NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Stalowa Wola w ruinie,
esz
esz
esz
Posty: 2
Dołączył: 17 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 08:34  
Cytuj
Chodząc ostatnio po mieście można zauważyć , że coś niedobrego dzieje się z naszym miastem. Nie dość, że przez niektóre główne ulice nie da się dojechać do pracy to jeszcze z pejzażu naszego miasta zniknął stadion sportowy i nasza drużyna piłkarska musi jeździć na mecze do Rzeszowa. Po rozebraniu starej trybuny stadion nie został dopuszczony do rozgrywek drugiej ligi piłki nożnej, więc urządzono jeszcze bal na titanicu niszcząc murawę stadionu. Włodarze miasta nie mają pieniędzy na niezbędne inwestycje z tym związane, czy Stalowa Wola zostanie bez stadionu piłkarskiego? Na domiar złego zamiast na wakacjach na jesieni został zamknięta kryta pływalnia i jak ktoś chce popływać musi jeździ do Sandomierza albo Sokołowa Małopolskiego, a to już jest coś nie tak aby jeździć do mniejszych miast.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 08:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 08:54  
Cytuj
CYTAT
Chodząc ostatnio po mieście można zauważyć , że coś niedobrego dzieje się z naszym miastem. Nie dość, że przez niektóre główne ulice nie da się dojechać do pracy to jeszcze z pejzażu naszego miasta zniknął stadion sportowy i nasza drużyna piłkarska musi jeździć na mecze do Rzeszowa. Po rozebraniu starej trybuny stadion nie został dopuszczony do rozgrywek drugiej ligi piłki nożnej, więc urządzono jeszcze bal na titanicu niszcząc murawę stadionu. Włodarze miasta nie mają pieniędzy na niezbędne inwestycje z tym związane, czy Stalowa Wola zostanie bez stadionu piłkarskiego? Na domiar złego zamiast na wakacjach na jesieni został zamknięta kryta pływalnia i jak ktoś chce popływać musi jeździ do Sandomierza albo Sokołowa Małopolskiego, a to już jest coś nie tak aby jeździć do mniejszych miast.


Kuźwa gościu umiech Co jak co, ale wygląd miasta to jest to o co nowy prezio dba - nie jest to może myślenie o przyszłości, ale pisanie, że miasto w ruinie (przynajmniej wizualnie) to straszne bzdety. Ja rozumiem, że można być w opozycji, ale pisać takie głupoty, to działa w drugą stronę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 13 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 09:53  
Cytuj
A co niby jest takiego ładnego w mieście?
Podaj dwa przykłady...
Stalowa Wola to wizualny upadek cywilizacji i odzwierciedlenie rządów nowej dobrej zmiany.
Podaj dwa przykłady gdzie można oko zawiesić...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 10:00  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
Kuźwa gościu umiech Co jak co, ale wygląd miasta to jest to o co nowy prezio dba - nie jest to może myślenie o przyszłości, ale pisanie, że miasto w ruinie (przynajmniej wizualnie) to straszne bzdety. Ja rozumiem, że można być w opozycji, ale pisać takie głupoty, to działa w drugą stronę.

dba o wygląd?? chyba żartujesz. jedynie o co dba to o igrzyska i własny kapitał polityczny. dobrze napisałeś. on nie myśli o przyszłości miasta. myśli o własnej karierze, zadłuża miasto na własny użytek i ruina jak tego nie powstrzymamy zacznie się może za kilka lat, kiedy nas kredyty zaczną wykańczać. nie trzeba być w opozycji, żeby to widzieć. wystarczy mieć troszkę oleju w głowie.

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 19:24  
Cytuj
Daleki jestem, by obecnego prezydenta uważać za dobrego gospodarza,ale akurat gorzej od poprzednik o wygląd miasta na bank nie dba - bynajmniej, on właśnie do tego przykłada całą swoją energię (nie licząc imprezek). Nie mówię, że efekty są spektakularne, ale jakieś tam ławeczki tu i tam, chodniczki itp. to robi. Ma w planach kilka ciekawych projektów, które na bank podniosą poziom "ładności" miasta (jak dojdą do skutku oczywiście).

Po prostu nie podoba mi się jak ktoś nagina fakty jak w przypadku stadionu czy basenu, tam sprawa nie jest aż tak oczywista jak ktoś napisał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 11:36  
Cytuj
Ze stadionem tak miało być i tak jest. Natomiast jeśli chodzi o basen to zamykali go od kwietnia a zamknęli we wrześniu bo tak nie mogą terminów na firmie budowlanej wymóc. Dla sekcji pływackiej to termin najgorszy z możliwych. To oczywiście nie wina prezydenta tylko zarządu MOSIRu ale ten to zarząd został przez prezydenta wybrany.
Jeśli chodzi o "upiększanie" miasta to np. doniczki to potworki a nie upiekszacze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 12:06  
Cytuj
esz - głupoty piszesz.
W ruinie to miasta było po wojnie.

Nadbereżny dba o wygląd miasta, a to, że nie wszystkim się podoba to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 12:13  
Cytuj
Nadberezny to prawdziwy Gospodarz
za chwile zostana w tym miescie emeryci i aluminium

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 12:20  
Cytuj
[cytat]esz - głupoty piszesz.
W ruinie to miasta było po wojnie.

Nadbereżny dba o wygląd miasta, a to, że nie wszystkim się podoba to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje umiech[/cytatem]


Po jakiej wojnie?umiech Mnie rozbawiłeś

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 12:36  
Cytuj
Stalowa Wola wcale nie była zniszczona w czasi 2 wojny światowej, wręcz przeciwnie zaczęła się rozwijać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 13:18  
Cytuj
Cieszę się, że w końcu zrozumieliście, że miasto nie było i teraz też nie jest w ruinie umiech
Ty też zrozumiałeś esz ?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 14:47  
Cytuj
kawusia a mieszkańcom było dobrze?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 13 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 14:54  
Cytuj
Ja myślę że cudów nie można wyczarować z niczego Ale próbuje zrozumieć zdania wymawiane przez niektórych... że Stalowa Wola się rozwija...
Ulice pustoszeja. Miejsc pracy nie przybywa. Szpital i ośrodki zdrowia wyglądają jak wyglądają ... kolej kaput... drogi żadnej nowej ... centrum zapchane... A Władz A jedzie się kumpliwac z komunistami... I gdzie tu normalnie... to rozwijanie się...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 13 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 14:54  
Cytuj
Ja myślę że cudów nie można wyczarować z niczego Ale próbuje zrozumieć zdania wymawiane przez niektórych... że Stalowa Wola się rozwija...
Ulice pustoszeja. Miejsc pracy nie przybywa. Szpital i ośrodki zdrowia wyglądają jak wyglądają ... kolej kaput... drogi żadnej nowej ... centrum zapchane... A Władz A jedzie się kumpliwac z komunistami... I gdzie tu normalnie... to rozwijanie się...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 14:55  
Cytuj
A widziałeś może remont na Poniatowskiego? Rondo przy biesiadzie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 14:58  
Cytuj
To nie jest nowa droga tylko usprawneinie starej drogi. Którą zresztą trzeba było udrażniać bo poprzednia przeróbka spowodował, że ulica ta stała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 17:11  
Cytuj
Mieszkam na stałe w Stalowej Woli od 10 lat, pochodzę w ogóle z innej części Polski. Duzo i często jeżdżę po Polsce jak i po innych krajach Europy, głównie Zachodniej. Z perspektywy czasu, i przebytych kilometrów oraz porownania w związku z tym Stalowej Woli do innych miast, nie tylko polskich, moge wyrazic raczej pozytywną opinię na temat zmian jakie tu zaszly przezostatnie kilkanaście lat, pomijając czy rządził ten czy tamten.

Jeśli ktoś uważa, ze Stalowa Wola jest w ruinie to nasuwaja sie nastepujace wnioski dot. osób, ktore taki poglad wygłaszaja i utrwalaja. I tak mozna sie tu dopatrzyć takich oto różnych możliwości:
1. są sfrustrowane i sobie z tym nie radzą,
2. nie byly nigdy dalej niż Rzeszów,
3. nie potrafią analizować skali zjawisk,
4. popelniaja błąd porównując Stalową Wolę do miast wiekszych, czesto o charakterze metropolitarnym,
5. oczekują w tym mieście inwestycji czesto bedacych poza finansowym zasiegiem STW i nie majacych uzasadnienia ze wzgledu na np. położenie geograficzne, komunikacyjne, czy ilość potencjalnych klientów.

Nie twierdzę, że żyjemy w dolinie krzemowej ale właśnie chodząc pieszo, jadąc rowerem, samochodem czy autobusem widzę, że to miasto zmienilo sie badzo na + przez ostatnie kilkanaście lat i wciąż sie zmienia.
Może jakbym tu gnił przez 40 lat nie ruszajac się nigdzie, chyba że raz w roku nie dalej niż do Rzeszowa to też bym tych zmian nie zauważył.

Trzeba jeszcze mieć na uwadze, ze to czego chcemy czy żądamy od miasta, nie jest na miare mozliwosci jego polityki i ekonomii i jest bardziej uzależnione od polityki państwa a nie samorządu.

Rst..38, twierdzisz, że ulice pustoszeja, tu masz odpowiedź
http://pyszn(...)zkaniec/

Jeśli liczba ludności gminy Pysznica przez 16 lat wzrosła o ponad 22% a nie tylko tam sie wyniosła część mieszkancow STW to chyba jest to jakieś wytlumaczenie.
Część ludzi może i wyjechala za granice ale b. dużo przeniosło sie do okolicznych gmin bo tam pobudowali domy i jest to zjawisko ogólnokrajowe nawet w innych krajach Europy.

Poza tym dane oficjalne nie mówią o tym ile ludzi tu mieszka a nie jest oficjalnie zameldowanych na stałe. Jestvto temat dość szeroki z tą demografia.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 17:46  
Cytuj
Moja rodzina od zawsze mieszkała w miejscowości Pławo. Nawet w czasie wojny biedy nie klepali bo byli zaradnymi ludźmi. Nie rozumim skąd to pytanie? Teraz też niektórzy biedę klepią choć wojny nigdy nie widzieli i wcale nie zależy to od czasów ale od tego czy człowiek uczciwie pracuje czy leni się i czeka na mannę z nieba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 19:13  
Cytuj
CYTAT
esz - głupoty piszesz.
W ruinie to miasta było po wojnie.

no to pisiory przed ostatnimi wyborami kłamały w żywe oczy ludzi.chytry Polska była w ruinie a cudownie już nie jest??? koryto zdobyte cel osiągnięty.good

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 19:25  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
esz - głupoty piszesz.
W ruinie to miasta było po wojnie.

no to pisiory przed ostatnimi wyborami kłamały w żywe oczy ludzi.chytry Polska była w ruinie a cudownie już nie jest??? koryto zdobyte cel osiągnięty.good


To Twoje POkemony POzostawiły państwo w ruinie.Obecny Rz ad naoprawia złodziejskie praktyki.Za PO-PSL brakowało wszystkiego,ale na kluby Go-go,osmiorniczki,płacono kartami kredytowymi.Na to mieli/Koryto zabrane Pokemonom piecze ich tak,że do Brukseli na piechotę idą aby donosić na PiS.Malwersantów i cwaniaczków powoli wyłapują i przesłuchują.
Ostatnio zacytowano Pana Adamowicza z Gdańska przed Komisja Śledczą:"Co wiedziałem to zapomniałem a czego nie wiedziałem to wam powiedZiałem"
Stalowa Wola wcale nie wygląda żle w porównaniu z innymi podobnymi miastami i płacze nad tym problemem wyglądają mi na wycie za czymś co już nie wróci,czyli za utraconym korytem.
Odpowiedz mi,ile postulatów wyborczych PO zrealizowalo przez 8 lat a ile PiS przez 2 lata?

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 20:12  
Cytuj
CYTAT

To Twoje POkemony POzostawiły państwo w ruinie.Obecny Rz ad naoprawia złodziejskie praktyki.Za PO-PSL brakowało wszystkiego,ale na kluby Go-go,osmiorniczki,płacono kartami kredytowymi.Na to mieli/Koryto zabrane Pokemonom piecze ich tak,że do Brukseli na piechotę idą aby donosić na PiS.Malwersantów i cwaniaczków powoli wyłapują i przesłuchują.
Ostatnio zacytowano Pana Adamowicza z Gdańska przed Komisja Śledczą:"Co wiedziałem to zapomniałem a czego nie wiedziałem to wam powiedZiałem"
Stalowa Wola wcale nie wygląda żle w porównaniu z innymi podobnymi miastami i płacze nad tym problemem wyglądają mi na wycie za czymś co już nie wróci,czyli za utraconym korytem.
Odpowiedz mi,ile postulatów wyborczych PO zrealizowalo przez 8 lat a ile PiS przez 2 lata?


Naprawde wierzysz w te bzdury ktore piszesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 20:20  
Cytuj
Jeśli ktoś twierdzi, że STW jest zacofana, brzydka, biedna i przeszły tedy wszystkie plagi egipskie, że to Polska b,c czy nawet ż to niech się przejedzie do kilku dowolnych miast o podobnej wielkości na zachod od linii Opole, Wrocław, Leszno, Poznań, Piła, Koszalin czy nawet nich to beda cale tzw. Ziemie odzyskane, no przecież jakby nie było to jest zachód.
Wtedy prosze sie z czystym sumieniem wypowiadać na temat estetyki, porzadku przestrzennego i dostępności różnego rodzaju atrakcji w STW.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 20:26  
Cytuj
[
Naprawde wierzysz w te bzdury ktore piszesz?[/cytat]


Naprawdę wierzę .A głupoty obiecywane przez PO-PSL spowodowały u niektórych zanik czyli zlasowanie mózgu.Tak jak w rzeżni Chicago jeden baran wprowadza na rzeż stado baranów-tak takich jak Ty Rudy baran przez 8 lat wodzil za trąbyumiechSkoro uważasz że piszę głupoty-to nie czytaj.Twój ulubiony Onet niechętny przecież PiS pisze o olbrzymim odzysku VAT przez obecny Rząd.Głupota?A jakże.Bo to nie Twoje korytko.Negowanie wszystkiego co jest a tuszowanie złodziejstwa co było to dewiza odsunietych od koryta POsrańców.KODerastów i UBywateli z SB A NSZE MIASTO CORAZ ŁADNIEJSZE,CZY cI SIE NIE PODOBA CZY NIE

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 20:30  
Cytuj
Ruiny panie....wszędzie ruiny....potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 20:45  
Cytuj
pelele jesteś ignorantem co udowadniasz za każdym razem.zaklopotany po to sobie wsadź. no wiesz gdzie.chytry mam daleko i po i twoje pis. a stalówka wygląda nieźle ale to nie jest zasługą nadbereżnego. większość prac wykonał Szlęzak czy się to tobie podoba czy nie.

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »