NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Nowe drzwi w stare futryny,
Posty: 29
Dołączył: 25 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2017r. 20:03  
Cytuj
Czy jedt jakaś firma w okolicy co zrobi drzwi pod wymiar starych futryn(wewnętrzne) i je zamontuje ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2017r. 20:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: Przyszów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2017r. 21:24  
Cytuj
Nie ma takiej firmy w okolicy z tego co wiem a obracam się w tym temacie. Pod wymiar można by zrobić tylko drewniane u jakiegoś stolarza ewentualnie u jakiegoś producenta drzwi drewnianych ale to drogi interes jeśli chodzi o drewno. Można dopasować drzwi z mdf kupione u producentów ale to jest kwestia fachowca który je będzie zakładał jak wymierzy i posprawdza stare ościeżnice czy wogóle da radę. Takie drzwi można skracać samemu producenci przewidują skrót do 6 cm a każda inna ingerencja w skrzydło to utrata gwarancji. Jest możliwość ich przefrezowania itp ale to wszystko kwestia stanu ościeżnic. Długo by rozmawiać na ten temat. Żaden producent nie zrobi pod wymiar a jak zrobi to zapłacisz 3 razy tyle że taniej wyjdzie wymienic drzwi z ościeżnicą. Suma sumarrum nie jestem zwolennikiem dopasowywania drzwi na stare futryny bo dalej stare pozostaje pozostaje no chyba ze futryny sa bardzo zadbane co się rzadko zdarza. Gdybyś potrzebował więcej info na ten temat to pisz wiadomość na PW z tel zadz pogadamy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2017r. 09:39  
Cytuj
futryna metal czy drewno?do metalowej dobierzesz drzwi ale dól trzeba będzie trochę dociąćok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 30 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2017r. 11:30  
Cytuj
bogus9011 Bez obrazy ! jesteś fachowiec jak z koziej dupy trąba ! Nie ośmieszaj się swoimi wypocinami ! W każdą sobotę za galerią City Park od strony torów stoi przedstawiciel firmy który oferuje okna i drzwi.U mnie wymieniali okna i przy okazji drzwi wejściowe bez wymiany futryny. Wymierzyli i trzeba było poczekać na drzwi jakieś 3 tygodnie ale przywieżli idealnie dopasowane, juz drugi rok i zero problemów odkształceń itp.
ps .. mam jeszcze do nich nr tel 607 912 353

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 6 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2017r. 14:08  
Cytuj
To prawda, kolega nie zna się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2017r. 16:30  
Cytuj
Swego czasu rodzice wymieniali drzwi wewnętrzne w bloku z plyty i tam były ościeżnice metalowe,firma przyjechala z drzwiami docieli od dolu i do dzis dnia bez problemu a drzwi sa juz ze sześć lat

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2017r. 16:50  
Cytuj
Bo widocznie mieliście wymiarowe futryny (zwłaszcza metalowe). W Stalowej Woli w starych blokach sporo jest jeszcze oryginalnej drewnianej stolarki i tam może być problem bo często były tam wymiary niestandardowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: Przyszów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2017r. 23:37  
Cytuj
Nie bez obrazy tylko z obraza bo mnie obraziłes. Ale słucham po czy twierdzisz ze się nie znam??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: Przyszów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2017r. 23:56  
Cytuj
A jeśli uważasz ze się nie znam to powiedz mi jaka nie prawdę napisałem w moim poście? Ze nie ma firmy która robi takie rzeczy? A jeśli nawet jest taki gość co stoi na rynku i handluje jakimiś drzwiami to niech handluje ale to żadna firma tylko nie wiadomo co i kto. Może robi może nie. Prawda jest to co nnapisałem. Każde drzwi są robione w standardzie i można je skracać do 6 cm. Nie robia tego firmy ktore produkuja tylko montazysci ktorzy montuja. Powyżej 6 producent nie udziela gwarancji. Można przefrezowac od strony zawiasów felca i ponownie okleic okleina jeśli ościeżnica jest zaciśnięta i nie ma pełnego wymiaru. Ale to też utrata gwarancji na skrzydło. Napisałem ze to tylko kwestia fachowca który będzie mierzył i w jakim stanie są futryny. Czesto bywa ze trzeba przerobic zawiasy na futrynie bo nie pasuje rozstaw. A w chwili obecnej na tyle sklepów nie gości z jakiegoś tam rynku co sprzedają drzwi nie chcąs się podejmować montażu drzwi na stare futryny z tego względu ze większość bloków z wielkiej płyty ma w złym stanie ościeżnice do tego krzywo obsadzone i jeśli się uda ze tylko odciąć z wysokości to ok a jeśli jest jest coś krzywo lub ciasno i może być kłopot to po prostu unikaj tematu bo klient jest różny jeden zrozumie ze nowe do starego może nie zawsze pasować a inny powie ze mu tu rogiem sskrzydło nie dolega bo ościeżnica krzywa i on takiego nie chce i będzie robił kłopot ba tak się zdarza. Czasy są takie ze klienci ssą wymagający

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2017r. 23:19  
Cytuj
bogus9011 - potwierdzam opinię Pana bo my wymienialiśmy i niestety był ogromny problem , osierznice do kitu , krzywe w jednym pokoju się nie domykają , docinane na maksa , dywan się nie mieści itd. Radzę wymienić kompletnie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »