NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Monety Euro to straszna tandeta,
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 12:02  
Cytuj

Jak wiecie, przygotowywuję się do wyjazdu do Hamburga.

Oprócz banknotów które kupiłem w kantorze (5 x 100 Euro), znalazłem też w domu 71 eurocentów (euro-groszy). Były z lekka zaśniedziałe, więc wrzuciłem je do metalowego garnka, do którego wlałem trochę domestosu i wrzątku.
Później wypłukałem, patrzę... szok. Z co trzeciej monety zeszła zewnętrzna warstwa szlachetna, odsłaniając zwykłą ordynarną blachę.
W przypadku polskich monet - które niekiedy czyściłem w taki sam sposób - coś takiego nigdy mi się nie zdarzyło.

Warstwa szlachetna na monetach Euro jest dużo bardziej cienka, i dużo łatwiej odpada. Tandeta !


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 12:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 16 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 12:08  
Cytuj
Kolejny temat do nabijania odwiedzin i pozycjonowania... skad wy bierzecie pomysly? z jakichs statystyk google?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 12:24  
Cytuj

Moim zdaniem, to skandal że technologia wyrobu monet Euro jest taka niska. I to wcale nie są bardzo stare monety - mają po 8-10 lat. Jeżeli z monety odpada zewnętrzna warstwa szlachetna lub pół-szlachetna, to znajdująca się pod spodem blacha ulega szybkiemu ultenieniu (rdzewieniu).

Istotą materiałów szlachetnych jest właśnie nie tracenie pewnych cech, niezależnie od działania niekorzystnych warunków środowiskowych. Materiał szlachetny nie ulega degradacji.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 15:38  
Cytuj
Idz i przestawi swoją lepsza metodę wyrobu drobnych, może podpiszą kontakt i. Dziedzinie bogaty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
WHO
WHO
Posty: 297
Dołączył: 2 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 15:41  
Cytuj
CYTAT
Idz i przestawi swoją lepsza metodę wyrobu drobnych, może podpiszą kontakt i. Dziedzinie bogaty


Nie odpisuj mu to się znudzi. Wariatów trzeba omijać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »