NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 14 15 16 17 18 »
Zanieczyszczenie powietrza !!!, poziom pyłów zawieszonych na podstawie stacji AIR24
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2018r. 06:08  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku, kto przyjeżdża do Stalowej.


Możesz czymkolwiek poprzeć swoje rewelacje dotyczace pozwoleń?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2018r. 06:08  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2018r. 23:20  
Cytuj
Znowu w okolicach hsj żółta chmura dymu a smród topionego aluminium do późnych godzin wieczornych po całym mieście. Aluminium jest silnie toksyczne. Kiedy w końcu my i nasze dzieci pooddychamy bezpiecznym powietrzem? Czy tych firm nie stać na odpowiednie filtry czy te firmy to jakiś 3 świat? Kur.y i mordercy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2018r. 01:47  
Cytuj
Witam


Jest gorzej niż za poprzedniej władzy, ale kogo to......


Nasz Mości Pan już ma władze i jakoś ucichł w temacie.....

Bo....... Przecież nic się nie ds zrobić!!!!

A może temat ma głębsze dno??????


Ideał sięgnął bruku.... hehehehhehe


Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2018r. 05:42  
Cytuj
Spytaj metalurga skąd żółty pył. Na odlewni Aluminium nie znajdziesz tego koloru. To o czym piszesz pochodzi z gęstszego metalu

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Sie 2018r. 09:33  
Cytuj
Temat ma głębsze dno. Tak głębokie jak kieszenie urzędników. Usłużni coś mętnie piszą o zezwoleniach. Lucek się poddał i oznajmił, że "nie da się". Niestety musimy czekać aż ktoś wyciągnie papiery i powie jaka jest prawda. Do tego czasu musimy wdychać ten syf.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 14:13  
Cytuj
Zachęcam do odwiedzenia strony kampanii (firmowanej przez "naszą" Joasię Jóźwik).

https://wiemczymoddycham.pl/

Na stronie można oddawać głosy na daną lokalizację czujnika powietrza. Aviva w ramach akcji zainstaluje 100 takich czujników w całej Polsce. Myślę, że warto - w końcu doczekalibyśmy się działającego i niezależnego czujnika w mieście.

Głosujmy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 15:10  
Cytuj
tylko co dadza te czujniki? przcie odlewie amelinium są nie szkodliwe. potwierdzić może to Jacek/Rally jako przedstawiciel lokalnego alukolhozu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 15:21  
Cytuj
CYTAT
tylko co dadza te czujniki? przcie odlewie amelinium są nie szkodliwe. potwierdzić może to Jacek/Rally jako przedstawiciel lokalnego alukolhozu


Wejdź na stronę i poczytaj, tam jest odpowiedź na to pytanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 15:25  
Cytuj
po co mam czytac? wszystko co pisiorskie to klamstwo, tak mi kolega muwil, a on zna tego posla co byl w sld

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Paź 2018r. 06:18  
Cytuj
Fanie, że jeszcze ciepło. Wyborcy Lucjusza nie zaczęli jeszcze masowego trucia umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 5 Lut 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2018r. 13:27  
Cytuj
Jak wam ciężko oddychać to dlaczego tu mieszkacie każdy może się wyprowadzić do lasu w góry itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2018r. 13:48  
Cytuj
CYTAT
Jak wam ciężko oddychać to dlaczego tu mieszkacie każdy może się wyprowadzić do lasu w góry itd.


To samo mój przyjaciel usłyszał od sąsiada jak mu zwrócił uwagę, żeby nie wystawiał śmieci przed drzwi - "Jak Panu nie pasuje to się Pan wyprowadź".

Na szczęście takie rozumowanie to margines...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 21:22  
Cytuj
znów cuchnie w mieście! ludzie czym wy palicie w domach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 17 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 21:39  
Cytuj
Witam jestem ciekawy co Pan prezydent mysli o jakosci powietrza nad Stalowa Wola jaka nam dzis zafundowali truciciele. Moj miernik zamknął skalę przy 500 Pm 10. To jest sprawa dla prokuratury.!!! Dlaczego nikt z tym nic niechce zrobic to jest nienormalna sytuacja. Trzeba pociagnac odpowiedzialne za trucie calego miasta osoby do odpowiedzialnosci finansowej i karnej!!!!! Moja coreczka mowi ,ze drapie ja gardełko. Przy wlaczonym oczyszczaczu poetrza na 100% mocy w domu przy zamknietych oknach mam 150 pm10

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 23:38  
Cytuj
Kiedyś wieczorem ok 19 tak śmierdziało na Poniatowskiego jakimś spalonym tekstolitem lub czymś w tym rodzaju. Dnia następnego idąc drogą na terenie dawnej HSW w kierunku tlenowni poczułem ten sam smród. Było to na wysokości bramy HSJ. Rozglądając się po kominach na około widziałem brązowawy dym z wysokiego, wąskiego komina na przeciwko HSJ. Znajomy mówił że to dawne H7. Myślałem, że zaciąga z HSJ ale ponoć mieli w tym czasie 2 tyg postój. Wczoraj po pracy znów waliło tym świństwem.
Mam taką prosbę do władz.
Nie róbcie Naszym dzieciom tego placu zabaw na oś. Pławo. Tylko postarajcie się o to, aby Nasze dzieci mogły spacerować po Naszym mieście wdychając świeże powietrze. Jest jesień i już csię zaczyna. To nie domki jednorodzinne trują nas najbardziej. Większość z tych co Nam szkodzą na zdrowiu mieszka poza miastem i ma to w nosie.

Szanowni Państwo - czs działać!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2018r. 00:01  
Cytuj
Zrzut z teraz z "naszej" miejskiej stacji:

Obrazek

"nie wywołuje ciężkich skutków dla ludzkiego zdrowia"

Astma, udar mózgu czy niewydolność serca to chyba nie są ciężkie skutki. Ja śpię dzisiaj spokojniej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2018r. 09:07  
Cytuj
Po zmianach dziwne wyniki pokazuje ta stacja. Huk jak diabli, a wyniki na poziome 50 decybeli, gdzie wcześniej wskazywała powyżej 100. Smród i huk z HSJ jest nie do zniesienia. Co na to prezydent?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2018r. 11:34  
Cytuj
Co my byśmy zrobili, jakbyśmy mieli tak, jak jest na przykład w Chorzowie - w centrum dzielnicy miasta (Batory) - na pełnych obrotach pracuje Huta Królewska... - a dookoła bloki mieszkalne.:szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2018r. 15:27  
Cytuj
Wybraliście prezydenta sobie takiego co wam zrobi parki wodne a powietrze.... przecież da się oddychać to po co zmieniać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Lis 2018r. 15:33  
Cytuj
Teraz idzie sie ludzi zapytac... czym wy ludzie palicie w tych piecach?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 141
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2018r. 09:47  
Cytuj
Są tacy co palą stare ciuchy, buty, folie i plastiki ... nie ma na nich rady - trzeba już nie tłumaczyć tylko bezwzględnie KARAĆ !!!
Ale nie tylko palaczy CO ale i nasze wspaniałe zakłady pracy które bez przerwy na sezon grzewczy walą w powietrze wszystko co mają.
I jeszcze jedno.... zastanowiliście się ile kiedyś było samochodów a ile jest teraz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Lis 2018r. 06:30  
Cytuj
Spoko, jest dobrze. Mirek mnie uspokoił. Takie Mirki powinny mieszkać w okolicach elektrowni atomowych. Nikt nigdy by nie zgłaszał by żadnych awarii. A odpady składano by na osiedlach. Dla tego betonu to naturalne umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2018r. 11:14  
Cytuj
CYTAT
Spoko, jest dobrze. Mirek mnie uspokoił. Takie Mirki powinny mieszkać w okolicach elektrowni atomowych. Nikt nigdy by nie zgłaszał by żadnych awarii. A odpady składano by na osiedlach. Dla tego betonu to naturalne umiech


A co masz do elektrowni atomowych?? We Francji jak mieszkałem, miałem ładny widok z mieszkania na elektrownią atomową, jakoś nikt nie bał się mieszkać w pobliżu takiej elektrowni.

CYTAT
Są tacy co palą stare ciuchy, buty, folie i plastiki ... nie ma na nich rady - trzeba już nie tłumaczyć tylko bezwzględnie KARAĆ !!!
Ale nie tylko palaczy CO ale i nasze wspaniałe zakłady pracy które bez przerwy na sezon grzewczy walą w powietrze wszystko co mają.
I jeszcze jedno.... zastanowiliście się ile kiedyś było samochodów a ile jest teraz?


Jakoś w Nisku w altach 90-tych nie było problemu zimą ze smogiem. Od lat 90-tych jakoś w Nisku nie przebyło zakładów czy domków jednorodzinnych. W dodatku w latach 90-tych chyba była mniejsza świadomość bieda, przez co ludzie bardziej palili śmiecie.
Od lat 90-tych zwiększyła się liczba samochodów, a jak wiadomo spaliny też przyczyniają się do smogu.
Zanim zacznie oskarżać zakłady przemysłowe i właścicieli domów jednorodzinnych, to zastanówcie się ile obecnie wasza rodzina samochodów i czy musicie zawsze ich używać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2018r. 11:38  
Cytuj
CYTAT

Jakoś w Nisku w altach 90-tych nie było problemu zimą ze smogiem. Od lat 90-tych jakoś w Nisku nie przebyło zakładów czy domków jednorodzinnych. W dodatku w latach 90-tych chyba była mniejsza świadomość bieda, przez co ludzie bardziej palili śmiecie.
Od lat 90-tych zwiększyła się liczba samochodów, a jak wiadomo spaliny też przyczyniają się do smogu.
Zanim zacznie oskarżać zakłady przemysłowe i właścicieli domów jednorodzinnych, to zastanówcie się ile obecnie wasza rodzina samochodów i czy musicie zawsze ich używać...


Samochody napewno nie pomagają, ale nie przesadzajmy. W miastach takich jak Berlin, Frankfurt itd... jest ich tysiąckroć więcej niż u nas na prowincji, a problemu ze smogiem praktycznie nie ma. Nie winił bym na pierwszym miejscu samochodów. Problem jest złożony, natomiast nikt chyba nie ma wątpliwości, że największym winowajcą są piece, a raczej to czym w nich palimy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2018r. 14:22  
Cytuj
CYTAT


Samochody napewno nie pomagają, ale nie przesadzajmy. W miastach takich jak Berlin, Frankfurt itd... jest ich tysiąckroć więcej niż u nas na prowincji, a problemu ze smogiem praktycznie nie ma. Nie winił bym na pierwszym miejscu samochodów. Problem jest złożony, natomiast nikt chyba nie ma wątpliwości, że największym winowajcą są piece, a raczej to czym w nich palimy...


Widzę że nie masz pojęcie o smogu fotochemicznym. Powodują go spaliny samochodowe i występuję na ulicach gdzie panuje duży ruch samochodowy. Tak jak wspomniałem, problem smogu jest złożony i nie lubię jak tu się rzuca oskarżenia na innych, a samemu przyczynia się do powstawania smogu, ale to takie typowe polskie zachowanie. Gdzie widzi się problem u innych, a nie u siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 14 15 16 17 18 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »