NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Pluskwy w naszym mieście !,
Posty: 30
Dołączył: 29 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 13:35  
Cytuj
Ostatnio miałam przyjemność dezynsekcji swojego mieszkania po uprzednim ataku paniki skąd sie to wzięło, a przede wszystkim po obsesji której dostałam i bałam się usiąść, a co dopiero spać we własnym łóżku! Pogryziona ja, mąż i dzieci! Dniami i nocami biegałam z myjką parową i zabijałam jak mogłam czekając niecierpliwie na wizytę. Skąd robale? Podejrzewałam sąsiadów bo jakiś czas temu na klatce było czuć ten sam zapach jaki został u mnie po dezynsekcji, ale od pana dezynfektora dowiedziałam się, że to robactwo opętało Stalową i zgłoszeń ma po 5 dziennie na samo nasze miasto i nie wierzyłabym gdyby nie fakt telefonów w mojej obecności i do tego widuje jego auto na mieście i pod blokami na mojej ulicy, a pan jest z pod Rzeszowa. Także OSTRZEŻENIE dla wszystkich, sprawdźcie swoje lóżka, kanapy, materace czy nie macie śladów pluskiew!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 13:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 2 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 14:00  
Cytuj
W moim bloku przy ulicy PCK pluskwy sa wszędzie , najgorsze jest to ze poruszają sie po elewacji budynku i dostają sie z mieszkania do mieszkania . Ten problem został zauważony przezmnie na dniach znalazłem je na elewacji i dostawały mi sie do salonu przez drzwi balkowanowe pomimo ze mam założone specjalne drzwi na owady . Zbierając podpisy od sąsiadów okazało sie ze pluskwy sa wszędzie . Poruszyłem niebo i ziemie i nasz blok ma być opryskany na dniach od góry do dołu włącznie z mieszkaniami . Niestety problem jest spory i bagatelizowany , nie chce snuć swoich przypuszczeń ale mamy w bloku 1 melinę i sąsiada który zbiera śmieci może tu leży źródło problemu ale moge sie mylić . W każdym bądź razie od znajomych wiem ze na Poniatowskiego i wojska polskiego rownież walczą z pluskwami . Za niedługo Stalowa Wola może być Pluskowa stolica Polski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 29 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 14:29  
Cytuj
No właśnie moja ulica to Wojska Polskiego, przeraża mnie fakt, że w co drugim mieszkaniu może znajdować się to dziadostwo. Moi sąsiedzi to typowi zbieracze, ale mogły się dostać elewacją tak jak mówisz i to nie koniecznie od sąsiadów, których podejrzewam. Brrrrr chyba też odwiedzę spółdzielnie z tym problemem w końcu od czegoś tam siedzą to niech pomogą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 16:16  
Cytuj
Dzwoniac do sanepidu odsyłają do prywatnych firm zwalczajacych to dziadostwo.
Poczytajcie sobie na necie co pomaga
Bo jak spoldzielnia zrobi oprysk to dalej będą.
Polecam na pluskwy
Alfasekt plus
Pomaga

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 16:47  
Cytuj
Wcale sie nie dziwie, ze pluskwy sie rozprzestrzeniaja patrząc jak ludzie z wypchanymi reklamowkami wychodzą ze szmateksow, ciesząc sie ze kupili firmowa odzież z Wielkiej Brytanii za grosze. Znam osobę, które nawet jej nie pierze, bo twierdzi, ze miała metke więc jest nowa. Inni nagminnie kupują używane łóżka, fotele, materace, a pozniej dzieki takim osobom cały blok ma problem. Choć najczesciej zapewne przynosza je do bloków tzw zbieracze, wraz ze swoimi skarbami wygrzebanymi przy śmietnikach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 24 Lip 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 17:58  
Cytuj
A za PRL były zsypy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 3 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 18:31  
Cytuj
sensej spr priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 21:40  
Cytuj
heh na wojska to co drugi blok już ma to dziadostwo,ciuszki z ukok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 29 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 21:52  
Cytuj
Najgorsze, że to sku...... Rozmnaża się setkami!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 2 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 22:37  
Cytuj
Najgorsze jest to ze masz nowe mieszkanie , dbasz o porządek itp itd a jakiś zul ma melinę albo inny zbiera śmieci i sie nie przejmuje ze go robaki jedzą żywcem ... ja przeprowadziłem juz prywatnie oprysk mieszkania pozamykalem okna i przeprowadziłem sie z rodzina do rodziców do domku , czekam jak od poniedziałku zaczną dezynfekcje całego bloku włącznie z mieszkaniami i mam nadzieje ze załagodzi to sytuacje ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 29 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 22:41  
Cytuj
W jakich blokach na Wojska są ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 29 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 22:56  
Cytuj
Na pewno są. W 3, 11, 13, 15 i tym kolorowym na przeciw 13

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2017r. 23:01  
Cytuj
U moich znajomych była juz przeprowadzona 2 krotnie dezynsekcja całego bloku, dodatkowo sami zwalczają różna chemia, para i problem od ponad 2lat wciąż jest. Wraz z upływem czasu zauważyłem, ze coraz mniej im to przeszkadza, więc może nawet do pluskiew idzie sie przyzwyczaić.
Co ciekawe często nawet lekarz dermatolog nie potrafi rozpoznać ugryzien pluskwy tylko leczy jak alergie.:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 00:18  
Cytuj
Sa rowniez na okulickiego na edukacji. Podobno plagi lecz ludzie milcza.Spojzcie ile lozek lezy pod koszami,na smieci. Szook

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 29 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 08:15  
Cytuj
Ludzie milczą bo się wstydzą głośno przyznać, że mieli to w domu, a niestety wyrzucenie mebla nic nie pomoże, a wręcz rozszerzy to dziadostwo. Dla mnie robactwo w domu to tez nie powód do dumy mimo tego, że dbam o dom i czystość, a tym bardziej nie chodzę do lumpeksów i nie podbieram ze śmietnika to i tak skądś sie to u mnie wzięło. Poruszmy ten temat głośno mówmy o tym każdemu znajomemu, rodzinie niech sprawdzają mieszkania w poszukiwaniu tego cholerstwa i przekazują dalej innym informacje o tym problemie. Nie wiem jak inni sie na to zapatrują, ale ja będę walczyć o to żeby to było nagłośnione. Nie dla innych, ale dla siebie! Nie zamierzam kilka razy do roku przeprowadzać dezynsekcji, żeby spać spokojnie w swoim łóżku bo nigdy nie przyzwyczaję sie do tego robactwa i nie będę z nimi żyła tak jak ktos napisał wyżej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 16 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 08:54  
Cytuj
pluskwy nie biorą się z brudu, owszem tam gdzie jest syf i wieczny bałagan poprostu trudniej je zauważyć. Żywią się krwią a nie szmatami z UK, tylko systematyka w zwalczaniu i kontrole czy nie pojawiły się znowu, pomoże je zwalczyć. Przechodzę elewacjami, kratkami wentylacyjnymi, walka z nimi jest trudna. Buszują nocami, wychodzą ok 3 i piją naszą krew, w dzień się nie pojawiają, chyba że będą umiwrać z głodu. Powodzenia w walczaniu. Co do Spółdzielni - szkoda gadać, w naszym bloku zrobili dezynfekcje klatek a mieszkania mają gdzieć - krótko mówiąc wywalili nasze pieniądze na opryski klatek co nie ma sensu najmniejsego skoro robactwo jest w mieszkaniach. Tak się bawią naszą kasą. no comment, polecam Wspólnoty mieszkaniowe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 2 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 09:00  
Cytuj
Zależy która spółdzielnia , u nas na pck maja robić z mieszkaniami włącznie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 29 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2017r. 09:30  
Cytuj
Ale jedna dezynsekcja nie pomoże, bo niestety opryski nie działają na złożone jaja. Ja przechodziłam dezynsekcję mieszkania 2 razy w odstępie dwutygodniowym, bo pan z firmy DD powiedział otwarcie, że musi sie jeszcze pozostałe dziadostwo wykluć i naprawdę za drugim razem odkurzałam już te małe dziady jeszcze niezdolne do złożenia jaj. A moja spółdzielnia odesłała mnie do prywatnej firmy. OK nie czekałam, aż mi to zasponsorują, a robale zjedzą moja rodzinę, ale wymusiłam na nich żeby rozwiesili chociaż informację na klatkach o pladze tego robactwa i, żeby ludzie posprawdzali mieszkania i mam nadzieje, że jak zaczną wszyscy sprawdzać to i zacznie sie coraz więcej zgłoszeń a wtedy będą musieli cos zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 16 Lis 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2017r. 20:19  
Cytuj
Pluskwy są na pewno na Poniatowskiego 13, Dmowskiego 5 i Skoczyńskiego 11.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Sie 2017r. 21:27  
Cytuj
CYTAT
Na pewno są. W 3, 11, 13, 15 i tym kolorowym na przeciw 13


Skąd pewność, że pluskwy są w tych blokach?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 9 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2017r. 22:12  
Cytuj
WP 30 patologia tego bloku przywlekla, ze śmietnika wersalke z pluskwami.wszystkim bardzo dobrze znani na osiedlu i dziadostwo rozeszło się po klatce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Sie 2017r. 23:07  
Cytuj

Stalowa Wola, to moim zdaniem ogólnie zaniedbane miasto.
W mieszkaniach karaczany i pluskwy, a w piwnicach szczury.
Ale ja w Stalowej nie mieszkam już od 3 tygodni.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 12 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2017r. 20:53  
Cytuj
Witam. Mieszkam rodzina na osiedlu Mlodynie co prawda wynajmujemy mieszkanie ale tez mamy te skur....... w domu dwiedzielismy sie z dnia na dzien probujemy sie uporac z tym gadostwem ale narazie bez skutku.Ci co wynajmuja mieszkania maja najgorzej bo nie kazdy wlascicie mieszkania powie prawde i wynajmujacy potem musza sie pozbywac swoich zeczy jednym slowem straty sa kolosalne wielkiem. Takze prosze zwracajcie uwage na swoje lozka materace i wszystkiem miejsca gdzie sie moga zaplegnac. POzdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Sie 2017r. 09:54  
Cytuj

Problem wynika w dużej mierze ze stylu życia mieszkańców.
Trzymają w po mieszkaniach i w piwnicach, duże ilości starych ubrań, różne rupiecie nie używane od lat.
To całe robactwo właśnie w tym się kryje i namnaża.
Leży coś w domu albo w piwnicy rok lub dłużej, i ci jest niepotrzebne ? Wynieś do kontenera na odzież, albo do śmieci.
Zrób porządek.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 12 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2017r. 18:24  
Cytuj
Moim zdanie trzeba by bylo naglosnic sprawe do telewizji moze by to cos dalo i przestac placic im czynsze moze by wtedy zrozumieli ze jest naprawde zle bo wkoncu mamy 21 wiek a nie sredniowiecze a urzedy robia sobie z nas zarty i mysla ze jak zarabiamy najnizsza krajowa to mamy niewiadomo ile pieniedzy pfff smieszni sa !!!!!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »