NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Miejskie Powitanie Wakacji - food truck'i, Food Trucki
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 15:16  
Cytuj
Super sprawa, spory wybór. Można skoszotwać różnych potraw, których wcześniej w naszych barach/ restauracjach nie było. Smaczne! umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 15:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 16:16  
Cytuj
Jak dla mnie troche drogo jak za tego typu jedzeniesmiech2 a i ludzi malutko ale moze wieczorem bedzie wiecej chociaz pogoda niepewna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 16:23  
Cytuj
CYTAT
Mam nadzieję że wcześniejszy deszcz nikogo nie zniechęcił i impreza kręci się dalej. Może ktoś napisze jak wrażenia?


Przejazdem byłem w czasie jak się rozpętała burza, potem jeszcze raz na spokojnieumiech
Ceny są standardowe, ale nie na nasz region niestety, to może być zapora dla wielu.

Spróbowałem pierożków na parze (dla mnie bez szału) oraz burito (no już lepsze, ale 25 zł to sporo - wolałbym mniejsze tańsze porcje by sobie potestowaćumiech)
Ludzi nie za wielu, może na weekendzie będzie gęściej i wtedy jak coś więcej na placu się będzie dziać (bo atrakcji tam dodatkowych brak - nie licząc mini "pola" zabaw dla dzieciaków).

Tak czy siak, ja tam zamierzam pojawić się jeszcze na weekendzie i mimo wszystko polecam wszystkim lubiącym zjeść coś innego niż kebs czy pizzaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 17:54  
Cytuj
Faktycznie ludzi nie za wiele ale to po części wina pogody, niestety.
Ceny troszkę wysokie ale też nie stołuje się tam człowiek codziennie, a spróbować warto.
CYTAT
Spróbowałem pierożków na parze (dla mnie bez szału)


Mi akurat pierożki podeszły na 100%.
"Placek" węgierski też ok.
Jedzenie typu Burger/hotdogi/zapiekanki jakoś do mnie nie przemawiało tam aczkolwiek zapiekanki wyglądały kusząco.

Przepyszne są za to lody i te polecam wszystkim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 18:23  
Cytuj
Dość drogo na kieszeń mieszkańca Podkarpacia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 18:42  
Cytuj
CYTAT

a i ludzi malutko ale moze wieczorem bedzie wiecej chociaz pogoda niepewna.


Ludzie w pracy jeszcze siedza, a Ty narzekasz ze malo ludzi przy foodtruckach mlotek


I narzekacie, ze drogo.... no ludzie wy tak powaznie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 18:53  
Cytuj
Bylem, dziabnalem burgera i hot doga. Niestety samakowo dramat, buly nijakie, mieso tez. Nasza lokalna burger mama ktora tez nie jest wybitna bije na glowe burgery z trackow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 19:18  
Cytuj
CYTAT
Dość drogo na kieszeń mieszkańca Podkarpacia.


Tego biednego tak, bo w RZE jak była podoba impreza, to ciężko było się do jakiegokolwiek trucka dopchać, tyle ludzi - na samo zamówienie czasami po 20-30 min czekania, widać jak daleko jesteśmy za tym miastem, niestety.
Też jednak jestem zdania, że jak ktoś lubi ciekawe smaki, to warto w te kilka dni odżałować grosza i spróbować coś nowego (a potem wrócić do schabowego czy kebsa, jak kto woli jezyk).

Lody są ok, ale takie same otwarły się właśnie na "rynku" - U lodziarzyumiech

Ja burgerów nawet nie próbuję, bo też wystarczały mi te Burger Mamy jezyk celuję w smaki jakich u nas brak, a więc Meksyk i Azja smiech2

Faktycznie, człowiek na urlopie i traci poczucie rzeczywistości, że inni jeszcze w pracy jezyk u nas jednak zdecydowanie za mało jest młodzieży (jak to np. jest w RZE), która może się tam stołować. Zobaczymy jak to będzie jutro, bo w sobotę i pogoda ma być lepsza, a i ludzie z czasem będą lepiej stać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 22:50  
Cytuj
Vielitz to ze mało ludzi stoi w kolejce do food truck-óW o watpliwej jakosci i smaku jedzenia nie jest chyba dobra miarą porównania Stalowej do Rzeszowasmiech2 Moja opinia i kilku moich znajomych o jedzeniu sa jak narazie od srednich po negatwne zabacze jak do jutra nic nikomu nie bedzie to jeszcze zajade cos spróbowaćsmiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 23:07  
Cytuj
CYTAT
Vielitz to ze mało ludzi stoi w kolejce do food truck-óW o watpliwej jakosci i smaku jedzenia nie jest chyba dobra miarą porównania Stalowej do Rzeszowasmiech2 Moja opinia i kilku moich znajomych o jedzeniu sa jak narazie od srednich po negatwne zabacze jak do jutra nic nikomu nie bedzie to jeszcze zajade cos spróbowaćsmiech2smiech2


Miarą akurat bardzo dobrą, bo pokazuje, że tam więcej ludzi ma kasę oraz jest skora do wydania jej na coś innego niż kebab itp. - bo to czy to jest dobre można się przekonać dopiero po spróbowaniu tego.
Ja kupiłem burito (bardzo dobre) oraz pierożki (nie mój smak), więc może kwestia gustu, albo ty i twoi znajomi po prostu wolicie kebsy i pizze umiech?
Zamierzam przez ten weekend jeszcze spróbować kilka propozycji, bo nie widzę tam wątpliwej jakości (oświecisz na bazie czego i w porównaniu do czego taka opinia?).

ps
nie powiedziałbym jednak, że te trucki co przyjechały to czołówka, bywałem na zlotach gdzie był jednak większy wybór i ciekawsze smaki, ale nie ma co wymagać cudów, dobrze, że cokolwiek się u nas udało zorganizować, w mieście "zawszeniezadowolonych".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 23:30  
Cytuj
Moi znajomi i ja lubimy dobre jedzeniasmiech2 a nie takie na jakie jest modasmiech2.
No moze troche przesadziłem ze watpliwej jakosci chodziło mi ogólnie o tego typu budki gdzie wiadomo wszystko jest na szybko wczesniej przygotowane czy zamrozone

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2017r. 23:45  
Cytuj
CYTAT
Moi znajomi i ja lubimy dobre jedzeniasmiech2 a nie takie na jakie jest modasmiech2.
No moze troche przesadziłem ze watpliwej jakosci chodziło mi ogólnie o tego typu budki gdzie wiadomo wszystko jest na szybko wczesniej przygotowane czy zamrozone


No to czyli nie wiesz jak działają food truckiumiech ale spoko, nie musisz, ale widać dla ciebie budka z zapiekanką na dworcu to food truckumiech

Ja też lubię dobre jedzenie (i jadłem różne w różnych miejscach), i uwierz mi, takowe nie musi być tylko i wyłącznie podawane w restauracjach, FT potrafią zadziwić (liczę że takowy znajdę także i u nas), mam jeszcze 2 dni na testy jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Cze 2017r. 19:36  
Cytuj
stestowane burito z trinidad scorpion. Polecam, pyszne. W meksykańskim trucku umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2017r. 19:43  
Cytuj
CYTAT
stestowane burito z trinidad scorpion. Polecam, pyszne. W meksykańskim trucku umiech


O kurdę, to ty widzę ostrości wielbiciel umiech

No ja dziś zapodałem tacos (zdecydowanie polecam) oraz Bao (azja burger) z łopatką - dla mnie na razie najlepsze co tam trafiłem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 15 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2017r. 21:48  
Cytuj
Co polecacie dobrego ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Cze 2017r. 10:14  
Cytuj
Jadł ktoś burgera z Burger station?

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2017r. 19:02  
Cytuj
Jadłam, był świetny: kotlet chrupiący z wierzchu, różowy w środku i z wyraźną nutą mielonej kolendry, genialna bułka, jakość dodatków - bez zastrzeżeń.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Cze 2017r. 20:38  
Cytuj
dzis bez przekonania poszedl langos i zskoczyl mnie bo byl super. Oprocz tego anzjatyckie bao - OK. warto bylo podjechac i sprobowac umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2017r. 21:43  
Cytuj
No i koniec, pierwszego zlotu FT w STW, już myślałem, że się tego w STW nie doczekam umiech Także zorganizowanie tego w ogóle to wielki plus.
Niestety cała otoczka, to porażka wg. mnie i z tego co podsłuchałem, także wg. tych co przyjechali swoimi FT. Kto do tej imprezy wybierał występy na scenie? Tam się kompletnie nic nie działo, nie mamy w STW jakichś zespołów (rock, hiphop itp.) coś co by do tych FT pasowało? Kto odstawia jako gwiazdę wieczoru pokaz Lasowiaków (z całym szacunkiem dla nich). Mamy 21 godz., czyli czas gdzie zwykle impreza się zaczyna, a u nas to już zakończenie i pakowanie manetek...
Wiem wiem, zza kompa się łatwo mówi itp., ale serio, ten co to ogarniał, chyba nie czuje tematu kompletnie...
Marketing słabo, imprezy towarzyszące bardzo słabo - szkoda niewykorzystanego potencjału imprezy oraz samego terminu, początku wakacji.

Tak musiałem wylać swoje żale, bo cieszyłem się, że w końcu do nas dotarło coś takiego, ale wyglądało to tak jak wszystko u nas, tak se...

Co do samych FT, azjatyckie Bao to był mój smak i fajnie, że na to trafiłem (będę na to polował jezyk, corndog porażka totalna, dobrze, że tylko próbowałem od kogoś jezyk). Tacos też fajne, burger ze Skuryczyzbyka mnie nie powalił (MamaBurger dużo lepszy), pierogi z Krucjaty takie sobie, bez szaleństwa, lody podobne do tych z U lodziarzy - tyle moich refleksji umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2017r. 00:12  
Cytuj
CYTAT (vielitz)
pierogi z Krucjaty takie sobie, bez szaleństwa

Zerknęłam na skład pierogów, przy składzie ciasta ze zdziwieniem odkryłam... olej palmowy. Po przeczytaniu czterech linijek składu (nadal ciasta), darowałam sobie odczytywanie składu nadzienia bo nie miałam już odwagi, żeby pieroga zamówić.
Co do reszty to fajitas niezłe, pierożki momo bardzo smaczne, burrito i bao genialne, a langosz będzie mi się śnił po nocach i z pewnością nie będą to koszmary umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2017r. 00:14  
Cytuj
Nie polecam, niektorzy poszli tam na ilosc, nie na jakosc....np frytki belgijskie z jednego z foodtrackow "robione" a raczej wrzucane na stary olej z zamrożonej torby z marketu, brak wlasnych sosow tylko wyciskane kiepskiej jakosci mazidla. Do tego ceny, zdecydowanie za drogo jak na taka jakosc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Cze 2017r. 09:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (vielitz)
pierogi z Krucjaty takie sobie, bez szaleństwa

Zerknęłam na skład pierogów, przy składzie ciasta ze zdziwieniem odkryłam... olej palmowy. Po przeczytaniu czterech linijek składu (nadal ciasta), darowałam sobie odczytywanie składu nadzienia bo nie miałam już odwagi, żeby pieroga zamówić.
Co do reszty to fajitas niezłe, pierożki momo bardzo smaczne, burrito i bao genialne, a langosz będzie mi się śnił po nocach i z pewnością nie będą to koszmary umiech


olej palmowy czy olej palmowy utwardzony ? Bo to dwie rozne planety, skrajnie dobre i złe składniki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2017r. 09:38  
Cytuj
W tym przypadku nie dociekałam. Po prostu z perspektywy osoby, której pasją są szeroko pojęte kulinaria, uważam, że jedynym, dopuszczalnym w naszej szerokości geograficznej tłuszczem w cieście do pierogów pieczonych powinno być masło, a im krótsza lista składników tym lepiej. W przypadku tych pierogów, cztery linijki składu ciasta to było dla mnie zbyt wiele umiech
A tak na marginesie: widzę różnicę między nierafinowanym, a utwardzonym olejem palmowym, niestety w przemyśle spożywczym wykorzystywany jest głównie ten drugi, a producenci żywności, zwłaszcza Ci mniejszego kalibru, nie do końca są uczciwi podając skład produktu bo albo sami tej różnicy nie widzą, albo jej widzieć nie chcą.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Cze 2017r. 20:37  
Cytuj
noto moze warto zwrocic uwage na to o czym sie pozniej pisze. olej palmowy utwardzony to syf i trucizna ktora jest w ogromnej ilosci produktow spozywczych, masowych, w marketach itd, reklamowanych niemal wszędzie. Produkty premium, wysokiej jakosci coraz czesciej maja oleje nieutwardzone (kokos, palma). I są to sporo drozsze oleje (np 500g kokosa ktc kosztuje w tych 2 wersjach 10 vs 30 zł). Za to olej kokosowy czy palmowy nieutwardzony to bardzo zdrowy produkt, na pewno zdrowszy od masełka o ktorym piszesz, posiadający wiele zalet, nadaje sie dla diabetykow i ma setki roznych zastosowań w gastronomii czy np kosmetyce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2017r. 00:52  
Cytuj
Oczywiście zgadzam się z powyższym, z tym, że mnie nie interesuje czy w składzie jest olej palmowy nierafinowany czy olej palmowy utwardzony. Po prostu nie odpowiada mi to, że w cieście na pierogi zamiast masła jest olej palmowy, który zdecydowanie bardziej pasuje do dań kuchni brazylijskiej czy afrykańskiej niż do pierogów (zapach i smak nierafinowanego oleju palmowego dla wielu ludzi jest dosyć "kontrowersyjny").
Wybierając się "na food trucki" nie liczyłam na zdrowe jedzenie, tylko chciałam zjeść pyszne dania zrobione z dobrej jakości produktów umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »