NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Stalove piwo,
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 13:16  
Cytuj
Pił już ktoś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 13:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
WHO
WHO
Posty: 297
Dołączył: 2 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 15:42  
Cytuj
Piłem i takie sobie, a cena ok 5 zł. Powaliło ich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 23 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 16:56  
Cytuj
Praktycznie wszystkie piwa kosztują
od 4-5 złotych, te tańsze to nie powinny się nazywać, poczytaj sobie o różnicy między tym co oferują małe regionalne browary od tego co oferują duże koncerny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 17:08  
Cytuj
Dlaczego browary skupują żółciowe kamienie bydlęce?One robia w piwie/tanim/za chmiel.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 17:21  
Cytuj
W jakim sklepie można kupić to piwo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
roe
roe
roe
Posty: 85
Dołączył: 30 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 18:57  
Cytuj
Zakrystian nie ogladaj tyle TV bo juz Ci sie fakty mieszaja z ułudą. Doczytaj o tej żółci, a nie bzdury pleciesz. Albo sobie Kopyra pooglądaj, poczytaj coś :cwaniak:

a jeśli ktoś pił Raciborskie to nie odczuje różnicy, w końcu ten sam browar to rozlewa. Lekko słodkawe, aczkolwiek pełne w smaku, bock jak bock, kwestia gustu. Miodowe jak Raciborskie miodowe.
Dla mnie bez szału.
Tzn. Raciborskie lubię, ale spodziewałem się czegoś innego.
Więcej nie kupię, za tę cenę jest Braniewo, Namysłów, lżejsze i bardziej chmielowe.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 213
Dołączył: 27 Gru 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 20:30  
Cytuj
roe- zgadzam się całkowicie z Twoją opinią.Temu piwu coś brakuje.
Wiadomość dla zainteresowanych - do kupienia w SPAR w Primie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 21:21  
Cytuj
CYTAT
Zakrystian nie ogladaj tyle TV bo juz Ci sie fakty mieszaja z ułudą. Doczytaj o tej żółci, a nie bzdury pleciesz. Albo sobie Kopyra pooglądaj, poczytaj coś :cwaniak:

a jeśli ktoś pił Raciborskie to nie odczuje różnicy, w końcu ten sam browar to rozlewa. Lekko słodkawe, aczkolwiek pełne w smaku, bock jak bock, kwestia gustu. Miodowe jak Raciborskie miodowe.
Dla mnie bez szału.
Tzn. Raciborskie lubię, ale spodziewałem się czegoś innego.
Więcej nie kupię, za tę cenę jest Braniewo, Namysłów, lżejsze i bardziej chmielowe.ok


Namysłów kosztuje 2,7 i jest zajebiste. Spodziewałem się podobnej ceny stalovego piwa, a tutaj 5 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 21:22  
Cytuj
Jak dla mnie to beż szału to piwonie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 00:25  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego browary skupują żółciowe kamienie bydlęce?One robia w piwie/tanim/za chmiel.


hahaha..ciekawe skąd tyle tej źółci by nabrali ?? Pomyśl trochę . Przecież to bujda powtarzana przez idiotów od wielu wielu alt .

A Raciborskie to całkiem niezłe piwo . To że Stalove kosztuje tyle ile kosztuje nie może dziwić .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 10:43  
Cytuj
CYTAT
Zakrystian nie ogladaj tyle TV bo juz Ci sie fakty mieszaja z ułudą. Doczytaj o tej żółci, a nie bzdury pleciesz. Albo sobie Kopyra pooglądaj, poczytaj coś :cwaniak:

a jeśli ktoś pił Raciborskie to nie odczuje różnicy, w końcu ten sam browar to rozlewa. Lekko słodkawe, aczkolwiek pełne w smaku, bock jak bock, kwestia gustu. Miodowe jak Raciborskie miodowe.
Dla mnie bez szału.
Tzn. Raciborskie lubię, ale spodziewałem się czegoś innego.
Więcej nie kupię, za tę cenę jest Braniewo, Namysłów, lżejsze i bardziej chmielowe.ok
A Ty przyjacielu nie oceniaj tego,czego nie umiesz lub nie wiesz.Odpowiedz mi lepiej jaka jest różnica pomiędzy bawarskim cynowym kuflem z klapką a Twoim raciborskim.Bzdury o piwie to Ty pleciesz oczywiście na temat kamieni żółciowych bydlęcych.W tanich piwach tylko to robi za chmielowa goryczkę.Pracowałem w browarze /małym/ i wiem z czego warzono tam piwo.Jeśli znasz parę gatunków piwa to nie pleć bzdur,że wszystkie sa z dodatkiem chmielu.Na końcu odpowiedam na swoje pytanie:BAwarski kufel do piwa jest zcyny a raciborskie też scyny.Nie ma różnicy.

CYTAT
CYTAT
Dlaczego browary skupują żółciowe kamienie bydlęce?One robia w piwie/tanim/za chmiel.


hahaha..ciekawe skąd tyle tej źółci by nabrali ?? Pomyśl trochę . Przecież to bujda powtarzana przez idiotów od wielu wielu alt .

A Raciborskie to całkiem niezłe piwo . To że Stalove kosztuje tyle ile kosztuje nie może dziwić .
Pomyśl Ty trochę jeśli masz czym i nie wyzywaj od idiotów.Zaszufladkuj siebie do jakiejś kategorii:n.p Dr wsiechnauk.znawca wszystkich tematów.Jeśli nie czytałeś ogłoszeń browarów w gazetach o skupie tych kamieni to nie dyskutuj o czyms czego nie wiesz dobrodzieju.Wpisz w wyszukiwarkę :ŻÓŁĆ W PIWIE"to może jak przeczytasz to zdanie zmienisz i nie będziesz ludzi wyzywał od idiotów.

Moderowano przez: magpie
Proszę nie pisać postów jeden pod drugim, wystarczy post edytować i dopisać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 13:00  
Cytuj
Jaki browar to warzy?

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 16:15  
Cytuj
CYTAT
Jaki browar to warzy?


Browar Raciborski. Jak dla mnie, dużo lepsze niż sikacze z koncernów, ale to nic niespotykane. Piwoszem nie jestem, ale to zielone mi pasowało - leciutkie i fajne na lato. Pewnie są lepsze, ale mi to pasuje, a dodatkowo fajnie się nazywa umiech Tylko projekt graficzny etykiety słaby niestety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 18:50  
Cytuj
Piłem i szału nie ma, a szkoda. Jest w wielu sklepach najdroższe w Inter ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 20:34  
Cytuj
CYTAT
Piłem i szału nie ma, a szkoda. Jest w wielu sklepach najdroższe w Inter ;-)


A, że tak zapytam, jakie piwo na tobie robi szał? By mieć jakieś odniesienie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 20:38  
Cytuj
CYTAT
Piłem i szału nie ma, a szkoda. Jest w wielu sklepach najdroższe w Inter ;-)

Zgadzam się, spodziewałem się fajerwerków, a wyszło jak zawsze. Lepsze niż koncerniaki, ale jakoś szczególnie zachwycające nie jest ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 20:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Piłem i szału nie ma, a szkoda. Jest w wielu sklepach najdroższe w Inter ;-)

Zgadzam się, spodziewałem się fajerwerków, a wyszło jak zawsze. Lepsze niż koncerniaki, ale jakoś szczególnie zachwycające nie jest ;)


Za 5 zł spodziewałeś się fajerwerków umiech? Niby dlaczego? ja spodziewałem się poprawnego piwa, lepszego od sikaczy i takie dostałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 20:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Piłem i szału nie ma, a szkoda. Jest w wielu sklepach najdroższe w Inter ;-)


A, że tak zapytam, jakie piwo na tobie robi szał? By mieć jakieś odniesienie umiech


Nie jestem piwoszem ale smakuje mi ten zielony Okocim, Noteckie, Żywe. To Stalove po prostu mi nie smakuje.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
roe
roe
roe
Posty: 85
Dołączył: 30 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 21:25  
Cytuj
Zakrystian to gdzie ty pracowałeś skoro taki syf tam lali?
Nie kwestionuję tego ze ludzie z pazernosci robia piwo z 3 próbówek, nie mowimy tu o napojach piwopodobnych tylko piwie.
I zaufaj mi, czytanie artykułów w necie nie jest sposobem na zwiększenie wiedzy umiech
poza tym, nie musi być chmielu w piwie zeby nadal było to piwo. Chmiel akurat jest w piwie stosunkowo od niedawna.

Jeśli Raciborskie uważasz za szczyny to nie mamy o czym rozmawiać, ty pewnie pijasz takie od 20zl w górę, ja jestem plebsem i mnie szczyny smakują umiech

poza tym...zrób sobie piwo, nawet z brewkitu i porównaj smak.
dla ciebie pewnie tez bedą szczyny umiech
ok

A co do Stalovego, nie sądzę żeby się utrzymało. nasze nosy 5 za butelkę nie dadzą umiecha smakoszy jest niewielu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 10:16  
Cytuj
Oczyeiście że szczyny.To rozwodniony ŻywiecumiechWiadomosci z neta nie czerpię,pracowałem w małym browarze ale nie twierdzę że wszyscy leja żółć do piwa.A jeśli o chmiel chodzi to widać żeś jakiś niedoinformowany.CHMIEL W PIWIE ISTNIAŁ OD ZAWSZE JAKO PODSTAWA SMAKU I GORYCZKI.Lepiej się ogarnij i cos o piwie poczytaj amatorze raciborskiego.Myslę że także lubisz Tarnobergera czy siki z ZaczerniagoodPolemizować z Tobą nie mam zamiaru bo widzę,że wiadomości o warzeniu piwa nie sa Tobie zbyt znane.Znasz tylko smak a nie jego produkcje,więc nie przekonuj mnie do czegos co jest absurdem Chmiel w piwie od niedawna.Dobry kawałgoodPuiwa po 20 zeta nie preferuje,ale sikami gęby pećkać nie myslę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 10:53  
Cytuj
CYTAT
Oczyeiście że szczyny.To rozwodniony ŻywiecumiechWiadomosci z neta nie czerpię,pracowałem w małym browarze ale nie twierdzę że wszyscy leja żółć do piwa.A jeśli o chmiel chodzi to widać żeś jakiś niedoinformowany.CHMIEL W PIWIE ISTNIAŁ OD ZAWSZE JAKO PODSTAWA SMAKU I GORYCZKI.Lepiej się ogarnij i cos o piwie poczytaj amatorze raciborskiego.Myslę że także lubisz Tarnobergera czy siki z ZaczerniagoodPolemizować z Tobą nie mam zamiaru bo widzę,że wiadomości o warzeniu piwa nie sa Tobie zbyt znane.Znasz tylko smak a nie jego produkcje,więc nie przekonuj mnie do czegos co jest absurdem Chmiel w piwie od niedawna.Dobry kawałgoodPuiwa po 20 zeta nie preferuje,ale sikami gęby pećkać nie myslę.


ZakrystianKoko - weź człowieku wyluzuj, farmazony piszesz i próbujesz tu zgrywać fachowca od piwa (z tymi żółciami to przestań czytać Fakt i pudelki). To, że w browarze pracowałeś nie wiele musi znaczyć, bo sprzątaczka w Intelu procesora raczej nie wyprodukuje umiech
Dla ciebie historia piwa to pewnie 10-20 lat, a prawda taka, że ten trunek ma tysiące lat - chmielowane (bo to tylko przyprawa do piwa praktycznie) piwo to tylko jedno z wielu rodzai piw umiech - ja akurat lubię albo bez-chmielowe albo z jak najmniejszą go ilością (nie lubie gorzkich piw). Pewnie dlatego to Stalove mi podeszło, bo jest gładkie.

ps
by zluzować majty, taka piwna anegdota - z piwa nie robi się brzuch! Bo brzuch nie jest od piwa tylko na piwo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 18:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Oczyeiście że szczyny.To rozwodniony ŻywiecumiechWiadomosci z neta nie czerpię,pracowałem w małym browarze ale nie twierdzę że wszyscy leja żółć do piwa.A jeśli o chmiel chodzi to widać żeś jakiś niedoinformowany.CHMIEL W PIWIE ISTNIAŁ OD ZAWSZE JAKO PODSTAWA SMAKU I GORYCZKI.Lepiej się ogarnij i cos o piwie poczytaj amatorze raciborskiego.Myslę że także lubisz Tarnobergera czy siki z ZaczerniagoodPolemizować z Tobą nie mam zamiaru bo widzę,że wiadomości o warzeniu piwa nie sa Tobie zbyt znane.Znasz tylko smak a nie jego produkcje,więc nie przekonuj mnie do czegos co jest absurdem Chmiel w piwie od niedawna.Dobry kawałgoodPuiwa po 20 zeta nie preferuje,ale sikami gęby pećkać nie myslę.


ZakrystianKoko - weź człowieku wyluzuj, farmazony piszesz i próbujesz tu zgrywać fachowca od piwa (z tymi żółciami to przestań czytać Fakt i pudelki). To, że w browarze pracowałeś nie wiele musi znaczyć, bo sprzątaczka w Intelu procesora raczej nie wyprodukuje umiech
Dla ciebie historia piwa to pewnie 10-20 lat, a prawda taka, że ten trunek ma tysiące lat - chmielowane (bo to tylko przyprawa do piwa praktycznie) piwo to tylko jedno z wielu rodzai piw umiech - ja akurat lubię albo bez-chmielowe albo z jak najmniejszą go ilością (nie lubie gorzkich piw). Pewnie dlatego to Stalove mi podeszło, bo jest gładkie.

ps
by zluzować majty, taka piwna anegdota - z piwa nie robi się brzuch! Bo brzuch nie jest od piwa tylko na piwo umiech
To ty wyluzuj amatorze taniego trunku bezchmielowego Piwo bez chmielu!!Rewelka!!Podaj mi dobrodzieju marke piwa bez chmielu.Nawet bezalkoholowe jest chmielone.Pracowalem w browarze i na warzeniu piwa akurat się znam.Ty znasz si na oprznianiu tanich puszek z plynem o nazwie piwo .Odpowiedz mi cwany Panie jaka jest roznica pomiedzy piwem grodzkim z Namyslowa a piwem Jasnym Zywiec.Chyba ze wymysliles nowa recepture warzenia piwa z kalesonów Nachta.Bez chmielu i zolcigoodZ piwem mam kontakt troche dluzej niż piszesz i myślisz.Za komuny lubiłem Radebergera-German Pilsner o które bylo b.ciezko.A do sprytacyki mnie nie porwnuj bo pracowałem waśnie w warzelni.No i na kopniecia osla nie reaguje.Luzuj rajtuzki aby chmielem nie popuscicsmiech2Co to jest brzeczka chmielowa Panie znawca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 19 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 18:44  
Cytuj
Zakrystian w jednym masz racje, większość piw zawiera chmiel, dodaje się go przeważnie w postaci granulatu lub ekstraktu, przypominającego swym wyglądem i konsystencją żółć. Ale istnieją również piwa bez chmielu np GRUIT KOPERNIKOWSKI, i jeszcze jedno chmiel do piwa zaczęto dodawać jako PRZYPRAWĘ nie główny skladnik dopiero w XV lub XVI wieku, a historia piwa sięga 5 tyś. lat, tak więc piwa bez chmielu istniały i istnieją od tysięcy lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 19:18  
Cytuj
Chmirlu do piwa używano już W Babilonie a wiec o wiele wczesnierj niż piszesz.a Gruit to nie piwo bez chmielu tyl;ko napój o nazwie Gruit.To jest moje subiektywne stwierdzenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 19:18  
Cytuj
Chmielu do piwa używano już W Babilonie a wiec o wiele wczesnierj niż piszesz.a Gruit to nie piwo bez chmielu tylko napój o nazwie Gruit.To jest moje subiektywne stwierdzenie.Chmiel nie jest przyprawa,tylko SKŁADNIKIEM piwa jednym z trzech lub czterech podstawowych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »