NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Kat C+E, C+E
Posty: 18
Dołączył: 10 Lip 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2017r. 20:52  
Cytuj
Witam . Chciałbym zapytać wszystkich kierowców w której jednostce w Stalowej Woli najlepiej uczyć się i przygotować do zawodu jako kierowca tira wchodzę w dorosłe życie i wiem że chciałbym być zawodowym kierowcą na trasach międzynarodowych interesują mnie podpowiedzi na temat tego jaki jest wkład finansowy aby zdobyć uprawnienia i kwalifikacje kategorii C+E jak wyglądały wasze przygotowania egzaminy sprawy lekarskie i psychologiczne na obecną chwilę posiadam prawo jazdy kat B . Idąc tą drogą by zdobyć C+E najpierw muszę zrobić samą Kat C ? wiem to nie jest wcale łatwa praca, i nie wiąże się tylko z siedzeniem za kierownicą ale eż o ogromną robotą papierkową oraz odpowiedzialnością ;) każda podpowiedz będzie dla mnie bardzo cenna . Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2017r. 20:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2017r. 00:35  
Cytuj
Musisz miec najpierw kat C, dopiero pozniej E.
Kurs kwalifikacji, badania, i karte do tachografu.

Najlepiej jezeli masz mozliwosc przejedz sie z kims w trase, zobaczysz jak to wyglada.

Ja pracuje jako kierowca, ale w UK, obecnych cen nie znam jakie sa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2017r. 01:10  
Cytuj
Jezeli startujesz z poziomu kategorii B to dojście do etapu C+E wraz z kursem na przewoz rzeczy, badaniami lekarskimi, kartą kierowcy czyli reasumując osiagniecie możliwości wyjechania w trasę zestawem z naczepą bedzie Cię kosztować chyba min ze 12000 ale nie jestem pewien bo ja uprawnienia zdobywalem w czasie kiedy to było tańsze a teraz po latach nie znam konkretnych cen.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »