NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Przedszkole dla uzdolnionego dziecka,
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 10:33  
Cytuj
Witam
Proszę o poradę -gdzie w Stalowej Woli mogę zapisać dziecko które wykazuje ponad przeciętne umiejętności w nauce? -przeprowadzamy się tutaj i nie mam w ogóle rozeznania w przedszkolach prywatnych jak i państwowych -proszę o polecenie jakiejś placówki.
Synek ma 3.5 roku.Dziękuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 10:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 22 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 16:38  
Cytuj
Do państwowego to już nie ma szans. A co do prywatnych to chatkę misia chwalą rodzice.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 2 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 19:41  
Cytuj
Nie słyszałam o przedszkolach dla szczególnie uzdolnionych dzieci. Moje dziecko ma 3 latka i bawi się jak to dziecko. Nie wiem czy ma ponadprzeciętne umiejętnosi w nauce, bo takowej po prostu nie ma w tym wieku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 6 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 20:03  
Cytuj
CYTAT
Nie słyszałam o przedszkolach dla szczególnie uzdolnionych dzieci. Moje dziecko ma 3 latka i bawi się jak to dziecko. Nie wiem czy ma ponadprzeciętne umiejętnosi w nauce, bo takowej po prostu nie ma w tym wieku.


Chory wymysł rodziców, że ich dziecko jest lepsze, madrzejsze cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 22 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 20:50  
Cytuj
Nie lepsze,nie mądrzejsze tylko bywają dzieci które chcą wszystko wiedzieć,o wszystko pytają. A jak dziecko pyta to wypada mi odpowiedzieć. I to nie wymysł rodzica tylko dziecko samo chce,zabronisz??
I właśnie w przedszkolu przez odpowiednie podejście do takiego dziecka można rozwijać jego zainteresowania stosownie do wieku. Jest tylko jedno ale DZIECKO MUSI TEGO SAMO CHCIEĆ a nie na zasadzie że rodzice sobie wymyślili że będą mieli w domu małego geniusza i na siłę będą uszczęśliwiać dziecko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 21:32  
Cytuj
Nigdzie nie napisałam że moje dziecko jest ,,lepsze" czy ,,madrzejsze".Nie prosilam o ocenę a o poradę -za odpowiedzi nie na temat dziękuję ,proszę też czytać ze zrozumieniem. Przebywam z dzieckiem non stop ,uczę Go sama w domu i widzę że umie dużo więcej niż rówieśnicy. Chce umożliwić Mu dalsze rozwijanie umiejętności bo uważam że ma potencjał i warto pójść w tym kierunku.
Planuje posłać Go do przedszkola od następnego roku jest jeszcze sporo czasu dlatego mile widziane będą podpowiedzi gdzie warto zaglądnąć, które przedszkole jest najlepsze w mieście. Za konkretne odpowiedzi z góry dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 26 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 21:49  
Cytuj
Wysłałam P.W.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 2 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2017r. 21:52  
Cytuj
Mój starszy syn chodził do Montessori na ul. Poniatowskiego. Byłam mega zadowolona. Dodam, że dla każdej matki własne dziecko jest najmądrzejsze i najlepiej się rozwija, ale to bardzo subiektywne. Dopiero szkoła pokaże jak jest naprawdę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 16 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Sie 2017r. 20:06  
Cytuj
Osobiście polecam Chatkę Misia. W przedszkolach zazwyczaj w gupie jest około 20 dzieciaków,panie realizują jednakowy program edukacji dla wszystkich dzieci.Nie ma co oczekiwać indywidualnego toku nauczania dla "ponad przeciętnie uzdolnionego dziecka" w jakimkolwiek przedszkolu.Skoro na grupę przypada zazwyczaj 2-3 panie nikt nie poświęci czasu tylko twojemu maluchowi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 22 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2017r. 20:35  
Cytuj
Skoro chcesz zapisać dziecko w przyszłym roku to są dni otwarte w można zobaczyć jak panie z dziećmi pracują. W przedszkolu państwowym jest dwie panie na 25 dzieci plus pomoc i nie mają czasu skupić się na konkretnym dziecku ale w grupie dziecko rozwija się inaczej. W prywatnym jest z kolei więcej zajęć mniej dzieci i może panie coś więcej z dziećmi robią. Ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć bił córka jako 3 latek chodziła do prywatnego pół roku. Wszystko zależy tak naprawdę od pań czy chce im się pracować czy przychodzą bo muszą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 27 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2017r. 12:30  
Cytuj
to czy dziecko jest uzdolnione ocenia sie profesjonalnie w poradni psychologiczno-pedagogicznej a nie na podstawie tego ze sie siedzi z dzieckiem w domu
przedszkoli dla wybitnie uzdolnionych w naszym miescie nie ma, jesli to rzeczywoscie geniusz to od szkoly podstawowej mozliwy jest indywidualny tok nauczania...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2017r. 08:29  
Cytuj
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi które choć trochę mnie nakierowaly. Oczywiście jak juz dało się zauważyć na tym forum zawsze muszą znaleźć się tacy którzy zamiast porostu doradzić, odpowiedzieć i tym samym pomoc muszą wtrącić swoje mądrości ,pokazać że wcale nie znasz swojego dziecka siedząc z nim tylko w domu,jak to mówią w d.byłeś g.widziałeś. ..Nie wiem czym to jest spowodowane -zazdrość? Żal d.ściska? A może ta anonimowosc skrzydeł co po niektórym dodaje? Nie wiem ale miło się tego nie czyta.W każdym razie dziękuję tym którzy pomogli i zakoncze temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sie 2017r. 11:14  
Cytuj
CYTAT
to czy dziecko jest uzdolnione ocenia sie profesjonalnie w poradni psychologiczno-pedagogicznej a nie na podstawie tego ze sie siedzi z dzieckiem w domu

Siedząc z dzieckiem w domu widzisz co potrafi, jak szybko przyswaja wiedzę. Jeżeli większość dzieci w wieku 3 lat tylko się bawi, coś tam alfabet liźnie a Twoje potrafi dodawać, ma łatwą pamięć do dużych cyferek, bardzo dobrze przyswaja języki obce, potrafi nawet mnożyć to uważasz że do ocenienia czy jest zdolne potrzebna jest Ci jakaś poradnia?? Takie dziecko ma łatwiejszy start w edukacji a jeśli jeszcze w przedszkolu czy szkole potrafią wyciągnąć z dziecka potencjał to dla czego nie?? To że każdy Kocha swoje dziecko i uważa że jest najlepsze na świecie to normalna sprawa, ale jeśli rodzic widzi że wyróżnia się od rówieśników choćby nawet inteligencją to dla czego ma marnować potencjał tego dziecka??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 27 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2017r. 12:18  
Cytuj
Mnie g...obchodzi czy czyjeś dziecko jest ''zdolne czy nie. Ale wiem jak wygląda postepowanie/procedura ustalania poziomu inteligencji i uzdolnień dziecka - zajmuje się tym poradnia psychologiczno-pedagogiczna a nie matka! Matka może zgłosić się że coś takiego zauważyła u swego dziecka
Pozdrawiam z 'zazdrością'

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2017r. 14:11  
Cytuj
Zgadzam się z kierowcą busa. Niestety nie zawsze rodzice i pedagodzy umieją wykorzystać potencjał dziecka. W zwykłym przedszkolu zrównają go do poziomu innych dzieci. Najlepiej nie posyłaj go do przedszkola. Przyroda nie lubi żadnych odstępstw od normy. Jeśli twoje dziecko wykazuje inne zainteresowania od rówieśników, zostanie odrzucone przez grupę. www.szkolnictwo.pl/index.php?id=pu5581

Jeśli zmusza cię sytuacja, przejdź po wszystkich przedszkolach i zapytaj, czy podchodzą indywidualnie do każdego ucznia i czy prowadzą zajęcia dla chętnych. Na forum każdy poleca to, co zna.

Czego go uczysz? Na czym polega owa ponadprzeciętność? Jakie zainteresowania wykazuje? Może coś poradzimy. Najlepszym wyjściem będzie zapisać go na jakieś zajęcia, gdzie wykorzysta swój potencjał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »