NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Narkotyki-cukierki w szkołach,
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 21:32  
Cytuj
Slyszałam ostatnio ze w jednej ze szkoł w Stalowej Woli zaczyna sie sprzedaz narkotyków najmlodszym dzieciom w postaci cukierków. czy ktos cos slyszał czy to tylko plotka ? Szkola ta zawsze miala srednią opinie. a teraz kiedy pojawily sie dzieci w wieku 6-10 lat temat powrocił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 21:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 21:47  
Cytuj
Czemu nie napiszesz, która to szkoła?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 07:50  
Cytuj
CYTAT
Czemu nie napiszesz, która to szkoła?

Bo jak nie ma pewności, to lepiej takich bezpośrednich oskarżeń nie wysuwać.
Jakbyś znał temat głębiej, to wiedziałbyś również która to szkoła.
A o bezpieczeństwo dzieci musimy dbać w każdej szkole.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 07:56  
Cytuj
Wiem ktora to szkoła. Ale niechce rzucac tematu bezposrednio poki nie uslysze glosów ze ktos cos slyszał na ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 08:59  
Cytuj
Pewnie mowa o gimnazjum nr 2. Jak narazie nic nie wiadomo o rzekomych cukierkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 09:10  
Cytuj
CYTAT
Slyszałam ostatnio ze w jednej ze szkoł w Stalowej Woli zaczyna sie sprzedaz narkotyków najmlodszym dzieciom w postaci cukierków. czy ktos cos slyszał czy to tylko plotka ? Szkola ta zawsze miala srednią opinie. a teraz kiedy pojawily sie dzieci w wieku 6-10 lat temat powrocił.


Ales tu ciekawostke nam rzucila, narkotyki w postaci cuekierkow w szkole.. wszystkie narokotyki? czy wybrane? Ciekawe czy tylko w wybranych szkołach...
A ja słyszałem że kosmici są wśród nas...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 09:51  
Cytuj
CYTAT

A ja słyszałem że kosmici są wśród nas...

To nie ten temat. Jak interesują Cię kosmici to załóż nowy temat i podziel się swoją wiedzą umiech

Problem narkotyków w szkole jest bardzo niebezpieczny i warto o tym pisać!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 10:31  
Cytuj
Bardziej mysle ze to problem propagandy, medialnego szumu, bo problem lezy nie w prohibicji(historia pokazala ze po prostu nie dziala a kto chce znalezc to znajdzie) tylko w mentalnosci ludzi...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 10:41  
Cytuj
Tu nie chodzi o prohibicję, ale o podstępne zniewalanie dzieci i młodzieży.
O oszustwo jakiego dopuszczają się dilerzy.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 11:08  
Cytuj
Dlatego nie masz pojecia o czym pisze...
Piszac o mentalnosci mam na mysli cala szeroko ujeta profilaktyke, za duzo telewizji ogladasz po prostu.

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 11:38  
Cytuj
Mam bardzo dobre pojęcie o czym piszę.
Piszesz o mentalności i profilaktyce a dyskusję o tym nazywasz propagandą czy medialnym szumem?
Najpierw się czepiasz a później przyznajesz rację.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 11:45  
Cytuj
Myślę źe ktoś kto rozpuścił takie plotki chce zrobić złe wrażenie tej szkole. Dziś trwa walka o ucznia a z taką opinią szkoła ma marne szanse na pozyskanie większej ilosci uczniów więc tonący brzytwy się chwyta żeby zwabić do sąsiedniej szkoły w której pracuje tych jeszcze nie zdecydowanych. Do października będą plotki a potem wszystko ucichnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 11:53  
Cytuj
CYTAT
Myślę źe ktoś kto rozpuścił takie plotki chce zrobić złe wrażenie tej szkole. Dziś trwa walka o ucznia a z taką opinią szkoła ma marne szanse na pozyskanie większej ilosci uczniów więc tonący brzytwy się chwyta żeby zwabić do sąsiedniej szkoły w której pracuje tych jeszcze nie zdecydowanych. Do października będą plotki a potem wszystko ucichnie.

Wcale nie, bo kropka nie podała konkretnej szkoły.
A nauka w szkołach już trwa trzeci tydzień, więc to trochę za późno i twoja teoria obalona umiech
Pozdrawiam

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 12:19  
Cytuj
Ale nie wiadomo kiedy plotka powstała, może w pierwszy dzień roku szkolnego? Na wakacjach by to nie wypaliło bo nikt się szkołą nie zajmuje, wszyscy wypoczywają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 12:57  
Cytuj
CYTAT
Mam bardzo dobre pojęcie o czym piszę.
Piszesz o mentalności i profilaktyce a dyskusję o tym nazywasz propagandą czy medialnym szumem?
Najpierw się czepiasz a później przyznajesz rację.


w 100% nie masz pojecia, bo dzieci cukierki szkoly i narkotyki(o dziwo wszystkie na raz) to typowy temat ktory powraca co chwile a mowia o nim media, nie majac zielonego pojecia o zadnych konkretach ulubiony temat w TV zeby o czyms mowic jako o sensacji to jedna sprawa

A druga sprawa to profilaktyka o ktorej takze nie masz zielonego pojecia, bo edukowawanie to cos innego niz zabranianie, nie sztuka jest zakazywac tylko edukowac... Odpowiednie podejscie tkwi w mentalnosci, czlowiek madrzejszy to czlowiek dojrzalszy w swoich decyzjach i zaden dealer mu nie straszny

3 sprawa to gdzie ja ci racje przyznalem?
bo czytam juz 10 raz i nie widze...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 13:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mam bardzo dobre pojęcie o czym piszę.
Piszesz o mentalności i profilaktyce a dyskusję o tym nazywasz propagandą czy medialnym szumem?
Najpierw się czepiasz a później przyznajesz rację.


w 100% nie masz pojecia, bo dzieci cukierki szkoly i narkotyki(o dziwo wszystkie na raz) to typowy temat ktory powraca co chwile a mowia o nim media, nie majac zielonego pojecia o zadnych konkretach ulubiony temat w TV zeby o czyms mowic jako o sensacji to jedna sprawa

A druga sprawa to profilaktyka o ktorej takze nie masz zielonego pojecia, bo edukowawanie to cos innego niz zabranianie, nie sztuka jest zakazywac tylko edukowac... Odpowiednie podejscie tkwi w mentalnosci, czlowiek madrzejszy to czlowiek dojrzalszy w swoich decyzjach i zaden dealer mu nie straszny

3 sprawa to gdzie ja ci racje przyznalem?
bo czytam juz 10 raz i nie widze...


Najpierw zlekceważyłeś i wyśmiałeś temat wyjeżdżając z kosmitami, a później przyznałeś, że jednak edukacja w tym temacie jest ważna.

Edukować przede wszystkim trzeba dzieci i młodzież oraz rodziców.
A karać bezwzględnie dilerów!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 13:37  
Cytuj
Ale na jakich lekcjach dzieci miałyby być edukowane o narkotykach? Na wychowawczej? Nie każdy wychowawca wie coś więcej jak przecietny rodzic. A może na religii? Ksiądz........hmmm..........może wiedzieć więcej 😉.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 14:02  
Cytuj
i rodzic
i wychowawca
i ksiądz
i każdy nauczyciel
powinien mieć wystarczającą wiedzę by właściwie i kompetentnie edukować dzieci i młodzież o ogromnej szkodliwości narkotyków!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 14:10  
Cytuj
A skąd ma czerpać wiedzę o narkotykach wiejska kobieta, która wyszła za mąż w wieku 16 lat z brzuchem pod nosem jakieś 15 lat temu, potem po katolicku rodziła dzieci co rok i właśnie to ostatnie naste z kolei ma problem z narkotykami? W szkołach wiejskich nauczyciele pod tym względem głupsi jak uczniowie a ksiadz tylko o miłości prawi i to tej małżeńskiej. Znam realia szkoły wiejskiej bo od niedawna zamieszkałam na wsi i moje dzieci nie nadążają za rozumowaniem tych ludzi, ja też😊 PO PROSTU CZUJĘ SIĘ JAKBYM ZAMIESZKAŁA W NOWIUTKIM DOMU ALE TAK 25 LAT TEMU.Ludzie żyją tam tak i myślą też tak jak wtedy gdy byłam dzieckiem i w pamięci mam te rozmowy kobiet, sąsiadek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 15:48  
Cytuj
CYTAT
A skąd ma czerpać wiedzę o narkotykach wiejska kobieta, która wyszła za mąż w wieku 16 lat z brzuchem pod nosem jakieś 15 lat temu, potem po katolicku rodziła dzieci co rok i właśnie to ostatnie naste z kolei ma problem z narkotykami? W szkołach wiejskich nauczyciele pod tym względem głupsi jak uczniowie a ksiadz tylko o miłości prawi i to tej małżeńskiej. Znam realia szkoły wiejskiej bo od niedawna zamieszkałam na wsi i moje dzieci nie nadążają za rozumowaniem tych ludzi, ja też😊 PO PROSTU CZUJĘ SIĘ JAKBYM ZAMIESZKAŁA W NOWIUTKIM DOMU ALE TAK 25 LAT TEMU.Ludzie żyją tam tak i myślą też tak jak wtedy gdy byłam dzieckiem i w pamięci mam te rozmowy kobiet, sąsiadek.



Mimoza!!Ty na wsi mieszkałaś?Na której plebanii?Na wsi ludzie ptaszyno
wiedzą nieraz więcej niż byle jaki napływowy mieszczuch.O narkotykach teżumiech
Z tekstów Twoich przebija wielka miłośc do księżyjezyk

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 15:56  
Cytuj
Kawusia - mimoza - myślała, że napisze 2,3 posty "jako tako" na temat i nikt nic nie zauważy. Ale nieeee już zaczyna o księżach. Kobieto, Ty masz obsesję! To już jest prawie kliniczny przypadek...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 16:05  
Cytuj
CYTAT
Kawusia - mimoza - myślała, że napisze 2,3 posty "jako tako" na temat i nikt nic nie zauważy. Ale nieeee już zaczyna o księżach. Kobieto, Ty masz obsesję! To już jest prawie kliniczny przypadek...


Mimoza-paranormalna teraz kawusia.Ksieża narkotyków nie używają,chyba jej chodzi o kadzidłoumiech

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 16:30  
Cytuj

"Narkotyki" to bardzo ogólne pojęcie, które może znaczyć wiele.

Kodeina, morfina i heroina są oparte na opium.
Działają znieczulająco i rozluźniająco. :cwaniak:

Kokaina, ecstacy, amfetamina i metamfetamina działają pobudzająco, za cenę toksycznego porażenia układu nerwowego. Można to przyrównać do poparzenia nerwów.

LSD i grzybki halucynogenne, to tzw. "psychodeliki".
Zakłócają normalne ścieżki transmisji impulsów elektrycznych w mózgu, powodując wrażenia psychotyczne. Można np. czuć smak kolorów, albo dźwięk smaku. Różne rzeczy mogą wydawać się same ruszać, albo można unosić się w powietrzu.

Marihuana działa podobnie jak tytoń, tylko że mocniej i pozostawia trwałe efekty w postaci uszkodzenia neuroprzekaźników.
Im dłużej się ją jara, tym bardziej zanika pamięć, umiejętność uczenia się, refleks i koordynacja ruchów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 16:41  
Cytuj
Narkotyki to świństwo tak jak i Pelele

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 17:46  
Cytuj
Jeśli są faktycznie takie narkotyki w szkołach powinno się zgłaszać to na policję

Kawusia, zablokują ci IP i się ci skończy rumakowanie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »