NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Wulgaryzmy na ulicy.,
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2017r. 10:14  
Cytuj
Przekleństwa nie są nowym i dziwnym zjawiskiem,szczególnie dla ludzi wychowanych w blokowiskach. Jednak od pewnego czasu, coraz częściej słychać je z ust rodziców spacerujących z dziećmi,słychać je z ust przechodniów jako spoiwo zdania. Wydaje mi się,że niektórzy zatarli w swojej mowie pewne granice i robią to już nieświadomie.

Słowo "Zajebi.cie" stało się tu kluczowe, bliskoznaczne dla słów takich jak : " Świetny","Cudowny","Fajny" itp. W związku z tym, można na ulicy lub w sklepie zostać świadkiem sytuacji,gdzie młoda mama (czasami zwana "Karyną") zachwyca się częścią garderoby,fryzurą lub sytuacją u swojej lub cudzej pociechy ("Brajanka"?) podkreślając,że ... jest "Zajeb.ste".

Karynie i Sebixowi uchodzi to niezauważalnie,bo to jest wpisane w ich naturę,ale reszta praktykujących może zastanowi się nad swoją kulturą w przestrzeni publicznej, bo ta "słoma" jednak wystaje.

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=331:zajebisty&catid=44&Itemid=145

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2017r. 10:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2017r. 10:29  
Cytuj
Nie tylko te słowa ,ale wymyślana przez tzw celebrytow nowomowa,skroty spoko,szacun i przekleństwa sprawiają,ze nasza polska mowa wygląda jak twarz pokryta pryszczami.Co gorsze te wyrazy uznawane powszechnie za wulgarne słyszymy z ust dzieci

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2017r. 10:57  
Cytuj
Bardziej mnie razi przeklinanie rodziców do dzieci czy wiązanki z ust gimnazjalistek.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1477
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2017r. 12:48  
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=OMH3eTmTG-o

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2017r. 13:10  
Cytuj
najgorzej jak przeklina kobieta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2017r. 13:25  
Cytuj
Dalibor twój wpis przypomina sytuacje które widuje w uk , sklepach na ulicach czy w mc donaldsie
Słowa imiona i osoby o których piszesz mogę porównać do ludzi tutaj którzy pomimo tego ze są młodzi siedzą na garnuszku państwa , nigdzie dalej nie byli niż poza swoim okręgiem miastowym i nie potrafią wbić się w społeczeństwo które ma jakieś perspektywy
Czyli ogólnie patologia Angielska dla ktorej szczytem marzeń jest zapalić trawę i zrobic koło siebie chlew
Mam nadzieje ze to nie będzie zaczątek tego co się tutaj dzieje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2017r. 12:49  
Cytuj
Na ulicy można zobaczyć jeszcze jedno zachowanie,które powinno być otwarcie nazywane CHAMSTWEM. Wyrzucanie "kiepów" przez okno samochodowe wprost na ulice to bardzo częsty widok,nie każdy o tym wie ale podlega to karze do 200 zł.
Mandat mandatem ale chodzi o zwykłą kulturę osobistą,bo niektórzy nie widzą problemu w wyrzuceniu niedopałka przez okno,skoro nie ma problemu to dlaczego nie praktykują tego we własnym domu ?
Pod stół,pod łóżko itp.

https://www.youtube.com/watch?v=X1M2BPoh02I

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2017r. 13:13  
Cytuj
Kiepy, pudełka po papierosach, folie po otwarciu nowego pudełka....a w skrajnych sytuacjach pampersy.zaklopotany

Generalnie osoby palące odpalając papierosa kulturę chowają bardzo głęboko w.... kieszeni.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Wrz 2017r. 17:32  
Cytuj

Samo w sobie zostanie rodzicem, nie uczy kultury.
Jak ktoś przywykł używać "k***a" jako przecinka w zdaniu zanim miał dziecko, to przeważnie robi to również mając dziecko.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2017r. 17:57  
Cytuj
Jak tu nie uzywac przeklenstw,całe zycie ludzie siedza w pracy i mało zarabiaja.Najgorzej rano trzeba wstac i jechac do pracy niewyspany.boks

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Wrz 2017r. 20:18  
Cytuj

@ maszynista

To oczywiste że ludzie są sfrustrowani życiem / codziennością.
To normalne. Wysoko kultura sprowadza się do tego, że potrafisz odreagować to w sposób który nie demoralizuje innych ludzi.
Znam ludzi, w przypadku dziecka których, pierwszym słowem którego się nauczyło nie było "Mama", tylko "k***a".
Podobnie demoralizujący jest widok ludzi którzy np. leżą zalani na torach, albo gdzieś w rowie przy drodze.
Więc, jak odreagowywać ?
Cóż, ja słucham Nightwish na YouTube.
Lubię też oglądać krwawe sceny walki. To mnie rozluźnia:

https://www.youtu(...)wwSq10aU

W nocy, gdy nie mogę spać, często robię przysiady. O tak, 100.
A jeżeli nie pomagają przysiady, to robię na łóżku "mostek":
leżąc na plecach unoszę ciało do góry, w ten sposób że jest oparte na ugiętych nogach i głowie.
Wywołuje to silny ucisk kręgosłupa na szyi. Im dłużej się wytrzyma w takiej pozycji (liczę upływające sekundy), tym później silniejsze uczucie znieczulenia. I łatwiej zasnąć.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2017r. 20:44  
Cytuj
Po prostu k...a stała się kropką, wykrzyknikiem, znakiem zapytania. Jest taką pauzą. Przekleństwa są powszechne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Wrz 2017r. 21:04  
Cytuj
A ja wcale nie przeklinam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 10 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2017r. 22:37  
Cytuj
Licht pajacu dlaczego masz flagę polski w awatarze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Wrz 2017r. 10:25  
Cytuj

@ alan

Jestem ambasadorem niemieckiej pop-kultury w Polsce, więc wypada mieć polską flagę w awatarze.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »