NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Mam już tego dość! Parkowanie pod blokiem,
Posty: 33
Dołączył: 28 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 12:59  
Cytuj
Nie wiem jak u was pod blokami ale u mnie, na osiedlu Flisaków, na Poniatowskiego wciąż stoją jakieś samochody dostawcze zajmując mieszkańcom parkingi. Koło mojego bloku stoją codziennie 2 wozy DPD. Podczas weekendu zdarza się, że jest ich 4. Czy coś da się z tym zrobić??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 12:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 13:02  
Cytuj
Jeśli to teren prywatny - wyznaczyć miejsca do parkowania dla mieszkańców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 14:04  
Cytuj
Moze po prostu mieszkancy bloku pracuja w dpd i stad te auta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 14:13  
Cytuj
harpper - najlepiej to sobie znaleźć jakieś zajęcie i wtedy nie będzie przeszkadzało czym kto inny jeździ umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 14:20  
Cytuj
ona nie napisała ze jej przeszkadza czym kto jeżdzi ale ze pod blokami parkuja firmy dostawcze zajmując miejsca, a to parkingi dla mieszkańców
pod moim blokiem tez stoją firmy kurierskie, niedawno zablokowali na 15 minut wyjazd bo z dwóch aut na trzecie przepakowywali paczki (juz pomine fakt ze rzucali nimi jak smieciami, niektore lądowały na ziemi z hukiem), ale ze to miejsce na auta mieszkańców, a firmy niech spi... laja gdzies na duze parkingi, gdzie jest na to miejsce, nie na osiedlach, pod blokami gdzie maja miec swoje miejsca normalni mieszkancy. Parking jest spółdzielczy, nalezy do nas wszystkich, a nie do firm. U mnie przed oknami tez stoja na ogoł 2 kuriery plus czesto bus dostawczy wozacy ludzi, a od strony balkonow stoi kolejny bus dostawczy blokujac dojazd do smietnika... normalnie super

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 28 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 16:04  
Cytuj
pod blokiem jest określona ilość miejsc parkingowych, wracając z pracy często nie mam gdzie zaparkować bo sobie stoją 2 DPD albo i więcej, muszę szukać miejsca kilka bloków dalej to jak mam się nie denerwować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 16:28  
Cytuj
Jeśli właściciel tego samochody dostawczego oklejonego napisami "DPD" jest właścicielem mieszkania w bloku pod którym parkuje tą swoją fure, to dlaczego miałby tego nie robić ? Ma takie samo prawo co reszta mieszkańców. Chyba że regulamin spółdzielni mówi inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 16:35  
Cytuj
jak sąsiad jeździ autobusem to też ma prawo sobie postawić dwa, bo po południu zjechał 17- tka, a od rana bedzie jechał 3?

Oczywiście, że ma prawo prywatne auto zostawić, ale służbowe, firmowe niech parkuje przed swoja firmą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 16:55  
Cytuj
Kurier musi jakoś dostarczyć paczki do Twojego bloku....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Paź 2017r. 17:01  
Cytuj
CYTAT
jak sąsiad jeździ autobusem to też ma prawo sobie postawić dwa, bo po południu zjechał 17- tka, a od rana bedzie jechał 3?

Oczywiście, że ma prawo prywatne auto zostawić, ale służbowe, firmowe niech parkuje przed swoja firmą


Mryszard, pewnie nie wiesz więc Cię uświadomię, wszystkie samochody oklejone "DPD" to pojazdy prywatne. Właściciele tychże dostawczaków świadczą usługi na rzecz firmy "DPD"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 3 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 10:19  
Cytuj
A nawet jakby nie były prywatne - to mieszkaniec może taki pojazd parkować u siebie pod blokiem !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 6 Sty 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 12:25  
Cytuj
Jeżeli tyczy się parkingów Spółdzielni Mieszkaniowej to polecam przeczytać regulamin, szczególnie §27 ust. 1. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 13:13  
Cytuj
Jako, że nie przytoczono treści tego paragrafu pozwolę sobie zacytować:

§ 27
1. Na terenach parkingów przyblokowych parkować można tylko samochody osobowe, motocykle i motorowery. Zabrania się parkowania samochodów służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej, o ciężarze całkowitym powyżej 2,5 tony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 13:44  
Cytuj
CYTAT
Jako, że nie przytoczono treści tego paragrafu pozwolę sobie zacytować:

§ 27
1. Na terenach parkingów przyblokowych parkować można tylko samochody osobowe, motocykle i motorowery. Zabrania się parkowania samochodów służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej, o ciężarze całkowitym powyżej 2,5 tony.


Tylko jak udowodnisz, że prywatny bus kuriera służy wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej, może właściciel wozi nim też dzieci do szkoły i jeździ na urlop?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 13:58  
Cytuj
U mnie z kolei parkują pracownicy okolicznych firm. Ja pracuje do 16:00 oni do 17:00 albo 18:00 więc jak wracam do domu to musze parkować 500 m dalej. Niby to nie kto wie jak daleko ale wkurza. A jak żona wraca samochodem i jeszcze po zakupach to musi torby taszczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 14:26  
Cytuj
CYTAT
§ 27
1. Na terenach parkingów przyblokowych parkować można tylko samochody osobowe, motocykle i motorowery. Zabrania się parkowania samochodów służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej, o ciężarze całkowitym powyżej 2,5 tony.


Przytoczony przez Mryszard "paragraf" kończy całą dyskusje pt. -można czy nie można.
Teraz donos do SP i naciski, aby egzekwowali swoje przepisysmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 14:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jako, że nie przytoczono treści tego paragrafu pozwolę sobie zacytować:

§ 27
1. Na terenach parkingów przyblokowych parkować można tylko samochody osobowe, motocykle i motorowery. Zabrania się parkowania samochodów służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej, o ciężarze całkowitym powyżej 2,5 tony.


Tylko jak udowodnisz, że prywatny bus kuriera służy wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej, może właściciel wozi nim też dzieci do szkoły i jeździ na urlop?


Bus z logo firmy kurierskiej nie służy do przewozu ani dzieci,ani koni a do przesyłek danej firmy.Tu nic nie trzeba udowadniaćumiech

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 14:44  
Cytuj
CYTAT

Bus z logo firmy kurierskiej nie służy do przewozu ani dzieci,ani koni a do przesyłek danej firmy.Tu nic nie trzeba udowadniaćumiech


Rozumiem więc, ze jadąc takim busem z żoną i dzieckiem zostane przez policję lub ITD ukarany za nielegalny przewóz osób?
W Polsce większość przepisów ma słabe podstawy i jest do obejścia:-)

został tu zacytowany przepis o brzmieniu " służących wyłącznie" a nie między innymi.

Jeżeli taki bus jest zarejestrowany np na 3 osoby to w czym problem?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 14:52  
Cytuj
Jest jeszcze zapis "o ciężarze całkowitym powyżej 2,5 tony. "
To by chyba wyjaśniało wszystko Panowie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 14:59  
Cytuj
CYTAT
Jest jeszcze zapis "o ciężarze całkowitym powyżej 2,5 tony. "
To by chyba wyjaśniało wszystko Panowie


Czytanie ze zrozumieniem sie kłania, 2,5 tony dotyczy w tym zapisie tylko samochodow służących WYŁĄCZNIE do prowadzenia działalności gospodarczej. Dużo zwyklych osobówek przekracza DMC w wysokości 2,5 tony.
To jest właśnie przykład glupiego zapisu, który sie tyczy samochodu nie istniejącego.

Nie jestem busiarzem, nie bronie i nie potępiam nikogo ale zwracam uwagę na nieprecyzyjne przepisy nie wytrzymujące prostej krytyki.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 15:13  
Cytuj
Ok, kosmal, ale pierwsze zdanie zapisu jest jasne Na terenach parkingów przyblokowych parkować można tylko samochody osobowe, motocykle i motorowery. Drugie fakt, jest deczko pokręcone, ale pierwsze wyraźnie wskazuje kto może parkować na parkingach przyblokowych.
Takie jest moje zdanie i gdybym miał busa to po przeczytaniu tego skuliłbym uszy i poszukał innego miejsca do parkowania, albo udał się do Spółdzielni Mieszkaniowej na negocjacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 16:05  
Cytuj
Ale bzdury piszecie. Kurierzy wożą swoje rodiny takimi autami i to normalne. Kogo stać ma dwa auta z kurierów, ale dalej to często auta osobowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 16:14  
Cytuj
Np. Fiat Ducato, pokaż mi Jacku wersje osobową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 16:46  
Cytuj
CYTAT
Np. Fiat Ducato, pokaż mi Jacku wersje osobową.


Akurat nie jestem Jackiem ale:
https://ofert(...)gon-l4h2

Typowy dostawczak, ktorym mąż może jechać z żoną i dzieckiem.

Sa tez wersje wieloosobowe ale tutaj specjalnie pokazałem "blaszaka", który przewiezie legalnie 3 osoby będąc 100% dostawczakiem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2017r. 17:17  
Cytuj
Czyli każde autko można nazwać osobowym? Dobrze Cię zrozumiałem kosmal?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »