzie. Gdyby spojrzeć ile drzew poszło pod topór, by powstało zagłębie aluminiowe, całe te huciane tereny, gdzie zamiast drzew postawiono dymiące kominy, to te kilka drzew, na miejsce których posadzone będą kolejne jest niczym. Tu chodzi o zasadę. Robią drogę? Źle. Robią ronda? Źle. Robią tereny zielone i place zabaw? Źle. Modernizują basen? Źle. Robią ścieżki rowerowe? Źle. Nic nie robią? Źle. Ludzka zawiłość jest dla mnie niezrozumiała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 22:15  
Cytuj
SzoPeN, czasy o których piszesz to budowa miasta. Tu jest budowa skwerka, który dużo piękniej by wyglądał gdyby zachowano stare drzewa. Można rewitalizować nie niszcząc.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 22:18  
Cytuj
CYTAT
Akurat na tej górce była ścieżka, którą ludzie spacerowali. Drzewa dawały cień.

A co z tymi, którzy pragną spacerując rozkoszować się słońcem? Pewnie narzekali co nie?

Edit, a skąd już wiesz jak będzie wyglądał po rewitalizaxji? I że będzie wyglądał gorzej? Już narzekasz, jeszcze nue masz na co, ale jęczysz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 22:23  
Cytuj
Rozwój terenów zielonych w
Gminie Stalowa Wola .To jakś kpina z mieszkańców.Ciekawe gdzie trafiło drzewo,chodzi o te pnie?Może ludzie nabrali sie na ten projekt/kogo?/sciezki,ławki,latarnie i byli za tym projekyem,tylko nie wiedzieli że wszystko będzie wyciete!!!Jak pamietam,to te drzewa byly od zawsze ,w podstawówce jezdziło sie na sankach z górki ta sciezka, a drzewa byly po lewej stronie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 22:23  
Cytuj
Rozwój terenów zielonych w
Gminie Stalowa Wola .To jakś kpina z mieszkańców.Ciekawe gdzie trafiło drzewo,chodzi o te pnie?Może ludzie nabrali sie na ten projekt/kogo?/sciezki,ławki,latarnie i byli za tym projekyem,tylko nie wiedzieli że wszystko będzie wyciete!!!Jak pamietam,to te drzewa byly od zawsze ,w podstawówce jezdziło sie na sankach z górki ta sciezka, a drzewa byly po lewej stronie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2017r. 22:28  
Cytuj
To może wystarczy zgłosić w prokuraturze podejrzenie popełnienia przestępstwa? Niech zbadają sprawę. Albo zapytać w urzędzie miasta, co się stało z drewnem? Ja wiem, że to trudniejsze niż biadoleniw na forum, bo to trzeba z domu wyjść, jakoś się ogarnąć, ubrać schludnie...

Nie wiwm ile masz lat i od ilu mieszkasz w stw, ale ja pamiętam mnóstwo drzew, których już nie ma. Możemy rozpaczać po dziesiątkach czy setkach drzew.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »