NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Kawa w ciaży, kawa w ciąży
Posty: 6
Dołączył: 15 Maja 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 09:57  
Cytuj
Kawa w ciazy?? jaka?? wiem, ze parzonej nie można, ogólnie kofeiny nie, na co kobietki kochane zamieniałyście kawę? a moze całkiem z niej zrezygnowałyście? szukam czegoś dobrego, nie jestem przekonana do zbożowych, czy one są zdrowe, kobiety w ciaży bez problemu mogą je pić jako taki zamiennik dla kofeiny??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 09:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 10:03  
Cytuj
Ja piłam Nescafe rozpuszczalną bezkofeinową. Dostępna w Tesco (małym też)
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 10:55  
Cytuj
CYTAT
Ja piłam Nescafe rozpuszczalną bezkofeinową. Dostępna w Tesco (małym też)


Sorry, ale kawa rozpuszczalna to bardzo niezdrowy napój, czysta chemia (zwykle). Już lepiej kawa z ekspresu z dużą ilością mleka, nie mówiąc o zbożowej, która jest zdecydowanie najbardziej zdrowa - nie ma kofeiny, to jest bardzo zdrowy napój, wykorzystuje się prawie w każdej z diet szpitalnych.

Tak czy siak - wszystko lepsze niż kawa rozpuszczalna (a już te nie granulowane, tylko takie sypkie to już porażka totalna).

Nie wiem jaki skład dokładnie ma ta oto kawa, ale zwykle kawy tam jest nie wiele (w kawach rozpuszczalnych). Tu jeden z artykułów na co zwracać uwagę przy zakupie kawy.

https://wiado(...)3344641a

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 11:52  
Cytuj
CYTAT
, ale kawa rozpuszczalna to bardzo niezdrowy napój, czysta chemia (zwykle).


Kawa rozpuszczalna to faktycznie sama chemia, jak i wszystko co nas otacza natomiast nie jest bardziej niezdrowa niż zwykła kawa - to zaparzony i wysuszony ekstrakt kawy, tyle i nic więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 12:05  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
, ale kawa rozpuszczalna to bardzo niezdrowy napój, czysta chemia (zwykle).


Kawa rozpuszczalna to faktycznie sama chemia, jak i wszystko co nas otacza natomiast nie jest bardziej niezdrowa niż zwykła kawa - to zaparzony i wysuszony ekstrakt kawy, tyle i nic więcej.


Czytałem trochę o procesie tworzenia takiej kawy (zwłaszcza tej tańszej oraz tej nie w granulkach tylko tej sypkiej jak piasek) - jeśli faktycznie to jest tylko odparowana kawa (bez barwników, konserwantów itp.), to faktycznie, nie będzie różnicy, ale w chwili obecnej, wykorzystuje się tam różne substancje, które są bardzo szkodzące zdrowiu (np. ochratoksyna).
Dla mnie samo ryzyko, że takie substancje mogą się tam znajdować (nawet jak tego nie będzie na etykiecie) jest wystarczającym powodem by z takiej kawy zrezygnować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 12:10  
Cytuj
Co teraz jest i pić żeby było bez chemii i zagrożenia dla zdrowia?? chyba nie ma czegoś takiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 12:25  
Cytuj
Dopuszczalna dawka kofeiny dla kobiet w ciazy to 300mg/dobę. Spokojnie dwie filiżanki możesz wypić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 12:25  
Cytuj
Sok z brzozy. Ten własnoręczne "zdobyty".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
Dopuszczalna dawka kofeiny dla kobiet w ciazy to 300mg/dobę. Spokojnie dwie filiżanki możesz wypić.


Mi nawet lekarz polecił pić filiżankę - dwie kawy, bo mam bardzo niskie ciśnienie w ciąży i po kilku dniach na samej zbożówce zaczęłam mdleć. Wróciłam do kawki z rana i problem omdleń się zmniejszył.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 18:39  
Cytuj
Generalnie - jeśli nie masz nadciśnienia możesz spokojnie pić kawę. Jedna, dwie filiżanki dziennie. Tak samo rzecz się ma z kolą i innymi produktami zawierającymi kofeinę. ;) Wystarczy zachować umiar i zdrowy rozsądek.
Tak samo przy karmieniu piersią. ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 20:41  
Cytuj
Tylko nie kawa .Kawa mocna to obstrukcje i pikawa tyka jak szalona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 21:32  
Cytuj
możesz spokojnie napić się w ciąży jedną dziennie z mlekiem. Jak będziesz karmić piersią to wtedy będziesz trzymać dietę, teraz korzystaj uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2017r. 00:18  
Cytuj
CYTAT
Generalnie - jeśli nie masz nadciśnienia możesz spokojnie pić kawę. Jedna, dwie filiżanki dziennie. Tak samo rzecz się ma z kolą i innymi produktami zawierającymi kofeinę. ;) Wystarczy zachować umiar i zdrowy rozsądek.
Tak samo przy karmieniu piersią. ;)



Musisz myśleć co pijesz i jesz, bo np. herbata czy kakao też zawierają kofeine. Napijesz się kawy, potem cola, ze 2 herbaty, przegryziesz to czekoladą i poziom kofeiny osiągnie maximum. A wiecie ze kawa bezkofeinowa też zawiera kofeinę :szok: 5-10mg :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2017r. 08:55  
Cytuj
Cykoria
Dobry zamiennik kawy rozpuszczalnej ja kupuję w sklepie wiejskie jadło na Poniatowskiego obok poczty
Produkt naturalny w smaku lepszy od zbożowej, cykoria jest tańsza od kawy rozpuszczalnej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2017r. 12:31  
Cytuj
Już bez przesady - kawę w ciąży spokojnie można, jakby ktoś 5 filiżanek pił, to byłby problem. Za to colę można sobie darować, nic dobrego, w sumie nie wiem, po co kawę z colą zestawiać.

Mleko do kawy działa tylko na tej zasadzie, że mniej żołądek jest podrażniony, więc czy lubicie czarną czy z mlekiem - to nie ma żadnego znaczenia.

Dla cukrzyków - kawa parzona bez żadnych dodatków ma zerowy indeks glikemiczny uśmiech

A już stwierdzenie, że po porodzie będzie się trzeba dietować i kawy nie będzie można pić - no błagam, dieta kobiet karmiących nie istnieje - a sorry, istnieje tylko u nas w Polsce ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2017r. 13:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dopuszczalna dawka kofeiny dla kobiet w ciazy to 300mg/dobę. Spokojnie dwie filiżanki możesz wypić.


Mi nawet lekarz polecił pić filiżankę - dwie kawy, bo mam bardzo niskie ciśnienie w ciąży i po kilku dniach na samej zbożówce zaczęłam mdleć. Wróciłam do kawki z rana i problem omdleń się zmniejszył.


Ja dostałam takie samo zalecenie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 14 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2017r. 14:46  
Cytuj
Ja polecam kawę Inkę z mlekiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2017r. 23:12  
Cytuj
Ja pilam jeden maly kubek kawy zwyklej parzonej z mlekiem dziennie i dziecko zdrowe sie urodzilo, ale dopiero od drugiegoo trymestru w pierwszym sobie darowalam, ale moze przez to ze wtedy jakos nie podchodzila mi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2017r. 23:16  
Cytuj
CYTAT


A już stwierdzenie, że po porodzie będzie się trzeba dietować i kawy nie będzie można pić - no błagam, dieta kobiet karmiących nie istnieje - a sorry, istnieje tylko u nas w Polsce ;-)


Ja karmiac jadlam wszystko od poczatku, truskawki, kakao czekolade, nabial, jajka, cytrusy, duzo rzeczy ktorych rzekomo nie wolno i nic dziecku nie bylo, kawke po karmieniu pilam. Po co robic diete na zapas, lepiej zjesc i sprawdzic czy dziecku nic nie bedzie i dopiero po tym odstawic a nie przed. ale najczesciej nie bedzie po co odstawiac. Pokarm sie robi z krwi nie z zołądka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 21 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2017r. 15:50  
Cytuj
moja kobieta w ciązy piła mama coffee, sam jej kupowalem w rossmanie, kiedyś się skuslem żeby spróbować jak ona smakuje i jest ok i nie trzeba się martwić czy to zaszkodzi czy nie bo skład naturalny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »